Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - sezon 2020/21


Gerald

Rekomendowane odpowiedzi

38 minut temu, Author napisał:

Ja też nie miałem złych intencji. Do dziś nie mogę się otrząsnąć jak moja firma w której pracowałem i człowiek, który ją prężnie rozwijał rozpadła się jak domek z kart. Ale jak czytam to ciągłe narzekanie, o tym bankrutującym Szczyrku, który zaraz będzie wyprzedawany, o zbliżającym się głodzie na Podhalu bo taki był niedawno artykulik w lokalnej prasie to się we mnie krew gotuje. Kto się pod stołem urodził to na niego nie wejdzie i rzadko jest inaczej. Kto jako takie przędzie to nadal będzie to robił pod tym czy innym szyldem. 

Prowadziłem firmę. Wprowadzili podatek vat, zacząłem naliczać go w wysokości 22%.  Instytucja samorządowa dla której pracowałem po około pół roku zakwestionowała faktury, znaczy się wysokość naliczonego podatku sugerując że powinno być 7%. Powołali sie na przykład innej firmy z innego miasta, także realizującej  inwestycje dla tej instytucji.  Po konsultacji z szefem tej firmy zrobiłem tak jak oni, wystąpiłem skarbówki o interpretację przepisów i ustalenie wysokości podatku. Dostałem pismo 7%, dokonałem korekty faktur. Wszystko było o.k., tak jakoś koło roku. Po tym czasie przyszła kontrola z US. Zakwestionowała wysokość podatku. Pokazałem pismo o interpretację i odpowiedź. Oczywiście nic to nie dało, pani powiedziała że ona musi napisać co musi, a ja się odwołam. Odwołałem się, jak grochem o ścianę. Wezwali do zapłaty  różnicy w podatku i odsetek.  Takiej kasy nie miałem, zablokowali konto, firma nie mogła działać.  Czy to covid, czy choroba, czy klęska żywiołowa, czy też błąd urzędnika, konsekwencje ponosi zawsze prowadzący firmę. Dlatego rozumiem trudności z jakimi trzeba się zmierzyć prowadząc dziś biznes. Sam ostatnio odmówiłem zlecenie na kilkadziesiąt tys zł z uwagi na moje bezpieczeństwo. Ja mam obecnie ten komfort że mogę wybierać sobie zlecenia i niczego co mi nie odpowiada nie muszę robić. Czego wszystkim życzę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zus to taki sam podatek jak kazdy inny.

W panstwie konieczna jest sluzba zdrowia i jakas emerytura. Moze byc jednakowa dla wszystkich. Zus jako instytucja jest zupelnie zbedny. 

Proste zasady. Kazdy ma prawo do panstwowego leczenia a emeryture w wysokosci x zl dostaje kazdy w wieku y lat. Finansowanie z podatkow. Tylko wtedy nie ma miejsca dla tysiecy urzednikow od tej calej biurokracji. Podobnie mogloby byc tylko kilka prostych podatkow zamiast tysiecy roznych oplat ulg i interpretacji. Tylko znowu mniej miejsca dla urzednikow a do tego lud by sie kapnal ze zabieraja im 80% wyplaty. Jesli nie wiecej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, MarioJ napisał:

retoryka pisiorów jest tak ostra, że chyba już mają bardzo gorąco w kroku,

więc ewidentnie jesteśmy w czarnym obszarze, 50000 jak nic dziennie

 

Nic na to nie wskazuje. 

Liczba zgonow mocno spada z tygodnia na tydzien. (Wszystkich, nie oficjalnych covidowych)

Jesli ktos nie wierzy w statystyki. U mnie w rodzinie wiekszosc juz przeszla covid. W pracy podobnie. Mame przyjeli do szpitala na zabieg. Wczesniej trzykrotnie odmawiali. (Ten sam szpital). Dzis dodzwonilem sie do przychodni za 1 razem i w ciagu 30 minut uzyskalem teleporade.W pazdzierniku probowalem nascie razy i czekalem wiele godzin na porade. (Ta sama przychodnia)

 

Edit:

Nie wiem ile jest teraz przypadkow ale znacznie mniej niz bylo i ta liczba bedzie spadac.

 

Edytowane przez Spiochu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Bumer napisał:

Nie lubię jak się ktoś wpie..la między wódkę a zakąskę.  Ja to jestem od kilku miesięcy na emeryturze. Działalność na własny rachunek prowadziłem ( i nadal prowadzę tylko w znacznie mniejszej skali) od 1987r. Skąd ci do tej zatwardziałej głowy przychodzi wydawanie opinii tak  skażonych jakąś traumą zaznaną od innych ludzi?  Prowadziłem działalność o obrotach nawet 100 mln rocznie. Zaznałem wiele różnych sytuacji, zastawiałem mieszkanie za pożyczkę żeby mieć na  pensje dla ludzi,  przegrywałem przetargi bo.... nie mogłem wykazać się doświadczeniem przy realizacji inwestycji wg FIDIC. To tak jakbyś prowadząc sklep złożył ofertę na dostawę towaru , dajmy na to do Urzędu Miejskiego, a oni odrzuciliby ją bo nie wykazałeś się doświadczeniem sprzedaży klientowi niemieckiemu czy  ugandyjskiemu! Toż to paranoja transformacji i ewidentna nierówna konkurencja.  Oczywiscie obsługę budowy szpitala na Podkarpaciu wzięła firma zagraniczna za 3 razy wyższą kwotę!   Nic o mnie nie wiesz, nie wiesz co robiłem, co robię,  a wydajesz swoje durne opinie. Durne jak nie wiem co i bezczelne, bo nie poparte żadnymi argumentami ani rzeczową wiedzą. No cóż, osobnicy psychopatyczni tak mają, nic na to nie poradzę. Wszyscy cię znają tu na forum coś za indywiduum psychopatyczne.

 

 

Pasażerze85,  dobrze że płacisz podatki, inaczej się nie da. Nie licz ino do tego ZUSu , bo to nie podatek tylko zadatek na twoją emeryturę i opłata za ubezpieczenie twej osoby. Nie musisz pouczać mnie jak prowadzi się biznes, sam tego doświadczyłem na własnej skórze i znam smak sukcesu, ale także i trudności, nawet takich nie do przełamania. Moimi uwagami chciałem tylko pokazać że nie ma sytuacji bez wyjścia. Kiedyś złe czasy, zła passa kończy się i nawet z czarnej dupy da się wyjść.  

Cześć

Oprócz życia przeszłością okazało się, że jeszcze nigdy nie umiałeś/umiesz prowadzić interesów.

Widzisz, ja na szczęście bardzo szybko przekonałem się, że tego nie umiem i się adaptowałem do sytuacji.

Dla ciebie to niemożliwe bo masz świadomość, że umiesz/wiesz wszystko a jak coś nie idzie to wina spisku.

 Też dobry pomysł na życie - ale durny.

Trzymaj się kolego.

Pozdrowienia

 

Edytowane przez Mitek
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Spiochu napisał:

Nic na to nie wskazuje. 

Liczba zgonow mocno spada z tygodnia na tydzien. (Wszystkich, nie oficjalnych covidowych)

Jesli ktos nie wierzy w statystyki. U mnie w rodzinie wiekszosc juz przeszla covid. W pracy podobnie. Mame przyjeli do szpitala na zabieg. Wczesniej trzykrotnie odmawiali. (Ten sam szpital). Dzis dodzwonilem sie do przychodni za 1 razem i w ciagu 30 minut uzyskalem teleporade.W pazdzierniku probowalem nascie razy i czekalem wiele godzin na porade. (Ta sama przychodnia)

 

Edit:

Nie wiem ile jest teraz przypadkow ale znacznie mniej niz bylo i ta liczba bedzie spadac.

 

A u mnie w rodzinie, nikt jeszcze ile chorował, tak, żebym o tym wiedział o to duża rodzina.

Sama warszawska ekipa to jakieś 50-60 osób.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...