Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 20/21


Lexi

Rekomendowane odpowiedzi

27 minut temu, Michas222k napisał:

Zdecydowanie Czarna Góra jeśli lubisz dłuższe trasy.

Czarna góra kiepsko przygotowuje te trasy niestety. Byłem z 5 razy i zawsze kicha. Może pech ale siakoś mnie nie przekonali. Zieleniec fajne trasy ale krótkie. Jak ktoś jest w okolicy to 50km i są Jeńskie Łaźnie tam jest zaje..... polecam szczerze acz nie wiem jak teraz z czechami wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczorajsza Nowa Osada zaskoczyła dość dobrymi warunkami. Otwarte obydwie trasy, do tego trochę możliwości pozatrasowych. Dobrze było odwiedzić w końcu ten najbardziej mainstreamowy  ośrodek. Kolejka na max 5 min, a po 13 luz. Wczoraj i dzisiaj tak twardo, że jazda nie na krawędziach byłaby herezją.

Szkolenie niezwykle owocnie. Szczególnie dwa dni po obronie inżyniera ;)

20210211_112142.jpg

20210211_145101.jpg

20210211_133415.jpg

20210211_142215.jpg

20210211_142408.jpg

20210211_115738.jpg

20210211_145726.jpg

20210211_171625.jpg

  • Like 11
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@leitner, gratuluję tego inżyniera i przystąpienia do inżynierskiej braci. Ty zaczynasz przygodę zawodową, ja..... Ciężki sobie zawód wybrałeś, no ale ciekawy. Może w czasie Twojej aktywności zawodowej nastąpią jakieś pozytywne zmiany poprawiające  warunki wykonywania tego zawodu. W czasie mojej aktywności zmiany były i następowały, ale jedynie na gorsze. No ale zawsze masz wentyl bezpieczeństwa, pasję narciarską! 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@leitner gratulacje serdeczne! 

Właśnie niedawno wróciłam z wieczornej jazdy w Świeradowie. Narciarzy sporo, mimo temperatury -10 do -13, ale miejsca na parkingu były bez problemu. Za to trzeba było odstać kilka minut do gondoli. Limitów osób i zasłaniania paszczy nikt nie pilnuje, a ludzie to tak różnie - 3/4 w maseczkach i kominiarkach, po 6-7 osób w gondoli. Trochę słabo.

Warunki na stoku - zmrożony, przewijany śnieg, dużo lodu, ale trasa piękna, szeroka i długa. Można pocisnąć.

IMG_20210212_192314.thumb.jpg.6858c15fcb9c315827255a625aa09c34.jpg

IMG_20210212_193022.thumb.jpg.8f55d5771c85c48509d5b7661fc7ebac.jpg

IMG_20210212_193352.thumb.jpg.da390efb0f1dcfee591dc503f4dcf43a.jpg

IMG_20210212_193027.thumb.jpg.9f3187741d36aa5a3dc9c4d66988e1bb.jpg

  • Like 12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za gratki. To napiszę jeszcze coś. 

Dwa dni przed obroną, bez skończonej prezentacji, z nieprzerobionymi pytaniami na obronę. Za to wbrew logice, inteligencji, myśleniu, z ogromnym ryzykiem. W niedzielę przyjechałem na 5h do Wisły oczywiście z nartami. To była chyba najbardziej szalona decyzja w życiu. Podjęta o 23 w sobotę. Pobudka o 4:30, a od 5:20 nauka w pociągu. O 10:40 (z przesiadką w Katowicach) w Wiśle i marsz na Skolnity. Szybki zakup 4h szkolenia i hop na stok!

Na początku kolejka na 15 min. Po godzinie zmniejszyła się do 7 min, a po 2h zrobiło się pusto. Szkoliłem się na obydwu trasach. Pierwszy raz na czerwonej! 

Warunki może nie były może idealne, ale w przerwie od nauki każde są świetne! 

W sumie 5h nauki do obrony, niecałe 4h szkolenia na nartach. Efekty? 4,5 z obrony i 4 na koniec studiów inżynierskich. Dziś na Soszowie miałem zdawać test rekrutacyjny online. Oczywiście na kamerce byłem jako jedyny w kasku ;) Oczywiście coś nie działało, więc test się nie odbył. Tak czy inaczej polecam odstresowanie się w tych trudnych czasach 

20210207_104708.jpg

20210207_112608.jpg

20210207_114817.jpg

20210207_114850.jpg

20210207_122521.jpg

20210207_132911.jpg

20210207_144514.jpg

20210207_151713.jpg

20210209_114831.jpg

  • Like 15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, srwer napisał:

Czarna góra kiepsko przygotowuje te trasy niestety. Byłem z 5 razy i zawsze kicha. Może pech ale siakoś mnie nie przekonali. Zieleniec fajne trasy ale krótkie. Jak ktoś jest w okolicy to 50km i są Jeńskie Łaźnie tam jest zaje..... polecam szczerze acz nie wiem jak teraz z czechami wygląda.

Niestety Czechy nieczynne. Też często miałem pecha do warunków. Nie jestem pewien czy to wina przygotowania tras czy może bardziej narciarzy ( to są trudniejsze trasy, raczej nie dla tych co z samej góry pługiem jadą, Ale kto komu zabroni próbować zjechać;-) ). Dlatego zalecam jazdy rano zaraz po otwarciu ośrodka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, ZdolnyŚlązak napisał:

 

I dodam przekornie, jak wypad jednodniowy na Dolny Śląsk to może... Ski Arena Szrenica? 4 kilometrowa  czerwona czynna Lolobrygida to jest naprawdę coś🙂

 

 

 

Aktualnie jest 5 rano, właśnie jadę pociągiem do szklarskiej😁. Lola jest super jeśli chodzi o długość trasy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieńków- Wisła.

Witam. W końcu otwarte ośrodki narciarskie, więc stwierdziłem, że i ja się wybiorę. Wybór oczywisty, bo to jedna z moich ulubionych stacji.  Zameldowany dość późno 19:00, droga Ustroń- Wisła miejscami szklanka. Duży ruch do samego Skoczowa, wjazd do Wisły o dziwo bez większych korków.

Tak czy siak, jesteśmy, temp ok -11 i bezchmurne niebo. Kolejek do kas/wyciągów brak, wykupione karnety do 23:00.

IMG_20210212_222550.thumb.jpg.c9674b04a03cde294aa8498753722108.jpg

Warunki? Petarda, stok mało zdegradowany, ludzi niewielu. Równo, twardo. Miejscami drobne odsypy. Trasa 1 i fragment 5 świetnie się trzymały. 

IMG_20210212_192229.thumb.jpg.aaa0f5ebf4be20446b93d62c0cad864a.jpg

Z czasem temperatura spadła do ok -12 i pojawił się wiatr, więc temperatura odczuwalna była znacznie niższa. Jeździło się co raz lepiej pomimo wiatru, miejscami stok pusty, degradacja znikoma.

IMG_20210212_190704.thumb.jpg.1a004381e74ed2755fd7a186f6892626.jpg

Po 22 zaczął sypać śnieg. Jedyna uwaga to zejście z kanapy- sporo lodu. Nowa kurtka przeszła pomyślnie sprawdzian w niskiej temperaturze :) 

 O 22:45 z bólem serca, zwłaszcza moim, zakończyliśmy jazdę. Było rewelacyjnie, zimno+ skrzypiący śnieg czyli to czego mi od dawna brakowało. Teraz tylko powrót do domu. 

Dziękuje za uwagę. 

Michał

Edytowane przez Micheł
  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, tanova napisał:

@leitner gratulacje serdeczne! 

Właśnie niedawno wróciłam z wieczornej jazdy w Świeradowie. Narciarzy sporo, mimo temperatury -10 do -13, ale miejsca na parkingu były bez problemu. Za to trzeba było odstać kilka minut do gondoli. Limitów osób i zasłaniania paszczy nikt nie pilnuje, a ludzie to tak różnie - 3/4 w maseczkach i kominiarkach, po 6-7 osób w gondoli. Trochę słabo.

 

No niestety w Szklarskiej reżimu też nie ma.

Coś mi się wydaje, że i narciarze i stacje pracują na decyzję za 2 tygodnie. 

Wydawało mi się, że stacjom narciarskim zależy na działaniu i będą pilnować reżimu. A potem będzie lament, że znowu zamkną. Ściema na papierze. Niestety.

  • Like 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Bumer napisał:

@leitner, gratuluję tego inżyniera i przystąpienia do inżynierskiej braci. Ty zaczynasz przygodę zawodową, ja..... Ciężki sobie zawód wybrałeś, no ale ciekawy. Może w czasie Twojej aktywności zawodowej nastąpią jakieś pozytywne zmiany poprawiające  warunki wykonywania tego zawodu. W czasie mojej aktywności zmiany były i następowały, ale jedynie na gorsze. No ale zawsze masz wentyl bezpieczeństwa, pasję narciarską! 

Inżynierem Dusz było zostać,ci to mają teraz branie...

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Bumer napisał:

@leitner, gratuluję tego inżyniera i przystąpienia do inżynierskiej braci. Ty zaczynasz przygodę zawodową, ja..... Ciężki sobie zawód wybrałeś, no ale ciekawy. Może w czasie Twojej aktywności zawodowej nastąpią jakieś pozytywne zmiany poprawiające  warunki wykonywania tego zawodu. W czasie mojej aktywności zmiany były i następowały, ale jedynie na gorsze. No ale zawsze masz wentyl bezpieczeństwa, pasję narciarską! 

Wszystko zależy od specjalności (są bardziej i mniej potrzebne) ale najwięcej od samego inżyniera - jak ma dobre podstawy i jest inżynierem z zamiłowania, a nie z dyplomu to sobie poradzi. Fakt że inżynierów na rynku dużo, ale jak przychodzi co do czego to nie ma z czego wybierać i często nie twarde ale miękkie kompetencje leżą na całego. Trzeba chcieć i szukać swojej drogi rozwoju i konsekwentnie do tego dążyć. Możliwości dzisiaj jest sporo. Powodzenia.

Mój syn broni inżyniera w środę - w ramach relaksu przed obroną wczoraj pośmigaliśmy sobie. Czekam spokojnie.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzyczne dziś super warunki, trochę tylko przeszkadza słaba widoczność na samej górze, ale od połowy czarnej już ok. Podłkad twardy ale bez lodu + świeży śnieg, pięknie.  Trasy do dołu zamkniete ale można zjechać bez strat. W lesie sporo puchu :) Krórkie kolejki do kanap, orczyki na bieżąco

IMG_20210213_083305_BURST029.jpg

IMG_20210213_091450.jpg

IMG_20210213_091546.jpg

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj Szklarska Poręba ofiarą walentynkowego poluzowania.

Kolejka do kasy - praktycznie niezmienna od samego rana. Zaglądałem na kamerki o 8:30, 9:30 i przed chwilą.

Do wyciągu kolejka równie imponująca.

Ktoś podzieli się zdjęciami z CzarnejGóry (Stronie śląskie) - mam plan na przyszły tydzień ale mnie to przeraża.

sp.jpg

sp2.JPG

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, marboru napisał:

@leitner Marcin, wielkie gratulacje!!! 👍

Ucz się, ucz, bo nauka to potęgi klucz 😉😀

Mariusz, nie bałamuć chłopaka. Co mu da nauka? Teraz nie o naukę chodzi, a o papier i koneksje! Wiesz o tym doskonale. Znasz mój przypadek kiedy przegrałem konkurs na stanowisko prezesa z elektromonterem, który pracował kiedyś na budowie prowadzonej przeze mnie, a w opinii jego kierownika  do niczego się nie nadawał! Później skończył szkołę w której uzupełniano wykształcenie, sorry, uzupełniano papiery, w czym pomagał  mój wuj tam wykładający. ( wiem więc z pierwszej ręki coś o poziomie tego "kształcenia'). Następnie wstąpił do partii prawych i ponoć sprawiedliwych, a obecnie jest prezesem narodowej instytucji wspierającej kształtowanie i ochronę środowiska!!! Jak widzisz porządne studia i MBA nie wystarczyły na niego!  Historia zatoczyła koło,  słuszna partia liczy się przede wszystkim! A ilu takich elektromonterów mamy dziś na odpowiedzialnych stanowiskach w całej Polsce?

 @leitner, nie bierz jednak moich słów tak  na poważnie. Napisałem Ci przecież że wszystko się zmienia, może zmieni się akurat na dobre, a Ty po  nauce na PW nie będziesz miał kompleksów. No i teraz zabieraj się za zdobycie trzech literek!

Edytowane przez Bumer
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minutes ago, brachol said:

Mam nadzieję, że tylko na weekend. Ja wybieram się w poniedziałek w ten rejon. 

Wracałem dziś ok. 11, sobota, obawiam się, że to na pełny turnus. Przecież właśnie zaczęły się ferie :)

Edytowane przez Plywak
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...