Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 20/21


Lexi

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, San28 napisał:

W Bałtowie ciszej!...

Wczoraj wieczorem jeździłem w Bałtowie. Ludzi sporo, warunki bardzo dobre jak na późną porę i odwilż, w kolejce do wyciągu i orczyka najwyżej co dziesiąta osoba miała zakryte usta i nos....  🙁

Ale najważniejsze było co innego! Otóż, muzyka z głośników grała znacznie ciszej niż za poprzednej mojej wizyty w Bałtowie, już tak nie dudniła na cały regulator, że nie słychać było własnych myśli. Czyżby to efekt wizyty Mitka, który zapowiadał na forum, że zwróci na to uwagę obsłudze ośrodka?... 😉   

Pozdrawiam.

Cześć

Da radę, da.

Pozdrowienia serdeczne

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Nas nie ale prognozy były jednoznaczne - że koło 7.30 przestanie padać w Kazimierzu. Na to jechaliśmy i jak widać dobrze YR. prognozuje.

Dzięki za miłe dwie godziny choć, wspólną jazdą to tego raczej nazwać nie można. Każdy dawał swoim tempem a, że wszyscy podobnym więc o doganianiu się mowy nie było. Warunki idealne. Towarzystwo świetne.

Czy jutro będę - jeżeli tak to sam. Może się uda.

PS.

Uwagi....Mariusz, daj spokój, u każdego zawsze się coś znajdzie ale czy o to chodzi - sam wiesz. Zawsze te spotkania są takie jakby nas ktoś gonił a musimy pojeździć synchrony, bo - nawet nie wiesz - dwa razy fajnie na się udało zjechać skręt w skręt. Z Kacprem zabawa jest do pewnego momentu bo jak zaczyna zacieśniać to ja już tak nie daję rady. Następnym razem robimy!

Pozdrowienia

Edytowane przez Mitek
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lski@interia.pl napisał:

Zagrożenie ortopedyczne wysokie/bardzo wysokie.

Wiem cos o tym 😉 - siedzę właśnie w domu i "liże rany" - kostka skręcona, zebra i plecy poobijane nieźle wygrzałem....ryzyko wkalkulowane jak idziesz "po bandzie" 😁

  • Like 1
  • Sad 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.01.2021 o 18:12, 1mirinda napisał:

Jeżeli w Kazimierzu w sobotę nie wystartują o 8 tylko o 9 to nie ma sensu jechać, bo o jeździe będzie można zapomnieć. Przy tej ilości otwartych stoków w Polsce kolejki będą niesamowite. Dziś środek tygodnia, a ludzi z każdą minuta przybywa. 

Cześć

No chyba nie było tak źle Marek. Deszcz zawsze robi dobrą robotę na nartach.

Pozdrowienia serdeczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lski@interia.pl napisał:

Rytro dzisiaj.Przez 2 dni niestety sporo śniegu poleciało.Z rana plus 8 stopni i mżawka,więc miękko,stromo i szybko po dużych dziurach.Zagrożenie ortopedyczne wysokie/bardzo wysokie.Zagrozenie epidemiologiczne niskie do umiarkowanego.

Górna ścianka nienaśnieżona? Kamera z góry raz działa raz nie, ale kilka dni temu nawet armatki tam nie stały...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po drugiej stronie tej góry w Tumlinie miały być w sobotę pierwsze zawody Superoes. Myślałem że po śniegu trochę się pojeździ, pogodowo zapowiadało się dobrze. A tu kicha, pandemia, odwołane, siedzi się w domu. Swoją drogą porównując stoki i szkolenia, treningi na nich, do "zajęć" na torze wyścigowym, nie dostrzegam większego ryzyka roznoszenia wirusa  w tym drugim przypadku. Może jednak się mylę, może wirus czepia się szybkich aut?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marboru napisał:

Dzień dobry z Kazimierza 🙂

IMG_20210124_075658.thumb.jpg.0082d4349bf76a075d05e870f208be3a.jpg

Pada deszcz, a na stoku ja, Paula i @1mirinda  🎿⛷️

#19

Cześć

Jak widzicie bez nas, choć serce mnie boli ale... po prostu jestem cienki i nie chciało mi się wstać.

Przejechać tam za naszą ekipę z pięć skrętów proszę. Czy/kiedy planujecie jakiś Bałtów. A może w tygodniu dacie radę?

Pozdrowienia

  • Like 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak nie można ufać długoterminowym prognozom od NOAA wydawanym z więcej niż 4 tygodniowym wyprzedzeniem. Miesiąc temu zapowiadali ekstremalnie ciepły Luty, a teraz zapowiadają Luty z temperaturą bez odchylenia od normy wieloletniej, czyli zimowy.

Luty w prognozie pod koniec Grudnia:

euT2mMonInd2.thumb.gif.40973992716ac3ea6291efc02fb98d71.gif

Luty w najnowszej prognozie:

1240867972_euT2mMonInd1(2).thumb.gif.cd4a6df827f755d93d85e1a1f8e378f0.gif

W Lutym południe Europy ma zaliczyć duży nadmiar opadów:

euPrecMonInd1.gif

 

Czyli ma być zimno i biało. A w Dolomity kolejne dostawy, śniegu będą mieli po dach.

Edytowane przez Ziemowit
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Plywak napisał:

No raczej nie warto ufać żadnym długoterminowym ;) U mnie Norwegowie zapowiadali pół metra śniegu w nadchodzącym tygodniu, a teraz zostało z tego raptem kilka cm.  

Obserwuję ich prognozy od ponad roku i raczej się nie mylili, a jeśli już to tylko trochę, a teraz zaliczyli ogromną ftopę, szczególnie dla krajów skandynawskich.

Edytowane przez Ziemowit
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęć dzisiaj oprócz tego co wstawiłem, nie robiłem. Pełne dwie godziny jazdy w bardzo dobrych warunkach i niestety w drobnym deszczu. Na koniec wszyscy byliśmy przemoknięci i zziębnięci. 

O dziwo, główna trasa trzymała cały czas i było dość szybko w jeździe. 

Podczas powrotu do domu temperatura wyraźnie zaczęła spadać. Z +4, zrobiło się +2. W nocy pewnie będzie już poniżej zera, a to zwiastuje lodowisko na trasach, coś co lubię 👍

Narty GS, to była fajna odmiana. 

Kolejny, 19 dzień na nartach zaliczony 🙂

@Mitek @lu5asz szkoda, że nie dotarliście 😕

@1mirinda dzięki za spotkanie, fajny dzień razem na nartach 👍

Kolejny ON, który odwiedzimy, pewnie już we wtorek, ok 19stej, to będzie Tumlin 👍 Oby @mifilim miał dobre wieści, że śniegu wystarczy ⛷️

Ktoś przyjedzie na wspólne szusowanie? 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, marboru napisał:

Zdjęć dzisiaj oprócz tego co wstawiłem, nie robiłem. Pełne dwie godziny jazdy w bardzo dobrych warunkach i niestety w drobnym deszczu. Na koniec wszyscy byliśmy przemoknięci i zziębnięci. 

O dziwo, główna trasa trzymała cały czas i było dość szybko w jeździe. 

Podczas powrotu do domu temperatura wyraźnie zaczęła spadać. Z +4, zrobiło się +2. W nocy pewnie będzie już poniżej zera, a to zwiastuje lodowisko na trasach, coś co lubię 👍

Narty GS, to była fajna odmiana. 

Kolejny, 19 dzień na nartach zaliczony 🙂

@Mitek @lu5asz szkoda, że nie dotarliście 😕

@1mirinda dzięki za spotkanie, fajny dzień razem na nartach 👍

Kolejny ON, który odwiedzimy, pewnie już we wtorek, ok 19stej, to będzie Tumlin 👍 Oby @mifilim miał dobre wieści, że śniegu wystarczy ⛷️

Ktoś przyjedzie na wspólne szusowanie? 

Jeżeli ta prognoza się sprawdzi, to śniegu im nie zabraknie. 

spacer.png

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, marboru napisał:

Zdjęć dzisiaj oprócz tego co wstawiłem, nie robiłem. Pełne dwie godziny jazdy w bardzo dobrych warunkach i niestety w drobnym deszczu. Na koniec wszyscy byliśmy przemoknięci i zziębnięci. 

O dziwo, główna trasa trzymała cały czas i było dość szybko w jeździe. 

Podczas powrotu do domu temperatura wyraźnie zaczęła spadać. Z +4, zrobiło się +2. W nocy pewnie będzie już poniżej zera, a to zwiastuje lodowisko na trasach, coś co lubię 👍

Narty GS, to była fajna odmiana. 

Kolejny, 19 dzień na nartach zaliczony 🙂

@Mitek @lu5asz szkoda, że nie dotarliście 😕

@1mirinda dzięki za spotkanie, fajny dzień razem na nartach 👍

Kolejny ON, który odwiedzimy, pewnie już we wtorek, ok 19stej, to będzie Tumlin 👍 Oby @mifilim miał dobre wieści, że śniegu wystarczy ⛷️

Ktoś przyjedzie na wspólne szusowanie? 

Cześć

W tygodniu, bez szans - dla nas to za daleko. Nie wyrobimy się czasowo ze względu na pracę. Ale piątek do południa w Bałtowie już się powoli wykluwa.

A może Krajno....?

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 9.00 do 12.00 Klepki w Wiśle - szkolenie :).

Początkowo mokry śnieg i mgła, a od 11.00 trochę słońca. Ludzi wraz z upływem czasu przybywało, ale armagedonu nie było - być może dlatego, że wpuszczano ograniczoną liczbę kursantów (kursanci, którzy zaspali, czekali w kolejce na wejście do ON).

Trochę miękko, ale ciapy nie było.

IMG_20210124_110242.jpg

  • Like 20
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, WojtekM napisał:

Od 9.00 do 12.00 Klepki w Wiśle - szkolenie :).

Początkowo mokry śnieg i mgła, a od 11.00 trochę słońca. Ludzi wraz z upływem czasu przybywało, ale armagedonu nie było - być może dlatego, że wpuszczano ograniczoną liczbę kursantów (kursanci, którzy zaspali, czekali w kolejce na wejście do ON).

Trochę miękko, ale ciapy nie było.

IMG_20210124_110242.jpg

Nie wiesz czy przykładem poprzednich lat mają wieczorną przerwę na ratrakowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, adimaka11 napisał:

Witam, dziś  szkolenie narciarskie w SN Cisowa, z rana śnieg zmrożony po 10 mokry,ludzi garstka bardzo przyjemna górka 2 trasy. Z Katowic godzinka  drogi samochodem ...

Na kamerce widać że śniegu w ostatnich dniach ubyło, trasa wygląda na umęczoną... czy jest szansa trafić na kamienie, zniszczyć ślizgi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...