Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Ośrodki narciarskie w CH blisko granicy FR


Victor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

W związku z niepewna sytuacja na chwile obecna z decyzjami Brukselskimi które alpejskie kraje  będą otwarte w okresie świątecznym ( niby Austria -Szwajcaria na chwile obecna) moze ktoś zna kameralne,spokojne -mogą być małe ,nie ma z tym problemu ośrodki w CH w bliskiej odległości od granicy FR. 

Z racji ze mam rezerwacje świąteczna w Tignes ,z której nie chciałbym rezygnować,gdyż dla mnie powiedziałbym bardziej dla syna(7 lat) przy zamknięciu ośrodka narciarskiego nadmiar śniegu(ma sypać już od 7/8 grudnia), klimat mega górski,spacery i wygłupy na świeżym powietrzu będą tez dobra aktywnością i alternatywa zmiany na chwile otoczenia a przede wszystkim wyjazdu z Belgii w której śniegu brak. Wiec,tak sobie myśle ze co dwa lub trzy dni mógłbym spokojnie pojechac do Szwajcarii -widoki przednie wręcz rewelacyjne trasa przez Chamonix(scieżkę już znam ,niestety z okresu letniego ,wiec zimą może być ślisko ),czy bardziej autostrada Annecy i przez Genewę tez nie widzę problemu.

Poki co mam dwa ośrodki jeden to lodowiec Glacier 3000 około 4 godzin jazdy i kolejny 3.5 godziny Les Portes du Soleil od strony CH Champéry. Choć może być tam tłoczno gdyż wielu z Benelux planuje tam również wyjazdy z FR.

Może ktoś zna i mógłby polecić coś jeszcze ? Tak żeby było do większej analizy a może i bliżej co ma również znaczenie . 

Byłbym mega wdzięczy 👌

pozdrawiam

 

... tak na marginesie,życzę wszystkim żeby całe Alpy Tatry i nie tylko były aktywne 🎿 🤞

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Victor napisał:

Tak żeby było do większej analizy a może i bliżej co ma również znaczenie . 

z Beneluxa to praktycznie wszędzie masz tak samo blisko,

niestety mniejsze ośrodki otwierają dopiero krótko przed świętami

Najardziej belgijska jest Dolina Anniviers (Zinal)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Jeeb napisał:

z Beneluxa to praktycznie wszędzie masz tak samo blisko,

 Faktycznie 😀,ale nie na loty jedno dniowe 😉

Chodzi mi bardziej wyjazd z Tignes na druga str granicy do CH,Francuzi już masowo wyjeżdżają a co będzie dalej....🤷‍♂️
 

Dzięki  za info o Zinal 260km,lekko ponad 4h  

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elegancko,bardziej wolałbym kameralny z łagodnymi trasami, żebym mógł z synem chwile jednak spędzić na deskach, gdyby jednak zamknęli możliwość nauki dla dzieci w Tignes póki co jest nadzieja ze dla maluchów będą jednak otwarte orczyki , dla reszty on i off piste tylko bez wyciągów, gondoli itd ,taki pomysł ma premier Francji 🤦‍♂️
 

Jeszcze raz dzięki za info 👌

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pawelb91 świetna relacja z doliny 💪. Coś czuje po kościach że odwiedzę GRIMENZ-ZINAL nawet gdyby ośrodki w FR były otwarte . Nie jest daleko a dzienna odskocznia i świetna trasa autem dobrze mi zrobi. Chyba,ze nie będą chcieli uczyć się od naszego premiera 😂 to jest szansa na dużo większa części doliny. @Jeeb również pisał o Zinal. 
Dzieki panowie. 

Edytowane przez Victor
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Victor napisał:

@pawelb91 świetna relacja z doliny 💪. Coś czuje po kościach że odwiedzę GRIMENZ-ZINAL nawet gdyby ośrodki w FR były otwarte . Nie jest daleko a dzienna odskocznia i świetna trasa autem dobrze mi zrobi. Chyba,ze nie będą chcieli uczyć się od naszego premiera to jest szansa na dużo większa części doliny. @Jeeb również pisał o Zinal. 
Dzieki panowie. 

Grimentz-Zinal super miejsce, a widoki na Weisshorn i okoliczne szczyty po przyjeździe kolejką z Grimentz wbijają w stok :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...