Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 20/21


Lexi

Rekomendowane odpowiedzi

W sobotę byłem na nartach w Tyliczu i mam przemyślenie odnośnie śniegu na trasie. Nie wiem czy inni mają podobnie, ale jak dla mnie śnieg wyprodukowany za pomocą nowoczesnej sprzętu (w Tyliczu mówimy głównie o wysokich modelach Techno Alpin) w zasadzie przestał już odbiegać od naturalnego. Zawsze mi tak w tyle głowy siedzi, że śnieg naturalny jest lepszy i wydaje mi się, że kiedyś to rzeczywiście była prawda i ten z armat był bardziej jak lód. Obecnie w zasadzię nie widzę różnicy, stok w Tyliczu był do końca dnia super przygotowany, wrażenia jak z jazdy po śniegu naturalnym, zero lodu i odczucia "suchego" śniegu, który nie jest związany z podłożem. 

Edytowane przez Przemekc1
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Przemekc1 napisał:

jak dla mnie śnieg wyprodukowany za pomocą nowoczesnej sprzętu w zasadzie przestał już odbiegać od naturalnego. 

naprawde tak jest!? w czarnej gorze chyba nie maja takich technologii, bo slabo wspominam miniony sezon

moze to kwestia roznic w skladzie wody? - nie znam sie kompletnie tylko pytam.

Edytowane przez tomek10000000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Przemekc1 napisał:

W sobotę byłem na nartach w Tyliczu i mam przemyślenie odnośnie śniegu na trasie. Nie wiem czy inni mają podobnie, ale jak dla mnie śnieg wyprodukowany za pomocą nowoczesnej sprzętu (w Tyliczu mówimy głównie o wysokich modelach Techno Alpin) w zasadzie przestał już odbiegać od naturalnego. Zawsze mi tak w tyle głowy siedzi, że śnieg naturalny jest lepszy i wydaje mi się, że kiedyś to rzeczywiście była prawda i ten z armat był bardziej jak lód. Obecnie w zasadzię nie widzę różnicy, stok w Tyliczu był do końca dnia super przygotowany, wrażenia jak z jazdy po śniegu naturalnym, zero lodu i odczucia "suchego" śniegu, który nie jest związany z podłożem. 

Cześć

Wiesz, raczej jest to niemożliwe. Zależy to też oczywiście od tego z jakim naturalnym śniegiem porównujesz, w jakich warunkach był opad itd.

Odczucia mogą być różne i mieć wiele składowych.. Do tego dochodzi psychika - pierwszy udany dzień na śniegu itd.

Osobiście wyjątkowo nie lubię sztucznego śniegu a już chyba najbardziej zmrożonego zmieszanego...

W każdym razie jak Twoje odczucia są tak pozytywne to tylko życzyć wypada aby takie były zawsze.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, marboru napisał:

Bałtów i Kazimierz śnieżą. Jest szansa na śmiganie w weekend. 

Rok temu mieli poligon doświadczalny i okazało się że na tych idealnie przygotowanych łąkach wystarczy mała ilość śniegu, aby dało się pośmigać. Trzymam kciuki i jestem na otwarciu. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, marboru napisał:

Bałtów i Kazimierz śnieżą. Jest szansa na śmiganie w weekend. 

Cześć

Świetne informacje. W weekend z pewnością nie będę - tłok a przede wszystkim mam fajna imprezę. Ale w tygodniu o poranku na dwie godzinki z całą ekipą... już się szykujemy.

Pozdrowienia

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, lski@interia.pl napisał:

Byłem dziś na wieczornych Słotwinach.Można unikać nadmiernego spoufalania,zastawiając sobą 2 pasy tuż przed wejściem,i tak robiłem.Tabaszewski mocno śnieży,pewnie na weekend,Kluszkowce ruszają w sobotę,więc chyba to się rozladuje...

Tabaszewski śnieży ? Pozazdrościł ? 🤪

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w najbliższym czasie coś w "okolicy" Krakowa coś się otwiera? Albo inaczej jakie ośrodki zapowiadały otwarcie na najbliższy weekend (nieważne czy blisko czy daleko)? Widziałem, że Zieleniec i Czarna Góra. Ale Czarna Góra dopiero od soboty raczej i jeszcze nie potwierdzone, a w Zieleńcu nie mam pojęcia co uruchamiają jako pierwsze - może wiecie?

Pytam bo chcę się wybrać gdzieś w piątek bo mam wolne i sprawdzam dostępne opcje, a na razie wygląda na to, że zostają Słotwiny.

Edytowane przez wojok040
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasina na dniach się otworzy, nie podali daty, ale stawiam jutro/pojutrze. Nie mają na co czekać, bo od jutra już ocieplenie i lepiej już nie naśnieżą. Poza tym sporo stacji na Podhalu jak Jurgów, Białka, Bukowina, Kluszkowce, Małe Ciche

Edytowane przez Przemekc1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.11.2020 o 11:25, pawelb91 napisał:

Jak na narty to tylko w tygodniu.

Innej opcji na ten sezon nie widzę.
 

Na razie odwołuję te słowa...

Środek tygodnia, mrozik, słoneczko - idealnie na narty...

670450304_Zrzutekranu(979).thumb.png.e4a401cbba1c8842b6a8b9c5324bdfc5.png

1295785800_Zrzutekranu(982).thumb.png.fb06b47cf1327081287cdb4f91e20d56.png



Obraz z kamerki w innym wątku  dzisiaj wrzucał już @mario33  chciałem odwołać się do swoich słów z poniedziałku...
W normalnych czasach to jest warunek nie do jazdy a tym bardziej teraz...

W przyszłym tygodniu może będzie lepiej bo więcej stacji ruszy, za to znowu ciepło... 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...