Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 20/21


Lexi

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, Ratrak napisał:

Jak to jest możliwe, że w Bałtowie śmiga się na nartach, a leżący 140 km dalej Kamieńsk nie zaczął jeszcze nawet naśnieżać... 😏

Ojjj pojechałbym do Kamieńska. Ostatni raz na nartach byłem tam chyba 3 lata temu... Do dzisiaj pamiętam jak patrzono się na mnie jak na kosmitę gdy przechodziłem przez hotel w Łodzi, dokładnie Novotel Centrum, z nartami i ubrany na narty 😁 Zaskoczenie dużej grupy turystów przy recepcji wraz z pracownikami hotelu, ich miny? Bezcenne 😁😁😁

Odpowiedź na Twoje pytanie jest proste. Bałtów i Kamimierz mają mniej do śnieżenia, a na trasach które mają rozstawiają ok 30, 40 nowoczesnych armat. Dwie noce i stoki są zrobione. 

To symptomatyczne i znak dzisiejszych czasów. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj z rana Siglany. Bardzo fajnie dobra robota wykonana z naśnieżaniem równo fajne 2h. Z wieczora Soszów tu równiez dobrze ale po 3h dużo odsypów. Na minus że na Soszowie za oddanie moczu dostaje się paragon fiskalny. Ludzi jak na lekarstwo więc spoko ale w szczycie sezonu to nie bardzo widze sens śmigania. Kanapa po 2 osoby wróży długie stanie. Po drodze widziałem że od dziś ruszają Skolnity. No i niestety brać na snowbordach acz nie cała na soszowie zabłysła. Papierosy na wyciągu porzucane pety przed wyciągiem, hałaśliwi pyskówki do Boguducha winnego Pana co pilnuje by maske na nos zatykać. Generalnie robią krecią robote takie oszołomy i nie pomagają wyciągom. Ścisku wczoraj brak non stop zjazd wyjazd. Temperatura z rana plus 6 wieczorem około 8 na plusie

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Spiochu napisał:

SL FIS z wiązaniem turowym to jednak nie byłby taki abstrakcyjny pomysł ;)

Właśnie z kolegą wczoraj dyskutowaliśmy nad modelami nart na twarde warunki. Ale sl trochę jednak przyciężkie 🙂

Niesamowicie wygląda super przygotowana trasa B od brzegu do brzegu i ... pusto.

DSC_0428_copy_1496x844.thumb.jpg.83b46a911526a5f41cc910d0e2a50ce6.jpgDSC_0413_copy_1496x844.thumb.jpg.e30967d3bec76ba53683cb61b768f67f.jpg

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Ratrak napisał:

Jak to jest możliwe, że w Bałtowie śmiga się na nartach, a leżący 140 km dalej Kamieńsk nie zaczął jeszcze nawet naśnieżać... 😏

Kamieńsk należy do arcybogatej (w sensie przychodów, bo z wynikami to różnie bywa) i arcybiurokratycznej największej w Polsce firmy energetycznej PGE z kapitałem dominującym ... państwowym.

Kwestią jak ze Szwejka jest nawet to, że nie można tam rozwinąć stacji, bo jest ... za słaby transformator.

Mimo to, to fajna górka.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Kolorowy napisał:

Witam, jutro chciałbym się wybrać na nart. 

W planach jest ZIELENIEC, warto jechać, jak wyglądały dzisiaj stoki?

Możecie coś polecić do 100km od Wrocławia ? Dzieki

jest 5 grudnia, pandemia ....

masz do wyboru: Zieleniec, Zieleniec albo ZIELENIEC 🙂

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WIECZORYNKA U PINGWINKA

Warunki w wiślańskim pingwinku naprawdę bardzo dobre, + 10 stopni, drugi dzień halnego, aż nie chce się wierzyć, że trasa tak dobrze przygotowana i mimo aury w popołudniowej przerwie ratrakowana. Szacun. Kolejki do kolejki brak. Panowie z pingwina naprawdę przestrzegali reżimu sanitarnego - bez maseczki nie wpuszczali na wyciąg. 

Jedyny minusik to egipskie ciemności w górnym odcinku, tuż za pierwszym zakrętem. Latarnia tam ustawiona zamiast oświetlać stok zagląda w głąb lasu. Ciemno wszędzie, głucho wszędzie - no nie - tylko ten fragment. Leo why?

Ogólnie brawa dla pingwina !!!!!!👏👏

 

IMAG1172.jpg

IMAG1174.jpg

IMAG1177.jpg

IMAG1178.jpg

IMAG1179.jpg

IMAG1180.jpg

  • Like 12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sezon rozpoczęty!

niedziela, 6 grudnia 2020

Relacja ze stoku. Skolnity

 

 

P1020097.JPG
Przyznam szczerze, że jakoś tak nigdy - mimo że stacja funkcjonuje już od ładnych kilku lat - nie jeździłem na Skolnitach - stoku dokładnie w centrum Wisły, od niedawna należącego do tzw. "Grupy Pingwina". 
 
Dlaczego? Jakoś tak ... nie weszło. Znam doskonale Stożek, Soszów, odkryłem rok temu na nowo Cieńków, testowałem "patelnię" na Nowej Osadzie, odwiedziłem nawet kiedyś (dawno) Pasieki i (niedawno) Siglany. Ale Skolnity - nie!

 

No to zawsze musi być kiedyś pierwszy raz. O wyborze stacji przesądziła dokładna wizja obrazów z kamer - jakoś mi się tak wydawało, że tam wygląda najlepiej oraz zamknięcie (raczej nieotwarcie) o tej porze roku (bo mamy jeszcze kalendarzową jesień) większości innych stoków.

Jak wyszło?

Primo: stacja uruchomiła wyciągi od 8:00. To doskonała informacja w tak ciepłe dni (nawet 5 st. w rano) jak dzisiejszy. Jak wszyscy w niedzielę śpią, można można w tym czasie śmigać.

P1020081.JPG
 

Secundo: trasy rano były puste i ... zmrożone. Idealne na carving.

P1020079.JPG
 
P1020084.JPG

Więcej: http://ekonomiaplussport.blogspot.com/2020/12/relacja-ze-stoku-skolnity.html

 

  • Like 14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w Zieleńcu, pierwsza jazda w tym roku.

Czy było warto? Pewnie że było warto. Pierwszym powodem dla mnie jest, że testowałem nowe nartki na których będę śmigał zapewne ten sezon "HEAD V-SHAPE V8", z którym jestem bardzo zadowolony po dzisiejszej jeździe.

Śnieg? Śnieg mokry i ciężki ale to było oczywiste przy takiej pogodzie i byłem na to nastawiony. 

Dosyć mocny wiatr, ale zaliczam wyjazd na plus, pomimo czynnych 4 tras w sumie. (jeździłem trzema wyciągami)

Podejrzewam że jeszcze jutro i będzie pauza, bo śnieg się rozleje przez 2 dni. 

 

128712946_212807430413878_6203590230171346080_n.jpg

129096918_4179339012092690_3437303988471594497_n.jpg

129367352_2820001184930233_5652648303207809657_n.jpg

129406987_392202105344262_6740905412760036957_n.jpg

129729204_1041393506325308_8108895181940405516_n.jpg

130123518_448026216360503_8536479786448231744_n.jpg

  • Like 10
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Właśnie z kolegą wczoraj dyskutowaliśmy nad modelami nart na twarde warunki. Ale sl trochę jednak przyciężkie 🙂

Same SL nie są jakoś bardzo ciężkie (choć lekkie też nie). Dużo waży wiązanie i solidna płyta. Takie SL 155cm z plastikową płytą i Salomon Shift byłby ciekawą opcją. A może nawet lżejsze wiązanie by wystarczyło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Spiochu napisał:

Same SL nie są jakoś bardzo ciężkie (choć lekkie też nie). Dużo waży wiązanie i solidna płyta. Takie SL 155cm z plastikową płytą i Salomon Shift byłby ciekawą opcją. A może nawet lżejsze wiązanie by wystarczyło?

Ja kupiłem lekkie (choć twarde) i szerokie (model - supermarket) - i jestem bardzo zadowolony. Okazały się nawet szybkie (medal na zawodach) - po dodaniu ekstra płyty.

Niemniej dla kolan i w ogóle nóg - bajka! Zwłaszcza na mokrym śniegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...