Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 20/21


Lexi

Rekomendowane odpowiedzi

30 minut temu, Bumer napisał:

Michał, owsianka przed nartami! Owsianka jest najlepsza, uwalnia energię w dłuższym czasie odżywiając mięśnie. Robili badania, 4 osoby o jednakowej sprawności fizycznej i wadze jadły różne posiłki. Najdłużej wysiłek zachowała ta po owsiance, jajecznica na boczku padła  pierwsza, druga padła  bodajże szyneczka, serek, bułeczka i soczek, trzecia jakiś serek i kluski chyba, owoc i coś tam. Wynikami byłem zdziwiony bo wydawało mi się , że jaja na bekonie powinny być O.K.

Jakoś tak czułem, że przed turą najlepszy jest jogurt z musli z wkrojonym bananem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedzielny wypad na "zajęcia edukacyjno-sportowe" na Skolnitach. Na trasie niebieskiej sporo odsypów suchego śniegu. Na czerwonej trochę muld na górze, poniżej warunki bardzo dobre. Sporo ludzi, kolejka na 10 - 15 minut, w ramach karnetu dwugodzinnego można było zjechać max 6-7 razy przy jeździe non-stop. Duży plus: w ogóle nie było wiatru mimo prognoz do 14 m/s.

IMG_0610.jpeg

IMG_0611.jpeg

IMG_0612.jpeg

IMG_0613.jpeg

IMG_0C655962F80D-1.jpeg

  • Like 9
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, barattolina napisał:

Szczecińska Gubałówka z godziny 10:00 :)) Warunki dobre. Stok twardy, w połowie czerwonej zanotowałam nierówności. Cały czas śnieżą. Temperatura: -8 + wiatr. Parking zapchany, ale ludzi na stoku niewiele. Zdarza się, ze cały jest dla mnie ❤️. Da się pojeździć ze 2 godzinki. Około 11:00 robi się gęsto i trzeba kończyć. 

Widok z góry na czerwoną: 45D05EDD-517B-45FD-8746-3ACB0587E125.thumb.jpeg.5994ae3b8e4e79f09644d1182289b199.jpeg

 

....i z dołu na obie - niebieska po prawej, czerwona po lewej. 305867A7-984E-4F3C-BE3E-0E4C075581A9.thumb.jpeg.2df842461faacb9a9cc5631152ba16fe.jpeg


Pozdrawiam i twardego sztruksu życzę ! 😘

Guba będzie miała w tym roku chyba sezon życia :D! Fajnie, że po szaleństwach w Szwajcarii chce Ci się jeszcze odwiedzić naszą szczecińską polankę :).

Kolorystyka tras jednak mocno na wyrost - moim zdaniem ta po prawej to zielona, a ta przy orczyku co najwyżej niebieska ;).

Pozdrawiam ze Szklarskiej.

 

Edytowane przez tanova
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minutes ago, San28 said:

Gdzie na tym zdjęciu widać przestrzeganie jakiegokolwiek reżimu sanitarnego?

Obsługa przypominała o noszeniu maseczek. Z moich obserwacji sporo więcej ludzi jeździło w maseczkach, niż w grudniu w Szczyrku / Wiśle. Ale, faktycznie, nie wszyscy stosowali się do zaleceń. Odstępy między ludźmi w kolejce pewnie nie do końca przepisowe, ale nie był to tak zwarty tłum jak w Szczyrku przy wejściu do gondoli, gdzie ludzie stali koło siebie z odpiętymi nartami. W sumie idealnie nie jest, ale widać postęp.

Edytowane przez gko
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, tanova napisał:

Guba będzie miała w tym roku chyba sezon życia :D! Fajnie, że po szaleństwach w Szwajcarii chce Ci się jeszcze odwiedzić jeszcze naszą szczecińską polankę :).

Kolorystyka tras jednak mocno na wyrost - moim zdaniem ta po prawej to zielona, a ta przy orczyku co najwyżej niebieska ;).

Pozdrawiam ze Szklarskiej.

 

Fajnie fajnie. W końcu to stok, z którego prawie widać morskie fale. Który ON w Szwajcu ma takie atrakcje ? 😂😂😂

Zazdroszę Szklarskiej. My się zastanawiamy nad Zieleńcem na weekend za dwa tygodnie :) 

Miłego pobytu ❤️

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Bumer napisał:

Michał, owsianka przed nartami! Owsianka jest najlepsza, uwalnia energię w dłuższym czasie odżywiając mięśnie. Robili badania, 4 osoby o jednakowej sprawności fizycznej i wadze jadły różne posiłki. Najdłużej wysiłek zachowała ta po owsiance, jajecznica na boczku padła  pierwsza, druga padła  bodajże szyneczka, serek, bułeczka i soczek, trzecia jakiś serek i kluski chyba, owoc i coś tam. Wynikami byłem zdziwiony bo wydawało mi się , że jaja na bekonie powinny być O.K.

Andrzej, niestety nie mogę jeść owsianki :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.02.2021 o 19:13, Góral spod Skrzycznego napisał:

Klepki, ludzi dużo. Owszem, ale warunki b.dobre.

16126352091035722670776922760241.jpg

Zakłamany obraz.  kolejka na maks 5minut oczekiwania na Kanapę.

Tak było dziś, a na orczyk niemal bezpośrednio. Co innego kolejka przed ośrodkiem czekających na wstęp  - do godziny oczekiwania w okolicy jedenastej. To efekt ograniczonej liczby użytkowników w jednym czasie.

I powiem szczerze nawet mi się to podoba. Lepiej wystać przed, kupić bilet i mieć przybliżoną "umowną" gwarancję określonej liczby zjazdów na trasie. Znacznie to lepsze z punktu widzenie klienta niż wpuszczenie całej masy chętnych i kolejki do wyciągów na 20-30 minut (Kotelnica).

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z Podhala. Tydzień jazdy w dobrych warunkach.  W niektóre dni nawet w doskonałych. Bez tłumów na stoku, bez jakichkolwiek kolejek i bez masek. Co ciekawe, nie było też potrzeby ostrzenia nart. Moje gigantki wytrzymały 7 dni jazdy na tyczkach i nawet dziś, gdy w rynnie wyszedł lód, dalej trzymały doskonale.

 

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, lika napisał:

Zakłamany obraz.  kolejka na maks 5minut oczekiwania na Kanapę.

Tak było dziś, a na orczyk niemal bezpośrednio. Co innego kolejka przed ośrodkiem czekających na wstęp  - do godziny oczekiwania w okolicy jedenastej. To efekt ograniczonej liczby użytkowników w jednym czasie.

I powiem szczerze nawet mi się to podoba. Lepiej wystać przed, kupić bilet i mieć przybliżoną "umowną" gwarancję określonej liczby zjazdów na trasie. Znacznie to lepsze z punktu widzenie klienta niż wpuszczenie całej masy chętnych i kolejki do wyciągów na 20-30 minut (Kotelnica).

Matko! Stać 5 minut, aby zjechać 400m...

PS. Niemniej rozumiem, że tego typu stacje i trasy są potrzebne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Matko! Stać 5 minut, aby zjechać 400m...

PS. Niemniej rozumiem, że tego typu stacje i trasy są potrzebne. 

Wiesz, raczej chodziło mi o wskazanie potencjalnego kierunku rozładowania mega tłumów przy wyciągach również w tych większych ON. 

A zapotrzebowanie jest, np żeby sprawdzić czy na dłuższe cechy dla córy aby na pewno już pora, czy też potrzaskane kolano małżonki odpowiednio reaguje na stoku.

Zresztą, w dzisiejszych czasach zapotrzebowanie jest na jakiekolwiek stoki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 hours ago, Spiochu said:

Właśnie wróciłem z Podhala. Tydzień jazdy w dobrych warunkach.  W niektóre dni nawet w doskonałych. Bez tłumów na stoku, bez jakichkolwiek kolejek i bez masek. Co ciekawe, nie było też potrzeby ostrzenia nart. Moje gigantki wytrzymały 7 dni jazdy na tyczkach i nawet dziś, gdy w rynnie wyszedł lód, dalej trzymały doskonale.

 

 

Na jakich nartach jeździsz te giganty w Suchem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, call_me_michael napisał:

Czy wiecie co się będzie działo na Pilsku od 12.02?

Z komunikatu:
image.png.36b2097e2dc11133721bce052ef41ee1.png
Na początek weekendu posypie, powieje i pomrozi. Słoneczka w prognozach brak ;)
image.thumb.png.6ef40ea5cd02b0786c891d323e27b275.png
 
Dzisiaj inwersja, przymiarki do ratrakowania Buczynki.

Zadzwoń 11-go i zapytaj.

Pozdrawiam
mirekn

Edytowane przez mirekn
pogoda
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, adasko13 said:

Czy był ktoś z forumowiczów w Wiśle? Jak warunki, można było pojeździć czy więcej stania niż jeżdżenia?

Byłem wczoraj, relacja parę postów wyżej. Jeśli jedziesz w tygodniu, ludzi pewnie będzie mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś tym razem szkolenie w Kasinie.

Wyjazd z ośnieżonego kieleckiego przed 6. Zamiast 2.5h drogi to jakieś 3.5h ale cóż, takie były plany na wyjazd więc wyjazd był. 

Na stoku przed godziną 10, ludzi mało. Kolejek brak i tak przez cały czas. Na kanapę wpuszczano po 4 osoby ale zazwyczaj jeździły po 2-3 osoby. Na trasie jak na warunki Kasiny, dosyć pusto. Od 12 ustawiony krótki slalom w połowie trasy. 

Śnieg luźny i sypki. Pojawiły się odsypy ale luźny, lekki śnieg więc było nieźle. Warunki bardzo dobre ;) Jedynie miejscami trochę lodu pojawiło się na koniec jeżdżenia.

Pozdrawiam

 

20210208_094420.jpg

20210208_094312.jpg

20210208_095259.jpg

20210208_130111.jpg

20210208_134733.jpg

20210208_134736.jpg

Edytowane przez ppown
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...