Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 20/21


Lexi

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, Bumer napisał:

A po drugiej stronie tej góry w Tumlinie miały być w sobotę pierwsze zawody Superoes. Myślałem że po śniegu trochę się pojeździ, pogodowo zapowiadało się dobrze. A tu kicha, pandemia, odwołane, siedzi się w domu. Swoją drogą porównując stoki i szkolenia, treningi na nich, do "zajęć" na torze wyścigowym, nie dostrzegam większego ryzyka roznoszenia wirusa  w tym drugim przypadku. Może jednak się mylę, może wirus czepia się szybkich aut?

To chyba organizatorom się nie chciało,u nas OESy szły w pandemii bez zakłóceń,podobnie było z zawodami narciarskimi -jednym się chce i robią,bo formalnych restrykcji na współzawodnictwo sportowe nie ma,inni nie...

Edytowane przez lski@interia.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lski@interia.pl napisał:

To chyba organizatorom się nie chciało,u nas OESy szły w pandemii bez zakłóceń,podobnie było z zawodami narciarskimi -jednym się chce i robią,bo formalnych restrykcji na współzawodnictwo sportowe nie ma,inni nie...

Też tak to odbieram. Praktycznie wszyscy zawodnicy są członkami automobilklubów, więc nie są przypadkowymi czy gapiami. Zresztą, już w zeszłym roku na teren toru nie wpuszczano kibiców. Na wjeździe mierzono temperaturę. No ale jest jak jest. Myślałem że narty zastąpię sobie zawodami na torze. Trochę mi szkoda, bo tego czasu na narty i ściganie autem nie zostaje mi zbyt wiele, no jakość tych rozrywek spada mi z roku na rok. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telegraf wieczorową porą 25.01.2021

Otwarty w ostatnią sobotę, dziś pora sprawdzić jak się jeździ w Kielcach. Na stoku melduję się ok godziny 19:00, karnet na 2h koszt 60zl. Karnet na 3h koszt 70zl czyli standardowe ceny jak za "szkolenia". Szybkie wypełnienie oświadczenie i na stok.

Pierwszy minus. Przygotowanie śladu pod orczykiem bardzo słabe. Wyślizgane i strasznie nierówno. Trzeba uważać na wyciągu.

Warunki trudne. Dosypalo dziś z nieba mokrego śniegu i widać że oszczędzali trasy przed ratrakiem w ten dosyć ciepły weekend. Miękki śnieg oraz nierówno, duże obsypy. Jak ktoś lubi takie warunki to miał naprawdę frajdę z jazdy. Ludzi na stoku max 10 osób, także jazda non stop. 

Następny cel, sprawdzić Tumlin. Też pewnie na tygodniu wieczorem.

 

 

 

 

 

20210125_185106.jpg

20210125_195201.jpg

20210125_203051.jpg

  • Like 12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Mitek napisał:

Cześć

Ja tu widzę idealne warunki dla każdego jeżdżącego narciarza.

Przy niewielkiej ilości śnieg  na dodatek lepkiego się nie ratrakuje z dość oczywistych powodów.

Pozdrowienia

Tak jest śnieg i do tego otwarte więc warunki idealne :,-)  Wiem nie ma co narzekać bo jest gdzie jeździć ale pisanie że warunki idealne jest trochę na wyrost. Byłem, widziałem, jeździłem i stwierdzam że do idealnych daleko.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, ppown napisał:

Tak jest śnieg i do tego otwarte więc warunki idealne :,-)  Wiem nie ma co narzekać bo jest gdzie jeździć ale pisanie że warunki idealne jest trochę na wyrost. Byłem, widziałem, jeździłem i stwierdzam że do idealnych daleko.

Pozdrawiam

Cześć

Idealne. Możesz mi zaufać bardziej niż sobie.

Pozdrowienia

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

Idealne. Możesz mi zaufać bardziej niż sobie.

Pozdrowienia

Nie ma to jak diagnoza po trzech zdjęciach... Z czego dwa pokazują płaski koniec trasy a jedno jest z samego początku. 

Rozumiem że ciężko przygotować stok przy plusowej temperaturze i opadach deszczu a dziś dosypalo śniegu. Ale po co wmawiać że jest inaczej. Mój czas na nartach, moje odczucia i moja opinia na temat warunków.

Pozdrawiam

Edytowane przez ppown
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, ppown napisał:

Nie ma to jak diagnoza po trzech zdjęciach... Z czego dwa pokazują płaski koniec trasy a jedno jest z samego początku. 

Rozumiem że ciężko przygotować stok przy plusowej temperaturze i opadach deszczu a dziś dosypalo śniegu. Ale po co wmawiać że jest inaczej. Mój czas na nartach, moje odczucia i moja opinia na temat warunków.

Pozdrawiam

Cześć

Taka ocena jaki narciarz. Warunki ocenić można bez żadnych zdjęć. Wystarczy znajomość pogody w danym dniu. Jeżeli stok był przygotowywany (a obecnie ciężko o inne) to warunki z założenia są idealne.

Rzadko zdarzają się sytuacje gwałtownego zmrożenia nierównego stoku i wtedy warunki są grosze ale przy plusach... Chłopie.

Pozdro

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle po co te relacje ludzi,wstawanie zdjęć. Mitek określa warunki na podstawie pogody... 

Czytając te forum można mieć już wyrobione zdanie o Tobie, czepiasz się w każdym temacie. I próbujesz tutaj udowodnić że jesteś lepszy, wiesz lepiej. 

Edytowane przez ppown
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Taka ocena jaki narciarz.

Czasem tęsknie za tymi czasami, gdy jeździłem 5x gorzej niż teraz. Nie znałem carvingu, nie wiedziałem co to technika.  Za to warunki były mi obojętne. Mogłem cisnąć po lodzie poprzetykanym trawą albo po metrowych muldach i było świetnie. A teraz co? Byle gruda, byle nierówność i już się irytuję. Jak krawędź lekko nie trzyma na lodzie to samo. A kiedyś nawet nie wiedziałem, że na lodzie można skręcać.

  • Like 7
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, michalb napisał:

Od 6 lutego na parę dni wybieram się do Świeradowa. Cienko to jednak widzę jeśli chodzi o otwarcie ośrodka... Liczę jedynie na jakiś cud.

Cześć

Myślę, że przełom stycznia i lutego da odpowiedź na sporo pytań. Z pewnych (pewnych, pewnych) wiem, że więksi nie są wcale tacy skorzy do otwierania ośrodków wbrew obowiązującym rozporządzeniom. Musimy czekać i cieszyć się tym co mamy choć... warunki trudne. :)

Pozdrowienia

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, lika napisał:

W argumentacje stron staram się nie wnikać. Ale riposta ŻENUJĄCA.

 

8 godzin temu, ppown napisał:

W ogóle po co te relacje ludzi,wstawanie zdjęć. Mitek określa warunki na podstawie pogody... 

Czytając te forum można mieć już wyrobione zdanie o Tobie, czepiasz się w każdym temacie. I próbujesz tutaj udowodnić że jesteś lepszy, wiesz lepiej. 

 

8 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

Hipokryzja niektórych kolegów aż boli.

Pozdrowienia

 "Słowo" na poniedziałek:

"Strzeż się ludzi, którzy są pewni tego, że mają rację"

"Najmądrzejszy jest, który wie, czego nie wie"

(Sokrates)

😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześc

Rozumiem, ze kolega napisał całą prawdę o warunkach i na takie relacje czekamy.

Rozumiem również, że jak ktoś napiszę o jakiś sportowych nartach, że są bez wartości, bo się nie da skręcać przez zamach d... to takich relacji również nie negujemy i na ie czekamy.

OK.

Pozdro

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Mitek napisał:

Cześc

Rozumiem, ze kolega napisał całą prawdę o warunkach i na takie relacje czekamy.

Rozumiem również, że jak ktoś napiszę o jakiś sportowych nartach, że są bez wartości, bo się nie da skręcać przez zamach d... to takich relacji również nie negujemy i na ie czekamy.

OK.

Pozdro

bo widzisz @Mitek, dla Ciebie warunki idealne są wtedy, gdy jest biało i z górki, a dla niektórych to koniecznie musi być sztruks. Wtedy jeśli nie ma sztruksu = warunki nieidealne. Ludzie, którzy uczyli się nartować wiele lat temu, gdy ratraki były luksusem, mają inne widzenie warunków idealnych, tak jak napisał @Spiochu

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Mitek napisał:

Cześc

Rozumiem, ze kolega napisał całą prawdę o warunkach i na takie relacje czekamy.

Rozumiem również, że jak ktoś napiszę o jakiś sportowych nartach, że są bez wartości, bo się nie da skręcać przez zamach d... to takich relacji również nie negujemy i na ie czekamy.

OK.

..luzik Mitek - w większości przypadków masz oczywiście racje - i wiesz doskonale ze ludzie wściekają się nie dla tego ze im to mówisz

Subtelna różnica polega na tym ze Ty nie mówisz ludziom ze Ty masz racje tylko ze Oni nie maja racji ..ot wsjo..😉

Mnie tez się nudzi..

Zdrawim serdecznie 

(nota bene: wszelkie "pyskówki" dla popularności portalu są bardzo na +) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Wiesz, kolega zamieścił zdjęcia, na których jest stok jak stół. Widzisz ja jak coś piszę, to staram się pisać obiektywnie, nie na zasadzie - bo ja zjadę albo - bo ja nie dam rady. A najlepiej po prostu zamieścić zdjęcie i napisać: warunki jak widać.

Miałem okazje uczyć bardzo wiele osób dla, których takie twierdzenie jak kolegi powodowało rezygnację z wyjazdu lub z chęci jazdy. Dopiero zmuszenie ich, wykorzystując "zależność służbową", że tak powiem, powodowało, że spędzali na śniegu fajny dzień.

Pozdrowienia

PS Przepraszam za błąd w poprzednim poście. Już nie mam jak poprawić.

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Lexi napisał:

..luzik Mitek - w większości przypadków masz oczywiście racje - i wiesz doskonale ze ludzie wściekają się nie dla tego ze im to mówisz

Subtelna różnica polega na tym ze Ty nie mówisz ludziom ze Ty masz racje tylko ze Oni nie maja racji ..ot wsjo..😉

Mnie tez się nudzi..

Zdrawim serdecznie 

(nota bene: wszelkie "pyskówki" dla popularności portalu są bardzo na +) 

Cześć

Zerknij na posty. Właśnie dokładnie odwrotnie było wyartykułowane.:)

A poza tym forum ma pełnić również funkcje edukacyjne, tak w kwestii pisania relacji, jak i w kwestii oceny warunków na stoku.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...