Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 20/21


Lexi

Rekomendowane odpowiedzi

Już czas.

Póki co:

- od przedwczoraj jazda w Bukowinie na UFO - stok przygotowany w 60%, wczoraj rozmawiałem z właścicielem - mówił ze w 2-3 dni dośnieży do 100%. Ktoś tam jeździ rekreacyjnie, ktoś trenuje na tyczkach wiec szalu z miejscem nie ma.

- dziś o 15 rusza Tylicz - MasterSki .

- po zamieszaniu rządowo/medialnym Białka, Male Ciche, Grapa, Koziniec, Rusin przestały śnieżyc a z kolei Jurgów już wznowił produkcje śniegu w nocy.

 

na zdjęciu Tylicz

IMG_3156.thumb.PNG.a73494cc91f4d2ec02f764bbd8026721.PNG

 

 

Edytowane przez Lexi
  • Like 3
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Lexi said:

- po zamieszaniu rządowo/medialnym Białka, Male Ciche, Grapa, Koziniec, Rusin przestały śnieżyc a z kolei Jurgów już wznowił produkcje śniegu w nocy.

 

 

Myślę, że przestali śniezyć, bo nie mieli warunków - dodatnie temperatury nawet w nocy. Choć dziś był minus w Białce i nie widzę, żeby dosypali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Białka akurat publikuje te dane i w nocy był mróz:

https://bialkatatrzanska.pl/pogoda/aktualne-warunki-pogodowe

Widać z tych czy innych powodów nie zdecydowali się na odpalenie naśnieżania, mam nadzieję, że niedługo się to zmieni.

Ja planuję dzisiaj po pracy UFO, nigdy tam nie byłem to akurat będzie okazja rozpocząć sezon :)

Edytowane przez Przemekc1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Przemekc1 napisał:

Białka akurat publikuje te dane i w nocy był mróz:

https://bialkatatrzanska.pl/pogoda/aktualne-warunki-pogodowe

Widać z tych czy innych powodów nie zdecydowali się na odpalenie naśnieżania, mam nadzieję, że niedługo się to zmieni.

Ja planuję dzisiaj po pracy UFO, nigdy tam nie byłem to akurat będzie okazja rozpocząć sezon :)

Ale ja rozmawiałem z Prezesem Tatry Ski! Czy osobą najbardziej zorientowaną.

Dodam, że jeżeli w dolinie był mróz, to nie znaczy, że wyżej było tak samo.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, JC napisał:

Ale ja rozmawiałem z Prezesem Tatry Ski! Czy osobą najbardziej zorientowaną.

Dodam, że jeżeli w dolinie był mróz, to nie znaczy, że wyżej było tak samo.

..czy myślisz Jacku ze ON tatry ski odpaliły naśnieżanie w zeszlym tygodniu żeby promować rozpoczęcie sprzedaży karnetów? Nie żebym jakąś snuł teorie spiskowa - po prostu staram się załapać czy to jakaś kalkulacja indywidualna czy cos innego 

No i  w Jurgowie jest ta sama temperatura jak w Białce (w Bukowinie i Cichym reguły 1-2 stopień niżej) a Jurgów śnieży w nocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Lexi napisał:

..czy myślisz Jacku ze ON tatry ski odpaliły naśnieżanie w zeszlym tygodniu żeby promować rozpoczęcie sprzedaży karnetów? Nie żebym jakąś snuł teorie spiskowa - po prostu staram się załapać czy to jakaś kalkulacja indywidualna czy cos innego 

No i  w Jurgowie jest ta sama temperatura jak w Białce (w Bukowinie i Cichym reguły 1-2 stopień niżej) a Jurgów śnieży w nocy.

Białka każdego roku śnieży dokładnie tak samo. Jeżeli jest mróz naśnieżają trasy zawsze wg tego samego systemu. W tym roku jest tak samo. 

Dodam jeszcze, że temperatura powietrza nie jest jedynym wskaźnikiem kiedy można zacząć zaśnieżać. Bardzo ważna jest też wilgotność, która ma duży wpływ na to przy jakiej temp. można zacząć zaśnieżać i jaka będzie wydajność naśnieżania.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, JC napisał:

Ale ja rozmawiałem z Prezesem Tatry Ski! Czy osobą najbardziej zorientowaną.

Dodam, że jeżeli w dolinie był mróz, to nie znaczy, że wyżej było tak samo.

Dziś rano zauważyłem kilka pracujących armatek w dolinie przy 6-cioosobowej koleji 'Kotelnica Express' jednak sam byłem zdziwiony że nie śnieżą na całego.. przeważnie już przy -1 mają odpalone większość armat a dziś pokazywało nawet -6 🤔

Edytowane przez sebek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, JC napisał:

Ale ja rozmawiałem z Prezesem Tatry Ski! Czy osobą najbardziej zorientowaną.

Dodam, że jeżeli w dolinie był mróz, to nie znaczy, że wyżej było tak samo.

Dobrze wiedzieć, że to jednak pogoda, nie jakieś inne czynniki 👍 W takim razie trzymam kciuki za mróz

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Białka nie śnieżyła w nocy bo nie pozwalała na to temperatura. W górach mamy obecnie mocną inwersję. Żeby to zobrazować, o 16:00 w Łopusznej (+-550 m.n.p.m) było -1,4 a na Turbaczu aż +5,4. Mimo, że białczańskie górki mają niewielkie przewyższenia, nawet to 100, 200m robi różnicę. I tak teraz na kamerkach widać, że naśnieżają tylko Banie, dolną część kotelnicy + parę armatek pracuje na Remiszowie, ale tylko do pewnej wysokości. Spokojnie, jak tylko są odpowiednie warunki to Białka śnieży na maxa ;)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Tyliczu rzeczywiście,jak kolega wyżej napisał,zaczyna się pandemonium.Pierwsze 2 godziny mało ludzi,ale słaby kontrast.Potem widać było dobrze,ale głownie tłum ludzi-przyjechał Instytut Narciarstwa z Mogilan,klub słowacki ze Starej Lubovnej z kolanówkami,widocznymi na zdjęciach kolegi Yossa i wielu innych z bliska i daleka...

Sezon zapowiada się ciekawie,przerost formy na zdjęciu autora wynika z nałożenia się rewolucji legislacyjnej na kulturową-ma być guma,bo oficjalnie wyciagi tylko dla zawodników,ma być tęczowa,bo LGBT,ma być maska FP3 na mordzie,by zamaskować płeć biologiczną i wiek,bo to niepoprawne-gender,ejdżyzm i inne takie...

DSC04586.JPG

  • Like 11
  • Thanks 1
  • Haha 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, lski@interia.pl napisał:

W Tyliczu rzeczywiście,jak kolega wyżej napisał,zaczyna się pandemonium.Pierwsze 2 godziny mało ludzi,ale słaby kontrast.Potem widać było dobrze,ale głownie tłum ludzi-przyjechał Instytut Narciarstwa z Mogilan,klub słowacki ze Starej Lubovnej z kolanówkami,widocznymi na zdjęciach kolegi Yossa i wielu innych z bliska i daleka...

Sezon zapowiada się ciekawie,przerost formy na zdjęciu autora wynika z nałożenia się rewolucji legislacyjnej na kulturową-ma być guma,bo oficjalnie wyciagi tylko dla zawodników,ma być tęczowa,bo LGBT,ma być maska FP3 na mordzie,by zamaskować płeć biologiczną i wiek,bo to niepoprawne-gender,ejdżyzm i inne takie...

 

Nie udało się spotkać, choć tęcza mi gdzieś mignęła ;)

Planuję poprawkę w piątek, tylko rano. Może będzie luźniej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...