Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 20/21


Lexi

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

Wiesz, kolega zamieścił zdjęcia, na których jest stok jak stół. Widzisz ja jak coś piszę, to staram się pisać obiektywnie, nie na zasadzie - bo ja zjadę albo - bo ja nie dam rady. A najlepiej po prostu zamieścić zdjęcie i napisać: warunki jak widać.

Miałem okazje uczyć bardzo wiele osób dla, których takie twierdzenie jak kolegi powodowało rezygnację z wyjazdu lub z chęci jazdy. Dopiero zmuszenie ich, wykorzystując "zależność służbową", że tak powiem, powodowało, że spędzali na śniegu fajny dzień.

Pozdrowienia

PS Przepraszam za błąd w poprzednim poście. Już nie mam jak poprawić.

Masz rację. Sam po zdjęciach powiedziałbym że warunki niezłe. Ale zdjęcia nie oddają rzeczywistości. Zrobione były na końcu (płaskim) i na początku stoku. 

Wybacz ale nie byłem tam robić dokumentacji warunków a jeździć na nartach.

Pozdrawiam

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ppown napisał:

Masz rację. Sam po zdjęciach powiedziałbym że warunki niezłe. Ale zdjęcia nie oddają rzeczywistości. Zrobione były na końcu (płaskim) i na początku stoku. 

Wybacz ale nie byłem tam robić dokumentacji warunków a jeździć na nartach.

Pozdrawiam

to ja się tutaj jednak wypowiem że jak coś piszemy, to zdjęcia powinny to ilustrować i popierać tekst pisany,

więc jaki Ci się chciało zrobić zdjęcia i coś napisać, to bardzo fajnie dla nas wszystkich,

następnym razem zrób też zdjęcie tej części stoku która Ci się nie podoba, jeśli chcesz nam o tym powiedzieć, bo czemu nie 🙂

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tumlin wieczorową porą :) 

Pootwierały się kolejne stoki w świętokrzyskim, więc zamiast siedzieć przed monitorem komputera, po pracy, postanowiliśmy z Paulą pojeździć na nartach :) 

Cel Tumlin.

W tym roku @mifilim był tutaj pierwszy, więc jechaliśmy, po jego opisie, pewni dobrych warunków.

Po godzinie jazdy autem, dojechaliśmy.

Temperatura -1, w trakcie jazdy cały czas padał śnieg.

Cena karnetu na dwie godziny 60 PLN, drogo.

Ludzi trochę było, więc przy wyciągu czasami trochę się stało - jest tutaj jeden talerzyk.

IMG_20210126_182125.thumb.jpg.bafb7d61a54f02420d0d0e981b33287e.jpg

Pod warstwą 4 centymetrów sypkiego, niezwiązanego śniegu - twardo.

Karczma czynna - posiłki, napoje można było spożywać na zewnątrz.

IMG_20210126_182207.thumb.jpg.e8a7cbb22f4c950468c24a8013c9188f.jpg

Chwilami, totalna pustka 😮 

IMG_20210126_182643.thumb.jpg.8126be2225a7afe83198337419c74d78.jpg

Idealne warunki na szybkie narty.

I było szybko, fajnie!

IMG_20210126_182735.thumb.jpg.ff73eb172c2f4d9f93c13739a56d5ed6.jpg

Minus, to jak na moje oko - zbyt ciemno na trasie.

Oświetlenie tylko z jednej strony stoku i dość niewiele widziałem, tym bardziej, że sypało...

...a może wzrok mam już nie ten i pora do okulisty? ;) 

20 dzień na nartach w sezonie zaliczony.

Kolejne narty w czwartek. Gdzie? Jeszcze decyzja nie zapadła.

Pozdrawiam

marboru

Edytowane przez marboru
  • Like 12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Ratrak napisał:

Ja dalej 0, null. 😬 Na Szwajcarię brakuje franków, a w Polsce w pobliżu Łodzi nadal brak sensownej jazdy...

Zima fajna, Kamieńsk państwowy - pewnie nie otworzą... szkoda, bo ostatni raz tam na nartach byłem 3 lata temu :( 

Najbliżej z Łodzi masz do Tumlina właśnie, ewentualnie na Telegraf. Może warto się przejechać? "Na bezrybiu, i rak ryba" ;) 

Pozdrawiam serdecznie :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, marboru napisał:

Oświetlenie tylko z jednej strony stoku i dość niewiele widziałem, tym bardziej, że sypało...

...a może wzrok mam już nie ten i pora do okulisty? ;) 

Na każdego prędzej czy później nachodzi ten moment "zdziwienia", przekonania ze stoki gorzej oświetlone, ze żarówki w samochodzie już stare, ze ulotki w lekach coraz to mniejsza czcionka drukują ...hehehe  😉

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Lexi napisał:

Na każdego prędzej czy później nachodzi ten moment "zdziwienia", przekonania ze stoki gorzej oświetlone, ze żarówki w samochodzie już stare, ze ulotki w lekach coraz to mniejsza czcionka drukują ...hehehe  😉

Różnie to jest z wiekiem,ja ze zdziwieniem stwierdziłem,że od tego roku nie muszę juz używać na nartach optyki-poprawiło się z minus 1 na minus 0,5...

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, lski@interia.pl napisał:

Różnie to jest z wiekiem,ja ze zdziwieniem stwierdziłem,że od tego roku nie muszę juz używać na nartach optyki-poprawiło się z minus 1 na minus 0,5...

Rewelacja !!..ale Ty to  jesteś wyjątek , jak Noris.. założę się ze żujesz pszczoły i nie słuchasz muzyki tylko muzyka Ciebie słucha..

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Lexi napisał:

Na każdego prędzej czy później nachodzi ten moment "zdziwienia", przekonania ze stoki gorzej oświetlone, ze żarówki w samochodzie już stare, ze ulotki w lekach coraz to mniejsza czcionka drukują ...hehehe  😉

Cześć

W takich sytuacjach wychodzi miękkość jazdy i automatyzm w reakcji na teren. Dobre ćwiczenie to jazda na ślepo pod dyktando partnera.

Pozdrowienia

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Lexi napisał:

..albo w bardzo gęstej mgle. Takiej gdzie powietrze się zlewa ze śniegiem

Cześć

No wiesz, w tej gęstej mgle to sytuacja nieco inna bo tam raczej stoisz/idziesz/zsuwasz się, niż jedziesz, oczywiście jak się zorientujesz czy stoisz czy się poruszasz... ;)

Pozdrowienia

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mitek napisał:

Cześć

No wiesz, w tej gęstej mgle to sytuacja nieco inna bo tam raczej stoisz/idziesz/zsuwasz się, niż jedziesz, oczywiście jak się zorientujesz czy stoisz czy się poruszasz... ;)

Pozdrowienia

Cześć

Wiesz, nie ma co się śmiać - choć sam przymrużyłem oko. Byłem parę razy w takiej sytuacji. Pół biedy jak jesteś z grupą ale samemu...

Czasami trzeba ruszyć delikatnie nartą w bok, żeby się zorientować, że człowiek się porusza - tak też bywało, najczęściej na Kasprowym.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem sie z żoną na przedłużony, zasluzony weekend no i przez przypadek okazało się, że z kwatery jest raptem 3.5km do wyciągu Koninki-Tobołów. Też przez zupelny przypadek w bagażniku samochodu znalazły się buty, narty, kije i kask, a żona zapakowała pełny strój narciarski do walizek i takie wyszły efekty😁

A i przy okazji tak jak byłem całe życie bezpartyjny, tak dla nart no cóż zrobiłem wyjątek 😁😁😁

A tak już serio, warunki bajeczne, na początku może trochę ludzi, kolejka tak na maks 5.min później cały czas na bieżąco. Startowałem około 14,karnet na 2 h jak z bicza strzelił. I pojedyncze krzesło coś pieknego. 

IMG_20210127_135138.jpg

IMG_20210127_135144.jpg

IMG_20210127_135336.jpg

IMG_20210127_135806.jpg

IMG_20210127_140907.jpg

IMG_20210127_142555.jpg

IMG_20210127_134528.jpg

IMG_20210127_134541.jpg

IMG_20210127_133758.jpg

Edytowane przez cyniczny
Literowki
  • Like 17
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tumlin 27.01.2021.

Dziś i ja wybrałem się na Tumlin. Pojezdzone 2h od godziny 19. Na początku kolejka do wyciągu na 3-5minut. Od 19:30 jazda na bieżąco. Chyba wszyscy po pracy pojawiają się o 17 na 2h i dlatego taki ruch był.

Twardo i szybko. Warunki idealne do samego końca.

Ps. Nie zauważyłem problemów z oświetleniem 😁 choć zdarzyło się że jedna lampa zgasła i zrobiło się na fragmencie dosyć ciemno. 

 

20210127_191247.jpg

20210127_191230.jpg

20210127_191539.jpg

20210127_192244.jpg

20210127_192247.jpg

  • Like 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, ppown napisał:

Tumlin 27.01.2021.

Dziś i ja wybrałem się na Tumlin. Pojezdzone 2h od godziny 19. Na początku kolejka do wyciągu na 3-5minut. Od 19:30 jazda na bieżąco. Chyba wszyscy po pracy pojawiają się o 17 na 2h i dlatego taki ruch był.

Twardo i szybko. Warunki idealne do samego końca.

Ps. Nie zauważyłem problemów z oświetleniem 😁 choć zdarzyło się że jedna lampa zgasła i zrobiło się na fragmencie dosyć ciemno. 

 

20210127_191247.jpg

20210127_191230.jpg

20210127_191539.jpg

20210127_192244.jpg

20210127_192247.jpg

Cześć

Śmieję się apropos naszej rozmowy o warunkach ale:

Mariusz często też tak pisze (twardo i szybko, tak jak lubię) i ja wtedy widzę to co dla mnie jest twardo i szybko czyli praktycznie lód (nie szklanka ale z taką delikatnie poddającą się wierzchnią warstwą, że jak jedziesz szybko i masz naprawdę ostre narty to zostaje kreska) bez grama śniegu - to jest twardo i szybko dla mnie.

A na zdjęciu - tak jak piszesz ideał - miękki śnieżek na dobrym podkładzie. :)
Pozdrowienia

PS Będzie ktoś jutro w Bałtowie z rana?

Edytowane przez Mitek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...