Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 20/21


Lexi

Rekomendowane odpowiedzi

Dzis odwiedzilem stacje Suche.

Warunki:

Puchar Swiata (sam lod) ÷ nierownosci z poprzedniego dnia. W nocy nie bylo ratrakowane.

Gs z pomiarem czasu ustawiony na calej dlugosci krzesla.

Pierwszy dzien w tym sezonie na tykach, wiec w takich warunkach bardzo asekuracyjna jazda.

Czas przrjazdu ok. 47s. Strata do najlepszego zawodnika 18% :(

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skolnity.

Witam, rozpocząłem urlop, więc trzeba go wykorzystać, a że wszystko pozamykali, a zima kiepska to trzeba korzystać z tego co jest dostępne. Na wstępnie pozdrawiam @JC którego chyba widziałem jak nagrywał, więc nawet nie chciałem przeszkadzać, ale zostałem chyba uwieczniony 😄

Punkt 8:40. Pogoda ok, Słońce zza chmur się przedzierało, ludu jednak trochę było co mnie zdziwiło. Kolejek brak, jazda na bieżąco.

IMG_20201216_084812.thumb.jpg.01b0ba3e65bddbcb17b0439bf6bdad89.jpg

Trasa równa, dość twarda, niestety z minerałami, więc trzeba było uważać. 

IMG_20201216_095341.thumb.jpg.644b837a44b9d6fea07c668f1a6ba2a0.jpg

Obsługa grzecznie przypominała o zasadach. Z tego co widziałem każdy przestrzegał i nie było żadnych "cwaniaków"

IMG_20201216_105205.thumb.jpg.bf314ab9af1236746fa6799d9e328dd6.jpg

Później piękne słoneczko, zrobiło się ciut luźniej i pojawiły się pierwsze odsypy w dolnej części i więcej minerałów :/ 

2 Godzinki wystarczyło by w miarę pojeździć, więc jestem zadowolony i z żalem wracam do domu. Jutro Soszów lub Nowa Osada. Wchodzi również w grę Czarny Groń ale troszkę daleko by pojeździć po jednej trasie. Jakby ktoś miał chęć pogadać to łatwo mnie poznać- jeżdżę z dwoma kamerkami i jestem niebieski :)

Dziękuje za uwagę. 

  • Like 14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, rafalc napisał:

Po weekendzie spodziewany komunikat. Pytanie od kiedy zamkną czy od soboty czy od świąt/po świętach ? 🤬🤬🤬🤬 dzięki panowie i panie za stanie w tłumie bez maseczek/kominów na ustach i nosie. Daliście niezły pretekst. 

Edit: chodzi oczywiście mi, że po ostatnim weekendzie na stokach, albo po zdjęciach z kolejek do kolejek jest to spodziewane info. Każdy się tego spodziewał... dziwię się, że ktoś się dziwi lub ma wątpliwości :(

 

Edytowane przez Krakus81
  • Like 4
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, Krakus81 said:

Po weekendzie spodziewany komunikat. Pytanie od kiedy zamkną czy od soboty czy od świąt/po świętach ? 🤬🤬🤬🤬 dzięki panowie i panie za stanie w tłumie bez maseczek/kominów na ustach i nosie. Daliście niezły pretekst. 

Komunikat-konferencja prasowa ma być jutro(czwartek.17.12.2020). Spodziewane zamknięcie od 28.12 do 17.01. Czekamy do jutra.

 

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, rafalc napisał:

Komunikat-konferencja prasowa ma być jutro(czwartek.17.12.2020). Spodziewane zamknięcie od 28.12 do 17.01. Czekamy do jutra.

 

Jednego mi w tym szale zamknięć obostrzeń oraz zakazów brakuje - oszacowania ile osób może się w danej okoliczności zarazić. Zamykają stoki a znam wiele rodzin spotykających się (wiele oddzielnych gospodarstw domowych) na okazję różnych okazji (obiady niedzielne, urodziny, spotkania towarzyskie). Tam to dopiero jest okazja do przekazywania wirusa(wszyscy w jednym niewielkim pomieszczeniu bez maseczek i dystansu). Niech każdy gospodarz ośrodka pilnuje swoich gości, a dopiero jak tego nie potrafi-zamykajmy ten obiekt... Trzeba przed świętami pojeździć, bo bydzie problem...

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nikt nigdy Ci tego nie oszacuje. A jeśli już to na pewno wykresy będą srogie ... czyli takie jakie być powinny.  Największe prawdopodobieństwo złapania czegokolwiek jest w lidlach, biedrach i innych molochach i nikt mi kitu nie wciśnie, że 2 czy 4 metry kwadratowe na osobę minimalizuje ryzyko niemal do zera, ale tych przybytków "rząd" jakoś nie zamyka ...

Utrudnia się za to uprawianie sportu ... Ech ... Masakra jakaś. Jak nie na narty to się rowerem przejadę po lesie, ale nie po to czekałem na zimę aby na rowerze jeździć ...

  • Confused 1
  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sławek Niktto co piszesz nie ma żadnego znaczenia. Nie spotkałem absolutnie nikogo bez maski w CH czy Lidlu. Na stoku sporo to czego oczekujesz? Słowacy też się zamykają ale przynajmniej nie oszukują. Parę dni temu mieli 8 tys przypadków czyli tyle co niby my kraj większy 7x. Jak by ode mnie zależało to pozamykał bym z nami granice na amen. Dla zasady bo są jakieś granice robienia sobie z poważnych rzeczy jajec. Z kolei mi w marcu przeleciało rowerowe Finale Ligure. Po cichu liczyłem na tą wiosnę ale już się złudzeń pozbyłem. Takie życie i takie okoliczności. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Author napisał:

@Sławek Niktto co piszesz nie ma żadnego znaczenia. Nie spotkałem absolutnie nikogo bez maski w CH czy Lidlu. Na stoku sporo to czego oczekujesz? 

Z czego w większości w bawełnianych maseczkach które kompletnie nic nie dają - jak podkreślił to były główny inspektor sanitarny p. Pinkas - nosić je należy aby pamiętać o pandemii. 

  • Like 4
  • Confused 1
  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do warunków, wczoraj jazda od rana w Kasinie. Pierwsze 2/3 długości trasy jak najbardziej w porządku, ale na ostatnich 1/3 widać, że śniegu jest już bardzo mało i zaczynają się pojawiać pierwsze kamienie i ciemne placki śniegu. Także trzeba trzymać kciuki za niższe temperatury w nocy żeby mogli uzupełnić braki. Co do maseczek tym razem znacznie lepiej niż kiedy byłem ponad tydzień temu, do tego w końcu pojawiał się od czasu do czasu ktoś z obsługi i zwracał uwagę tym, którzy nie mieli. Poza tym jazda na bieżąco, nie miałbym nic przeciwko gdyby to sztuczne ograniczenie ilości osób na kanapie nawet zostało, bo po prostu ta szybka szóstka na jedną trasę to jest za dużo, a obecnie jest całkiem nieźle z ilością ludzi na stoku.

 

Przedwczoraj Jurgów i chociaż bardzo lubię tą stację to na ten moment nie polecam. Obecnie czynna tylko wąska trasa. Z jednej strony slalom dla "dorosłych", z drugiej strony mały slalom dla dzieci, jeździ się właściwie pośrodku, gdzie szczególnie ze strony slalomu często wyjeżdzali zbyt szeroko ludzie jadący bardzo szybko. Co do samego śniegu to na tej części trasy, która była otwarta śniegu sporo i bez przetarć, natomiast części nieotwarte widać, że jeszcze sporo brakuje żeby je naśnieżyć.

 

Po Jurgowie była jeszcze Białka, bo liczyłem, że po południu będzie mało ludzi, ale niestety nie doceniłem BIałki :) To co jest otwarte to jak zawsze tam warunki bardzo dobre, ale ludzi zwyczajnie za dużo. Trochę dziwi, że nie są otwierane skrajne kanapy na Janulowski i Remiaszów, bo śniegu jest tam od groma i nawet widać, że ratrakowane było. Widać uznali, że się jeszcze nie opłaca i czekają na weekend, szkoda, bo to pozwoliłoby rozładować ruch. Maseczkowo i kolejkowo Białka najgorzej, pełne kanapy i maseczek nie ma stosunkowo najwięcej ludzi w porównaniu z Jurgowem i Kasiną.

Edytowane przez Przemekc1
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, lu5asz napisał:

W tygodniu tyle ludzi to co będzie w weekend ? 

Oby nie zamkneli wszystkiego po 28.

 

A jaka to różnica, jeździsz płacisz za swoją jazdę. Jak zamkną, nie będziesz co prawda jeździł, ale i tak właścicielom ON zapłacą z Twoich podatków.  Ten kto podejmuje decyzje w tych sprawach nie musi być emocjonalnie związanym z narciarstwem. Wyobraź sobie, że Ty podejmujesz decyzję o  zakazie ruchu autobusów na Ukrainie. Jak kierowcy będą się burzyć, dasz po parę  czerwieńców z podatków innych Ukraińców, a co, niech mają! 

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa Osada- Wisła.

Witam. Dzisiaj zaatakowałem z rana Nową Osadę. Pierwsze wejście o 8:17. Ludu trochę ale bez kolejek.

IMG_20201217_082221.thumb.jpg.028d5a1c7c9a9d1249509c1989d32542.jpg

Niestety poranek pochmurny i lekko zamglony. Warunki na trasie- petarda, twardy równy, świeży sztruks, można było poszaleć. Minerałów brak. 

IMG_20201217_100350.thumb.jpg.671977767ff61faf2a81cdc0ce239002.jpg

Ok godziny 10 widoczna była już degradacja stoku, zwłaszcza w dolnej części- pod koniec mojego pobytu sporo gleb. Frekwencja spora, ale były chwilę gdzie fragment stoku był tylko dla mnie :) 

Dwie godzinki dość szybko zleciały. Pojeździłem, trochę poszalałem- nogi trochę dostały w kość,  było bardzo fajnie. Prawdopodobnie jutro kolejny wypadzik :D

Dziękuje za uwagę. 

  • Like 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...