Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 20/21


Lexi

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm..., jeżdżę na nartach już 27 lat i dalej muszę się szkolić, ale w takich warunkach to sama przyjemność. Tym bardziej, że 15 min od domu. Przy okazji przetestowałem nowe narty i jestem pod wrażeniem. Dotychczasowe i.speedy były świetne, ale te to całkiem coś innego. Ostatnie moje podobne narty to były żółte SL11 z 2006 r. Teraz już wiem czego mi brakowało. Jutro kolejne szkolenie, nauki nigdy dosyć☺️

20210201_111902_resized.jpg

20210201_120127_resized.jpg

20210201_113220_resized.jpg

20210201_133759_resized.jpg

  • Like 19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniedziałkowe szkolenie na Szklanej Górze w Harbutowicach. Start przed 10-tą, mało ludzi, co 3-4 krzesło zajęte i to przez 1 lub 2 osoby. Od 11 więcej chętnych na szkolenie, ale wszystko w reżimie sanitarnym. 

Warunki - będę nieobiektywny bo 1 raz w tym roku - MEGA :).

Góra bardzo spoko, twarda z sypką górną warstwą. 

Część pod wyciągiem wyślizgana, trzeba było uważać by się nie obrócić :)

Końcówka tuż przed wyciągiem - bryły lodowe i wyrwy po ratrakowaniu.

Ale kto by narzekał - ważne, że sypią. 

w1.thumb.png.0fadd20781147943d5c38869382b6a98.pngw2.thumb.png.2a720f073e0bde2c939f323991b25a0a.png

  • Like 19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, srwer napisał:

Właśnie przez przypadek oglądałem szczyt obłudy TVPis na TVP3 leci właśnie program Jazda Turystyczna rok produkcji 2021. Pokazują min. stoki narciarskie i zachwalają jak mozna sobie pojezdzic! Nikt w masce.

Straszna banda.......

ja mam w pilocie od TV niektóre przyciski zaklejone na stale żeby nawet przypadkowo nie włączyć - zalecenie kardiologa.

Edytowane przez Lexi
  • Like 3
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Lexi napisał:

Straszna banda.......

ja mam w pilocie od TV niektóre przyciski zaklejone na stale żeby nawet przypadkowo nie włączyć - zalecenie kardiologa.

Kardiologa? Nie psychiatry? Moim zdaniem blokowanie przycisków pilota kwalifikuje się do chorób czy zaburzeń  psychicznych.

  • Like 1
  • Downvote 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Bumer napisał:

Kardiologa? Nie psychiatry? Moim zdaniem blokowanie przycisków pilota kwalifikuje się do chorób czy zaburzeń  psychicznych.

Może nie zdajesz sobie sprawy z tego ale są tez inni lekarze niż psychiatra - musisz zdrów na ciele być niezwykle... 

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkolenia ciąg dalszy 😁 znowu Nowa Osada. Dzisiaj troszkę później bo przyjazd o 9 i szok, kolejka do kasy na godzinę stania... czynna tylko jedna kasa i 90% ludzi oświadczenie wypełnia przy okienku😑 Jakoś wytrzymałem, wykupiłem szkolenie i kolejne 4 godzinki na stoku zaliczone🤩 Dzisiaj lekki mróz -3 stopnie,szkoda,że słońca zabrakło.Generalnie ludzi dzisiaj więcej niż w niedzielę. Jeśli pogoda pozwoli to jutro dla odmiany Skolnity 😛 jeśli nie pozwoli,to chyba dzień przerwy.

20210202_114257.jpg

20210202_114222.jpg

20210202_113501.jpg

20210202_113442.jpg

  • Like 5
  • Thanks 1
  • Haha 4
  • Confused 4
  • Sad 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, pasazer85 napisał:

Wszyscy mają zakryty nos i usta, sanepid był dzisiaj w ośrodku,ponoć nie mieli zastrzeżeń.

Taaaa... szczególnie widać to przy powiększeniu trzeciego zdjęcia :( Zdziwię się jeżeli oficjalnie pozwolą puścić ten żywioł narciarsko/wyciągowy :(

  • Confused 1
  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Bumer napisał:

Jak widzę takie sytuacje jak na zdjęciu @pasazer85 to nie dziwię się tym co nie chcą dopuścić do  otwarcia stoków

Po części jest to spwodowane tym,że w promeniu 100km otwarte są 3 stoki z trasami max 1000m długości. A media dołożyły swoje, efekt widzisz na zdjęciu. Byłem w niedziele, poniedziałek i dzisiaj. W niedzielę było 70% tego co na zdjęciu, w poniedziałek prawie pusto, dzisiaj armagedon :/ Ale to właśnie w poniedziałek można było przeczytać lub usłyszeć,we wszystkich mediach, że w Wiśle działają wyciągi... 

8 minut temu, Bumer napisał:

Ino po co włazi jeden drugiemu na plecy?

Długość stoku narzuca pewne ograniczenia :P Myślę, że chcieli zostawić trochę miejsca tym zjeżdżającym :P 

Edytowane przez pasazer85
  • Like 3
  • Thanks 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Bumer napisał:

Ino po co włazi jeden drugiemu na plecy?

Bo jest źle zorganizowana kolejka.... na Skolnitach ładnie wydzielone, że smigasz gęsiego A długość nart niejako samoczynnie wymusza dystans... na osadzie niestety brak tej organizacji co nie zmienia faktu, że przebywanie tam jest wiele bezpieczniejsze jak w galeriach handlowych... 

Edytowane przez Jusik2002
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny dzień szkolenia. ⛷️ Tym razem zamiast ćwiczyć "poślizg kontrolowany" na Szklanej - kierunek Koniki.

Trochę spóźniony ląduję po 10 na stoku. Słoneczko przedziera się przez chmury, a w dali Turbacz w ciemnej osłonie chmur. 

Warunki śniegowe jak przyjechałem super. Znikoma ilość lodowych przetarć, koło godziny 12 w 2 miejscach trzeba było uważać.

O zapomniałem jeszcze o jednym miejscu - góra starego, orczykowego wyciągu - wypadając na polane trzeba było pohamować się i nie zboczyć za bardzo na prawo :).

Krzesło pojedyncze daje radę. Jak przyjechałem co drugie zajęte. Później już prawie każde, ale kolejka do wyciągu znikoma - jeździło się na okrągło. 

I jeszcze jedna informacja dla tych, którzy znają stok - brak muld na ściance. Przynajmniej do 13 😀.

w3.thumb.png.609a8626ece03b419bced138287c7923.png

w4.thumb.png.9a802cb9189081674951f79595f68af6.png

  • Like 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...