Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Jakie narty z podanych dla poczatkujacego ?


swmikolaj15

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 22 lata, jestem początkującym "narciarzem". Mam 3 letnią przerwę oraz duza zajawkę na tegoroczny sezon. Narty jakie mialem to Heady XCR 500, 170cm ale dalem je ojcu z myślą o zakupie innych, i tu pojawia się pytanie, jakie? Mam w okolicy pewna osobe ktora handluje używkami (wole wymęczyć tańsze, ale dobre niz porywac sie na nowki).  Prosze Was o doradzenie który model bylby najlepszy, głównie chodzi mi o allround, nasze stoki ew w przyszłości Alpy. Chce aby narta wybaczała błędy oraz byla stabilna i łatwo inicjowała skret.

Oraz drugie pytanie, czy 170cm bedzie dla mnie dobre czy może lepiej 177??

Narty jakie posiada ta osoba:

-Volk RTM 7.4 170, 177

- Rossignol'e Pursuit serie takie jak 200, p400 Ltd, x carbon, 11 carbon oraz zwykle

- Volkl Code 7.4

-Fischer XTR, te mi się podobaja (tylko ten promien skretu 18)

-Fischer progressor f16, Cruzar XTR,  Fischer rc4, comp pro xtr

-Salomon xmax,xpro

-Elan Race GSR

-Head, v-shape v4 lyt tech,  Shape oraz Supershape speed, integrale era, rev75

Po przecinkach są osobne modele nart. 

 

 

Coś o mnie:

Wzrost: 187cm

Waga: 84kg

Doświadczenie: mozna powiedziec ze potrafie zjeżdżać i inicjować skret ;) Bo gdybym napisał ze potrafie jezdzic to byłoby to nadużycie. Jestem z gór wiec postanowiłem byc czesto na stoku i sie poprawić.

Buty jakie mam to : Rossignol Evo R oraz Atomic M 8.2

 

 

Edytowane przez swmikolaj15
Zapomniałem o butach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Z pewnością 177 cm, jeżeli ma być to  narta o trochę dłuższym promieniu - jak wymieniony przez Ciebie XTR. Każda narta nadaje się do nauki a w wypadku nart popularnych promień nie determinuje niczego. Wręcz będzie trochę łatwiej w technikach ślizgowych, które teraz będziesz opanowywał.

Pozdrowienia

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Realnie jest tak, że narty dedykowane dla początkujących opędzasz okresem wypożyczania. Jako, że narty zawsze trzeba kupować troszkę "na wyrost" bo,
"masz zajawkę" jesteś młody, sprawny i zakładasz postępy powinieneś skupić się na nartach z grupy średnio zaawansowani/zaawansowani. Czyli np. proponowany Rossi p400 będzie za słaby ale już p600 (zależy od rocznika i wersji) będzie OK na parę sezonów.

Pozdrowienia serdeczne

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje bardzo za fachowe odpowiedzi. 

Wiem juz zeby nie sugerować się narta na poczatku. Jednak z tych pięciu, które radzicie wziac?

-volk rtm 7.4

-Volkl code 7.4

-Rossignol Pursuit P400 LTD Limited

-Volkl Pursuit 11 Carbon

-Head Super Shape

Bo te akurat sa na stanie

Edytowane przez swmikolaj15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...