Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 20/21


Lexi

Rekomendowane odpowiedzi

Na tym blogu: https://travellikeagirl.pl/bieszczady-i-okolice-4-trasy-o-roznym-poziomie-trudnosci-mapy-szlakow/ w bardzo ciekawy sposób, zostały opisane trasy narciarskie w Bieszczadach. Myślę, że jeżeli ktoś się wybiera, to warto zerknąć. Ciekawe opisy ze zdjęciami i mapami. Jeśli ktoś by szukał, to jak najbardziej zachęcam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy żaden sezon narciarski tak nie zmęczył psychicznie tak jak ten.

- Otwierają w reżimie,

- nie otwierają w tym sezonie w ogóle,

- jednak otwierają,

- zamykają do 17 stycznia,

- otwierają dla "licencji",

- przedłużają zamknięcie,

- niektórzy otwierają na lewo dla szkoleń,

- przedłużają zamknięcie,

- otwierają próbnie dla wszystkich na dwa tygodnie,

- zamkną czy nie zamkną od 1 marca?,

- dobra jednak nie zamknęli, można jeździć dalej,

- ciach zamknięte od 20 marca - koniec sezonu.

o.Oo.Oo.O

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ramach intensyfikacji wykorzystania reszty krajowego sezonu zimowego,postanowiłem znowu udać się na Podkarpacie.Co prawda padał wczoraj i dziś mokry śnieg,ale podłoże Laworty i Gromadzynia jeszcze bez przetarć i twarde.Reszty dokonać miał salmiak.

 

Dziś rozgrywano kolejny Memoriał im.Olka Ostrowskiego,miejscowego skialpinisty,który zginął ,zjeżdżając z Gaszerbrum II.Zanim został skialpinistą,był standardowym trasowym  ścigantem,więc zdarzyło mi się go poznać,gdy parę razy ścigaliśmy się w Ustrzykach.

Będą jeździć do soboty,więc ostatnia okazja odwiedzenia tej krainy,gdzie za 40 zł dostaje się wpisowe na zawody,całodzienny karnet i kiełbasę na gorąco z musztardą.Gdzie starsze panie na widok osoby w czarnym płaszczu trenerskim mówią 'Pochwalony"...

Tylko miejscowa policja drogowa,z permanentneym potrójnym kaskadowym pomiarem prędkości,nie wpisuje się w ogólny nastrój gościnności...

Jutro,by kontynuować akcenty religijne, Krynica,u Tabaszewskiego proboszcz parafii w Słotwinach robi zawody z okazji 120 urodzin patrona parafii...

IMG_20210317_122520.jpg

IMG_20210317_122656.jpg

IMG_20210317_122528.jpg

IMG_20210317_122635.jpg

Edytowane przez lski@interia.pl
  • Like 14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie już ze 30 lat jak spotkałem się na Słotwinach z dość otyłym narciarzem. Trochę pogadaliśmy, kilka razy  mijaliśmy się na stoku. Potem dopiero kolega poinformował mnie, że ten otyły to ksiądz miejscowej parafii. Jak widać parafia  nie tylko ma kościół na stoku, ale także tradycje narciarskie.   

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Bumer napisał:

Będzie już ze 30 lat jak spotkałem się na Słotwinach z dość otyłym narciarzem. Trochę pogadaliśmy, kilka razy  mijaliśmy się na stoku. Potem dopiero kolega poinformował mnie, że ten otyły to ksiądz miejscowej parafii. Jak widać parafia  nie tylko ma kościół na stoku, ale także tradycje narciarskie.   

To już nie ten, następca. Tamten był postacią niesłychanie barwną, ze względu na sylwetkę buty narciarskie zapinać mu musieli ministranci, zaś o jego życiu osobistym krążyły legendy... 

Edytowane przez lski@interia.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieczorna jazda w Kazimierzu Dolnym.

Klimatyczne ognisko. IMG_20210317_194509.thumb.jpg.a080c42ba890a2e0db77c6b141399ab0.jpg

Warunki dla osób lubiących wiosenne nartowanie, było bardzo miekko. Jeździliśmy w kilkanaście osób więc dla mnie warunki dobreIMG_20210317_193814.thumb.jpg.81ef1981de02cbbee9a5bc57c9a5d36a.jpg

Widok na "mordor" IMG_20210317_194159.thumb.jpg.085354c2ddebb21c9f825e4a8047102f.jpg

Trasa przy krótkim orczyku coraz węższa IMG_20210317_194322.thumb.jpg.98e8e0e025547c5611d26661fd195f82.jpg

IMG_20210317_194451.thumb.jpg.83b2b4f986dc1a11b5c02911fe4f9f37.jpg

Miałem nadzieję na wykorzystanie zapowiadanych przymrozków i poszusowanie w weekendowe poranki, ale trzeba będzie to zamienić na wieczorne jazdy. 

Pozdrawiam Marek 

 

Edytowane przez 1mirinda
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beskid Sport Arena zamknął się już dzisiaj - co za paranoja!!! Liczyłem, że dzisiaj na wieczór dojadę do Szczyrku i jutro ostatni jeszcze cały dzień pojeżdżę.

Doradźcie proszę gdzie najlepiej w okolicach (Szczyrk / Wisła) pojeździć wieczorem. Gdzie na wieczór najlepiej przygotowują stok?

Ale jestem zły, chciałem pojeździć na czarnej dzisiaj te 3 godzinki...

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, wielofish napisał:

Beskid Sport Arena zamknął się już dzisiaj - co za paranoja!!! Liczyłem, że dzisiaj na wieczór dojadę do Szczyrku i jutro ostatni jeszcze cały dzień pojeżdżę.

Doradźcie proszę gdzie najlepiej w okolicach (Szczyrk / Wisła) pojeździć wieczorem. Gdzie na wieczór najlepiej przygotowują stok?

Ale jestem zły, chciałem pojeździć na czarnej dzisiaj te 3 godzinki...

Pojedź na Czarny Groń. Kawałek dalej ale będzie zdecydowanie mniej osób. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, ZdolnyŚlązak napisał:

Witam,

ja ostatnio w Szczyrku jeździłem na nocnej w TMR na trasie przy gondoli.  Jak wynika informacji na ich stronie ma dzisiaj i jutro działać. W pobliżu to najwięcej nocnych masz w Wiśle, praktycznie w każdym ośrodku Nowa Osada, Skolnity, Soszów, Cieńkow. Troszkę dalej jest też Istebna Złoty Groń.

https://www.szczyrkowski.pl/atrakcje/jazda-wieczorna

W piątek planuje TMR. Dzisiaj wolałbym coś innego. Od dziecka jeździłem do Szczyrku i tak mi zostało. Mam słabe rozeznanie w Wiśle / Istebna. Gdzie najlepiej przygotowują i trasa możliwe o słusznym nachyleniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarny Groń najdalej i znajomi już w Szczyrku, nie dojadą. Waham się. Może Cieńków - chyba tłumów nie będzie, a czerwona jest.

Mogę się wpakować w korki na 17:00? Jadę z Warszawy.

Po kilku dniach przerwy powracamy do popołudniowego ratrakowania tras i jazdy wieczornej, po tak przygotowanym stoku...!!!
Wczoraj dopisały nam opady śniegu, tak, że towarzyszyły Wam będą ośnieżone drzewa i bajeczna sceneria jazdy po wieczornym sztruksie...!
Dzisiaj jeździmy w godz. 17:00 - 21:00, w cenie 70 zł za 4 godziny jazdy (60 zł ulgowy)...!!!
Trasa nr 1 przygotowana będzie po ratrakowaniu w godz. 15:45 - 17:00.

Edytowane przez wielofish
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, wielofish napisał:

Ale dylemat Cieńków / Skolnity / Czarny Groń???
Wszędzie czerwona. W Skolnitach i Cieńkowie najdłużej mają przerwę - około 0 - może zwiąże mam nadzieję. 

Gdzie się najbardziej wyszaleje? Znajomi nie dołączą na wieczór, więc tylko czynniki sportowe mnie interesują.

Soszow czerwona traska na wieczor miodzio. Soszow jest wyzej i temp moze byc mniejsza tam. Ja bym ruszył tam a moze i rusze😁

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...