Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Covidowe narty


Zagronie

Rekomendowane odpowiedzi

Pani pulmonolog obejrzawszy moje płuca na zdjęciu i mając badania krwi na  antyciała powiedziała-wszystko wskazuje na wirusowe zapalenie płuc na tle...Mam więc pokaźną liczbę tych antyciał, co jest pocieszające.  Teraz należy zastosować jakieś "regenerum" na mój aparat odechowy.  Dawniej Rabka była znana w leczeniu suchot.  Wybieram Koninki i Jurgów. W Koninkach aklimatyzacja do wysokości  npm.  W Jurgowie gimnastyka na stoku. Jedziemy w poniedziałek(wczorajszy).

W Białce ślni Kotelnica i  banery  pięknej pani z bujnymi krztałtami i bujnymi blond lokami.   Ale ruch minimalny.  Za to jest piękne słońce, które stopniowo znika, gdy zbliżamy się do Tatr.  Jurgów to nasz ulubiony stok.  Z góry, patrząc na południe, ma się wrażenie, że to Alpy. Skaliste szczyty  sterczące do półtora kilometra nad widzem. Wystarczy wyciągnąć rękę, by je dotknąć...

W Jurgowie zawsze było znacznie luźniej, niż w Białce. Tłum stanowili często Słowacy.  Na wiosnę pod koniec sezonu często było tu sporo seniorów, których podejrzewałem, że są z samego Zakopanego lub okolicy.  Starzy stokowi wyrypiarze. Seniorska, spokojna jazda. Liczą się tylko narty i góry.  Reszta nie ma znaczenia.

Niestety Tatry, zapewne pięknie ośnieżone, skryły się  za grubą warstwą  ciemnych chmur.   Na stoku ćwiczy przyszła kadra.  Ten gigant  przesuwali w miarę  zużycia materii.  Nie było to dla nas turystów najlepsze, ponieważ przyszło nam jeździć, po  wyciętych, przez przyszłych mistrzów rowkach.  

Nie było jednak źle. Było świetnie zważywszy, że to pandemia, początek sezonu i jesteśmy seniorami. Resztę opowiedzą załączone zdjęcia i nazwy plików.  Na koniec całkowita personalna wiwisekcja w postaci video. Staramy się ciągle podnosić swój poziom.  Widzimy własne błędy. Nieco nas usprawiedliwia początek sezonu. Pewna widoczna sztywność. Ze swej strony mam wrażenie, że szybko jeżdżę. Że szybciej i częściej skręcając nie da się za żadne skarby. Wiatr w oczach bez gogli, ponieważ za ciemno i nie widać rzeźby powierzchni śniegu. Za to na filmie katastrofa!   Co tak wolno? A gdzie ta jazda na krawędzi? Następnym razem poprawię się, przyrzekam...

A może by tak jeszcze w tym tygodniu? Moja druga połowa nie może.  Jeszcze śnieg wytrzyma i będzie chłodniej i twardziej. Następna zima dopiero za miesiąc. Tak mi wychodzi z obserwacji meteo.

 

Zagronie

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...