Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 20/21


Lexi

Rekomendowane odpowiedzi

Szwajcaria Bałtowska stoi. Może ruszy w weekend 12-13. A ja czekałem aż przewali się pierwsza fala narciarzy zaraz po uruchomieniu na ubiegły weekend i "na tygodniu" posmigam sobie w doskonałych warunkach reżimu sanitarnego i bez tłoku. Plan był dobry, realizację uniemozliwiła siła natury, pogoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WIECZORYNKA U PINGWINKA ( odc. 2 )

W wiślańskim pingwinku: stok na wieczór wyratrakowany, oświetlenie poprawione, kolejki do kolejki brak.

Ale najważniejsze: -2 stopnie, równo, twardo, armaty produkują białe a i z nieba od czasu do czasu coś prószy.

Zima? Zima. Ale w Wiśle. Wyżej w górach nadal inwersja. Na Salmopolu było +2,5 stopnia.

Pzdr A.

IMAG1188.jpg

IMAG1190.jpg

IMAG1192.jpg

IMAG1194.jpg

IMAG1195.jpg

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, sobota i niedziela to dwa wspaniałe dla mnie dni spędzone na Nowej Osadzie w Wiśle. Przygotowana została od dołu patrząc prawa strona stoku czyli trasa czerwona. Warunki bardzo dobre. Pokrywa śnieżna o grubości ok. 20-30 cm. Wpływ na warunki na stoku miały wcześniejsze  mrozy które mimo weekendowego ciepła skutecznie chroniły śnieg na trasie. Praktycznie brak kolejek do wyciągu.Jazda na bieżąco. Wielu znajomych również wykorzystywało czas na stoku. Wizyta w serwisie , krótka wizyta w GOPR-ówce, i testy nowych nart ZAG. Narty bardzo lekkie, bardzo ostro wchodzące na krawędzie ale doskonałe w czuciu w fazie sterowania. To był udany zakup, więc mój uśmiech i radość z jazdy pogłębiały się ze zjazdu na zjazd. Okazyjnie kupiony karnet na siedem dni rozpocznę w najbliższy weekend. Powinienem mieć już kamerę więc postaram się jakiś materiał dodać.

Z pozdrowieniami:

Wariat jazdy techniką Telemark, radosny stary grzyb.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, od wtorku jeździmy na Skolnitach, Siglanach oraz Soszowie warunki wręcz wspaniałe, wszędzie twardo, równo. Ludzi na Soszowie i Skolnitach brak, jazda na bieżąco na Siglanach trochę więcej ale to głównie przez to że cały czas jakiś klub lub grupa trenuje. Naprawdę warto skorzystać my jeździmy od około 14 do wieczora i żadnych kolejek do wyciągów, dzisiaj w nocy jeszcze dodatkowo sniezyli. 

Ps dziwię się że przy tak zacnych warunkach jest tak mało narciarzy z okolicy, droga bracio narciarska ale większość chyba woli uprawiać narciarstwo internetowo/kamerkowe:) Mi to nie przeszkadza ale boję się że przy tak marnej frekwencji będą otwierać tylko weekendowo do świąt  a planujemy się do tego czasu solidnie wyjezdzic:)

20201209_145849.jpg

20201208_165430.jpg

20201208_150113.jpg

Edytowane przez Czaban
Styl
  • Like 14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, friski napisał:

Jak z przejazdem przez Wisłę? W zeszłym tygodniu przejechałem płynnie ale od wczoraj Google nakazuje jechać przez Czechy 😬

Cześć, mieszkam w Wiśle - codziennie dojeżdżam do pracy tą drogą i od paru dni bez utrudnień, na sezon zimowy droga ma być przejezdna w dwie strony, bez utrudnień/zwężek/świateł i tak faktycznie jest.

Natomiast również dostawałem sygnały od znajomych, że google prowadzi gdzieś górą. Zupełnie nie wiem dlaczego, jeszcze dziś rano przejechałem normalnie, prace zaniechane do wiosny.

Edytowane przez Zita
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bałtów dziś ruszył a ja go odwiedziłem. Śnieżyli cały tydzień więc trochę śniegu nazbierali. Dziś temperatura była dodatnia, tak więc stok był trochę rozjeżdżony, na wierzchu coś jakby drobna kasza. No ale  da sie jeździć, jeśli to ślizganie na tak krótkiej trasie można uznać za jazdę. Niby wszystko w porządku,  reżim sanitarny zachowany. Zdarza się jednak że gościu na plecy w kolejce by wskoczył. Orczyk wyszlifowany rękawicami którymi co niektórzy nosa sobie ucierają. Dlatego uważam wyciąg krzesełkowy za bardziej bezpieczny. Bałtów znów spowodował u mnie ogromny szok. Pisałem już kiedyś o zdarzeniu kiedy za krzakami dostrzegłem z wyciągu..... strusie.  Dziś też miałem chwilę szoku. Wyobraźcie sobie, że  po przejściu bramki,  w pewnej chwili zgasły wszystkie światła. A że było już ciemno wokół  nastała ciemność. Po prostu ćmok, czarna sadza. Słychać było jedynie muzykę z radia. Do głowy przyszła mi myśl, oślepłem!!! Nic nie widzę a muzyka jednak  gra! Po chwili odwróciłem się i w oddali dostrzegłem światła samochodu na drodze. Jaką ulgę poczułem. Zupełnie taką jak wtedy z tymi strusiami, kiedy wjechałem na górę a kolega poinformował mnie, żebym zwrócił uwagę na szopę w krzakach to zobaczę hodowane strusie. Ja w Bałtowie wówczas byłem pierwszy raz i nigdy do głowy by mi nie przyszło że przy wyciągu narciarskim  zobaczę strusie! Myślałem że mam zwidy na tym mrozie, bo było wówczas siarczyście zimno.

  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...