Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 20/21


Lexi

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie gdzie lepiej jechać jutro, planuje być na miejscu dopiero o 10-11 rano. Czarna Góra czy Zieleniec? Oba ośrodki znam. Wolę czarną ale boję się o warunki o tej już niewczesnej godzinie.

Może ktoś jest dziś i opisze swoje wrażenia...

Edytowane przez Michas222k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magura Małastowska dzisiaj.

Trasa dlugości 1400 m,mikroklimat,4 osobowa kanapa,która jedzie tak długo,że trzeba zabrać coś  na drogę.Pojawiała się ta stacja głownie w kontekście kamieni na trasie,na Walentynki urządzany jest konkurs,kto znajdzie kamień w kształcie serca.Ludzi ok 40 osób,kanap 4osobowych 120,więc jeżdżąc pojedynczo można zostawiać dla bezpieczeństwa dwie wolne kanapy przed sobą.Byli Czesi i Słowacy.

Śniegu zupelnie przyzwoicie,niewiele przetarć,mimo skromnego potencjału naśnieżania.Jak w socjalizmie,gdybyśmy mieli mięso,produkowalibyśmy konserwy,ale nie mamy blachy.Jak na brak wody i armat,nie jest źle.

Urocze miejsce z potencjałem,skrzywdzone przez Boga i ludzi ,którzy powierzyli je Zasadzie...

Dla odwiedzających Krynicę na parę dni,na pewno warte podjechania,podobnie jak Rytro czy Cieniawa...

IMG_20210226_101857.jpg

IMG_20210226_102927.jpg

 

IMG_20210226_102238.jpg

IMG_20210226_110920.jpg

IMG_20210226_110911.jpg

 

Edytowane przez lski@interia.pl
  • Like 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, pawelb91 napisał:

Rytro bajka dziś. Zmroziło w nocy. Ludzi garstka 😀

Stok jeszcze się trzyma więc trzeba ujeżdżać. 

IMG_20210226_095034_HDR.thumb.jpg.354028dd35b7695d31fedd6e62c20f56.jpg

Cześć, mógłbyś w kilku zdaniach streścić ośrodek? Wygląda ciekawe po Twoich relacjach i zastanawiam się czy nie wybrać się w przyszłym tygodniu. Wytrzyma jeszcze te kilka dni ocieplenia?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, lski@interia.pl napisał:

Magura Małastowska dzisiaj.

Trasa dlugości 1400 m,mikroklimat,4 osobowa kanapa.Pojawiała się ta stacja głownie w kontekście kamieni na trasie,na Walentynki urządzany jest konkurs,kto znajdzie kamień w kształcie serca.Ludzi ok 40 osób,krzesełek 4osobowych 120,więc jeżdżąc pojedynczo można zostawiać dla bezpieczeństwa dwie wolne kanapy przed sobą.Byli Czesi i Słowacy.

Śniegu zupelnie przyzwoicie,niewiele przetarć,mimo skromnego potencjału naśnieżania.Jak w socjalizmie,gdybyśmy mieli mięso,produkowalibyśmy konserwy,ale nie mamy blachy.Jak na brak wody i armat,nie jest źle.

Urocze miejsce z potencjałem,skrzywdzone przez Boga i ludzi ,którzy powierzyli je Zasadzie...

IMG_20210226_101857.jpg

IMG_20210226_102927.jpg

IMG_20210226_110911.jpg

IMG_20210226_102238.jpg

IMG_20210226_110920.jpg

IMG_20210226_110911.jpg

 

Pisząc o Zasadzie  chyba wiem co masz na myśli. Kiedyś przejął w dziwny sposób  fabrykę Stara . Zmarnował potencjał, zgnoił kadrę wyprowadzając ją na bruk. Ale ja nie o tym,  tak gdzieś od 20  lat wybieram się na Magurę i jakoś mi ona ucieka  i drogi prowadzą gdzie indziej. Mam kolegę który Magurę często odwiedza i ja poleca. Mam znajomego z tamtych stron, ożenionego, mieszkającego i pracującego w moich stronach, który z radością tam wraca aby pojeździć. On też poleca ten ośrodek.  Może kiedyś droga poprowadzi.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Bumer napisał:

Pisząc o Zasadzie  chyba wiem co masz na myśli. Kiedyś przejął w dziwny sposób  fabrykę Stara . Zmarnował potencjał, zgnoił kadrę wyprowadzając ją na bruk. Ale ja nie o tym,  tak gdzieś od 20  lat wybieram się na Magurę i jakoś mi ona ucieka  i drogi prowadzą gdzie indziej. Mam kolegę który Magurę często odwiedza i ja poleca. Mam znajomego z tamtych stron, ożenionego, mieszkającego i pracującego w moich stronach, który z radością tam wraca aby pojeździć. On też poleca ten ośrodek.  Może kiedyś droga poprowadzi.

Warto przyjechać, ale trzeba precyzyjnie wybrać moment bo optymalne warunki są naprawdę krótko w sezonie... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ppown napisał:

Cześć, mógłbyś w kilku zdaniach streścić ośrodek? Wygląda ciekawe po Twoich relacjach i zastanawiam się czy nie wybrać się w przyszłym tygodniu. Wytrzyma jeszcze te kilka dni ocieplenia?

Pozdrawiam

Nieduża stacja z fajną trasą, zazwyczaj mało ludzi bez kolejek.
4 osobowa niewyprzęgana  kolej krzesełkowa Doppelmayr o długości 700m, 
Dwa orczyki ok 250m i 100m. Wyciąg taśmowy o długości 80m.
Z Krzesełka prowadzą dwie trasy o przewyższeniu 220m. Czerwona 800m i niebieska 1200m (w zasadzie to jedna, druga jest wariantem - objazdem ścianek na około, w środku stoku się spotykają). Zazwyczaj naśnieżone jest szerzej niż w tym sezonie ale i tak aktualnie jest całkiem ok. 

Wczoraj miało być apogeum gorąca. W Sączu było 21 st, na Rytro podawali 18. Dzisiaj też bardzo ciepło ale jednak w nocy lekko zmroziło i do 11 stok fajnie się trzymał. 
Śnieg powinien jeszcze jakiś czas wytrzymać, przetarć nie ma. Najbliższe dni trochę chłodniej, potem znowu kilkanaście na plusie... Ważne żeby nocą trochę mroziło wtedy nie będzie takiego postępu w wytapianiu. 

Mapka-ryterski-rgb-2.thumb.jpg.696044bee7988ebdf2bc50019ee21307.jpg

Edytowane przez pawelb91
  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem się na narty do Wisły, aby sprawdzić warunki narciarskie w kilku ośrodkach narciarskich w Wiśle. Odwiedziłem Nową Osadę, Klepki i Cieńków. W związku z bardzo ciepłym tygodniem, kiedy na stokach temperatura powietrza przekraczała +15C sprawdziłem dla Was jakich warunków narciarskich możecie się spodziewać w najbliższy weekend.

 

  • Like 8
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, JC napisał:

Wybrałem się na narty do Wisły, aby sprawdzić warunki narciarskie w kilku ośrodkach narciarskich w Wiśle. Odwiedziłem Nową Osadę, Klepki i Cieńków. W związku z bardzo ciepłym tygodniem, kiedy na stokach temperatura powietrza przekraczała +15C sprawdziłem dla Was jakich warunków narciarskich możecie się spodziewać w najbliższy weekend.

 

Śniegu już brak w miastach, a to daje większe możliwości na aktywną sobotę i niedzielę w Polskich maistach. Także nie liczyłbym na dużą frekfencję w ten weekend, na stokach.

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Andres napisał:

Śniegu już brak w miastach, a to daje większe możliwości na aktywną sobotę i niedzielę w Polskich maistach. Także nie liczyłbym na dużą frekfencję w ten weekend, na stokach.

Nie wiem czy wiesz ale w górach Trwają ferie. W czwartek Pan przede mną kupowal karnety na cztery dni dla całej rodziny.

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Andres napisał:

Śniegu już brak w miastach, a to daje większe możliwości na aktywną sobotę i niedzielę w Polskich miastach. Także nie liczyłbym na dużą frekwencję w ten weekend, na stokach.

To obserwuj kamery w weekend. Jeżeli coś może ograniczyć ilość narciarzy, to tylko zła pogoda.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś mój ostatni dzień na Słotwiny Arena. Stok przygotowany bardzo dobrze (to już nudne, nie ma się do czego przyczepić). Dziś pojawiło się kilka drobnych plam brązowego, ale do przecierek jeszcze daleko. W Krynicy i okolicy śniegu jeszcze bardzo dużo. Gdyby tak te Słotwiny były połączone z Jaworzyną wyciągiem ? Jedyne do czego można się przyczepić to organizacja wejść ludzi w zwykłych butach na wyciąg narciarski (oglądaczy wieży widokowej). Przy tłumie narciarzy, jest to dość niebezpieczne. Dziś też wyraźnie więcej ludzi niż wczoraj. Do głównego wyciągu maksymalnie około 10 minut, na stoku pusto. Na Słotwince około 5 minut czekania, na stoku już wyczuwalnie większy tłok.

Rano

spacer.png

Stok około 10:00.

spacer.png

Stok około 11:00.

spacer.png

Stok z innej perspektywy.

spacer.png

Woda w zbiorniku jest, można próbować przedłużać sezon.

spacer.png

Pojawiło się igloo.

spacer.png

  • Like 18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rytro 26.02.2021

Kilka zdjęć z dzisiejszego Rytra.
Super warunki, w nocy przymroziło, stok wytrzymał do ok godziny 11.
Potem zmiękła wierzchnia warstwa ale dalej w miarę równo. Ludzi mało. Cały czas samemu na krześle, przeważnie również puste kilka krzeseł przed i za. 

Jutro jakiś dysc w prognozach... :/ więc pewnie powtórka z Rytra w niedzielę.

IMG_20210226_093115_HDR.thumb.jpg.ba13b27509f5b85e46529298fb98236e.jpg

IMG_20210226_094945_HDR.thumb.jpg.5f0805eb16dbbdee04dd8770a802e405.jpg

IMG_20210226_095141_HDR.thumb.jpg.4bf68faf1393cbbcb449e7073f1a8c27.jpg

IMG_20210226_095310_HDR.thumb.jpg.eb6b214fdfb116ee565f6e22399c854a.jpg

IMG_20210226_101123_HDR.thumb.jpg.1ea6d231cadbf7cfc9177c5e73342775.jpg


Po 11 godzinie
IMG_20210226_111612_HDR.thumb.jpg.d09546c2c682ddab8278e61f48c615c7.jpg


Po 12 godzinie
IMG_20210226_120428.thumb.jpg.28adfa1fbcbb82617920bd1daf815c09.jpg

PANO_20210226_122500.thumb.jpg.25e8cecaef476603d1e553952cdf5c45.jpg


Po 13 godzinie
IMG_20210226_131136.thumb.jpg.522522fd8e416195aa932bf846a7ae63.jpg

Armatki pasą się na łące.
IMG_20210226_131035.thumb.jpg.02e2161f26d6b183711f2ccdac9a706b.jpg

  • Like 18
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, moruniek napisał:

Dziś mój ostatni dzień na Słotwiny Arena. Stok przygotowany bardzo dobrze (to już nudne, nie ma się do czego przyczepić). Dziś pojawiło się kilka drobnych plam brązowego, ale do przecierek jeszcze daleko. W Krynicy i okolicy śniegu jeszcze bardzo dużo. Gdyby tak te Słotwiny były połączone z Jaworzyną wyciągiem ? Jedyne do czego można się przyczepić to organizacja wejść ludzi w zwykłych butach na wyciąg narciarski (oglądaczy wieży widokowej). Przy tłumie narciarzy, jest to dość niebezpieczne. Dziś też wyraźnie więcej ludzi niż wczoraj. Do głównego wyciągu maksymalnie około 10 minut, na stoku pusto. Na Słotwince około 5 minut czekania, na stoku już wyczuwalnie większy tłok.

Rano

spacer.png

Stok około 10:00.

spacer.png

Stok około 11:00.

spacer.png

Stok z innej perspektywy.

spacer.png

Woda w zbiorniku jest, można próbować przedłużać sezon.

spacer.png

Pojawiło się igloo.

spacer.png

Dzis byłem jednym z "oglądaczy" o zupełnie nie wiem o czym piszesz. Klienci do wjazdu bez nart nie stoja w kolejce tylko wchodzą wejściem ostatnim - bez kolejki, jak i instruktorzy. Wiec może miałeś tam delikwentów którzy nie słuchali przy zakupie biletu. Swoją drogą ale tawierza jest piękna :) To nie stalowa konstrukcja jak gdzieś indziej tylko piękne drewno wkomponowane w krajobraz. Zupełnie nie rozumie hejterow tego typu konstrukcji.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...