Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 20/21


Lexi

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, srwer napisał:

Skolnity od rana dzis. Dużo przetarc i kamoli. Po 10 nie widze tu jazdy a szkoda. Taka pogoda 

15 godzin temu, ski89 napisał:

Miałem wrażenie, że kolejka szła szybciej niż kiedy normalnie bydło naciera z każdej strony.

Dziś byłem na Skolnity i też mam takie wrażenie, nie robi się zgromadzenie przed samymi bramkami i nikt się nie wpycha z boku jak dla mnie dobry pomysł. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, ppown napisał:

Witam, czy ktoś z forumowiczów był w weekend w Kasinie? Jakie warunki panowało? Dalo się sensownie pojeździć?

Pozdrawiam

Kolega był w sobotę jakoś w porze obiadowej na krótko i bardzo zadowolony. Pełna profeska w przygotowaniu trasy. Nie mniej lepiej w najbliższym czasie w tygodniu uderzać bo weekendy kolejka jest naprawdę spora. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Ratrak napisał:

Nieważne na czym, ważne jak i z kim. 😎

Rozważam wyjazd na jeden dzień jeżdżenia gdzieś w Polskę, najlepiej Beskid Śląski / Żywiecki lub Sudety. Gdzie najlepiej się teraz ruszyć?

Fakt. Solo. No chyba, że na kanapie z kimś zagaję temat. PS. polecam pewniaki jak Białka, Jurgów. Mimo, że dalej. Ciepło ma być. A tam dziś z rana nawet -7. Dziś wróciłem.

DSC_1677.JPG

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, pawelb91 napisał:

Do otwarcia Jaworzyny Krynickiej jeszcze raczej daleko (prognozy słabiutkie, tylko nocami na Krynicę jakiś leciutki mrozik), ale przymiarki do rozdzielania kolejki do gondoli już są. 
Myślę, że z czasem dostawią jeszcze barierek bo tyle na pewno nie wystarczy, przed nimi będzie zbiorowy tłum jak w innych stacjach. Ciekaw jestem jak to będzie wszystko tam "funkcjonować". 

976269741_Zrzutekranu(1242).thumb.png.2bbfe2f28fc6c460407aecc0d155d774.png
1425110394_Zrzutekranu(1243).thumb.png.2c6e562a1b2118404d6ff75c80441d16.png

Nie będzie funkcjonować i chyba nie musi funkcjonować. Dzisiaj w Białce śmigało sobie dwóch panów z Policji. Jeździli w trakcie największego ruchu, godzina 10-12. Wbijali na krzesło poza kolejką, nikomu nie zwracali uwagi na brak maseczki, nawet współpasażerom z krzesła. Generalnie wyjebka. Policja ma wyjebane, właściciele ON też w sumie mają wyjebane poza drobnymi pozorami, zatem pandemii nie ma.

Ale dzisiaj był piękny dzień. 6h 15min samej jazdy. 44km jazdy w dół, łącznie 85km. Do samego zamknięcia stok Kotelnicy miodzio jak na tę ilość ludzi przez cały dzień.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Ratrak napisał:

Nieważne na czym, ważne jak i z kim. 😎

Rozważam wyjazd na jeden dzień jeżdżenia gdzieś w Polskę, najlepiej Beskid Śląski / Żywiecki lub Sudety. Gdzie najlepiej się teraz ruszyć?

Jedź do Białki. Ja z Łodzi jechałem 4h w sobotę, +20min na jedzonko. Warunki super, w nocy -6 stopni od rana jazda po mega zmrożonym. W tygodniu będzie garstka ludzi w porównaniu z weekendem. Już dzisiaj od 17 wjeżdżało się prosto w kołowrotek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spędziłem cały zeszły tydzień w kompleksie Olczan-Ski w Bukowinie (Turnia, UFO, Zwyrtlik). Warunki świetne, trasy twarde, ludzi bardzo mało. Pogoda praktycznie każdego dnia fajna. Z punktu widzenia "zwykłego śmiertelnika" w godzinach rannych przez ok. 2h mogą denerwować kluby, które rozstawiają tyczki. Są też treningi popołudniowe, ale one zabierają mniej miejsca, bo klubów jest wtedy mniej. Inna sprawa, że gdyby nie kluby, to wyciągi w zasadzie kręciłyby się puste, więc nie bardzo kogokolwiek mogło to drażnić.

To w ogóle ciekawe, bo w tym roku są stacje, które w tym momencie bardzo postawiły na kluby - np. w Suchym z tego co mi opowiadano, stok jest otwarty tylko dla klubów.

Tu kilka zdjęć z zeszłego tygodnia:

 

 

IMG_1634.JPG

IMG_1665.JPG

IMG_1694.JPG

IMG_1702.JPG

  • Like 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, ski89 napisał:

Nie będzie funkcjonować i chyba nie musi funkcjonować. Dzisiaj w Białce śmigało sobie dwóch panów z Policji. Jeździli w trakcie największego ruchu, godzina 10-12. Wbijali na krzesło poza kolejką, nikomu nie zwracali uwagi na brak maseczki, nawet współpasażerom z krzesła. Generalnie wyjebka. Policja ma wyjebane, właściciele ON też w sumie mają wyjebane poza drobnymi pozorami, zatem pandemii nie ma.

Takie zachowanie policji wynika z tego co im przełożony kazał robić albo nie kazał, jakie on sam ma podejście. To jest dno procedur państwowych.

Byłem w Zieleńcu na zjazdówkach. Dwa ośrodki mają wyjebane, jeden się naprawdę stara.
Mogę pochwalić Gryglówkę która pilnuje porządku i maseczek w kolejce. Robią to uprzejmie i stanowczo.

Winterpol i Nartorama przy nim to dno.

Generalnie większość ludzi trzyma się sama zasad, najgorzej jest z młodymi tak w wieku 14-30 lat. Ich trzeba trzymać za mordę i pilnować, inaczej wjeżdżają na narty, wchodzą na ostatnie wolne miejsce na krześle w ostatniej chwili bez pytania, nie założą niczego na twarz.

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, MarioJ napisał:

Takie zachowanie policji wynika z tego co im przełożony kazał robić albo nie kazał, jakie on sam ma podejście. To jest dno procedur państwowych.

Byłem w Zieleńcu na zjazdówkach. Dwa ośrodki mają wyjebane, jeden się naprawdę stara.
Mogę pochwalić Gryglówkę która pilnuje porządku i maseczek w kolejce. Robią to uprzejmie i stanowczo.

Winterpol i Nartorama przy nim to dno.

Generalnie większość ludzi trzyma się sama zasad, najgorzej jest z młodymi tak w wieku 14-30 lat. Ich trzeba trzymać za mordę i pilnować, inaczej wjeżdżają na narty, wchodzą na ostatnie wolne miejsce na krześle w ostatniej chwili bez pytania, nie założą niczego na twarz.

 

Presja musi iść od góry,na właścicieli ośrodka od Sanepidu ,że ich zamkną a na tych młodych od obsługi,a lepiej ochrony.To samo działo się na Słotwinach.A łatwo mi sobie wyobrazić rozwiązanie-dostajesz w kasie maseczkę,której cena jest znikoma przy cenie karnetu,z logiem Pingwina,w kroju,który zmusza do zasłaniania nosa,i tylko w tym Cię wpuszczą,a nie udawanie,że naciagasz golf na twarz.Dwóch ochroniarzy,na górze i na dole,zabieranie karnetów cwaniakom-i podziała...

Edytowane przez lski@interia.pl
  • Like 6
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lski@interia.pl napisał:

Presja musi iść od góry,na właścicieli ośrodka od Sanepidu ,że ich zamkną a na tych młodych od obsługi,a lepiej ochrony.To samo działo się na Słotwinach.A łatwo mi sobie wyobrazić rozwiązanie-dostajesz w kasie maseczkę,której cena jest znikoma przy cenie karnetu,z logiem Pingwina,w kroju,który zmusza do zasłaniania nosa,i tylko w tym Cię wpuszczą,a nie udawanie,że naciagasz golf na twarz.Dwóch ochroniarzy,na górze i na dole,zabieranie karnetów cwaniakom-i podziała...

myślę, że taka wyjebka wszystkich doprowadzi do zamknięcia ON w Polsce na czas Świąt Bożego Narodzenia i Sylwestra oraz przerwy feryjnej. 

Byłem w sobotę w Kasinie. Mają plus za ograniczenie przepustowości kanapy, ale minus za ściemnianie odnośnie obowiązku zasłaniania twarzy, za nie zorganizowanie dłuższych korytarzy i nie ustawienie osób do pilnowania kolejki  w sensie odstępów. 

Oczywiście zdecydowanie większa wina jest po stronie narciarzy, wśród których spora grupa (1/3 ?) ma wyjebkę na zasłanianie twarzy. Nie mówię o nosaczach, których jest bardzo bardzo dużo. I dopiero komunikat z głośnika u części z nich powoduje, że zasłonią nos bluzą lub czymś podobnym - na czas wchodzenia do kanapy.  

Najlepsze są te kominiarki z otwartą przestrzenią na ustach, cytuję jedną z dziewczyn - bardzo dobrze mi się w niej oddycha, a nikt do mnie się nie dopierniczy, bo to niezbyt widoczne.  😠

Po tym jednym dniu w Kasinie jestem zdania, że chyba źle zrobili, że stoki otwarli. Reżim sanitarny ze strony ośrodków i narciarzy to jest kpina i popierdółka. Byłem zdania, że wszystko powinno być otwarte, a reżim przestrzegania zasad powinien być taki jak w sklepach, ale niestety my tego nie jesteśmy w stanie ogarnąć. My, jako ludzie. 

Plus dla jednej szkółki za polecenie wydawane przez instruktora do dzieciaków, że w kolejce nie rozmawiamy, nie śmiejemy się, nie krzyczymy, stoimy w spokoju i czekamy, i w ten sposób redukujemy ryzyko przeniesienie bakterii/wirusów na inne osoby 👍 👏

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Krakus81 napisał:

myślę, że taka wyjebka wszystkich doprowadzi do zamknięcia ON w Polsce na czas Świąt Bożego Narodzenia i Sylwestra oraz przerwy feryjnej.

Myślę, że taka decyzja jest realna i sensowna. Nawet jeśli wszyscy by przestrzegali zasad i zachowali zdrowy rozsądek (co jest absolutnie niemożliwe) to będzie niesamowity tłum wszędzie, wyjazdy alpejskie niemożliwe to wszyscy zjadą się na te nieliczne czynne stoki. Dla mnie to okres nie do jazdy nawet w "normalnych czasach".

W święta Bożego Narodzenia ostatnio jeździłem 8 lat temu w Rytrze, akurat udało się naśnieżyć całość i ludzi dużo nie było (były to ostatnie "białe" święta w mieście gdzie leżało kilka cm śniegu).

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przyjezdzajcie na Podhale!

Tu wszyscy maja wirusa w powazaniu. Nawet w kolejce czy przy kasach nikt nie zaslania twarzy! Ryzyko bardzo duze! Przed knajpa wszyscy sie tlocza z zapiekankami i piwem. Odpoczac nie ma jak.

Jezdzic tez nie ma gdzie bo stoki zastawione tyczkami. Wiele klubow przyjezdza na 7.00 wiec na otwarciu juz wszystko przeorane. Do tego wasko i niebezpiecznie.

Ponizej zdjecie jak juz zwineli wiekszosc slalomow ale pojawiaja sie kolejne.

Tak wyglada stok przy idealnej pogodzie a ida roztopy!

Jestem zmuszony tu przebywac sluzbowo caly tydzien, wiec bede informowal na biezaco.

 

20201214_130907.jpg

  • Like 3
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Spiochu napisał:

Jezdzic tez nie ma gdzie bo stoki zastawione tyczkami. Wiele klubow przyjezdza na 7.00 wiec na otwarciu juz wszystko przeorane. Do tego wasko i niebezpiecznie.

Tak wyglada stok przy idealnej pogodzie a ida roztopy!

Jestem zmuszony tu przebywac sluzbowo caly tydzien, wiec bede informowal na biezaco.

 

20201214_130907.jpg

Przez pierwsze 35 lat uprawiania narciarstwa w Polsce, tak prawie idealnych warunków raczej nie spotykałem...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Spiochu napisał:

Nie przyjezdzajcie na Podhale!

Tu wszyscy maja wirusa w powazaniu. Nawet w kolejce czy przy kasach nikt nie zaslania twarzy! Ryzyko bardzo duze! Przed knajpa wszyscy sie tlocza z zapiekankami i piwem. Odpoczac nie ma jak.

Dokładnie tak - zawadziłem dziś o Białkę żeby sobie przypomnieć dlaczego tu nie jeżdżę - zjechałem dwa razy i pojechałem dalej (szkoda było dniówki odbijać)- dla mnie to ewenement 🤣

O ile wczoraj niedziela i ten narciarski "odpust" ze straganami o tyle dzisiaj nic nie tłumaczy dzikich tłumów mających wszystko i wszystkich gdzieś....

Zwłaszcza ze całkiem niedaleko są całkiem puste miejsca - może to Kasprowy nie jest ale do szkolenia maluchów miejsce idealne a i widoki niebywale (zdjęcia z dziś rano) >> 

IMG_3244.jpg.c533079616be55a386dcdc2f17723b8f.jpgIMG_3261.jpg.5d37a93eee6fd538a18a9e10d1d015b8.jpgIMG_3246.jpg.bc6c7e0e8a62e7e006ce7b12d382a2a5.jpgIMG_3253.jpg.d91c6827d8a81600d16841e116ec8570.jpgIMG_3254.jpg.bf9e8360361b0a3f21e02c308edc925d.jpgIMG_3256.jpg.e7ca6171f1567151a7bc250486635b0d.jpgIMG_3260.jpg.847291b4fdc48165ffdbd69e52591e84.jpg

  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Krakus81 napisał:

Myślę, że taka wyjebka wszystkich doprowadzi do zamknięcia ON w Polsce na czas Świąt Bożego Narodzenia i Sylwestra oraz przerwy feryjnej. 

Byłem w sobotę w Kasinie. Mają plus za ograniczenie przepustowości kanapy, ale minus za ściemnianie odnośnie obowiązku zasłaniania twarzy, za nie zorganizowanie dłuższych korytarzy i nie ustawienie osób do pilnowania kolejki  w sensie odstępów. 

O ile się zgodzę z pierwszym zdaniem to poza wymienionymi okresami nie jest w porządku odpowiedzialność zbiorowa. Pamiętam jak swego czasu pracując na stacji paliw wpadła kontrol po donosie. Od razu zamknięcie obiektu i pobieranie próbek. Potem całkiem nie krótkie oczekiwanie na wynik, który niestety wyszedł pozytywnie. Kasa kasą ale ten wstyd był najgorszy. I tym wszystkim a na pewno na Podhalu taki wstyd by się przydał. Pomijam, że im i tak jak napluć w twarz to powiedzą, że deszcz pada ale ja bym spróbował takiej tresury. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę nie rozumiem części krytyki tego co na stoku ...

Już daaawno temu powiedziano (nie ja tylko wszelakiej maści eksperci), napisano i cały czas powtarzano i powtarza się non stop, że wirka przejdzie każdy i jedynie super szczepionka jest panaceum ... Dlaczego więc tak panicznie się boicie skoro i tak wedle wszelakich znaków w radyjach i telewizorniach i tak zachorujecie ... ?

Krytykujecie ludzi za nie przestrzeganie jakichś tam zasad, a ci ludzie (może nie wszyscy, ale część zapewne tak) chce po prostu mieć na chleb, mieć za co żyć, a nie brać kredyty ..., które mogą się przyczynić do ich upadku.

Ponadto pamiętajcie, że macie wybór. Jak ktoś się boi to jedzie tam gdzie pusto. Bardzo łatwo to w dzisiejszych czasach sprawdzić. Kto nazwijmy to nonszalancko lubi ryzyko, albo właściwie czyli nie słucha radia i nie ogląda telewizji jedzie tam gdzie mu pasuje.

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Spiochu napisał:

Tak wyglada stok przy idealnej pogodzie a ida roztopy! Jezdzic tez nie ma gdzie

Zlej baletnicy ......

 

3 godziny temu, Spiochu napisał:

Tu wszyscy maja wirusa w powazaniu.

Słyszałem że wirus jest rozpylany wprost z armatek, a ty cały tydzień musisz tam się narażać w tych fatalnych i niebezpiecznych warunkach :) 

20201214_130907.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Sławek Nikt napisał:

Trochę nie rozumiem części krytyki tego co na stoku ...

Krytykujecie ludzi za nie przestrzeganie jakichś tam zasad, a ci ludzie (może nie wszyscy, ale część zapewne tak) chce po prostu mieć na chleb, mieć za co żyć, a nie brać kredyty ..., które mogą się przyczynić do ich upadku.

 Hola hola bo o ile pamiętam to wszyscy jak jeden tu pisze zapowiadali latem konsekwentne zasłanianie twarzy bo przecież to zimą na stoku takie naturalne. Czapki, rękawiczki, kaski gogle, ... W czym jest kłopot? Knajpa obok stoku zamknięta bo łatwo przewidzieć co by było jak by swołocz do niej wpuścić. Czy to jest w porządku do tych ludzi. Oni też mają kredyty czy chcą mieć pensje. Hotele to samo. Stoki pozostały otwarte bo ktoś w czyimś imieniu się do czegoś zobowiązał. 

 

Edytowane przez Author
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...