Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 20/21


Lexi

Rekomendowane odpowiedzi

No i się skończyło.

Ski arena Szrenica na zakończenie dziwnego sezonu.

Od rana lekki śnieżek sobie padał, na sztruksie 5-8cm świeżego opadu.

Śnieg tępy jakiś, w ogóle narty nie jechały. Fakt,że nie smarowane bo oddaję je na serwis w przyszłym tygodniu, więc mi się nie chciało. Niemniej wczoraj w Świeradowie tępoty nie odczuwałem.

Ludzi niewielu - po tłumach wczoraj na nocnej w Świeradowie spodziewałem się armagedonu a tymczasem na bieżąco.

Trasy w trakcie dnia rozjeżdżone, pod koniec prędkość jazdy trochę lepsza.

Porównując otwarcie 12-02 i zamknięcie dzisiaj na Szrenicy to ludzi podobnie, śniegu nieznacznie mniej, temperatura zdecydowanie wyższa (12-02 było -13 dzisiaj -5 na górze Karkonosza) ale warunki perfekcyjne 12-02 przez cały dzień. Jakby nie patrzeć niezmiennie w Sudetach Szrenica jest moim nr 1 pod warunkiem, że natura pozwala na odpalenie tras. Przy słabej zimie niestety nie ma czego tam szukać.

Rekordu na koniec nie było - 49km w dół, 15 zjazdów. Pod koniec stwierdziliśmy, że kończymy bo stan tras groził kontuzją, pomimo że do końca 3,5km zjazdu na raz bez palenia mięśni - forma narciarska najwyraźniej wzrosła. Aż żal że to już koniec.

Krótko pojeżdżone z @sstar - dzięki za spotkanko.

Z białym nie zrywam, jak śnieg się utrzyma to wiosenny debiut na biegówkach w Jakuszycach jest prawdopodobny.

  • Like 6
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pasazer85 napisał:

Ja też, ale nie korzystam... Kurwi... mnie bierze jak mijam dolną stację gondoli, dopiero pod Golgotą nastaje nostalgia i wspomnienia :P  

Jak mi coś zwrócą to wykorzystam w przyszłym sezonie na COS :) Cała ta sytuacja i mój wku... na SMR, pozwolił mi odwiedzić kupę mniejszych ośrodków w okolicy, w których nie byłem od lat, albo nie byłem wcale. A mój wczorajszy pobyt na CG w Rzykach to była jazda sezonu, 2 godziny na okrętkę :)    

PS W Szczyrku na okrętkę ostatni raz jeździłem ze 20 lat temu, jak były wieczorne na golgocie 😭

Golgota i Bieńkula formalnie istnieją, ale w realu tych tras już nie ma...

Dla mnie to duży problem, ale - jak pisałeś - karnet sezonowy ratuje COS. Dziś na FIS-ie jazda ekstraklasa.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamknięcie sezonu bezlicencyjnego,Magura Małastowska.Górna stacja minus 6,dolna minus 3 stopnie.Warunki najlepsze w sezonie-równo,twardo,gładko,jak zawsze na zakończenie.Jeżdżą do 20,wieczorna jazda w lesie bardzo klimatyczna.Narciarzy niewiele więcej,niż obsługi.

Można wybrać jedną ze 127 kanap,więc zagrożenie covidem czy malarią podobne...

Jutro Rytrem zaczynamy nowy sezon licencyjny...

Edytowane przez lski@interia.pl
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieńków- Wisła.

Ostatni dzień na nartach w tym sezonie, więc postanowiłem, że może warto uderzyć na Cieńków i to był bardzo dobry wybór. Zameldowani o 19:30, troszkę aut na parkingu było. Temperatura ok -5 stopni, miejscami lekko sypał śnieg.

IMG_20210319_193642.thumb.jpg.4e12923cdf3d12a685cd1270d26b3a20.jpg

Jazda na bieżąco, kolejek praktycznie brak, no może czasami 2 min. A warunki? Bardzo dobre, delikatny puch, górna ścianka dość twarda i szybka. Dolny odcinek również ok.

IMG_20210319_212715.thumb.jpg.6994688d532754fdfc88da634a14b1a0.jpg

Po 21 ludzi zdecydowanie mniej. Większa degradacja i lekkie odsypy na górnej części głównej trasy.

IMG_20210319_221820.thumb.jpg.79370fbc30e91b9933be02c755bea2cd.jpg

Miejscami w dolnej części niewielkie odsypy, ale jazda bardzo przyjemna. O 22:30 ze smutkiem kończymy jazdę, a chciało by się jeszcze pośmigać. 

Cóż mogę powiedzieć? 21 dni na stoku w tym sezonie, szkoda, że to już koniec :/ Mimo wszystko dzisiejszy dzień na stoku był taki jaki powinien być- dobra zabawa, przyjemna jazda i bardzo dobre warunki. 

IMG_20210319_224308.thumb.jpg.68ea410aa8e632de9e715a6f19dbeb31.jpg

Jak na złość w samym centrum Wisły zrobiła się prawdziwa zima....

Mimo wszystko, dziękuje za uwagę

Pozdrawiam Michał. 

  • Like 12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, brachol napisał:

Dzisiaj mają kręcić chyba do 23 więc opłacało się wczoraj przyjechać. Może coś na sobotę uruchomią dla "sportowców"?

Tyle śniegu i taka kicha. Nawet w lesie da się jeździć.

Trasa z Wrocka do Czarnej to zazwyczaj jest dramat, chociaż wczoraj przejechałem w obie strony dość szybko.

FB CG nie podaje wprost, ze kończą sezon. Rozumiem, ze czekają do 09.04.2021, jak będzie warun i poluzowanie kagańca to maja chęć ponownie się otworzyć.

Póki co puścili ratraki na trasę na narty biegowe Czarna Gora- schronisko pod Snieznikiem. Oraz odpalaja Luxtorpede od dzisiaj dla ruchu turystycznego.

Edytowane przez grimson
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szwajcaria Bałtowska - dzień 33 :) 

Przyszedł mróz, to trzeba było wykorzystać warunki.

Rano -4, po wyjeździe z ośrodka -1.

Warunki fajne - twardo, szybko z rana, w drugiej godzinie zeskrobany cukier oraz twardy podkład - wręcz lodowy w niektórych miejscach.

1.thumb.jpg.7e608d2c7afe108593474204aa80775f.jpg

Kolejny raz udało się być narciarzem numer 1 na stoku ;) 

3.thumb.jpg.3e479b22a7217d6344ef82d9e3a90b86.jpg

Wszystkie trasy i wyciągi czynne.

4.thumb.jpg.c1cd27e1810ed0fb5b70a699a9e4059c.jpg

Ośla łączka i krzesło również.

5.thumb.jpg.38a670ed30ae32dfa330132359adb872.jpg

Wybór nart bardzo dobry na takie warunki - długie!

6.thumb.jpg.b78816d604c237fac0c3d08eb6ff9924.jpg

Większość naszego pobytu, to jazda pod krzesłem :) 

7.thumb.jpg.30b4ce7832106bed7bb17a33484aac45.jpg

Kolejek brak, ludzi umiarkowana ilość.

Jak na Bałtów - komfortowo :) 

8.thumb.jpg.e04f2a30cccf574e7dceefc13ef179ea.jpg

Zaliczonych dzisiaj łącznie 28 zjazdów...

9.thumb.jpg.74e9dc32efa0be43d8488cee05a38a4b.jpg

...i kolejny pech :( 

Nie wiem jak to możliwe wjechał we mnie gość od tyłu 😮 

Dzwon konkretny - przywalił mi w tylną część pleców i bok :( Po upadku miałem problem z zaczerpnięciem tchu 😮 Żebra obite konkretnie, narta mocno zjechana od góry.

Najśmieszniejsze jest to, że Koleś kompletnie odjechany od razu z gadką, że to moja wina itd...

Dopiero zrozumiał swój błąd jak dwóch kolegów podjechało i mu powiedziało, że ewidentnie jego wina.

Ja kłócić się nie miałem siły - uderzenie w bok i w plecy na tyle było silne, że zwyczajnie tchu nie mogłem zaczerpnąć dobre kilka minut.

Ehhh pechową mam końcówkę sezonu.

10.thumb.jpg.c7e9e8caae54d5750a5690bc518c8e12.jpg

Jak jutro stłuczenie pozwoli, to powtórka z rozrywki.

A potem?

Potem trzeba @Mitek powoli kajaki szykować ;) 

11.thumb.jpg.e8b0c7f8bced4b9f49a44e8505533354.jpg

Pozdro

marboru

  • Like 18
  • Thanks 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, marboru napisał:

Nie wiem jak to możliwe wjechał we mnie gość od tyłu 😮 

Dzwon konkretny - przywalił mi w tylną część pleców i bok :( Po upadku miałem problem z zaczerpnięciem tchu 😮 Żebra obite konkretnie, narta mocno zjechana od góry.

Najśmieszniejsze jest to, że Koleś kompletnie odjechany od razu z gadką, że to moja wina itd...

Dopiero zrozumiał swój błąd jak dwóch kolegów podjechało i mu powiedziało, że ewidentnie jego wina.

Ja kłócić się nie miałem siły - uderzenie w bok i w plecy na tyle było silne, że zwyczajnie tchu nie mogłem zaczerpnąć dobre kilka minut.

Ehhh pechową mam końcówkę sezonu.

 

 

Zdrówka @marboru

Takie osoby są najgorsze, ich wina, ale mimo to będą pyszczyć i walczyć o swoje, wygadując głupoty. Troszkę inną  sytuację miałem na Nowej Osadzie, facet mnie staranował przy wyciągu, ani nie przeprosił i jeszcze zwalał całą winę na narty "bo krawędzie tępe"

Podobnie było w przypadku innego oszołoma jak wjechał w tłum narciarzy, zero zainteresowania czy komuś nic się nie stało... 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, marboru napisał:

Dzwon konkretny - przywalił mi w tylną część pleców i bok

Ja do dzisiaj czuję stłuczkę - a to już miesiąc jak Grażyna wjechała mi z impetem w krzyż kolanami, aż pociemniało mi w oczach. I też się wykłócała (wtórował jej towarzyszący Janusz), że to moja wina wina, bo powinienem był patrzeć przez ramię w górę.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, marboru napisał:

@Micheł @WojtekM mój Janusz jak się później okazało jechał na krechę i mu drogę zajechałem 😮

Czyli co - wymusiłeś pierwszeństwo? Jak mogłeś! :o

Janusz przyjechał przecież na szkolenie, musi się nauczyć jeżdzić na nartach, a Ty już umiesz - to co Ty robiłeś w ogóle na stoku?

  • Haha 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, WojtekM napisał:

Ja do dzisiaj czuję stłuczkę - a to już miesiąc jak Grażyna wjechała mi z impetem w krzyż kolanami, aż pociemniało mi w oczach. I też się wykłócała (wtórował jej towarzyszący Janusz), że to moja wina wina, bo powinienem był patrzeć przez ramię w górę.

Och, nieznajomość zasad. Winny jest narciarz jadący z góry, a tłumaczenia "zajechał mi pan drogę" tylko potwierdzają winę i niewiedzę.

I jeszcze jedno: warto spisać kogoś, kto ci wjechał w plecy. Obudzisz się jutro ze złamaniem, i będzie problem.

PS. Ja jeżdżę w żółwiem na plecach.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...