Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 20/21


Lexi

Rekomendowane odpowiedzi

A dzisiaj zamknięte ;) 

https://www.szczyrkowski.pl/resort/szczyrk-live

Komunikat

W dniu 22.12.2020 r. wyciągi pozostają nieczynne do odwołania, z powodu wiatru przekraczającego 80 km/h. 

Dostęna jest strefa Maxiland w Czyrnej dla początkujących.

Przepraszamy za utrudnienia. 

 

Pozdrawiam

mirekn

Edytowane przez mirekn
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Źródłem prawa nie jest strona cośtam.gov.pl, tylko ew. rozporządzenie. Rozporządzenie musi wynikać z ustawy, a ustawa nie może być sprzeczna z ustawą zasadniczą.

Znalazłem w rozporządzeniu z dnia 21 grudnia 2020 r. coś na ten temat. Pogrubiłem istotne framgmenty:

Cytat

19. Do dnia 17 stycznia 2021 r. ustanawia się zakaz prowadzenia przez przedsiębiorców w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 6 marca 2018 r. – Prawo przedsiębiorców oraz przez inne podmioty działalności polegającej na prowadzeniu wesołych miasteczek i parków rozrywki (ujętej w Polskiej Klasyfikacji Działalności w podklasie 93.21.Z), pokojów zagadek, domów strachu, miejsc do tańczenia i w zakresie innych form rozrywki lub rekreacji organizowanych w pomieszczeniach lub w innych miejscach o zamkniętej przestrzeni (ujętej w Polskiej Klasyfikacji Działalności w podklasie 93.29.A) oraz pozostałej działalności rozrywkowej i rekreacyjnej (ujętej w Polskiej Klasyfikacji Działalności w podklasie 93.29.B).

Chodzi o podklasę 93.29.B. Pogrubiłem istotne framgnenty:

Cytat

Podklasa ta obejmuje pozostałą działalność rozrywkową i rekreacyjną gdzie indziej niesklasyfikowaną (z wyłączeniem działalności wesołych miasteczek i parków rozrywki), taką jak:

Podklasa ta nie obejmuje:

Czyli wg. ustawy wyciągi mogą chodzić, ale stoki już mają być zamknięte? Tak zrozumiałem ustawę.

http://www.klasyfikacje.gofin.pl/pkd/5,2,1505,dzialalnosc-sportowa-rozrywkowa-i-rekreacyjna.html

Edytowane przez Ziemowit
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Tylko po co?

Pytanie jest po co naśnieżać? Czytałem komentarze paru stacji, że mimo zakazu działania w przypadku sprzyjających warunków tak czy inaczej będę chciały naśnieżać w tym okresie żeby po skończeniu zakazu skusić klientów dużą ilością tras i dobrymi warunkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Przemekc1 napisał:

Czy taki zapis:

"obsługa stoków narciarskich"

Nie oznacza, że w teorii nie będzie możliwe naśnieżanie?

Ja rozumiem z rozporządzenia, że będzie można wywieźć narciarza do góry, ale nie będzie można prowadzić działalności na stoku narciarskim, czyli nie będzie wolno naśnieżać. Dobrze czy źle rozumiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Chyba na głowę musieliby upaść. Plan jest taki, że póki naród nie zrozumie, że szczepionki "dobrowolne" są konieczne, wszystko będzie pozamykane, także po 17 stycznia.

Pożyjemy, zobaczymy. Ja tam w tym tygodniu widziałem, że niektóre stacje na podhalu dalej naśnieżają, a idąc tym tokiem rozumowania to bez sensu, bo zaraz zamknięcie.

 

3 minuty temu, Ziemowit napisał:

Ja rozumiem z rozporządzenia, że będzie można wywieźć narciarza do góry, ale nie będzie można prowadzić działalności na stoku narciarskim, czyli nie będzie wolno naśnieżać. Dobrze czy źle rozumiem?

Właśnie ja to rozumiem tak samo, ale nie znam się na prawie i właśnie pytam, czy to nie czasem kolejny "super przemyślany" przepis.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Przemekc1 napisał:

Pożyjemy, zobaczymy. Ja tam w tym tygodniu widziałem, że niektóre stacje na podhalu dalej naśnieżają, a idąc tym tokiem rozumowania to bez sensu, bo zaraz zamknięcie.

 

Właśnie ja to rozumiem tak samo, ale nie znam się na prawie i właśnie pytam, czy to nie czasem kolejny "super przemyślany" przepis.

Oni chyba sami nie wiedzą, co wprowadzają.

A już na pewno tego nie czytają uważnie.

Stacje ... milczą. Tam jakiś dialog pewnie się odbywał, tak jak pisał kolega:

POŻYJEMY, ZOBACZYMY!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lski@interia.pl

działa coś na Podkarpaciu, bo wybieram się na kilka dni?

Sprawdziłem:

Kiczera/Puławy - jest pasek śniegu, ale nie wiem, czy przetrwa nadchodzące 3 dni deszczu

Przemyśl - chodzi, ale mam za daleko, no i też tylko pasek śniegu

Laworta, Chyrowa, Kalnica, Baligród, Gogołów nieczynne

Karlików już chyba kompletnie umarł

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem e-maila do PKL-u.  Z zapytaniem :"Dzień dobry. Czy kolej linowa na KW będzie czynna w terminie 28.12.2020-17.01.2021".

Właśnie dostałem odpowiedź.

 

 

Dzień dobry,


Projekt  Rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń , nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii jako Kwarantanny Narodowej z dniem  od 28.12 do 17 01 stoki narciarskie będą zamknięte obecnie trwają rozmowy w sprawie interpretacji o poruszaniu się kolejami linowymi. Zapraszam na naszą stronę www.pkl.pl w momencie wydania decyzji będzie ona ogłoszona do wiadomości.
Z poważaniem
Izabela Głowacka

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Plywak napisał:

@lski@interia.pl

działa coś na Podkarpaciu, bo wybieram się na kilka dni?

Sprawdziłem:

Kiczera/Puławy - jest pasek śniegu, ale nie wiem, czy przetrwa nadchodzące 3 dni deszczu

Przemyśl - chodzi, ale mam za daleko, no i też tylko pasek śniegu

Laworta, Chyrowa, Kalnica, Baligród, Gogołów nieczynne

Karlików już chyba kompletnie umarł

 

Najdalej na wschód to Tylicz,reszta raczej nie ma szans na Święta.Albo mały wyciąg w Sękowej pod Gorlicami...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

👉 Informujemy, że Kolej Linowa Szyndzielnia działa w Święta (i również po Świętach) również zgodnie z rozkładem jazdy zamieszczonym na www.kolej-szyndzielnia.pl - w związku z faktem, że przy kolei nie ma stoku narciarskiego i kolej prowadzi ruch wyłącznie turystyczny.

🚡24 grudnia kolej kursuje od 9:00 do 15:30,

🚡31 grudnia od 9:00 do 15:30,

🚡w pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia nie kursuje,

🚡1 stycznia kursuje od 10:00 do 17:30)

Zapraszamy do korzystania z pięknej pogody i czystego powietrza na szczycie Szyndzielni. 🌄

Działamy w ostrym reżimie sanitarnym zgodnie z zaleceniami GIS.

Poniżej zdjęcie z soboty 19 grudnia - widok z wieży na Szyndzielni

na Beskid Mały, Babią Górę i Tatr

  • Like 3
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, ppown napisał:

Wracając do tematu. 

Był ktoś dziś w Kasinie albo Słotwinach? Planuje jutro wyjazd i zastanawiam się w które miejsce najlepiej się wybrać. 

Jak warunki panowały na stokach? Czy szybko puszczała trasa? 

 

Dzisiaj halny, jutro solidnie na plusie z opadami (deszczu). Jest sens? 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszło mi dzisiaj zabrać na stok "świeżaka" wiec postawilem na Białkę.

Z rana niebo pokazało parę swoich najfajniejszych kolorów. 

IMG_7239.jpg.c5cba2cf69446833a73897f38489eca6.jpg

W oddali stoki Rusin Ski

IMG_7252.jpg.40172ca2135f396e1878d1f99a4343df.jpg

 

Co by o Białce nie mówić ale trzeba im przyznać ze potrafią trasę 👍

IMG_3372.jpg.69bbb19811fafae049aaa51a6181c2d8.jpg

IMG_3374.jpg.74c1edf0f0df14f79fb0a0f8fff30c85.jpg

Ludzi niewiele do 10 potem trochę "normalniej" ale tez w miarę ok, po 11 zaczął padać śnieg a godzinę później deszcz wiec zwinęliśmy się do domu. Dzień udany, taki na luzie. Szacun dla Białki - pracowało prawie wszystko czym dysponują (za wyjątkiem paru orczyków) 👍

IMG_3392.jpg.2e5c255f2f9d62268f244c930a8cbc5f.jpg

IMG_3390.jpg.6c4b89e3bc90ffc7a50f1ec61f4526b0.jpg

IMG_3385.jpg.d115dafdf7c31e2b432addd8ff2c2552.jpg

IMG_3387.jpg.2170a76f47d068bef6a61837b4ca1242.jpg

IMG_7259.jpg.5e9d6a4a40669dd01f7b3f0df02f1392.jpg

 

  • Like 21
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...