Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Godryk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Poszukuję skarpet do botów zawodniczych wyrzeźbionych (na wymiar). Skarpety muszą być na prawdę cienkie. I tu pytanie do was czy miał ktoś z was i może polecić skarpety które będą cienkie i przy tym ciepłe. Wiem że to jak szukanie takiego "świętego Grala"  i nie oczekuje niemożliwego.  Chciałbym jednak z tych cienkich  skarpet wybrać te które są z nich najcieplejsze. Sadzę ze wielu z Forumowiczów przerabiało temat i może wspomoże mnie swoim doświadczeniem.

Pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Godryk napisał:

Witam

Poszukuję skarpet do botów zawodniczych wyrzeźbionych (na wymiar). Skarpety muszą być na prawdę cienkie. I tu pytanie do was czy miał ktoś z was i może polecić skarpety które będą cienkie i przy tym ciepłe. Wiem że to jak szukanie takiego "świętego Grala"  i nie oczekuje niemożliwego.  Chciałbym jednak z tych cienkich  skarpet wybrać te które są z nich najcieplejsze. Sadzę ze wielu z Forumowiczów przerabiało temat i może wspomoże mnie swoim doświadczeniem.

Pzd

Cześć

Myślę, że najlepiej zapytać trenera, może starszych kolegów, ewentualnie gości, którzy Ci "rzeźbili" buty.

Pozdro

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I każdy ci odpowie ogólnikami. kup "coś" z wełny merino, tak czy siak nogi będą ci zamarzać, ja stosuje stare wełniane i jakoś nogi mi nie odpadają itd. Bootfiter mówi kup "coś" cienkiego a jak będziesz marznąć to damy podkładki grzane na baterie...
Jak na razie nogi mi nie "odpadały" ale jeśli można kupić coś dobrego to czemu nie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Godryk napisał:

No Panowie jesteście mistrzami. Dzięki za pomoc. Co do uczucia pływania stopy, jak pisał wojgoc  to właśnie muszę na to ostro uważać.  

W butach mam tak mało miejsca ze nie mieści mi się żadna dedykowana wkładka....

Pływanie w sensie śliskiego materiału przy wkładaniu na noge. Stopa nie przesuwa sie, ale jak rusza sie palcami to ma sie to uczucie „pływania” - inaczej nie umiem tego opisać😁

Edytowane przez wojgoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, jarekpc napisał:

warte uwagi?czy polecacie coś innego?

Pozdrawiam

Jarek

Jeżeli to nie reklama sklepu albo producenta to napisz "do czego" te skarpety maja być ;). (narty/snowboard, marzną mi stopy tak /nie, jakie buty, jak długo na stoku, jaka jazda/podchodzenie etc.) 

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, jarekpc napisał:

Te skarpety to na narty jazda na stoku 4-5h nogi nie marzną jezdze jako srednio zaawansowany: to nie ma reklama sklepu znalazłem tez takie X-SOCKS SKI LT 4.0

Jak cena porównywalna (a teraz są duże promocje) to brał bym te x-socks (choć akurat tego modelu nie znam, ale mam kilka innych tej firmy i nie mam uwag)
W składzie jest wełna merino więc powinno być miękko i ciepło a dobre trzymanie stopy to raczej standard tej firmy.

M.  

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, jarekpc napisał:

Te skarpety to na narty jazda na stoku 4-5h nogi nie marzną jezdze jako srednio zaawansowany: to nie ma reklama sklepu znalazłem tez takie X-SOCKS SKI LT 4.0

..używałem takich x-socks 4.0 (chyba nawet jeszcze model bez wełny) byly bardzo OK, Brubecka raz kupiłem na próbę do łażenia po górach - ale nie wytrzymuje konkurencji z Icebreaker i Smartwool.

Na pewno bym kupił w tym zestawieniu X-socks podobnie jak @mirekn.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje testy skarpet do tej pory dały taki efekt, od najlepszych do subiektywnie najgorszych. Natomiast to nie jest tak, że nawet najniżej na liście się kompletnie nie nadają i nie da się w nich jeździć. To raczej różnica w komforcie, nie w bazowych właściwościach.

X-socks

Falke/Dakine/Salomon

Wedze (decathlon)

Brubeck

Jeżdżę tylko po trasie, lubię skarpety średniej grubości (nie może być za zimno, ale i nie za gorąco), ważne dla mnie dobre izolowanie piszczeli. Aha - używam skarpet do kaleson zarówno długich jak i 3/4. Kombinację x-socks z kalesonami x-bionic 3/4 uważam za wyjątkowo udaną (ale i zbyt drogą).

Edytowane przez mario33
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...
W dniu 8.01.2021 o 15:27, Lexi napisał:

Brubecka raz kupiłem na próbę do łażenia po górach - ale nie wytrzymuje konkurencji z Icebreaker i Smartwool.

Brubeck TREKKING LIGHT? Z jakimi skarpetami od Icebreak i Smartwool je porównujesz? 

Ten model Brubeck używam raczej jesienią czy łagodną zimą i jest całkiem OK ale nie za bardzo mam odniesienie do droższych marek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tryhp3już nie pamiętam co to za Brubeck bo to lata temu było ale kiedyś gdzieś czytałem ze żeby to miało sens skarpeta musi mieć minimum 60% wełny merinosa - myślę ze 1% w tą czy w tamtą nie robi różnicy ale na pewno robi różnice jakość wełny i fakt czy w skarpecie jest jej tyle samo co na etykiecie. obecnie wiekszosc co zakładam to (od Icebreaker) Merino Hike+ w różnych wysokościach i grubościach liner tez od Icebreaker, mam tez najgrubsze PhD od Smartwool na "trzeszczący" mróz. Wszystkie te skarpety mogę polecić - w cieńszych z nich chodzę również na codzien. Mam tez jedna parę jakichś skarpet od Brubecka (typu liner) i noga mi sie w nich poci jakby było w nich zbyt mało wełny. Trudno mi wypowiadać sie o wszystkich ale już nie eksperymentuje. Jakbym miał wybierać zestaw uniwersalny to postawiłbym na Icebreaker Hike+ albo Smartwool PhD (sredniej grubosc)-w tym "opędzisz" od wiosny do jesieni do tego liner i masz zestaw na cały rok (oczywiście zakładając ze nie biegasz w zimie w klapkach po górach).😉

Edytowane przez Lexi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lexi Mam kilka rzeczy od Brubecka nie wszystkie bym polecił ale te skarpetki do trekkingu uważam, że są OK. Jeżeli chodzi Smartwool to jest obecnie promocja na Limango (męskie, damskie). Są słabo opisane na tej stronie. Kupiłem w sumie dziewczynie na próbę model HIKE MEDIUM CREW (CUSHION) na obecną aurę. A mi doszły zimowe Mountaineering Extra Heavy Crew. Zobaczymy. W sumie skarpetki BRUBECKA które mam mają 56% merino, a ten Smartwool HIKE ma 66% (ale budowę mają zupełnie inną). Ostatnio wpadł mi w łapy (jeszcze nie używane) czeski model Lasting TWA (-10°C / +20°C) który ma niby aż 85% merino, ale na oko gramaturę ma mniejszą od wcześniej wymienionych (budowa też jest zupełnie inna od poprzednich - w sumie to sprawiają budżetowe wrażenie). Niby znalazłem parę dobrych opinii o nich na forach (relacja ceny do zawartości merino jest chyba najlepsza na rynku, ja swoje kupiłem lokalnie w wyprzedaży za 25 zł...).

Model HIKE MEDIUM od Smartwool (piszę w odniesieniu do wymienionych przez Ciebie Icebreaker Hike+ albo Smartwool PhD (sredniej grubosc)) też jest raczej z uniwersalnych, ale na trekking letni preferuje raczej cieńsze skarpetki z Coolmax-em. Testował ktoś może na takie warunki skarpetki na bazie bambusa?

Co do zawartości wełny to może masz rację, aczkolwiek jeśli chodzi o np. elastan to 1% robi różnicę. Jest wiele modeli które krzyczą, że są z merino ale w składzie jest czasem tylko kilka albo kilkanaście procent. Nawet w chwalonych w tym wątku UYN znalazłem taki wynalazek Ski Cashmere Shiny za ponad 200 zł. Już nazwa krzyczy że jest w nich kaszmir! Tymczasem ich skład wygląda tak: 5% WEŁNA i 3% CASHMERE... Aczkolwiek skarpeta narciarska jest wysoka i jeśli ten kaszmir jest zlokalizowany tylko na stopie to może w minimalnym stopniu coś daje...

 

Edytowane przez tryhp3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, tryhp3 napisał:

Kupiłem w sumie dziewczynie na próbę model HIKE MEDIUM CREW (CUSHION) na obecną aurę. A mi doszły zimowe Mountaineering Extra Heavy Crew.

Będziecie zadowoleni na 100%.

W "bambusowych" chodzę na codzień - są Ok.....ale merino rządzi - chodzi o to ze wełna nadal zachowuje właściwości izolacyjne nawet jak zmoknie/zawilgnie. Są oczywiście i skarpety które są w 100% z materiałów sztucznych (zona ma jakieś skarpety amerykańskiej marki Wigwam..mówi ze ok) ale wszystko zależy od osobistych preferencji, potliwości itd..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tryhp3 napisał:

@Lexi Jeżeli chodzi o linery to masz na myśli model Smartwool HIKE LINER? W kontekście lata widzę jeszcze model HIKE ULTRA LIGHT.

Ten model który pokazujesz pewnie lepszy niz to co ja mam (więcej wełny)...niektórzy w zimie zakładają liner pod grubszą skarpetę jako pierwszą warstwę ja zakładam jedną średnią lub grubą i nie marzne nawet grubo poniżej -10  a liner jest to również fajna skarpeta do chodzenia codziennego w zwykłych butach bo nie ma żadnej amortyzacji czy pogrubień jak rasowa skarpeta górska a wełna robi robote. Tego HIKE ULTRA LIGHT nie mialem nigdy ale myślę ze w każdym przypadku wydajność tego będzie mocno zależeć od buta  ..cały system chłodzenia/oddychania jest tak wydajny jak jego najsłabszy punkt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Lexi napisał:

niektórzy w zimie zakładają liner pod grubszą skarpetę jako pierwszą warstwę

Mi zdarzyło się raz zastosować podobny patent - cienka rękawiczka termoaktywna (Brubeck ma dwa takie modele w ofercie) na standardową narciarską. 

Jeszcze zauważyłem, że te moje nowe Smartwool Mountaineering wystają z buta narciarskiego, więc może je przetestuje w takiej roli jak będzie mocna zima. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...