Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 20/21


Lexi

Rekomendowane odpowiedzi

16 hours ago, cysiu said:

Ja miałem dziś na wyłączność Golgotę :) warunek- petarda! Najlepsza jazda w sezonie.

Ps. Widziałem sporą grupę ludzi na desce, którzy wwożeni byli do góry na skuterach. Jeździli cały dzień z Kuflonki na Solisko.

Ps2. Wypozyczalne skiturowe też działają. 

śniegu w Szczyrku bardzo dużo, jutro powinny być jeszcze fajne warunki

Najładniejsze zdjęcie Golgoty, jakie ostatnio widziałem. Jeszcze widoczne stare, równiutkie muldy pod nowym śniegiem. Nie wiecie, czy te skutery to mieli "własne", czy to teraz może taki "transport publiczny" jest? Jak ktoś, coś, dajcie znać.

A tymczasem bergfex i snow-forecast znowu obiecują dostawę. Z ostatnich zapowiedzi z przed tygodnia jednak coś tam spadło...

image.png.42e1c07732dafce5d409237bb5a9feda.png

image.png.8b416054a6da612248c19f25f9dd8fe4.png

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie lockdown, jeździlibyśmy do końca kwietnia:

niedziela, 11 kwietnia 2021

#Zostań w domu! Trasa na Klimczok z Biłej

 
Mamy trudne czasy, więc nie pozostało mi nic innego, niż przyłączyć się do akcji ministra Niedzielskiego #Zostań w domu! W końcu to patriotyczne stosować się do wytycznych rządu.
P1020920.JPG
 

W ramach akcji #Zostań w domu na Blogu o ekonomii, sporcie fantastyce i obyczajach będę zamieszczał relacje bieżące (jak ta) oraz zamieszkał zdjęcia z miejsc do których tęsknię (nie tylko ja). 

Ponieważ dla mnie domem są także góry, są szlaki, jest przestrzeń, więc dziś pierwsza relacja z akcji: trasa z Biłej na Klimczok lub raczej na Siodło pod Klimczokiem.

W trudnych czasach trzeba przed drogą poprawić sobie stan ducha i ... powierzyć swoje życie Matce Boskiej, a nie ... min. Niedzielskiemu:

P1020901.JPG
 
 
Następnie warto nacieszyć się wiosną, bo u góry ... nadal zima:
 
P1020908.JPG
 
Następnie można się nacieszyć widokami, bo ta trasa jest wybitnie widokowa. Na Skrzyczne:
P1020906.JPG
 
P1020915.JPG

Więcej zdjęć (ponad 20): BSA, SMR w tle, Brenna, Klimczok

tutaj:

https://ekonomiaplussport.blogspot.com/2021/04/zostan-w-domu-trasa-na-klimczok-z-biej.html

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, MarioJ napisał:

W Karpaczu już sypie https://karpaczskiarena.pl/lato/web-camera/

 

 

Pytanie na ile i czy wogóle zasypie te wszyskie istotne dolne drogi wychodzące z ca.Orlinka/Wangu tj zielony, zółty,niebieski.

(Wczoraj na żółtym czyli stary Tor Saneczkowy  w  strone Strzechy  na nartach można było dretptać  dopiero od ca 920 m  wcześniej kamienie, momentalnie stopniało wszystko. Ja miałem kończyć narty ale jakby rzeczywiście taki kataklizm był to może  jakieś kółko typu Petrowka Odrodzenie Karpacz czy Szklarska czy coś innego  uda się jeszcze zrobić.)

Edytowane przez agnel2748
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Naprawdę przeczytałeś i zrozumiałeś? Czy jednak wziąłeś ten art. (zwłaszcza wstęp) dosłownie?

To luźna dygresja dotycząca konkretnego akapitu - dlatego cytowałem akapit (fragment właściwie) a nie cały artykuł .. 

Zdrawim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, marekesz said:

Czy Koninki nie chodziły, bo kiepskie warunki już. Ale otworzą, jeśli się poprawią?

Czy jednak źle zrozumiałem Twoją nieprecyzyjną wypowiedź?

Koninki chodziły, ale po zerknięciu na warunki zrezygnowałem. A czy będą działać i w jakiej formie, to pewnie ogłoszą koło czwartku/piątku.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

W Karpaczu (analogicznie w Szklarskiej Porębie, jeśli działa któryś wyciąg) nie tylko na skiturach można pojeździć. Zbyszko działa, narty do pokrowca i hulaj dusza... dzisiaj widziałem jednego amatora zjazdówek i patent działał. Śnieg prawie do końca wyciągu leży...

20210503_100612.thumb.jpg.9809b32d887b0053cfc9d34820e00fa9.jpg

20210503_114359_06.thumb.jpg.8dff8f44e2cbd969a48f17b267d923a7.jpg

20210503_115912.thumb.jpg.60676a02d6267295b7643329598e02f0.jpg

20210503_134811.thumb.jpg.64725cdc2a9a7343c43cd30071c6804b.jpg

20210503_143531.thumb.jpg.be92754e935d8cf0a45d4efacee0cddc.jpg

Pozdrawiam serdecznie.

  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, marionen napisał:

W Karpaczu (analogicznie w Szklarskiej Porębie, jeśli działa któryś wyciąg) nie tylko na skiturach można pojeździć. Zbyszko działa, narty do pokrowca i hulaj dusza... dzisiaj widziałem jednego amatora zjazdówek i patent działał. Śnieg prawie do końca wyciągu leży...

20210503_100612.thumb.jpg.9809b32d887b0053cfc9d34820e00fa9.jpg

20210503_114359_06.thumb.jpg.8dff8f44e2cbd969a48f17b267d923a7.jpg

20210503_115912.thumb.jpg.60676a02d6267295b7643329598e02f0.jpg

20210503_134811.thumb.jpg.64725cdc2a9a7343c43cd30071c6804b.jpg

20210503_143531.thumb.jpg.be92754e935d8cf0a45d4efacee0cddc.jpg

Pozdrawiam serdecznie.

W Szklarskiej Ski Arena stoi już któryś tydzień,  nie mam czy działają inne mniejsze wyciągi. 
Opad białego jakby mniejszy w Szklarskiej, na Puchatku poważne przetarcia, na Loli zacnie się zabielilo.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, grimson napisał:

W Szklarskiej Ski Arena stoi już któryś tydzień,  nie mam czy działają inne mniejsze wyciągi. 
Opad białego jakby mniejszy w Szklarskiej, na Puchatku poważne przetarcia, na Loli zacnie się zabielilo.

No ja wyciągami zbytnio się teraz nie interesuję, tyle co zobaczę z daleka, działa lub nie...

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, pieczarra napisał:

@marionen Długie kolejki są do Zbyszko ? Wszystko fajnie ale jazda tylko w puchu po kolana tak i nie wiadomo co pod spodem pod tym puchem czy nie po kamieniach ?

Jest dość twardo, zwłaszcza jak dzisiaj przypiekło słońce, w nocy mróz. Jutro puchu zapewne nie będzie. Nie jeździłem pod wyciągiem (Zbyszkiem). Na Grosiku i Złotówce jest okey bez ziemi czy kamieni, no ale wyciągi nie działają. Kolejki jakie są do Zbyszka niestety nie wiem...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info . Masz rangę starego wyjadacza to jeszcze walczysz ja jestem zbyt wygodny i mam za daleko. O tej porze jedyne co mogę rozważyć to Kasprowy jesli jeszcze otworza w tym sezonie ale tam trzeba tydzien wczesniej w ciemno brac bilet albo sie uda albo bedzie męka a nie jazda jak sie nie trafi pogody. Generalnie lepiej szykować już formę i hajs na następny sezon, przykra prawda. No chyba że nagle okazałoby się że łatwo da się skoczyć za granicę bez kwarantanny i testów np Słowacja vysokie tatry lub Rohace-dolina spalena.

 

Edytowane przez pieczarra
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, pieczarra napisał:

Dzięki za info . Masz rangę starego wyjadacza to jeszcze walczysz ja jestem zbyt wygodny i mam za daleko. O tej porze jedyne co mogę rozważyć to Kasprowy jesli jeszcze otworza w tym sezonie ale tam trzeba tydzien wczesniej w ciemno brac bilet albo sie uda albo bedzie męka a nie jazda jak sie nie trafi pogody. Generalnie lepiej szykować już formę i hajs na następny sezon, przykra prawda. No chyba że nagle okazałoby się że łatwo da się skoczyć za granicę bez kwarantanny i testów np Słowacja vysokie tatry lub Rohace-dolina spalena.

 

Ta ranga to nic nie znaczy, co najwyżej, że napisałem więcej bzdur niż inni (jakbym mógł to 30% swoich postów bym usunął 🤣😁). Kasprowy to oczywiście najlepsze rozwiązanie, prawie zawsze, byle był śnieg. Nie bardzo rozumiem dlaczego nie pojedziesz na pogodę, dlaczego karnet trzeba kupić z tygodniowym wyprzedzeniem. Czy nie można już kupować w kasie, w dniu przyjazdu? Co do Słowacji to Ci nie pomogę, znam tylko (cudowne) Wysokie Tatry, ale skiturowe. A i jedną kolejkę szynową w Starym Smokowcu, tylko tras zjazdowych nie pamiętam... 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.03.2021 o 20:44, WujB napisał:

To niedaleko mnie. Parę razy tam byliśmy, miejscami fajna rzeczka. (Patrząc na inny trochę temat, a może żeczka 🤣). Polecam Łupawę.

Cześć

Wierzyca - rzeczka. Wieżyca - górka.

Może do zobaczenia w takim razie.

Pozdrowienia

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Mitek napisał:

Cześć

Wierzyca - rzeczka. Wieżyca - górka.

Może do zobaczenia w takim razie.

Pozdrowienia

Z miłą chęcią, może się spotkamy, zapewne nie w Wieżycy bo tam można pojechać na 2 godziny pomęczyć nogi. Ale na rzeczce czemu nie, do tego podchodzę na lajcie. Pozdrawiam WB

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, WujB napisał:

Z miłą chęcią, może się spotkamy, zapewne nie w Wieżycy bo tam można pojechać na 2 godziny pomęczyć nogi. Ale na rzeczce czemu nie, do tego podchodzę na lajcie. Pozdrawiam WB

Cześć

12-18.05 - jez.Wierzysko - Gniew.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

12-18.05 - jez.Wierzysko - Gniew.

Pozdrowienia

Grubo, jak dla mnie. My wife nie toleruje tak długich spływów, ostatni tak długi mieliśmy na Litwie bardzo polecam, dopłynęliśmy do Niemna 2002r. Jak już pisałem wcześniej my to leniwce jesteśmy. Rzeka ma płynąć, mają być ciekawie, najlepiej zero jezior. Jedno miejsce biwakowe i rozwozi nas autokar. Na Wierzycy kończyliśmy w Starogardzie, więc nie wiem jak jest dalej. Organizujemy krótkie spływy, 3 dni max, w lipcu i sierpniu, dlatego że trzeba wziąć max. 1 dzień urlopu. Ale na jakiś wieczór zawsze można dojechać, pogadać :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...