Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 20/21


Lexi

Rekomendowane odpowiedzi

Sobota, godzina 11:48 rozpoczęcie sezonu na Wierchomli. Zero tłoku, zero kolejek do wyciągu, na trasie luźno, można było się bezpiecznie puścić. Warunki przez cały dzień świetne, świeży śnieg na twardym, ale nie lodowym podkładzie.

IMG_20210213_114908.jpg

IMG-20210213-WA0000.jpeg

IMG-20210213-WA0004.jpeg

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, pawelb91 napisał:

Ryterska powtórka 14.02.2021
 

Ładnie w tym Rytrze. Wydawał mi on zawsze takim niepozornym stokiem, jakich pełno w Wiśle czy na Podhalu - wolna kanapa, tylko 200m przewyższenia, ale trasa wygląda na urozmaiconą i z ładnymi widokami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, koliber napisał:

Ładnie w tym Rytrze. Wydawał mi on zawsze takim niepozornym stokiem, jakich pełno w Wiśle czy na Podhalu - wolna kanapa, tylko 200m przewyższenia, ale trasa wygląda na urozmaiconą i z ładnymi widokami.

Polecam, zawsze można się porządnie wyjeździć, bardzo mi ten stok pasuje, zmienna konfiguracja terenu oraz płaski teren do spokojnego wyhamowania przed wyciągiem.

Parametry stoku: 220 m przewyższenia, długość wyciągu 700 m, trasa czerwona 800 m, niebieska (wariant na około) 1200 m.

Edytowane przez pawelb91
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, pawelb91 napisał:

Polecam, zawsze można się porządnie wyjeździć, bardzo mi ten stok pasuje, zmienna konfiguracja terenu oraz płaski teren do spokojnego wyhamowania przed wyciągiem.

Parametry stoku: 220 m przewyższenia, długość wyciągu 700 m, trasa czerwona 800 m, niebieska (wariant na około) 1200 m.

Naśnieżyli już górną ściankę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łódzki lodowiec czyli Góra Kamieńsk | 15.02

 

15 lutego, czyli dobry moment na rozpoczęcie sezonu. 😌 Po dwóch latach przerwy, Górze Kamieńsk udało się wystartować. 

 

Pod kasami stawiam się o 8:40, ku mojemu zaskoczeniu czeka do nich już kolejka na 20 osób, zapowiada się ciekawie. Udało się w miarę szybko ogarnąć karnet (9-13:30 / 45 zł / 20 zł kaucji), szybkie przebranie się i jazda pod krzesło.

 

Otwarta jedna, lewa trasa, wyciągi zaś w komplecie. Na prawej widać ślady naśnieżania, ale o dziwo mimo 7 stopni na minusie naśnieżana obecnie nie jest, cóż. Światło bardzo płaskie, niewiele widać, a i ja na początku jeżdżę zachowawczo ze względu na >600 dni przerwy. 🤭

Otwarta trasa:IMG_2779.thumb.jpg.2b08a99d4ea6cd4e789b31992da01127.jpg

Zamknięta trasa:IMG_2775.thumb.jpg.9c7f03d6e2b018d72d0446814f7e15bf.jpg

Pustki i warunki do 10:00:IMG_2780.thumb.jpg.324208799062ed51888b4541ea891f11.jpg

Warunki bardzo fajne, mała warstwa miękkiego na twardym podkładzie. Do 10:00 jazda na bieżąco, potem coraz gęściej przy kanapie więc przerzucam się na niezawodny talerzyk. Od 11:00 już wszędzie +- 5 minut stania, pełna przepustowość wyciągów + tylko połowa otwartych tras sprawia, że jest mega gęsto i ciężko znaleźć dla siebie fajny wariant przejazdu.

 

Widok z talerzyka:IMG_2784.thumb.jpg.3555ef686e7f38c49cd12a0da18b1d5d.jpg

Gęsto po 11:00:
IMG_2823.thumb.jpg.9eee30fce9c8fdc06523408c04566557.jpgIMG_2821.thumb.jpg.d4f10326a3e40bdac4ffda9cf4ea665f.jpg

Pora uciekać do Łodzi. 15 zjazdów i starczy.

Teraz rozważam czwartkowy wyjazd do Szczyrku / Czarnej Góry na 1 dzień. Lub gdziekolwiek indziej. Ktoś poleci miejsce, gdzie człowiek wyjeździ się bez stania w kolejkach? 😇 Pozdrawiam narciarską brać!

 

 

 

 

 

  • Like 13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Ratrak napisał:

Teraz rozważam czwartkowy wyjazd do Szczyrku / Czarnej Góry na 1 dzień. Lub gdziekolwiek indziej. Ktoś poleci miejsce, gdzie człowiek wyjeździ się bez stania w kolejkach? 

Rytro, ale to pewnie wiesz. Tylko, że z Łodzi kawał drogi więc pewnie średnio zachęcająca opcja.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piątek po 7 latach przerwy trafiłem na Nową Osadę. Plan był zupełnie inny. Chciałem z rana pojechać do Szczyrku. Na termometrze było jednak -13. W Szczyrku zapewne gdzieś -15. Na górze jeszcze tych parę stopni w dół. Gdybym miał pewność, że gdzieś będzie jakieś ognisko lub opcja schowania się do budy. Z tym jak wiadomo jest ostatnio słabo. Stwierdziłem, że pojadę po południu na Skolnity. Tam stanąłem w 5 aut w oczekiwaniu na podjazd. Auta zjeżdżały ciągle w dół. Nie miałem pojęcia czy zmieszczą się dwa. Po kilku minutach stania w tym dziwnym "korku" pojechałem dalej. Podjechałem pod NO a tam info, że od 16 ratrakowanie. A była 14:15. Mówię, może nie ratrakują na Cienkowie. Pojechałem tam, gdzie od razu zaatakowali mnie "dyszką" za parking(to już chyba było rok temu, ale od czasu kiedy jeżdżę na nartach czyli 15 lat nigdzie za parkowanie nie płaciłem-cosik to idzie w złym kierunku). Tam się okazało, że też ratrakują. No to mówię-pozsuwam się na Klepkach. Dobre i to. A tam też 10zł za parking. Jakoś to wszystko przeanalizowałem i wróciłem na NO. Tam się okazało, że karnet podczas ratrakowania jest zatrzymywany. 

Na początek jakieś 2-3 pary przede mną. Potem zupełnie na bieżąco. Po ratrakowaniu to już "zupełne" pustki. Tam zawsze mieli dobry warun i mnie nie zawiedli. Przed ratrakami było spoko. Nie uważam tego ratrakowania za coś bardzo mądrego i potrzebnego ale taka jazda po ratrakach to bajka. Przerwę spędziłem w budzie na górze, tej po prawej stronie. 

Zaskoczyli mnie, że mają tam "nową trasę". Podejrzewam, że ją mają sporo lat. Mnie ostatnio mocno wciągnął Szczyrk, ale powoli zaczynam się poddawać po tym co widać, choćby na tym forum. Przygodę z nartami zacząłem w Wiśle i chyba czas wrócić na stare śmieci. 

Jak dla mnie było trochę za zimno. W połowie jazdy pokazywało -9,1. W aucie w Ustroniu nawet -11. W pewnym momencie chciałem zrobić zdjęcia wyświetlacza z temp. to zgasł. Potem migały światła na tej bocznej trasie. Następnie zgasły światła na podporach a na koniec zapadła zupełna ciemność(włączyli po paru min.). Brakowało tylko, żeby kolej przestała działać. Obok tej budy na górze po lewej paliło się ognisko. Parking za free. Kibelki też. Ogólnie na nowo spodobało mi się Wiśle. Pogoda taka se. Raz słońce raz śnieżyca z wiatrem. Najlepsza pogoda była jak śmigały ratraki. Bardzo miło spędzone ponad 3h w ośrodku.

20210212_145242.jpg

20210212_161506.jpg

20210212_161744.jpg

20210212_162704.jpg

20210212_162707.jpg

20210212_162914.jpg

  • Like 12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, był ktoś w Białce może? na kamerach nie do końca widać kolejki, czy ktoś może powiedzieć jaki był ruch? czy w kolejkach taka masakra jak w Szczyrku? 

Ewentualnie może polecicie coś w okolicach zakopca żeby się wyjeździć a w miarę ominąć nadzwyczajne tłumy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Szczyrku gigantyczne kolejki i zamknięte trudne trasy, dlatego polecam Wisłę z kilkoma kilometrami solidnych czerwonych tras. Jazda bez kolejek na Stożku i Poniwiec (Mała Czantoria) inne stacje chwilowe kolejki do 5 minut.

W Wiśle są też miejsca gdzie można zjeść po ludzku ;) 

https://wislanskiskipass.pl/stoki-narciarskie/

IMG_20210215_190410.jpg

 

10 godzin temu, surfing napisał:

Jedni stoją w kolejkach marząc o 40km tras w Szczyrku , a inni jeżdżą do opadłego na beznadziejnie krótkich i stromych trasach w Wiśle :) -  Poniwiec , Czantoria , Soszów , Skolnity , Stożek.

Warunki idealne, kolejek brak.

 

IMG_20210215_145122.jpg

IMG_20210215_150836.jpg

IMG_20210215_150956.jpg

IMG_20210215_163857.jpg

IMG_20210215_172226.jpg

IMG_20210215_185056.jpg

IMG_20210215_190410.jpg

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, dezext said:

Hej, był ktoś w Białce może? na kamerach nie do końca widać kolejki, czy ktoś może powiedzieć jaki był ruch? czy w kolejkach taka masakra jak w Szczyrku? 

Ewentualnie może polecicie coś w okolicach zakopca żeby się wyjeździć a w miarę ominąć nadzwyczajne tłumy? 

Z Białką zazwyczaj robię tak: jestem pod bramkami przed 9, objeżdżam cały ośrodek na rozgrzewkę, jak się zagęszcza, to przenoszę się na 6stkę, a jak tam się zagęszcza, to na orczyk przy trasacch 1 i 2. Zazwyczaj pozwala, to na 2-3 godziny jazdy bez kolejek.

Inna strategia, to z rana Jurgów, a po południu/wieczorem Harenda lub Suche. Litwinka-Grapa też nie jest jakoś specjalnie zapchana.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przeważnie tak jak powyżej, koniecnie być przed 9, zrobić rundę po ośrodku przesuwając się w stronę Remiaszowa, tam przeważnie do 11 da się spokojnie pojeździć, potem powrót do samochodu i szybki wyjazd (to zajmuje z 15 minut), na Jurgów/Czarną Górę i tam kontunowanie jazdy na tym samym skipasie. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś rano szybki wypad na czantorie...-6 stopni troszkę wiatru ale warunki fajne. Twardo równo acz lód też był obecny.Od 8 do 9 ludzi mało jazda non stop na czerwonej fis 1. O 9 ruszyła faturka wiec szybko pomkneliśmy w tą strone i to był strzał w 10. Mega fajnie szeroko i pusto narty szły pięknie. Około 10 ludzi sporo ale znosnie. Trasa 1 o 10 dość zniszczona lodowa i z odsypami. My tylko na 2h więc było mega. Jak pakowałem nartki do auta przyjechała Policja terenowym autkiem i szykowali się z nartkami na stok. Super dzień fajne pieczenie w udach i fajne szusy.

20210216_092940_compress81.jpg

20210216_092930_compress86.jpg

20210216_092935_compress39.jpg

20210216_080753_compress39.jpg

20210216_074432_compress87.jpg

20210216_083011_compress81.jpg

20210216_082949_compress65.jpg

20210216_082954_compress96.jpg

  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weekend minal, mysle sobie a moze zaatakowac Szczyrk? rzut oka na kamerki ... no nie, na glowe jeszcze nie upadlem.Wybieram ponownie Skolnity.

Po wczorajszej wieczornej jezdzie mam ochote dluzej poleniuchowac, wiec do wisly docieram na 12 🙂, kupuje karnet 3h, ktory akurat starczy do przerwy na ratrakowanie (15-17). Kolejek w zasadzie brak, moze 1-2min. Szybko sprawdzam obydwie trasy, na niebieskiej dosc duzo uczacych sie osob, plus kilka ktore sie chyba jeszcze nie uczyly a probuja zjezdzac😆 , za to na czerwonej raczej pusto, pojedyncze osoby. 3godziny spedzam zatem na jezdzie gora dol po czerwonej. Warunki super, mozna spokojnie caly stok na pelnej krawedzi jechac. W miedzyczasie przerwa w kanjpie przy gornej stacji, piwko grzane plus pizza 45pln. Jednak pizza z pieca, swieza, goraca, smaczna, takze cena ok.

po 3h z poczuciem dobrze wykonanej roboty wracam do domu. W normalnym sezonie powiedzialbym ze ot taka jazda na rozgrzewke przed alpami, ale w obecnych pandemicznych czasach, to super dzien na stoku!

 

2.jpg

4.jpg

  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś rano wypad na Soszów. Trasy świetnie przygotowane, kolejki na 5-10 min, warunki bajkowe (poza zimnym wiatrem). Szkoda, że nie działał wyciąg talerzykowy przy trasie nr 3. Nie wszędzie da się zapłacić kartą, warto mieć przy sobie gotówkę na parking (10 zł) i na kaucję za kartę (10 zł).

 

IMG_0651.jpeg

IMG_0652.jpeg

IMG_0654.jpeg

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, gko napisał:

Dziś rano wypad na Soszów. Trasy świetnie przygotowane, kolejki na 5-10 min, warunki bajkowe (poza zimnym wiatrem). Szkoda, że nie działał wyciąg talerzykowy przy trasie nr 3. Nie wszędzie da się zapłacić kartą, warto mieć przy sobie gotówkę na parking (10 zł) i na kaucję za kartę (10 zł).

 

IMG_0651.jpeg

IMG_0652.jpeg

IMG_0654.jpeg

Od kiedy kasują za parking? Byłem na soszowie w grudniu i parking darmowy był. A wyciąg przy trasie nr 3 ten na lewo patrzac do góry jest nieczynny juz parę lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, srwer said:

Od kiedy kasują za parking?

Nie wiem od kiedy, dziś kasowali :) 

Quote

wyciąg przy trasie nr 3 ten na lewo patrzac do góry jest nieczynny juz parę lat.

Próbowałem sobie przypomnieć kiedy ostatnio jeździłem tym talerzykiem, ale faktycznie musiała to być bardzo odległa przeszłość. Nie wiedziałem, że jest wyłączony na stałe. Szkoda :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, pawelb91 napisał:

Dzisiejsze Rytro.

Próbowałem się dowiedzieć na FB Jaworzyny o trasy 4 i 5. Niestety najprawdopodobniej można liczyć jedynie na otwarcie wariantu nr 6 dojazdu do gondoli. Chociaż idzie ocieplenie, więc i to może się nie udać.

PKL, spółka państwowa, działa jak te państwo i TMR.

  • Sad 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, WojtekM napisał:

Próbowałem się dowiedzieć na FB Jaworzyny o trasy 4 i 5. Niestety najprawdopodobniej można liczyć jedynie na otwarcie wariantu nr 6 dojazdu do gondoli. Chociaż idzie ocieplenie, więc i to może się nie udać.

PKL, spółka państwowa, działa jak te państwo i TMR.

O trasie 4 to na bank można zapomnieć niestety. Trasę nr 5 mieli śnieżyć już w grudniu po trasie głównej (wedle ich zapowiedzi na fb i stronie internetowej), pod treningi i zawody, a chodzą słuchy że w ogóle jej nie śnieżyli...

 

Swoją drogą, na swojej nowej mapce tras narciarskich trasę nr 4 zdegradowali do poziomu niebieskiego 🤔

Edytowane przez pawelb91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, srwer napisał:

Od kiedy kasują za parking? Byłem na soszowie w grudniu i parking darmowy był. A wyciąg przy trasie nr 3 ten na lewo patrzac do góry jest nieczynny juz parę lat.

W tym sezonie do wczoraj nikt na Soszowie nie kasował za parking musiał się trafić jakiś samozwańczy parkingowy Ciekawe czy dał paragon ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...