Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 20/21


Lexi

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, Lexi napisał:

Jeśli Jurgów wczoraj Ci odpowiadał to obawiam się ze Male Ciche okaże się nudnawe trochę ...

Nie byłem nigdy, to moja pierwsza przygoda na Polskich stokach (do tej pory zawsze za granica) 

dzisiaj ładna pogoda zmieniliśmy destynacje i ruszyliśmy na Kasprowy (od jutra jeszcze lepsza pogoda ale weekend będzie kocioł) 

mną Kasprowym Warunki dzisiaj super. Do godziny 14 stoki w dobrej kondycji później zaczęło wiać i ludzie pomuldowali trochę stoki ale mimo wszystko wyjeździliśmy się. 
 

jutro spróbujemy Małe Ciche i Jurgow a wieczorem Szymoszkowa ( mam nadzieje ze bedzie jak przez ostatnie dni pusto i zupełnie bez kolejek) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, WojtekM napisał:

W sobotę w Krynicy będzie nartogedon. Może Słotwiny Tabaszewskiego? Ktoś wie, czy mają tam tylko te parkingi po 15 zł? Może przyjanuszować i stanąć na Arenie?

 

4 godziny temu, tresor napisał:

Nie gwarantuję ale darmowy parking u Tabaszewskiego jest chyba dostępny w ten sposób, że nie skręcasz ze Słotwińskiej w ulicę, która prowadzi na Arenę tylko jedziesz dalej, skręcasz w kolejną ulicę w lewo i wyjeżdżając za cmentarz masz parking tuż przy wyciągach u Tabaszewskiego. Ale czy na pewno jest za free to nie jestem pewny.

 

Dokładnie tak jak napisał @tresor tamten parking odliczany jest w kasie od karnetu u Tabaszewskiego po pokazaniu paragonu.

Edit: znaczy się tak było w zeszłym sezonie...

Edytowane przez pawelb91
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, ppown napisał:

Też jutro mam w planach jechać w Beskid sądecki na narty ale jeszcze nie wiem gdzie. Wstępnie była próba na Arenie ale teraz też wchodzi w grę Tabaszewski lub nawet Rytro. 

Jakieś sugestie?

Jutro Rytro ma być trochę zwężone bo jakieś treningi mają być na bramkach.
Dzisiaj do 11 godziny twardo potem puściło, z czasem mokry śnieg, podkład twardy. Jak skończyłem jeździć zaczął padać deszcz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaryzykowałem prawie jak w ruletce i obrałem kierunek na Białkę dzisiaj. Panowie @Plywak oraz @Przemekc1 dzięki za "Tipa" o rannym wstawaniu. Zameldowałem się przed 9. Z mojej strony polecam kupować karnet przy wyciągu najbardziej na prawo bo wszyscy idą do kasy poniżej głównego wyciągu.

A jak było? Zobaczcie 🤣⛷️ I wcale nie byłem pierwszy na górze 🤪 Extra NIE !!!

No dobra, tak było przez dosłownie minutę, bo tyle zajął mi ten zjazd. 

Później było znacznie gorzej. Tak w skrócie - Białka złamała mnie psychicznie. Nie zmęczyłem się jeżdżąc na nartach (a to preferuj) tylko zmęczyłem się psychicznie. Moją psyche rozwaliły kolejki tak bardzo, że przy ostatnim zjeździe nie walczyłem by zdążyć do bramek i zjechać ten jeszcze jeden raz. Wytrzymałem 4h i jutro mam zamiar gdzieś się wyjeździć.

Na plus to oczywiście ten pierwszy zjazd oraz jazda na FIS'owych trasach. 

Ranne zdjęcia, tłumu jeszcze nie ma. Widok na Tarty to dodatkowy plus.

w4.thumb.png.2336db458fa8f7b4559078403b92d0a4.png

A to z godziny 10.DSC_0319-01.thumb.jpeg.06fb062718dff588754384d6a4fecefe.jpegTen patent za 2 złote bardzo mi się spodobał.

DSC_0323-01.thumb.jpeg.7dd735e48840262064b582adeab906dc.jpegA taki ślad zostawiła moja jazda z dzisiaj.

Screenshot_20210219-180040-01.jpeg.62c4274bc76879fc266bb82fffa4ad35.jpeg

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Sportego360 napisał:

Zaryzykowałem prawie jak w ruletce i obrałem kierunek na Białkę dzisiaj. Panowie @Plywak oraz @Przemekc1 dzięki za "Tipa" o rannym wstawaniu. Zameldowałem się przed 9. Z mojej strony polecam kupować karnet przy wyciągu najbardziej na prawo bo wszyscy idą do kasy poniżej głównego wyciągu.

A jak było? Zobaczcie 🤣⛷️ I wcale nie byłem pierwszy na górze 🤪 Extra NIE !!!

 

No dobra, tak było przez dosłownie minutę, bo tyle zajął mi ten zjazd. 

Później było znacznie gorzej. Tak w skrócie - Białka złamała mnie psychicznie. Nie zmęczyłem się jeżdżąc na nartach (a to preferuj) tylko zmęczyłem się psychicznie. Moją psyche rozwaliły kolejki tak bardzo, że przy ostatnim zjeździe nie walczyłem by zdążyć do bramek i zjechać ten jeszcze jeden raz. Wytrzymałem 4h i jutro mam zamiar gdzieś się wyjeździć.

Na plus to oczywiście ten pierwszy zjazd oraz jazda na FIS'owych trasach. 

Ranne zdjęcia, tłumu jeszcze nie ma. Widok na Tarty to dodatkowy plus.

w4.thumb.png.2336db458fa8f7b4559078403b92d0a4.png

A to z godziny 10.DSC_0319-01.thumb.jpeg.06fb062718dff588754384d6a4fecefe.jpegTen patent za 2 złote bardzo mi się spodobał.

DSC_0323-01.thumb.jpeg.7dd735e48840262064b582adeab906dc.jpegA taki ślad zostawiła moja jazda z dzisiaj.

Screenshot_20210219-180040-01.jpeg.62c4274bc76879fc266bb82fffa4ad35.jpeg

Polecam Jurgów, Szymoszkową i dzisiaj na Kasprowym był spokój 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, koliber napisał:

No to kiepsko... właśnie zarezerwowałem pobyt w Szklarskiej od niedzieli do środy z nadzieją na zjazd Lollobrygidą, bo Śnieżynkę znam. Trudno - jak już przyjadę, to pewnie pojadę nawet po zamkniętej. A tą kolejkę do starego krzesła widziałem dziś na kamerce - faktycznie ogromna.

Update z dzisiaj.

4h jazdy, dzisiaj 8:15 oczekiwanie przed bramkami, wjazd na 2 krzesełku i na pierwszy ogień Lola. Góra Karkonosza -2 stopnie. Do połowy Loli twardo, krzaczki przysypane przez ratrak. Niżej przejechałem po wystających krzaczkach, z nadzieją, że kamieni nie będzie. Ot zaleta zjazdu po ratrakowanym. 2 zjazd już gorzej, potem przeniosłem się na Śnieżynkę.

Rada - jak chcesz po Loli to jeśli będzie otwarta jeszcze (niedziela jest mała szansa) to 1 zjazd powinno być ok, potem to dolny odcinek dla mnie męczący i nie warty zachodu.

Śnieżynka i Puchatek mają szansę przetrwać.

Dzisiaj 4h, 10 zjazdów 32km - jak na panujące warunki nie jest źle

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy Kasprowy. Goryczkowa do około 11:00 bardzo mało ludzi i bardzo dobre warunki. Po jedenastej większy ruch ale jazda w zasadzie na bieżąco. W niższych partiach poza trasą mięciutko i dużo śniegu, wyżej nie próbowałem. Gąsienicowa popołudniu mocno rozjeżdżona na górnej ściance i przy końcu i bardzo dużo ludzi na szczycie. Pod gondolą oraz pod krzesłem na Goryczkowej można było zobaczyć z bliska kozice. 

IMG_20210219_081743.jpg

IMG_20210219_090403.jpg

IMG_20210219_100630.jpg

IMG_20210219_105638.jpg

IMG_20210219_111731.jpg

IMG_20210219_113703.jpg

IMG_20210219_114149.jpg

IMG_20210219_120322.jpg

IMG_20210219_125144.jpg

IMG_20210219_125946.jpg

IMG_20210219_131311.jpg

IMG_20210219_132109.jpg

  • Like 11
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, WujB napisał:

Jak oceniasz pokrywę śnieżną na połowę przyszłego tygodnia?

Hmmm, na razie nie jest źle, chociaż tej zimy mało pośnieżyli, tyle żeby było wystarczająco do otworzenia, ostatnie dwa dni jeśli coś padało to deszcz, śnieg naturalny mocno siadł i nasiąkł. Ciekawe jak faktycznie będzie ciepło w najbliższych dniach. W Rytrze lubi wiać, jeśli dołączyłby się halny to jest nieciekawie. 

Do połowy przyszłego tygodnia powinno wytrzymać w stanie jezdnym :) Tylko może być mocno hamujący śnieg jak będzie ponad +10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, pasazer85 napisał:

Dzięki 👍 @Tomato jak zjazd nartostradą z Dolnej Goryczkowej do Kuźnic ? Da się zjechać bez ubytków w ślizgach ? ;) 

Otwarta jakaś gastronomia ? 

Bardzo dobre warunki na zjeździe do Kuźnic bez ryzyka uszkodzenia sprzętu. Co poniektórzy zjeżdżali chodnikiem aż do ronda, ale tam już można poniszczyć sprzęt. W chacie na dole goryczkowej czynna podstawowa gastronomia na wynos - bigos, jajecznica, hot-dog, ludzie siadali na stołach na zewnątrz pomimo wygrodzeń taśmą i tabliczek, nikt się nie czepiał. Otwarty był też bar na szczycie. Zjazd do Kuźnic:

 

IMG_20210219_134215.jpg

  • Like 10
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, pasazer85 napisał:

No to nie zostało za dużo czasu na sen :P 🤩Trzeba być pierwszy przy kasie  ;) @Tomatoorientujesz się może czy busy z ronda jeżdżą od 6 godziny ?

Jutro sobota i lampa więc raczej spodziewałbym się tłoku. Kasę bym sobie odpuścił tylko kupił skipass przez stronę i odebrał go w maszynie przed kasami. Wystarczy wpisać kod, który przychodzi smsem. Dzisiaj o ósmej przy kasach była już spora kolejka a do maszyny podchodziło się w zasadzie od razu. Jeśli przez stronę nie ma już biletów na poranny wjazd gondolą to rozważyłbym podejście do dolnej stacji goryczkowej. Nie wiem czy busy o 6 już jeżdżą ale tak naprawdę od ronda w cale nie jest aż tak daleko i zawsze można podejść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Tomato napisał:

utro sobota i lampa więc raczej spodziewałbym się tłoku. Kasę bym sobie odpuścił tylko kupił skipass przez stronę i odebrał go w maszynie przed kasami. Wystarczy wpisać kod, który przychodzi smsem. Dzisiaj o ósmej przy kasach była już spora kolejka a do maszyny podchodziło się w zasadzie od razu.

Pula internetowa na sobotę była niedostępna już we wtorek po południu, no chyba że na 13,30 :P 

9 minut temu, Tomato napisał:

Jeśli przez stronę nie ma już biletów na poranny wjazd gondolą to rozważyłbym podejście do dolnej stacji goryczkowej

No a gdzie tam kupie skipass ?  😮

9 minut temu, Tomato napisał:

Nie wiem czy busy o 6 już jeżdżą ale tak naprawdę od ronda w cale nie jest aż tak daleko i zawsze można podejść.

Taki jest, plan, jak busów nie będzie to z buta i śniadanie przed kasą :P  Już spakowany ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...