Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Proszę o pomoc w wyborze butów


Uciuany

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, chciałem was prosić o pomoc bo chciałbym kupić dzisiaj buty też ze względu na dzisiejsze rabaty.

Zastanawiam się między dwoma:

Pierwsze to Salomon X PRO R90 WIDE TRANS a drugie  Head Advant Edge 95.

Potrzebuje buty z wysokim podbiciem i z tego co wiem podany model headow taki jest, nie mogę jednak znaleźć informacji o salomonach. Czy ktoś ma może jedną z podanych par i może powiedzieć czy warto je zakupić i czy lepiej dołożyć 200zł wiecej do Salomonów czy brać tańsze heady. Z góry dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Uciuany napisał:

Wiem o tym, ale warto spróbować jak jest kilka stów dzisiaj taniej a zawsze mogę je zwrócić

Jeśli liczysz się z tym, że sprzedasz po nieudanym zakupie to próbuj ... Moim zdaniem nie da się kupić wygodnych pod każdym kątem użytkowym butów narciarskich. Było o tym wiele razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Uciuany napisał:

Wiem o tym, ale warto spróbować jak jest kilka stów dzisiaj taniej a zawsze mogę je zwrócić

Kup obydwa modele - pochodzisz, powyginasz sie w lewo/prawo, założysz do nart i zobaczysz czy któreś Ci odpowiadają 😁

Edytowane przez wojgoc
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Uciuany napisał:

A po co mam się starać sprzedać skoro do 14 dni mogę je zwrócić do sklepu 😀

Jeśli tak sądzisz to kup te 2 pary, o których piszesz i jeszcze ze 2 inne dla porównania. Będziesz miał szerszy pogląd nawet na inne modele. Jak nie podejdą to przecież zwrócisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Sławek Nikt napisał:

Jeśli tak sądzisz to kup te 2 pary, o których piszesz i jeszcze ze 2 inne dla porównania. Będziesz miał szerszy pogląd nawet na inne modele. Jak nie podejdą to przecież zwrócisz.

..to według mnie najlepsza metoda - zawsze tak robię.....możesz pochodzić po domu na spokojnie ile godzin chcesz i nikt nie łazi za tobą i nie patrzy na zegarek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od nogi, jedna będą wygodne, inne będą cię uciskać w podbiciu, inne przy kostce, inne jeszcze gdzie indziej. Ja kilka godzin spędziłam w sklepie i mam rossignole których nie chce zamienić na nic innego bo są dla mnie po prostu idealne, a sporo par już za mną. Któregoś dnia miałam je 9 czy 10 godzin na nogach i nie przeszkadzały mi w niczym. Musisz przymierzyć kilka par i będziesz wiedział, mogą to być Lange, mogą to być heady a mogą być rossignole czy inne, nie patrz na markę tylko mierz rozne

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Lexi napisał:

..racja, ale ja chodzę bo lubię ..... a na poważnie - mój wpis miał zasygnalizować ze wygodniej mierzyć w domu

 

Cześć

Tak naprawdę to nic nie daje.

Po pierwsze jestem zdecydowanym wrogiem takich działań. Zakupy można zrobić świadomie w sklepie bez konieczności angażowania przewoźników.

Pomiar na miarce, określenie rodzaju buta i koniec. Przy butach miękkich - do 120 - dopasowanie to moment. Przy butach twardych 130 i więcej, kupowanych zazwyczaj idealnie na stopę, lub nawet mniejszych albo 4-5 dni męczenia się albo dobry bootfitter i sprawa z głowy. Reszta to sztuka dla sztuki.

Pozdro

Edytowane przez Mitek
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mitek napisał:

Tak naprawdę to nic nie daje..............................

..według kolegi @Uciuany da mu to realne parę złotych które zdecydowanie warto mieć niż ich nie mieć 😉 (przy zakupie za kilkaset/kilka tysięcy dostawa zazwyczaj jest darmowa, ewentualny zwrot często tez).

Jedyny minus jaki widzę to niemożność skorzystania z doradztwa doświadczonego sprzedawcy ewentualnie  bootfittera w momencie gdy kupujący miał jakieś wątpliwości.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Lexi napisał:

..według kolegi @Uciuany da mu to realne parę złotych które zdecydowanie warto mieć niż ich nie mieć 😉 (przy zakupie za kilkaset/kilka tysięcy dostawa zazwyczaj jest darmowa, ewentualny zwrot często tez).

Jedyny minus jaki widzę to niemożność skorzystania z doradztwa doświadczonego sprzedawcy ewentualnie  bootfittera w momencie gdy kupujący miał jakieś wątpliwości.

 

Cześć

Ja patrzę na to z innej perspektywy. Uważam, że każdego stać na przemyślany zakup w sklepie lub sieci a nie generowanie dziesiątek przesyłek jeżdżących po kraju tylko dlatego, że ktoś ma kłopoty z decyzją.

Można jechać na narty samochodem, czteroosobową rodziną ale można też każdego wysłać oddzielnym transportem dla wygody.

To się nazywa nieuzasadniony konsumpcjonizm.

Pozdrowienia

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

Ja patrzę na to z innej perspektywy. Uważam, że każdego stać na przemyślany zakup w sklepie lub sieci a nie generowanie dziesiątek przesyłek jeżdżących po kraju tylko dlatego, że ktoś ma kłopoty z decyzją.

Można jechać na narty samochodem, czteroosobową rodziną ale można też każdego wysłać oddzielnym transportem dla wygody.

To się nazywa nieuzasadniony konsumpcjonizm.

Pozdrowienia

..kurier tez człowiek, rodzinę pewnie tez ma na utrzymaniu (przynajmniej ta branża ma się dobrze) 

 

również pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.11.2020 o 09:33, Mitek napisał:

Cześć

Tak naprawdę to nic nie daje.

Po pierwsze jestem zdecydowanym wrogiem takich działań. Zakupy można zrobić świadomie w sklepie bez konieczności angażowania przewoźników.

Pomiar na miarce, określenie rodzaju buta i koniec. Przy butach miękkich - do 120 - dopasowanie to moment. Przy butach twardych 130 i więcej, kupowanych zazwyczaj idealnie na stopę, lub nawet mniejszych albo 4-5 dni męczenia się albo dobry bootfitter i sprawa z głowy. Reszta to sztuka dla sztuki.

Pozdro

@Mitek Ty tak na poważnie ? Absolutnie nie zgodzę się z Tobą. Bo czym innym jest flex 120 w rossigniolach, a czym innym w headach o tym samym flexie i baaardzo wiele zależy od konkretnego modelu. Dlatego j.w. Mierzyć, mierzyć i jeszcze raz mierzyć.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...