Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 20/21


Lexi

Rekomendowane odpowiedzi

 

6 hours ago, krych91 said:

Parking przy rondzie (bliżej skoczni) 20zł za dzień, 300m spaceru i bus 5zł (powrotny 4zł). Kolejka do kas po 8 sięgała parkingu.

Prawie jakby siebie czytał dzisiaj 😀. Przyjechałem później, bo o 7:50. Parking miejski był zajęty. 

DSC_0456-01.thumb.jpeg.a5b57896628eb83402cde782492e823d.jpeg

Kużnice - kolejka jakaś krótsza mi się wydawała do kas, bo kończyła się na schodach. 

Zdarzyłem podejść i zjechać z dwa razy na Goryczkowej gdy kolejowcy się zjechali na Goryczkową. Od razu zrobiło się tłoczno tak, że o 11 kolejka prawie wychodziła na stok. 

Zaczął się exodus na Gąsienicową. Tam pusto, jazda na okrągło. DSC_0471-01.thumb.jpeg.07b006f27e12c91a700da3107fa2c95a.jpeg

 

Jakieś mam szczęście do gwiazd - w poniedziałek Andrzej Bargiel o 12 w wywiadzie na szczycie.

DSC_0415.thumb.JPG.ad8ac3fbb38ecd663b5c33548583216a.JPG

Dzisiaj młody Chajzer próbował przekonać widzów TVN do Splitboard - czyli dwie narty ala skitourowe, później łączone w snowboard do zjazdu. 

 DSC_0475-01.thumb.jpeg.b9da431c786b30a45e4bc31668c36910.jpeg

Warunki podobne jak ostatni. 

  • Like 13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie poczytać i oglądać co się dzieje na Jaworzynie i Słotwinach. W przyszłym roku będziemy obchodzić ćwierćwiecze gondoli na Jaworzynę. Jakież to było wydarzenie! W moim przypadku zmieniło to miejsce spędzania ferii. Po prostu w Krynicy było lepiej niż Donovalach czy na Malinnom Brdo gdzie jeździłem. Pamiętam jak w latach 90 wyglądały Słotwiny. Jedno tylko uległo zmianie. Wówczas śniegu było po prostu pod dostatkiem. Nie było tych dobrych hoteli, ale mnie to strzyka, i tak w nich nie zamierzałem mieszkać. A te sentymenty. Dziękuję Wam wszystkim którzy piszecie o Krynicy i okolicy. To miejsce szczególnie mi bliskie. Jako dziecko jeździłem tam z rodzicami, jako dorosły jadąc na narty zabierałem mamę, dla której Krynica była zawsze bliska. Powiem więcej, mój syn także ceni sobie wielce Krynicę. Widocznie ten sentyment wlazł  w naszą  rodzinę. 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Bumer napisał:

Jako dziecko jeździłem tam z rodzicami, jako dorosły jadąc na narty zabierałem mamę, dla której Krynica była zawsze bliska. Powiem więcej, mój syn także ceni sobie wielce Krynicę. Widocznie ten sentyment wlazł  w naszą  rodzinę

Widzisz każdy narciarz ma takie miejsce, szczególnie taki który zaczynał w latach 80 (to ja)  lub wcześniej... Dobre, trasy, dobre warunki i blisko domu, można pojechać po szkole, po pracy... Dla mnie takim miejscem był Szczyrk, dla jednych (z frekwencji wynika że dla większości) zmienił się na lepsze, dla innych jak dla mnie na gorsze :/  Pamiętam jak stało się tak jak teraz po 40 min do orczyka na julianach, ale dało się też załatwić wejście przejściem dla górników, nie było to większym problemem ;) Pamiętam jak była czynna bieńkula, a na golgotę można było pojechać na wieczorną jazdę...  Teraz jeszcze mi pod domem Skrzyczne zostało... Ciekawe jak będzie za następne parę sezonów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bumer napisał:

Fajnie poczytać i oglądać co się dzieje na Jaworzynie i Słotwinach. 

W tym roku wyjątkowo dużo relacji z Krynicy i okolic, co mnie bardzo cieszy. Nartogedon w Szczyrku chyba zrobił swoje i Szczyrk oraz sezonówki TMR w tym sezonie wyszły z mody. I oby tak zostało. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, lika napisał:

Jak to jest z tym Henryk-iem Ski, nie widzę mapy aktualnej. Reklamują dwie kanapy, na mapie tego nie widzę....

Są dwie, jedna za drugą. Nie wiem jak jest teraz ale w zeszłym tygodniu chodziło jedynie to dolne krzesło. W związku z powyższym Henryk ogromnie stracił  bo jazda z samej góry, coś koło 1200m, była całkiem fajna.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Bumer napisał:

Są dwie, jedna za drugą. Nie wiem jak jest teraz ale w zeszłym tygodniu chodziło jedynie to dolne krzesło. W związku z powyższym Henryk ogromnie stracił  bo jazda z samej góry, coś koło 1200m, była całkiem fajna.

aaa, faktycznie. jest zaznaczona jakaś stacja pośrednia - dobrze interpretuję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, lika napisał:

aaa, faktycznie. jest zaznaczona jakaś stacja pośrednia - dobrze interpretuję?

Na mapce jako pośrednia, w realu osobny wyciąg. Bez czynnego górnego krzesełka nie opłaca się tam wybierać. Dolne krzesełko masakrycznie wolne. Górne trochę lepsze. Z cenami w tym sezonie też odlecieli trochę 4h 80zł... (widzę jakąś korektę bo teraz cenią się 75zł za 4h).

Byłem tam 1 stycznia 2020, całkiem fajna jazda na górnym odcinku. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Bumer napisał:

Są dwie, jedna za drugą. Nie wiem jak jest teraz ale w zeszłym tygodniu chodziło jedynie to dolne krzesło. W związku z powyższym Henryk ogromnie stracił  bo jazda z samej góry, coś koło 1200m, była całkiem fajna.

Nie wiem,co jest z tym Henrykiem,ale ja,jeżdżąc w Krynicy 55 lat,nigdy tam nie byłem,i nie potrafie zdefiniować,dlaczego.Więcej,mam w Krynicy sporo kolegów tam mieszkających od dziecka,z kręgów zawodniczych i GOPRowskich,i gdy ich pytałem o Henryka-nikt tam nie jeździł...Dziwna sprawa...

Edytowane przez lski@interia.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, lski@interia.pl napisał:

Nie wiem,co jest z tym Henrykiem,ale ja,jeżdżąc w Krynicy 55 lat,nigdy tam nie byłem,i nie potrafie zdefiniować,dlaczego.Więcej,mam w Krynicy sporo kolegów tam mieszkających od dziecka,z kręgów zawodniczych i GOPRowskich,i gdy ich pytałem o Henryka-nikt tam nie jeździł...Dziwna sprawa...

Jeździłem tam kilka razy i jest całkiem nieźle. Jest dobrze, gdy otwarte są dwa krzesła. Jeżeli działa tylko dół, to wybrać się można bardziej żeby poślizgać się wieczorem z dzieckiem, jeżeli mieszka się blisko stacji. Mała popularność, to moim zdaniem dwie przyczyny - brak sensownego parkingu to raz, a dwa to totalnie niejasna polityka otwierania stoku i wyciągów. Bywa, że Henryk otwiera się dobre kilka dni po tym jak działa już wszystko wokół, a trafienie na otwarte dwa krzesła to ruletka. Raz działa, za chwilę nie i nikt nie wie dlaczego. Aktywność w mediach społecznościowych byle jaka. I jest jak jest.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaliczyłem dzisiaj szybki poranny wypad do Myślenic. Na miejscu byłem dopiero około 9:30 przez duży korek na Zakopiance (wypadek). O sztruksie na głównej trasie mogłem więc zapomnieć, a planowałem wbić się punkt 9:00, żeby po raz pierwszy w karierze pojeździć po sztruksie na dwóch czynnych obecnie trasach. Udało się tylko na trasie nr 2, która jest mniej uczęszczana przez narciarzy i dodatkowo przez większość dnia zacieniona przez rosnące przy niej drzewa. 

Jazda typowo wiosenna. Gdy po dwóch godzinach jeżdżenia, wycofywałem się z Myślenic, termometr samochodowy pokazywał momentami 20C. W sumie to już nawet nie wiosna, tylko niezbyt ciepłe lato. Przebierając się przed wyjazdem latało wokół mnie trochę motyli, więc łatwo się domyślić jakie panują warunki na stoku już wkrótce po otwarciu. Trasa nr 2 na której dzisiaj częściej jeździłem trzymała dłużej, ale operator ratraka nie przyłożył się do roboty. Pełno nierówności, hopek i trochę śniegowo-lodowych brył. Frekwencja jak na Myślenice i dzień roboczy całkiem spora, choć bez kolejek i na bieżąco.

W lesie wokół stoku już bez białego koloru. Ze stoku płyną wartkie potoki topniejącego śniegu.

20210225_094101_HDR.thumb.jpg.7fedf035d00d289171564aeb2a2c1ef8.jpg

Trasa nr 2. Dzisiaj do końca mojej jazdy można było tam jeździć po sztruksie (nierównym tak jak wspominałem).20210225_100831.thumb.jpg.6cca9772a89f4956946555720ebdb01d.jpg

A to już klasyczny widok z góry Chełm na trasę nr 1, Zakopiankę, Myślenice i w oddali Kraków.

20210225_101754.thumb.jpg.aea46ea66d4b8ba566c4791bef197ae5.jpg

  • Like 14
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, pawelb91 napisał:

Na mapce jako pośrednia, w realu osobny wyciąg. Bez czynnego górnego krzesełka nie opłaca się tam wybierać. Dolne krzesełko masakrycznie wolne. Górne trochę lepsze. Z cenami w tym sezonie też odlecieli trochę 4h 80zł... (widzę jakąś korektę bo teraz cenią się 75zł za 4h).

Byłem tam 1 stycznia 2020, całkiem fajna jazda na górnym odcinku. 

Jestem obecnie w Krynicy i na Henryku dziala tylko dolna kanapa. Ale Slotwiny Arena cały czas dają radę i naprawdę warto. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dalej Słotwiny Arena.

Rano bajecznie. 

spacer.png

Stok przygotowany perfekcyjnie.

spacer.png

spacer.png

Pełna lampa.

spacer.png

Główny stok wytrzymał do 10:00, Słotwinka była zmrożona do około 11:30. Później typowa wiosna na nartach. Dziś również kilka zderzeń na stoku z interwencją ratowników. 

  • Like 21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przyszłym tygodniu mamy zaplanowany  pobyt w Krynicy. Pierwotnie miał być to wyjazd turystyczno-górski, ale sprzęt narciarski też ze sobą weźmiemy :) Może akurat uda się jeszcze pojeździć w którymś z okolicznych ośrodków (niestety, narciarski niedosyt po ostatnim i obecnym sezonie)...Choć niewątpliwie i tam „wiosenne” temperatury dają popalić. 
 

W każdym razie, jeśli da się jeszcze pojeździć w Krynicy lub w okolicach, mogę zdać relację :)

Edytowane przez Magwiska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Magwiska napisał:

W przyszłym tygodniu mamy zaplanowany  pobyt w Krynicy. Pierwotnie miał być to wyjazd turystyczno-górski, ale sprzęt narciarski też ze sobą weźmiemy :) Może akurat uda się jeszcze pojeździć w którymś z okolicznych ośrodków (niestety, narciarski niedosyt po ostatnim i obecnym sezonie)...Choć niewątpliwie i tam „wiosenne” temperatury dają popalić. 
 

W każdym razie, jeśli da się jeszcze pojeździć w Krynicy lub w okolicach, mogę zdać relację :)

Na pewno się da! Prognoza wygląda obiecująco i każdej nocy ma być mrozik, także miłego wypoczynku👍

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, tresor said:

W lesie wokół stoku już bez białego koloru. Ze stoku płyną wartkie potoki topniejącego śniegu.

Dzięki za info, spodziewałem się, że będzie dużo gorzej.

Jak patrzę to w porównaniu do Pilska dzisiaj, Myślenice to prawie bajka.

Dla tych co wybierają się na Pilsko mała rada - weźcie stary sprzęt. Generalni jest wszystko co narciarze nie lubią - przetarcia, kamyki, zasypy, mokry śnieg no i ziemia w dolnej części na trasie 2. Najmniej chyba było dzisiaj muld.

w12.thumb.png.6f1d392af03075f78b7013312fd42bbe.png

Informacje o kamieniach są na stronie jak i przy kasach, więc świadomie wszedłem na stoki.

Przejazd z Buczynki do Hali Szczawiny tylko dla tych co nie lubią swojego sprzętu. Górna część płynna, pierwsze 50m zjazdu mocno zniszczone.

Tak na prawdę to do pojeżdżenia jest 5 czyli trasa na samej górze. Kolejka na 10 minut stania. 

DSC_0488-01.thumb.jpeg.5ac1034d9f0ebbe25e871767ad67d733.jpeg

Wiem, że jest dużo fanów Pilska ale ja do nich dzisiaj nie dołączyłem. A szkoda bo widać, że jest potencjał.

DSC_0496-01.thumb.jpeg.ae3d43e467aeabc7906e78cc91243f82.jpeg

Bardzo dawno mnie tu nie było i trochę się pozmieniało. Podobno trafiłem w tym roku na otwarte krzesło, a zbudowane 7 lat temu - Buczynka. 

  • Like 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, lski@interia.pl napisał:

Nie wiem,co jest z tym Henrykiem

Wróciłem z Krynicy 21 lutego i też na Henryku nie byłem. Podszedłem nawet pod stację podczas wieczornej przechadzki, aby zapytać o górny wyciąg oraz zobaczyć co i jak. Dowiedziałem, że górny wyciąg nie działa aktualnie, bo nie ma zatrudnionych ludzi do jego obsługi. Dodatkowo te parkingi gdzieś tam po bokach .... nie wszyscy o nich wiedzą, że nawet są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Sportego360 napisał:

Przejazd z Buczynki do Hali Szczawiny tylko dla tych co nie lubią swojego sprzętu

Świetne! Po 2 pierwszych zachwycających sezonach tak znielubiłem swoje narty marki Head i.Realy Super Shape że skazałem je na rolę żwirówek. Tzn. Kocham je bo muszę. Ale szukam nowej miłości. :) 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słotwiny Arena

Witam, dzisiaj prawdopodobnie ostatni dzień nartowania. Zameldowani na parkingu o 9:10, szybko kupujemy karnety na cały dzień i na stok.

IMG_20210225_094853.thumb.jpg.67e944baf14a7601f290603837ff391d.jpg

Warunki z rana świetne, równo i twardo. Kolejki w zależności od 2-8/10 minut. 

IMG_20210225_104928.thumb.jpg.831543030c74eb6bedabca074c9c501d.jpg

Jazda bardzo przyjemna. Temperatura ok 8 stopni.

IMG_20210225_120534.thumb.jpg.99527ed3f2f65d02edd3820816dbc032.jpg

Na Słotwince bardzo przyjemna jazda, mało ludzi, kolejek brak. Stok bardzo dobrze się trzymał.

IMG_20210225_120547.thumb.jpg.683b1c340944502f23e95d7e2a86f4bc.jpg

Po 13:00 dużo miejsca na stoku- sporo ludzi w knajpach.

IMG_20210225_140042.thumb.jpg.edf3eea33dec5b64b108a3ecb5b47f47.jpg

IMG_20210225_140045.thumb.jpg.8a718a1099b3bc64073a694843ffaba6.jpgSłotwinka o 14;00, spokojna jazda na wszystkich trasach

O 14:30 kończymy  powoli, czas na obiad. Wrócimy jeszcze na jazdę wieczorną

Jesteśmy przed 18, jedni z pierwszych.

IMG_20210225_174656.thumb.jpg.47a8cd4b017312992a75d6cfdf4d3715.jpgIMG_20210225_174704.thumb.jpg.42d5e8e3e6f767bf7478a6dfa20f6e7c.jpg

Równo, twardo i szybko, ludzi jeszcze mało, ale z każdą minutą przybywało.

IMG_20210225_175637.thumb.jpg.28c110e9309cdea13600b36c0a48cf36.jpg

Z czasem spore kolejki, czasem ponad 10 min. Jazda jeszcze przyjemna.

IMG_20210225_191236.thumb.jpg.2b6ac8969fd4559b861e5fbff1978090.jpg

IMG_20210225_193116.thumb.jpg.329c295ce011e3dfb93138968623bccc.jpg

O 19;30 kończymy zabawę, wyraźna degradacja stoku w górnej części, natomiast dolna część była twarda i równa.

Bardzo udany dzień, przyjemne nartowanie. Temperatura aż tak bardzo nie przeszkadzała. Byliśmy tu pierwszy raz, ośrodek ciekawy. 

Dziękuje za uwagę. Pozdrowienia 

Michał

 

 

 

Edytowane przez Micheł
  • Like 18
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...