Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 20/21


Lexi

Rekomendowane odpowiedzi

Stacja Narciarska Kazimierz w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą #otwieramystoki.

Kolejna lokalna i mała stacja narciarska wczoraj się otworzyła dla wszystkich narciarzy oferując lekcje edukacyjne.

Co było robić? Po pracy, mimo zmęczenia, gdy zima w pełni - postanowiłem pojechać i odpocząć trochę na nartach.

Na parkingu sporo aut, i pierwsze co, to zauważyłem Policję. Nasza Władza zamiast ganiać złodziei i bandytów, handlarzy narkotyków i innych, gania i prześladuje polskich przedsiębiorców 😮 Cóż? Najważniejsze, że Biedronki i inne markety z obcym kapitałem działają w najlepsze...

...są równi i równiejsi, jest Twój ból mniejszy niż mój, a moja legitymacja PZN legalniejsza i prawilniejsza niż Twoja chęć szczera poszusowania ;) 

Pogoda wczoraj mocno była zimowa. Intensywne opady śniegu i temperatura -3.

Ośrodek otworzył 3ci wyciąg oraz drugą długą trasę z samego szczytu.

Narciarze się rozjeżdżali po całym ON i przy wyciągach nie było raczej dłuższych kolejek niż 2, 3 minuty.

Pytanie, co będzie w weekend? Razem z Paulą się wybieramy, na jazdę od 8 rano, zarówno w sobotę jak i niedzielę. Ktoś wpadnie?

IMG_20210119_191629.thumb.jpg.37f8e6512625856fae7724ca377c01ea.jpg

Nowa trasa jak widać na powyższym zdjęciu, jeszcze nie jest przygotowana, choć śniegu na niej jest już sporo.

Oby nie zmył tego nadchodzący deszcz i ocieplenie - wówczas jest szansa pojeździć na tej trasie!

W każdym bądź razie otworzona została, tutejsza "Ścianka" i trzeci orczyk. Tutaj część stoku wczoraj zajął ustawiony slalom AZSu Lublin.

IMG_20210119_191632.thumb.jpg.d374a407ed598faf9ae198d75c325edb.jpg

Przerobiona górna część tego zjazdu - zniwelowana płaska część i zrobiony lekki spadek - profil trasy sporo się poprawił. Jest fajnie!!!

IMG_20210119_192021.thumb.jpg.a83738d7bde013305b2dd71f90edfc2d.jpg

Chwilami przy głównych orczykach, zero ludzi.

IMG_20210119_192233.thumb.jpg.4dc922071823d33d75cb350dad7c2072.jpg

Trasa, szersza i łagodniejsza - narciarzy chwilami również zero.

IMG_20210119_192241.thumb.jpg.f3d805ffaf8258ec972e1d634da4e8a2.jpg

Trenujący, młodzi Ludzie - widok z samej góry na poprawiony zjazd.

Gdzieś na niebie kropki światła, to Puławy (nie wiem, czy to dobrze widać na zdjęciu?).

IMG_20210119_192615.thumb.jpg.56d27e213a43e4561ab6526878c444f7.jpg

Widok z góry łagodniejszej trasy:

IMG_20210119_192640.thumb.jpg.18084f9e8c718735877c4a02e76f06ed.jpg

Dwa talerze u góry:

IMG_20210119_192653.thumb.jpg.51591eb1d2176a799687c56b9a86c175.jpg

I nowa zamknięta trasa:

IMG_20210119_194327.thumb.jpg.62cddae2ce4cb5b9aab6ca727e4324b5.jpg

Jest super! Szeroko, z łagodnym skrętem pod krótki orczyk...

...ale to nie wszystko!

Jest plan wykupienia działki powyżej istniejących górnych stacji i wydłużenia wszystkich tras, wydłużenia wyciągów. Wówczas ten mały ON ma szansę na trasy powyżej kilometra.

WOW!!! Oby się ziściło, bo właściciele działek się "stawiają" i nie chcą ich oddać :( 

IMG_20210119_194340.thumb.jpg.36ed7cedbf28f398fdcf089a626adc3e.jpg

Krótki orczyk jak ruszy zamknięta, nowa część będzie na środku trasy.

Rzut oka na nowość właśnie z tego wyciągu.

IMG_20210119_211625.thumb.jpg.5e88c4585cffe41cc9520571d46100c1.jpg

Dwie godziny zleciały szybko.

Śniegu sporo naturalnego, więc było wolno. Czekam teraz na trochę odwilży, a potem beton i szybkie warunki :D Pewnie tak będzie w weekend.

Kilka słów co się działo w stacji.

Była Policja - nagrywali video z "przestępczej" działalności...

...był sanepid, ale powiedział, że reżim sanitarny był utrzymany.

Pytanie, co wydarzy się dalej?

Właściciel jest spokojny (jego PKD nie jest objęte rozporządzeniem) - w sądzie jest pewien, że wygra. Uruchomienie firmy zostało konsultowane z prawnikami.

Każdy narciarz, który chce pojeździć, podobnie jak w Bałtowie wypełnia oświadczenie o uczestnictwie w zajęciach edukacyjnych.

Uwaga!!! Ze względu na zachowanie reżimu sanitarnego w weekend może być przez ON ograniczana ilość sprzedawanych karnetów.

Więc, co? Trzeba przyjechać z samego rana, przed godziną 8 rano.

16 dzień na nartach w sezonie zaliczony :) w Kazimierzu :) 

IMG_20210119_192046.thumb.jpg.dcd06368382470febd1a0ba98b9205ae.jpg

Pozdrawiam

marboru

Edytowane przez marboru
  • Like 20
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczecińska Gubałówka i jazda na plusie

Do grona nizinnych stacji, które otworzyły swoje stoki, dołączyła Szczecińska Gubałówka, oferując edukacyjne zajęcia sportowe na lodowisku i na stoku. Zajęcia na łyżwach ruszyły już dziesięć dni temu, natomiast wyciąg narciarski działa od wczoraj rano, po weekendowych mrozach, w czasie których udało się dośnieżyć i przygotować jedną z tras.

Kompleks mieści się w szczecińskiej dzielnicy Osów, na skraju Parku Leśnego Arkońskiego, będącego częścią Wzgórz Warszewskich. Jest tutaj talerzyk Tatrapomy i teoretycznie trzy trasy, ale w ostatnich latach - jeśli w ogóle - to czynna jest środkowa, oświetlona, przy wyciągu, o długości ok. 300 m.

Na parkingu jestem dzisiaj o 8.55. Oprócz mnie stoi jedno auto, za chwilę dojeżdża drugie - z panem ze snowboardem. Przebieram buty i idę do kasy. Temperatura +3 stopnie i nieśmiałe przebłyski porannego słońca. Spora odwilż od wczoraj, ale mam nadzieję skorzystać jeszcze dzisiaj z zimowej aury, choćby i w szczecińskim wydaniu.

Przy górnej stacji orczyka wygląda to tak:

IMG_20210120_091421.thumb.jpg.e727f42314888154f70cc5b92d182020.jpg

W kasie oddaję wypełnione oświadczenie i kupuję skipass. Tanio to tu nigdy nie było - 70 zł za 20 wjazdów :/. No cóż...

Warunki są takie sobie - ciężki, mokry śnieg po wczorajszym deszczu i miejscami wychodzą przetarcia. Chyba było za ciepło, żeby puścili tej nocy ratrak, ale na dość płaskim stoku muld nie ma. Za to przez pierwsze pół godziny na trasie jestem tylko ja i snowboardzista, potem dojeżdża dwóch chłopaków na nartach. Takie tłumy:

IMG_20210120_092057.thumb.jpg.bd0d1ecc97950f935ffbe7dbd4b2d45b.jpg

Z prawej strony nieczynna, najbardziej płaska trasa.

IMG_20210120_094133.thumb.jpg.19ce0d6cc876d02058949f560df0dae7.jpg

IMG_20210120_092530.thumb.jpg.6e62f74de683feb698fa2f4c5b811ed9.jpg

I jeszcze rzut oka na budynek kasy z wypożyczalnią sprzętu i namiot lodowiska:

IMG_20210120_091346.thumb.jpg.71d3e7cbea1e919bf81bb17057dfad3b.jpg

Po półtorej godziny wyjeździłam 20 zjazdów i zaczął padać drobny deszcz. Jutro ma być +10 stopni. Czy przetrwają do weekendu, kiedy to ma znów się trochę ochłodzić?

I taki to był mój pierwszy i na razie jedyny dzień na nartach w tym sezonie. W każdym razie przyjemnie było poczuć znów śnieg pod deskami :).

Edytowane przez tanova
  • Like 22
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marboru napisał:

To się może jeszcze zmienić. Stok rusza zazwyczaj pół godziny wcześniej niż oficjalne otwarcie. Trzeba obserwować. 

@Mitek wstępnie Kazimierz planuje na sobotę. 

Cześć

Jutro Bałtów pewny. Sobota Kazimierz niepewny ale walczymy.

Wielofish dzięki za info.

Już mnie więcej wiem jak i dlaczego to działa. Mistrzostwo świata...

Pozdrowienia

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Pojeździłem i ja wczoraj w Bałtowie. Nie jest to mój standardowy "obszar operowania", ale co było zrobić, kiedy ani w Beskidzie Sądeckim, ani w Wyspowym, ani na Podhalu nie udało mi się znaleźć stacji, która sprzedałaby karnet osobie bez licencji zawodnika, i bez legitymacji pewnej partii.

Trzeba było wsiąść w auto i zrobić sobie ponad dwuipółgodzinny road trip w mocno zimowej scenerii. (Chciałem dodać fotki scenerii, ale chyba mnie to przerasta. Forum z jakiegoś powodu (Error code -200) odrzuca zdjęcia, obojętnie, czy dodaję je z kompa czy z telefonu i zarówno bezpośrednio do posta, jak i do albumu w galerii). Nie ma żadnej sensownej informacji dlaczego, po prostu błąd i już).

Wracając do tematu - warto było się tłuc ponad 160km - na miejscu chociaż górka niewielka i zjazd króciutki, to warunki bajkowe, dawno nie miałem okazji w takich pojeździć. Pomiędzy -7 a -3 stopnie, świetnie przygotowany stok z cienką warstwą świeżego opadu, brak kolejek. Brawa za odwagę do otwarcia w obecnej sytuacji. Stacja niewielka, ale wrażenie bardzo pozytywne i dzień miło spędzony. Niestety tylko 3 godziny, bo to najdłuższa dostępna opcja w obecnej sytuacji, ale może to i dobrze, bo zostało mi więcej sił na powrót za kółkiem :).

Gdybym miał się do czegoś przyczepić, to jedynie do radia z głośników. O ile sama muzyka w niczym mi nie przeszkadza, to wolałbym gdyby leciała z jakiejś przygotowanej playlisty, czy tam ze Spotify, bo tak jak jest teraz prosto z radia, to niestety jesteśmy zmuszeni co chwilę wysłuchiwać rozwrzeszczanych reklam Media Experta, czy tam innego Carrefoura. Pewnie ględzę, ale jakoś tak zwróciło to moją uwagę.

Podsumowując - czwarty (dopiero!) w tym sezonie dzień na nartach jak najbardziej udany. Oby więcej stacji poszło w ślady Szwajcarii i zorganizowało "zajęcia nauki jazdy slalomem", to może jeszcze pojeździmy tej zimy.

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, wolcjusz napisał:

Cześć.

Pojeździłem i ja wczoraj w Bałtowie. Nie jest to mój standardowy "obszar operowania", ale co było zrobić, kiedy ani w Beskidzie Sądeckim, ani w Wyspowym, ani na Podhalu nie udało mi się znaleźć stacji, która sprzedałaby karnet osobie bez licencji zawodnika, i bez legitymacji pewnej partii.

Trzeba było wsiąść w auto i zrobić sobie ponad dwuipółgodzinny road trip w mocno zimowej scenerii. (Chciałem dodać fotki scenerii, ale chyba mnie to przerasta. Forum z jakiegoś powodu (Error code -200) odrzuca zdjęcia, obojętnie, czy dodaję je z kompa czy z telefonu i zarówno bezpośrednio do posta, jak i do albumu w galerii). Nie ma żadnej sensownej informacji dlaczego, po prostu błąd i już).

Wracając do tematu - warto było się tłuc ponad 160km - na miejscu chociaż górka niewielka i zjazd króciutki, to warunki bajkowe, dawno nie miałem okazji w takich pojeździć. Pomiędzy -7 a -3 stopnie, świetnie przygotowany stok z cienką warstwą świeżego opadu, brak kolejek. Brawa za odwagę do otwarcia w obecnej sytuacji. Stacja niewielka, ale wrażenie bardzo pozytywne i dzień miło spędzony. Niestety tylko 3 godziny, bo to najdłuższa dostępna opcja w obecnej sytuacji, ale może to i dobrze, bo zostało mi więcej sił na powrót za kółkiem :).

Gdybym miał się do czegoś przyczepić, to jedynie do radia z głośników. O ile sama muzyka w niczym mi nie przeszkadza, to wolałbym gdyby leciała z jakiejś przygotowanej playlisty, czy tam ze Spotify, bo tak jak jest teraz prosto z radia, to niestety jesteśmy zmuszeni co chwilę wysłuchiwać rozwrzeszczanych reklam Media Experta, czy tam innego Carrefoura. Pewnie ględzę, ale jakoś tak zwróciło to moją uwagę.

Podsumowując - czwarty (dopiero!) w tym sezonie dzień na nartach jak najbardziej udany. Oby więcej stacji poszło w ślady Szwajcarii i zorganizowało "zajęcia nauki jazdy slalomem", to może jeszcze pojeździmy tej zimy.

Cześć

Muzyka puszczan na stokach to jest koszmar,który rozpanoszył się nie tylko u nas. Masz całkowitą rację krytykując nie tylko dobór i źródło. Ja dodam, że sam fakt to skandal, który przeczy wypoczynkowi na nartach. Jutro zwrócę uwagę na ten obrzydliwy zwyczaj - ciekawe co powiedzą.

Pozdrowienia serdeczne

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Mitek napisał:

Cześć

Muzyka puszczan na stokach to jest koszmar,który rozpanoszył się nie tylko u nas. Masz całkowitą rację krytykując nie tylko dobór i źródło. Ja dodam, że sam fakt to skandal, który przeczy wypoczynkowi na nartach. Jutro zwrócę uwagę na ten obrzydliwy zwyczaj - ciekawe co powiedzą.

Pozdrowienia serdeczne

zgadzam się w zupełności, ale nie zdziwiłbym się, gdyby okazało się, że puszczając daną rozgłośnie radiową stacja narciarska czerpie jakieś profity

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kbe napisał:

zgadzam się w zupełności, ale nie zdziwiłbym się, gdyby okazało się, że puszczając daną rozgłośnie radiową stacja narciarska czerpie jakieś profity

Cześć

Oczywiście możesz mieć rację. I niech im będzie na zdrowie ale zwyczaj jest delikatnie mówiąc denny.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jak napisałem. Sama muzyka (różne gatunki) mi nie przeszkadza, przeszkadzają mi na maksa głośne i krzykliwe reklamy, bo czuję się jak na zakupach w galerii, a nie na wyjeździe na nartach. Wiadomo, każdy ma swój próg wrażliwości, jedni wolą ciszę i kontemplację zimowej scenerii, inni czerpią energię z muzyki. Mnie pasują w sumie obie opcje i do obu jestem w stanie się dostosować na stoku. W wyższych górach, gdzie są do podziwiania widoki wolę ciszę, ale w takim Bałtowie panoramy wysokogórskiej raczej nie ma i można posłuchać muzy, dopóki nie muszę wysłuchiwać w jakiej cenie jest w tej chwili kilogram szynki w promocji, bo to mnie jakoś tak nieprzyjemnie wyrywa ze stanu relaksacji 🙂

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, arturoleksik napisał:

Kolejna mała stacja narciarska otwiera się dla spragnionych narciarstwa. Kielecki Telegraf zapowiedział otwarcie w sobotę o 10 rano. 

Ciekawe tylko czy śnieg wytrzyma do otwarcia po tej odwilży. Śnieżyli tylko przez ostatnie kilka dni a w Kielcach sporo śniegu już zniknęło po dzisiejszym dniu. Trzeba mieć nadzieję że uda się jednak pojeździć. 

Liczyłem także na Tumlin, jednak wycofali się z zapowiedzi otwarcia dla wszystkich i istnieje wyłącznie możliwość jazdy z licencją

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem i ja udział w spotkaniu "partii" o nazwie Strajk Przedsiębiorców w Koninkach.

Stawiłem się rano, zaraz po 9, parking pustawy mocno. 

IMG_3669.jpg.429febf628c7cd0fd93f941be27cacf0.jpg

Niebo pochmurne i ciepło wiec stok pokryty takim trochę "ciężkawym" puchem

IMG_3677.jpg.09c20a21092348336dd45a8ed1bd5b9d.jpg

IMG_3678.jpg.6dc27c74d7e45e6dbfd34c860dd8a7d9.jpg

IMG_3684.jpg.33f04d912f66f8a93f0dd5b61a84da69.jpg

Koło 10 zjawiła się policja ale szybciutko "odbili się" od wściekłego właściciela ośrodka..

IMG_3690.jpg.1bb7c05e5f5ae711fb21075a43be298d.jpg

Na stoku kilka osób, gdy odjeżdżałem może kilkanaście 

IMG_3692.jpg.96f7dcef83ba3b0515a87b0e0c68fcb3.jpg

IMG_3673.jpg.e48f67635a213c4172c200f6f463313f.jpg

IMG_3671.jpg.b046e42c3e1b927e33f478d06ce5def4.jpg

Warto tu przyjechać - nie koniecznie na "zjazd partii" 😉. Miejsce ocieka wręcz klimatem PRLu - a może to zapach farby olejnej  ..... 

IMG_3695.jpg

  • Like 26
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazimierz wieczorową porą

Zachęcony relacją Mariusza (Marboru) pojechałem wczoraj wieczorem do Kazimierza nad Wisłą.

Samochodów na parkingu było bardzo dużo, ale w kolejce do talerzyków czekało się najwyżej kilka minut. Trochę dłużej, gdy, od czasu do czasu, jeden z wyciągów stawał i wymagał interwencji obsługi. 

Warunki na stoku dobre, zwłaszcza jak na tę porę dnia - śnieg trochę rozjeżdżony, ale ani zbyt twardo, ani zbyt miękko, jak na mój gust w sam raz! Pewnie w weekend będzie gorzej z uwagi na odwilż. Gdybym miał się do czegoś doczepić, to do stanu torów na wyciągach. Bardzo nierówne i oblodzone - jazda po nich sprawiała kłopot nie tylko początkującym. 

Policji nie widziałem. Jeśli zaś chodzi o przestrzeganie norm sanitarnych - z tym było słabo. Młodzi rzadko mieli w kolejce zakryte usta i nos, a wśród starszych - tak, na oko, co druga osoba.

W sumie udany wypad i dopiero drugi dzień na nartach w tym sezonie. Cóż, takie czasy...

Pozdrawiam.

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Byliśmy dzisiaj w Bałtowie pełną ekipą. Pogoda piękna więc ludzi było więcej niż się spodziewaliśmy. Warunki idealne przez cały czas a - 3 godziny jazdy. Pod orczykami zdecydowanie lepiej i praktycznie pusto nawet o 13.00.

Zabawne, że pierwszy raz od co najmniej dwudziestu lat spędziłem cały czas na narcie SL. Bardzo fajnie się jeździło. Nawet jacyś Panowie zaczepiali mnie i pytali o narty a mnie głupio było pojęcia nie mam co to za model ani z którego roku, poza tym, że dobra SL ale niestety z tiprockerem. Wyłgałem się, że (zgodnie z prawdą zresztą) nie ma to dla mnie najmniejszego znaczenia. Tym razem Jarek dał mi jakiegoś Volkla bo jedyną serwisówkę Rossignola jaka była zabrał oczywiście Kacper.

Amelka przejeździła cały dzień w nowych butach i stwierdziła, że różnica - jak but jest dopasowany - jest szokująca.

Bałtów spisał się na medal. Podziękowałem za inicjatywę i głowę na karku Pani w kasie prosząc by przekazał komu trzeba. A na uwagę, że: co to za firma Sabat odpowiedziała rezolutnie, ze śmiechem: A kto to wie...

W sobotę Kazimierz.

Pozdrowienia

 

Edytowane przez Mitek
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...