Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

34 minuty temu, Gerald napisał:

Nie było, ale już jest. @sstar

Szkoda tylko że warunków nie ma w Polsce.... :/

Dzięki. No niby nie ma, ale udało mi się po jednej wycieczce po Karkonoszach i Izerach jednak odpalić.

Pozostaje przywyciągowe turowanie, ale to różnie bywa z dostępnością, więc...

No i tak patrzę na Gąsienicową, ale samobójcą nie jestem, może ktoś, coś?

Macie jakieś typy w Tatrach? Oczywiście z solidnym podejściem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, sstar napisał:

Dzięki. No niby nie ma, ale udało mi się po jednej wycieczce po Karkonoszach i Izerach jednak odpalić.

Pozostaje przywyciągowe turowanie, ale to różnie bywa z dostępnością, więc...

No i tak patrzę na Gąsienicową, ale samobójcą nie jestem, może ktoś, coś?

Macie jakieś typy w Tatrach? Oczywiście z solidnym podejściem. 

Byłem wczoraj służbowo w Zakopanem, i nie ma śniegu. Poza tym w Tatrach (obszar TPN) obowiązuje póki co zakaz uprawiania jakiekolwiek turystyki narciarskiej ze względu na brak pokrywy śnieżnej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Gerald napisał:

Byłem wczoraj służbowo w Zakopanem, i nie ma śniegu

Gorzej bo wyżej też bardzo mizernie a jeszcze w pierwszej połowie października była lawinowa jedynka . Jeszcze początkiem Grudnia szło bez strat pozjeżdżać ze Skrzycznego w całkiem dobrych warunkach . W najbliższych dniach raczej sytuacja ze naturalnym śniegiem się nie poprawi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SMR to teraz mekka skiturowa. Jest śnieg, i to nawet sporo. Sztuczny w 100%. Z wyjściem nie ma problemów, czasem trzeba narty zdjąć na niewielkich przerwach trawiastych. Ze zjazdem gorzej, jest albo wyślizgany pasek, albo grudy lodowe. Na szczęście właściciel ośrodka nie robi skiturowcom żadnych problemów, a nawet zachęca na FB, aby przyjeżdżać. Za tydzień jak ośrodek się otworzy dla narciarzy to może być już gorzej z wyjściem. Jest po prostu wąsko.

Widoki dzisiaj przednie, zwłaszcza na tle pogody na dole. Dzisiaj WZF Bielsko-Andrychowski.

20201213_091534_resized.jpg

20201213_091550_resized.jpg

20201213_101603_resized.jpg

20201213_102915_resized.jpg

20201213_105856_resized.jpg

20201213_110003_resized.jpg

20201213_112321_resized.jpg

20201213_114037_resized.jpg

  • Like 14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
16 minut temu, tankowiec napisał:

Szykują "ban" na skitury:).

Jak nie dosypie to pewnie będzie podobnie jak na Słowacji

 

W związku z radykalnym wzrostem liczby skialpinistów  na stokach w Jasnej, 
Od dzisiaj do odwołania trwa tylko w godzinach 13:00- 16:00.
Wyjątek dotyczy południowej strony: przez cały dzień można korzystać z utworzonej trasy wyjściowej przez Krupovę i Back deresse (stoki 33, 35, 34 c)
Powodem ograniczenia jest wzrost liczby fanów skialpu, a także ograniczone opcje narciarstwa, powodujące coraz więcej sytuacji kolizji.
Prosimy o uszanowanie tego rozporządzenia!
Edytowane przez surfing
  • Haha 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Słowacji są czynne wyciągi i trasy, jest pewnie sporo ludzi podchodzących przy trasach, więc duża ilość skiturowców (z powodu braku śniegu w dzikich terenach) po prostu jest niebezpieczna w działającym ośrodku. Przy większej liczbie zawsze się zdarzy czarna owca, która idzie źle.

U nas trasy są zamknięte, skiturowcy do 17 stycznia nie powinni nikomu zawadzać, chyba że któryś zrobi coś głupiego, np. zderzy się z armatką i zażąda odszkodowania.

 

Edytowane przez MarioJ
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, MarioJ napisał:

U nas trasy są zamknięte, skiturowcy do 17 stycznia nie powinni nikomu zawadzać, chyba że któryś zrobi coś głupiego, np. zderzy się z armatką i zażąda odszkodowania.

Część ośrodków zabrania działalności skiturowej. Dzisiaj dowiedziałem się że na Słotwinach sobie tego nie życzą, nawet na własną odpowiedzialność.

Dlatego dzisiaj wyszedłem na Jaworzynę Krynicką. Rewelacyjne warunki były od 1000 mnpm. 10 cm puszku i przyjemna zimowa aura.

Poniżej bardzo twardo.

 

IMG_20201230_143212002.jpg

IMG-20201230-WA0008.jpg

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, surfing napisał:

Rafał witamy w gronie skiturowców :)

Dzięki ... dopiero zaczynam ... byłem pierwszy raz we wtorek ...

Ale mi się spodobało i zaczynam kompletować sprzęt - wczoraj kupiłem kijki :) 

Jakbyś miał jakieś porady dotyczące sprzętu to poproszę ... kompletnie się na tym nie znam ...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, moloo napisał:

trzeba narty na plecy

Zasłyszane ale duża wiarygodność przekazu ;) Zjazd 4-ką albo delikatnie "laskiem" max w lewo od Kopca i dojechać do 4 z góry (2 ga przecinka). Nie odbijać na 6 do Szczawin tylko do Buczynki (część tu niesie narty) i tu też max lewo w dół, dojazd od Soliska i pod krzesło/parking.

Pozdrawiam
mirekn

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...