Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 20/21


Lexi

Rekomendowane odpowiedzi

Myślenice jeżdżą, ludzi sporo, sypał mokry śnieg. 8-10 super twardo, potem zaczęło puszczać i porobiły się odsypy. Jak kończyłem o 11 powstała mała kolejka do wyciągu (kilkanaście osób).

Debiut tygrysków udany. :D

IMG_20201226_091845.jpg

IMG_20201226_080310.jpg

Edytowane przez yoss
  • Like 13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szykuję się na rozpoczęcie sezonu w dniu zakończenia sezonu. Co byście polecili na jeden dzień jutro? Jadę z Łodzi, więc chciałbym się trochę wyjeździć, a nie pobujać 2h na jednej trasie.

Naturalnie mi wpada do głowy Zieleniec bo szybko się jedzie, ale nie jestem pewny warunków - ktoś był dzisiaj? Widzę że warunki wzorowe na Kotelnicy, ale trochę się obawiam powrotu zakopianką po świątecznym weekendzie. Może macie jakieś inne pomysły? Będę wdzięczny! 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Tatita napisał:

Szykuję się na rozpoczęcie sezonu w dniu zakończenia sezonu. Co byście polecili na jeden dzień jutro? Jadę z Łodzi, więc chciałbym się trochę wyjeździć, a nie pobujać 2h na jednej trasie.

Naturalnie mi wpada do głowy Zieleniec bo szybko się jedzie, ale nie jestem pewny warunków - ktoś był dzisiaj? Widzę że warunki wzorowe na Kotelnicy, ale trochę się obawiam powrotu zakopianką po świątecznym weekendzie. Może macie jakieś inne pomysły? Będę wdzięczny! 

Słotwiny Arena,chodzą jutro bardzo długo...

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mosorny Groń.

Witam. Tradycyjnie jak to u mnie w okresie świątecznym odwiedziłem Zawoje. Przyjazd o 8:45. Zima, ludzi niewiele, pochmurno przez cały pobytu sypał śnieg.

IMG_20201226_084951.thumb.jpg.191254e82c726fff5b03f8fd3d3eaf73.jpg

Warunki dobre z rana, lód przykryty puchem, niestety górna część bardzo ograniczona, po 10 została poszerzona trasa.

IMG_20201226_095041.thumb.jpg.093301d1074addb348b584d7b67bd16f.jpg

Z minuty na minutę warunki co raz trudniejsze-pojawila się trawa, kamienie i ziemia. Szybko postępowała degradacja stoku.

IMG_20201226_104552.thumb.jpg.e16d4c7ce230b35bcdca90ef587ff9f7.jpg

Przez cały czas pracowały armatki. Stok w pewnych momentach miał uskoki, więc trzeba było uważać.

O 13:30 skończyliśmy jazdę- szkoda sprzętu, lód, kamienie, ziemia, odsypy.

Trochę pojeżdżone dzisiaj, wystarczy. Wypadzik dość udany, kalorie po świątecznym obżarstwie spalone. Troszke jednak czuje niedosyt 😔Dziękuje za uwagę.

Michał

Edytowane przez Micheł
  • Like 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, WojtekM napisał:

Złoty Groń, Nowa Osada, Cieńków, Skolnity .... wszyscy śnieżą. Na zapas, czy mają głęboką wiarę, że jednak zamknięcie nie będzie takie długie?

Popatrz na prognozę pogody 😱

Śnieg,mróz i tak na zmianę -akurat teraz 😭

Niech oni nie zamykają stoków🤬

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam że widząc kilka dni temu w prognozach ochłodzenie które mamy obecnie bylem bardzo ciekaw tego co zrobią stacje narciarskie. Teraz widzę że większość intensywnie śnieży, o dziwo może się nawet zdarzyć że na jeden dzień ruszą trasy i ośrodki, które dotąd nie ruszyły (np Słotwiny Tabaszewski czy trasa 1 na Jaworzynie Krynickiej). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, WojtekM napisał:

Złoty Groń, Nowa Osada, Cieńków, Skolnity .... wszyscy śnieżą. Na zapas, czy mają głęboką wiarę, że jednak zamknięcie nie będzie takie długie?

Muszą naśnieżyć bo zrobił się po deszczu beton. Jakie były warunki napisał tutaj kolega po wizycie na Mosornym. Ostatnie nartowanie tej zimy to już co za różnica a przynajmniej będzie przyjemniej. Tak sobie większość zapewne wykombinowała. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zakończenie roku - Spytkowice.

O 8:00 było pusto i sztruksowo.

O 10:00 było tak:IMG_20201227_095258.thumb.jpg.fb5543666c16034ae436de99671682e9.jpg

Podziękowałem i ruszyłem do domu.

W stronę gór wciąż jechał sznur sezonowych odśnieżaczy parkingów. :D

( O maseczkach praktycznie nikt nie pamięta :( )

 

Edytowane przez yoss
  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

COS dzisiaj - nie mogłam sobie darować, taki piękny dzień ;) Choć mądre to za bardzo nie było... Przewidując co się będzie działo (choć nie w całej rozciągłości) wybrałam się raniutko. Warunki doskonałe, armatki walą jak pod Waterloo. Ludzi już od rana sporo, ale na początku dało się pojeździć. Później tłumy gęstniały, kiedy się wycofywałam po 11, w stronę Szczyrku ciągnął się dłuuugi korek. Unikam jazdy w tłumie - przeczekuję fale narciarzy czekając na względnie chwilowo pusty stok, ale już się przeczekiwać nie dało.

W sumie mimo wszystko byłby to pozytywny dzień na nartach, gdyby nie przeraźliwe chamstwo. Wpychanie się, awantury. Spotkała mnie niemiła przygoda - jakiś typ za mną bez przerwy potrącał mnie wiszącymi u rąk kijkami, aż się obejrzałam i popatrzyłam na niego długo. No i się zaczęło. "O co pani chodzi?" "Nie zauważył pan, że mnie pan pobija kijami?" Od słów przeszedł do rękoczynów, kiedy nie dawałam się przepchnąć przede mnie, usłyszałam też mnóstwo chamskich wyzwisk ("stara babo, ziemniaki obierać nie na nartach jeździć" itp, podaję cenzuralne). W końcu się przepchnął (przecież nie będę się bić z typem). Przyuważyłam potem jak jeździł - jeśli mnie ziemniaki, to jemu chyba tylko kible szorować... Przykre doświadczenie, a porządku w kolejce nikt nie pilnował. Zawsze protestuję, kiedy mówi się, że Polska nie jest cywilizowanym krajem. Ale chyba niesłusznie...

Edytowane przez Maria
  • Like 5
  • Thanks 1
  • Sad 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, pawelb91 napisał:

Nikt normalny w dzisiejszych wszechobecnych tłumach nie jeździ.
Będzie dobry pretekst do nieotwierania wyciągów po 18 stycznia.


Ja sezon skreśliłem bo nic dobrego w nim już raczej nie wyniknie.
Czekam na grudzień 2021.

Nikt z nas tu normalny nie jest (przynajmniej jeśli o narty chodzi). Skreślać sezon?! Skitury, ew. wypady na Słowację, i będzie dobry sezon. Zresztą grudzień to czas na rozjeżdżenie się (po to się dziś wybrałam), prawdziwy sezon to się zaczyna jak znikają feryjni "narciarze" :D, ci po 18 stycznia już odpuszczą.

  • Like 5
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Maria napisał:

Nikt z nas tu normalny nie jest (przynajmniej jeśli o narty chodzi). Skreślać sezon?! Skitury, ew. wypady na Słowację, i będzie dobry sezon. Zresztą grudzień to czas na rozjeżdżenie się (po to się dziś wybrałam), prawdziwy sezon to się zaczyna jak znikają feryjni "narciarze" :D, ci po 18 stycznia już odpuszczą.

Na skiturach nie jeżdżę.
Na Słowacje raczej do końca sezonu z testem więc odpada.
No zobaczymy czy po 18 stycznia wyciągi ruszą, a jeśli tak to jakie - czy w ogóle będzie warte zachodu. 

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Author napisał:

Ostatnie nartowanie tej zimy to już co za różnica a przynajmniej będzie przyjemniej. Tak sobie większość zapewne wykombinowała. 

Witam serdecznie. Rozumiem rozgoryczenie i żal, l jak również tęsknotę pasjonatów nartowania. Wczoraj Wisła Nowa Osada była w miarę pusta. Stok po opadach deszczu utwardził podłoże ale górna pokrywa nie związała się z nim. Dla mnie bez znaczenia, trzeba wszystkie warunki przerobić. Narty ZAG są doskonałe na przygotowane stoki, czyli tzw.  "sztruks" lub na puch lub świeży śnieg. Na te warunki za miękkie. Ale trzeba technikę doskonalić w każdych warunkach i na każdym sprzęcie. To wiele wnosi do samodoskonalenia. Jazda udana, reakcje nart do przemyślenia. Dzisiaj w Nowej Osadzie stok rano przygotowany dobrze. Temperatura - 5 sprawiła, że podłoże było bardo dobre i całą noc naśnieżane. Od godziny ósmej do dziesiątej naprawdę frajda z jazy. Narty zamieniłem na Hammery 193 cm. a ta narta niczego się nie boi. To taki "pancernik", ciężki, twardy, błędów nie wybacza. Te narty trzeba naprawdę mocno docisnąć w fazie sterowania skrętem. Chodzi o nartę dolną, odstokową, tą w "przyklęku".  Potrafi być dla początkujących w technice Telemark całkowicie niezrozumiała, chodzi o jej zachowanie. Nie dociśnięta z rozwaga będzie "myszkować a to sprawia, że na krawędź nie wejdzie. Odpowiednio obciążona staje się układna do celu w jakim została wyprodukowana i do czego zaprojektowana.  Jazda cudowna, przemyślana, jeśli wariat którym jestem potrafi myśleć. Po godzinie dziesiątej zaczęła się gehenna. Ci który wydmuchali 0,2 promila o ósmej rano, teraz przybili na stok.  Zielona herbata, jeszcze dwa zjazdy i dalej mój trening nie miał sensu bycia.  Korek drogowy do Wisły w zasadzie od Skoczowa.  Czuję niedosyt ale to bardzo dobry objaw. Motywuje, każe myśleć.  Zróbmy wszystko aby wrócić na stoki do łączącego nas Narciarzy nartowania.

Z pozdrowieniami:

Wariat jazdy techniką Telemark, stary upierdliwy grzyb.

 
 

 

 
 
 
 

 

image.png

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, pawelb91 napisał:

Nikt normalny w dzisiejszych wszechobecnych tłumach nie jeździ.
Będzie dobry pretekst do nieotwierania wyciągów po 18 stycznia.


Ja sezon skreśliłem bo nic dobrego w nim już raczej nie wyniknie.
Czekam na grudzień 2021.

W pierwszej kwestii masz rację,dziś wygląda,że wszędzie na kamerach tłumy,więc lepiej siedzieć w domu.Ja zaczynam jutro  w Tyliczu sezon od nowa po miesięcznej przerwie wypadkowej  ,liczę,że będzie tam puściuteńko .Jeśli tam dam już radę,na wtorek zaplanowana Jaworzyna,na środę Szczawnica...

A na Twoim miejscu bym się nie załamywał,zobaczysz,że w marcu pojeździmy w naszych okolicach ,jak się patrzy...

Edytowane przez lski@interia.pl
  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...