Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 20/21


Lexi

Rekomendowane odpowiedzi

A jak już mówimy o dojeździe do Stożka, to planuję się wybrać w najbliższą sobotę. Jak rozumiem dojazd do samego ośrodka jest możliwy, a po drodze należy ewentualnie uiścić opłatę za przejazd po jakimś parkingu, który należy do kogoś innego, prawda? Coś takiego chyba kiedyś czytałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minutes ago, Przemekc1 said:

A jak już mówimy o dojeździe do Stożka, to planuję się wybrać w najbliższą sobotę. Jak rozumiem dojazd do samego ośrodka jest możliwy, a po drodze należy ewentualnie uiścić opłatę za przejazd po jakimś parkingu, który należy do kogoś innego, prawda? Coś takiego chyba kiedyś czytałem.

nie płać, przejedź się nie zatrzymując

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Przemekc1 napisał:

A jak już mówimy o dojeździe do Stożka, to planuję się wybrać w najbliższą sobotę. Jak rozumiem dojazd do samego ośrodka jest możliwy, a po drodze należy ewentualnie uiścić opłatę za przejazd po jakimś parkingu, który należy do kogoś innego, prawda? Coś takiego chyba kiedyś czytałem.

Dojazd jest, lub nie jest możliwy. W zależności od warunków, Twojego auta i umiejętności. Z napędem 4x4 i dobrymi zimówkami na pewno masz większe szanse.

Co do parkingu poniżej, możesz  olać gościa co pobiera opłatę, no chyba, że zostawiasz u niego auto. Pod samym ośrodkiem, parking darmowy.

Uważaj tylko na drodze na pracowników Stożka. Jeżdżą niebezpiecznie, było już kilka wypadków. W razie stłuczki, od razu dzwoń po policję, bo będą chcieli Cię zrobić w konia.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam samochód z napędem 4x4 i w bagażniku łańcuchy, chociaż jeszcze nie miałem okazji ich sprawdzić w terenie. Planuję tam być na otwarcie w sobotę, więc mam nadzieję, że nie będzie potrzeby się z nikim mijać. Dobrze wiedzieć, że sam dojazd to może być niezła przygoda ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarna Góra (Sudety) otwiera od jutra cztery długie trasy: A, B, C, D  - po dwie przy jednym wyciągu, czyli dwa główne krzesła. Plus jakieś tam różne krótkie poletka.

 

Info oficjalne:

PIĄTEK 9:00 - 21:00
👉 TRASY: A, B, C, D, G, H, I, M, N, L, J, K
🌛 TRASY NOCNA JAZDA: A, B, L, K, J, M oraz Misiowa polana.
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś od rana Skolnity. Twardo równo szybko i mało ludzi. Świetnia czerwona trasa szło poszaleć. Aby nie było za dobrze to obsługa zaczęła sypac podjazd dopiero okolo 7.30 wiec wyjazd masakra. Łańcuchy poszły w ruch bo czas miałem tylko na 2h z rana. Ale na pocieszenie powiem że Soszów też się budzi z drogą dojazdową o takiej samej porze. Ceny masakra ale cóż taki mamy klimat. Jak dopada śniegu wyciągne grizzly😁

20210211_082654_compress66.jpg

20210211_082658_compress1.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, srwer napisał:

Dziś od rana Skolnity. Twardo równo szybko i mało ludzi. Świetnia czerwona trasa szło poszaleć. Aby nie było za dobrze to obsługa zaczęła sypac podjazd dopiero okolo 7.30 wiec wyjazd masakra. Łańcuchy poszły w ruch bo czas miałem tylko na 2h z rana. Ale na pocieszenie powiem że Soszów też się budzi z drogą dojazdową o takiej samej porze. Ceny masakra ale cóż taki mamy klimat. Jak dopada śniegu wyciągne grizzly😁

20210211_082654_compress66.jpg

20210211_082658_compress1.jpg

We wtorek planuję debiut ze znajomymi na Soszowie. Jak ostatnia mila? Tragedia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minutes ago, WojtekM said:

W Szczyrku muszą się jeszcze sporooooo nauczyć od Białki. Chyba jednak ich to przerasta, jeżeli do tej pory nie dali rady.

W Białce wszystko chodzi, ludzi, jak na Białke o g. 11, to można powiedzieć, że nie ma :)

Nie wiem co z tym Szczyrkiem, bo na Chopku, Łomnicy, czy Szczyrbskim jakoś sobie radzą.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trasa FIS w szklarskiej, dużo nie ubitego śniegu.  Na loli warunki do godz 12 dobre, później już nieco rozjechana trasa. Ludzi rano niedużo, brak kolejki do wyciągu. Po godz 12 padł system na bramkach. Obsługa je wyłączyła, każdy mógł przejść. ( tu miała być fotka z fisu ale nie chce się wgrać 😞 )

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czantoria od rana warunki idealne, na równym, twardym podkładzie, cienka warstwa świeżego śniegu, mróz 10C, i u góry lekki wiatr. Od ok. 10.30 w dwóch miejscach pojawił się lód- na zwężeniu w górnej części trasy, i mniej więcej w połowie, ale bez tragedii. Ludzi umiarkowanie, kolejka do kanapy maksymalnie 5 min.

Pozdrawiam

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lb2635 napisał:

Czantoria od rana warunki idealne, na równym, twardym podkładzie, cienka warstwa świeżego śniegu, mróz 10C, i u góry lekki wiatr. Od ok. 10.30 w dwóch miejscach pojawił się lód- na zwężeniu w górnej części trasy, i mniej więcej w połowie, ale bez tragedii. Ludzi umiarkowanie, kolejka do kanapy maksymalnie 5 min.

Pozdrawiam

Zazdraszczam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Harbutowice dzisiaj.Uwielbiam tę stację z wielkim wyborem stromych,szerokich tras.Dziś tę główną przegrodzono,na połówce były zawody,druga służyła zawodnikom do rozgrzewki a reszcie do nauki jazdy.Zadnych śladów po pandemii,wypędzono ją  równie skutecznie jak z Podhala. Licznie przybyłe grono krakusów zostało wzbogacone o liczną reprezentację Włochów,głośno krzyczących do siebie po włosku.Zjezdżali bez kijów na krechę,więc w pierwszej chwili wziąłem ich za drugą włoską kadrę w szybkościowych,która nie załapała się na Cortinę.Ogólnie,jak na piątek,nie jest źle...

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.02.2021 o 13:33, MarioJ napisał:

Czarna Góra (Sudety) otwiera od jutra cztery długie trasy: A, B, C, D  - po dwie przy jednym wyciągu, czyli dwa główne krzesła. Plus jakieś tam różne krótkie poletka.

 

Info oficjalne:

PIĄTEK 9:00 - 21:00
👉 TRASY: A, B, C, D, G, H, I, M, N, L, J, K
🌛 TRASY NOCNA JAZDA: A, B, L, K, J, M oraz Misiowa polana.

A te E i F (świetne czarne trasy) jeszcze istnieją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, lb2635 napisał:

Czantoria od rana warunki idealne, na równym, twardym podkładzie, cienka warstwa świeżego śniegu, mróz 10C, i u góry lekki wiatr. Od ok. 10.30 w dwóch miejscach pojawił się lód- na zwężeniu w górnej części trasy, i mniej więcej w połowie, ale bez tragedii. Ludzi umiarkowanie, kolejka do kanapy maksymalnie 5 min.

Pozdrawiam

Czerwona i niebieska (na jakiej długości), czy tylko czerwona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Plywak napisał:

W Białce wszystko chodzi, ludzi, jak na Białke o g. 11, to można powiedzieć, że nie ma :)

Nie wiem co z tym Szczyrkiem, bo na Chopku, Łomnicy, czy Szczyrbskim jakoś sobie radzą.

W Szczyrku (SMR) po 1 trasie na wyciąg i ... nic więcej, reszta (mimo morza śniegu) zamknięte. Same niebieskie dziś... A na COS zawody, więc też czynna... tylko niebieska.

  • Haha 2
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Tatita napisał:

@ZdolnyŚlązakByłeś ostatnio w jednym i drugim - co byś bardziej polecił na jednodniowy wypad - Zieleniec czy Czarną Górę? Niby w Zieleńcu większy wybór, ale w Czarnej Górze nigdy nie byłem, a te trasy wyglądają na naprawdę ciekawe i fajnie nastromione. Podpowiedz jak będziesz miał chwilę 💪

Zdecydowanie Czarna Góra jeśli lubisz dłuższe trasy.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...