Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Reżim sanitarny klęska


kruger27

Rekomendowane odpowiedzi

19 minut temu, Victor napisał:

Dlatego trzeba rozróżnić co chcemy osiągnąć . Wynająć dla samego wynajęcia jest realne i praktykowane, czy wynajem z prawami to już co innego napisałem wcześniej.

 Konto bankowe możesz otworzyc w każdym kraju EU jesteś jego obywatelem bez podjęcia pracy czy meldunku,czym innym są prawa zameldowania czy prawa mieszkańca danego państwa czy zabezpieczenia dla jednego czy drugiego. Oczywistym jest ze meldując się w danym kraju będziesz i pracując w nim płacił podatki. Choć tez można to ominąć otwierając chociażby konta i płacąc podatki w takim Luxemburgu czy innym państwie wielu z NL mieszka w BE i tu się melduje ,a pracuje w NL i tam rozlicza podatkowo.Kolejny przykład  mogę mieszkać w PL a mieć konto bankowe i rozliczać się podatkowo przez Luxemburg. Nikt mi tego nie zabroni . 

W Austrii nie da się legalnie przebywać niezameldowanym. Urzędnicy się czepią i są też kary administracyjne. Każdego przyjezdnego turystę melduje właściciel kwatery i inkasuje taksę klimatyczną, którą oddaje do gminy. Natomiast jeśli nie jest to pobyt tyrustyczny, to samemu trzeba się zameldować.

Pytanie jak to wszystko zrobić, żeby uwiązać się możliwie jak najmniejszą ilością umów czy zobowiązań. Jak wynająć dla samego wynajmu?

Edytowane przez Ziemowit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 @Ziemowit w żadnym państwie nie da się przebywać niezameldowanym  powyżej 3 miesięcy . To są obowiązki kazdego wyjeżdżającego na taki okres jesteś zobowiązany do wymeldowania czasowego  w danym kraju i poinformowania takiego wyjazdu odpowiedni urząd . Czego wielu nie robi nawet latami mieszkając poza krajem. Oczywiście czym innym jest wyjazd turystyczny przez biura turystyczne itd.

7 minut temu, Ziemowit napisał:

Pytanie jak to wszysrko zrobić, żeby uwiązać się możliwie jak najmniejszą ilością umów czy zobowiązań.

Proponowałbym rezydencje podatkowa czyli 5 miesięcy w AT i 7 miesięcy w PL z rozliczeniem podatkowym w PL . Prawa będziesz miał na cały rok w dwóch państwach . 

 

pozdro

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet są dwa meldunki: 

17 minut temu, Victor napisał:

 Proponowałbym rezydencje podatkowa czyli 5 miesięcy w AT i 7 miesięcy w PL z rozliczeniem podatkowym w PL . Prawa będziesz miał na cały rok w dwóch państwach . 

Nie da się mieszkać za granicą na terenie UE rok i być rezydentem podatkowym tylko w PL?

Rozumiem, że się da:

Stosownie do postanowień art. 3 ust. 1a w/w ustawy nieograniczony obowiązek podatkowy na terenie Rzeczypospolitej Polskiej dotyczy osób, które:

posiadają na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej centrum interesów osobistych lub gospodarczych (ośrodek interesów życiowych) lub

przebywają na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej dłużej niż 183 dni w roku podatkowym.

http://taxfin.pl/prawidlowe-okreslenie-rezydencji-podatkowej-oraz-kraju-w-ktrym-podatnik-podlega-nieograniczonemu-obowiazkowi-podatkowemu-ma-fundamentalne-znaczenie-ze/

Edytowane przez Ziemowit
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Ziemowit napisał:

Nawet są dwa meldunki: 

Nie da się mieszkać za granicą na terenie UE rok i być rezydentem podatkowym tylko w PL?

Da sie bez większych problemów.

@Victor - pisałem o koncie w kontekście bezpieczeństwa wynajmu nie wnikając w szczegóły co kto chce osiągnąć.

11 minut temu, Ziemowit napisał:

Dobrze wiedzieć. Trzeba pytać grube i szczerbate. :)

Seksistowski żarcik sie Ciebie trzyma ☹️

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, wojgoc napisał:

Da sie bez większych problemów.

Doczytałem, a z czego nie zdawałem sobie sprawy, że siedząc za granicą i pracując zdalnie można wpakować swojego pracodawcę w niezłe kłopoty, bo urząd może się pofatygować o zbadanie sprawy i zażądać od pracodawcy uregulowania zaległych podatków za prowadzenie działalności w danym kraju:

https://www.ey.com/pl_pl/hr-wave/pracownik-za-granica-ryzyka-zwiazane-z-delegowaniem-i-praca-zdalna

https://www.prawo.pl/podatki/praca-zdalna-wykonywana-za-granica-w-czasie-epidemii-a,502104.html

https://serwisy.gazetaprawna.pl/praca-i-kariera/artykuly/1491137,praca-zdalna-z-zagranicy-koronawirus-pracodawca-pracownik-jakie-problemy.html

Edytowane przez Ziemowit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, wojgoc napisał:

@Ziemowit - nie ujmując wiedzy i zdolności pracownikom US mam duże obawy w jaki sposób bedą w stanie udowodnić zdalna prace spoza PL. Np Tobie wystarczy przyjechać na weekend do PL i czas pobytu zagranica biegnie od nowa. 

Nie urząd w Polsce, tylko urząd zagraniczny w kraju w którym się siedzi i wykonuje jakąkolwiek pracę zdalną i z której uzyskuje się jakikolwiek dochód. Doczytałem więcej na ten temat. Jeśli w czasie meldowania się przyznam/przyznasz się urzędnikowi skąd czerpiesz dochody to po czasie dłuższym niż kwartał (tu się kończy czas na pobyt turystyczny) tamtejszy urząd będzie mógł uznać, że Mój/Twój pracodawca powinien płacić składki ubezpieczeniowe i zdrowotne tam gdzie siedzi delikwent i pofatygować się pismem, w którym zażąda od pracodawcy zapłacenia podatków. Pytanie ile takich sytuacji miało miejsce. Mogę wysłać wykupiony artykuł o tym w gazecie prawnej na PW. Ogólnie trochę lipa. Ale wyjątkiem jest delegacja, tu można prosić o zaświadczenie A1 z ZUS i jechać spokojnie.

Rozpisałem się, ale w skrócie: jeśli wyjazd turystyczny przestaje być turystycznym to dowolne państwo członkowskie UE może żądać płacenia podatków, co rodzi koszty i kłopoty w postaci uwikłania się w machinę urzędniczą.

Edytowane przez Ziemowit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, wojgoc napisał:

@Ziemowit - w tym temacie za dużo czytasz teorii, za mało masz praktyki😁

Raczej zerową praktykę. Najdłuższy ciągły mój pobyt zagraniczny trwał 3 miesiące. Ale przydałoby się dłużej no i legalnie jeździć na nartach jako miejscowy. Tylko nie chcę udupić pracodawcy albo siebie podatkami w danym kraju.

Kolejny artykuł: https://raczkowski.eu/aktualnosci/publikacje/2020/praca-zdalna-z-zagranicy-oznacza-dodatkowe-problemy-dla-pracodawcy.html

Zrobiłem już taki offtop, że chyba ban mi się należy.

Edytowane przez Ziemowit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, wojgoc napisał:

@Ziemowit - z każdego „tematu” doktoryzujesz sie?

Podstawowe pytanie - jedziesz sam czy z rodzina?

Sam. Nieznajomość prawa danego kraju lub niedostosowanie się do jego przepisów nie zwalnia mnie z konsekwencji. Niedoktoryzowanie się z jakiegoś tematu to stwierdzenie "jakoś to będzie, może nic się nie stanie".

Edytowane przez Ziemowit
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Ziemowit napisał:

Sam. Nieznajomość prawa danego kraju lub niedostosowanie się do jego przepisów nie zwalnia mnie z konsekwencji. Niedoktoryzowanie się z jakiegoś tematu to stwierdzenie "jakoś to będzie, może nic się nie stanie".

Ciężka jest codzienność z pedantem😁

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Victor napisał:

Wszystko się da @Ziemowit troche trzeba zagłębić sie w kruczki prawne danych państw i ogarniesz wszystko . Powodzenia. 
 

pozdro

Cześć

To może pomóż mi zrealizować moja marzenie, żeby nie być rezydentem podatkowym w żadnym kraju. Mogę nawet jakieś pismo napisać czy życiorys dołączyć...

Pozdrowienia

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Mitek napisał:

To może pomóż mi zrealizować moja marzenie, żeby nie być rezydentem podatkowym w żadnym kraju. Mogę nawet jakieś pismo napisać czy życiorys dołączyć..

Cześć

😂 tak na szybko to rączka wyciągnięta do opieki społecznej  ,tzw  social 😉 tylko nie wiem czy da radę z tego przeżyć ,w państwach zachodnich bankowo a czy w PL ? 

pozdro

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Mitek napisał:

Cześć

A to akurat się ściśle wiąże. Nie działające firmy to brak obrotu, brak obrotu to brak podatków itd...

Pozdrowienia

Twoim tokiem rozumowania możemy dojść do tematu wyższości kiełbasy śląskiej nad toruńską i zasadności ich stosowania w barach przy stoku. Zejdź na ziemię i odstaw swoją megalomanię na bok. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, ski89 napisał:

Twoim tokiem rozumowania możemy dojść do tematu wyższości kiełbasy śląskiej nad toruńską i zasadności ich stosowania w barach przy stoku. Zejdź na ziemię i odstaw swoją megalomanię na bok. 

O czym ty piszesz? Wiadomo że kiełbasa toruńska jest lepsza od śląskiej! Toruńska ma więcej mięsa i mniej tłuszczu A tak na poważnie, zabierając się za jedzenie i jednej i drugiej  należy pamiętać o umyciu rąk i ich odkażeniu, tak jak mówi reżim sanitarny! I co, nie na temat?

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Bumer napisał:

O czym ty piszesz? Wiadomo że kiełbasa toruńska jest lepsza od śląskiej! Toruńska ma więcej mięsa i mniej tłuszczu A tak na poważnie, zabierając się za jedzenie i jednej i drugiej  należy pamiętać o umyciu rąk i ich odkażeniu, tak jak mówi reżim sanitarny! I co, nie na temat?

jednak wolę krakowską albo frankfuterki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ski89 napisał:

Twoim tokiem rozumowania możemy dojść do tematu wyższości kiełbasy śląskiej nad toruńską i zasadności ich stosowania w barach przy stoku. Zejdź na ziemię i odstaw swoją megalomanię na bok. 

Cześć

Pisząc w ten sposób pozbawiasz się szansy obcowania z prawdziwą wielkością. Nie rezygnuj z tego co daje ci los.

Pozdro

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...