Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

21 minut temu, Cosworth240 napisał:

Tu poprawka - ja mam Hawx'y z WTRem; nowszy model ma rzeczywiście GripWalk - gdybym miał ten model, to na pewno miałbym wiązanie kompatybilne z butem; natomiast nie do końca jestem przekonany o kompatybilności mojego buta z WTRem, a nie GripWalkiem, z moim wiązaniem w nartach zjazdowych i to właśnie chce rozstrzygnąć z Tyrolią.

No to same Gripwalki: https://shop.atomic.com/en/products/standard-grip-walk-pad-large-ae0001228.html

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.01.2021 o 20:20, Cosworth240 napisał:

narty - Dynastary Verticale - jestem ogólnie zadowolony; dzisiaj fajnie się zjeżdżało na takim nieubitym śniegu trochę w muldach; na Pilsku było trochę twardziej i równiej i też było OK - ale to jednak przeskok w porównaniu z nartą tradycyjną; nie wiem czy w puchu nie będą za wąskie - pożyjemy zobaczymy; na razie nie mogę im nic zarzucić;

Czyli nie jest tak źle, przy twoich umiejętnościach narta może spełnić twoje oczekiwania, weź pod uwagę że kilka lat temu najtrudniejsze tury robiono na narcie 75 pod butem- w puchu po prostu trzeba szybciej zjeżdżać :) 

Cieszę się że namówiłem Cię abyś zostawił te narty.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Cosworth240 napisał:

Wpinają sie rzeczywiście bez najmniejszego problemu.

Ważne czy się wypinają, można spróbować na sucho, w butach turowych dziób jest parę milimetrów wyżej - wiązania zjazdowe starej generacji klinują przód buta turowego i nie ma szans wypięcia bocznego.

Ja od ubiegłego sezonu kupując nowe narty zjazdowe sprawdzam czy wiązania mają funkcje grip walk.

 

 

IMG_20210129_215300.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj 1 w życiu skitury w Szklarskiej.

Co prawda wejście i zjazd po trasach Ski arena Szrenica pewnie prawdziwym skiturowaniem nie jest, ale na początek pchanie się w teren mogłoby się skończyć różnie.

Podejście Puchatkiem, Śnieżynką, potem na na Halę Szrenicką, powrót i zjazd Lolobrygidą.

Warunki dość dobre, śniegu dużo, mróz -10, słońce - czego chcieć więcej.

Mam kilka refleksji dotyczących kondycji, tempa (początek za forsowny), jazdą na nartach skiturowych o w sumie twardym śniegu - łatwo nie było, ale cieszę się, że spróbowałem.

Największe zaskoczenie - ilość osób na skiturach. Baaardzo dużo. Nie spodziewałem się.

Zapewne po morsowaniu to obecnie najmodniejsza aktywność masowa :)

Sporo osób poszło chyba najbardziej ciekawą opcją w Szklarskiej - szlakiem do Łabskiego Szczytu, ale to może na następny raz....

Kilka fotek:

 

20210131_111723.jpg

20210131_115925.jpg

20210131_123026.jpg

20210131_123701.jpg

20210131_123712.jpg

20210131_132927.jpg

20210131_135724.jpg

20210131_135730.jpg

20210131_135737.jpg

  • Like 14
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.01.2021 o 22:15, surfing napisał:

Ważne czy się wypinają, można spróbować na sucho, w butach turowych dziób jest parę milimetrów wyżej - wiązania zjazdowe starej generacji klinują przód buta turowego i nie ma szans wypięcia bocznego.

Ja od ubiegłego sezonu kupując nowe narty zjazdowe sprawdzam czy wiązania mają funkcje grip walk.

 

 

IMG_20210129_215300.jpg

Dla zainteresowanych moimi perypetiami z butami i wiązaniami, właśnie dostałem odpowiedź od Tyrolia - a w zasadzie HEAD - twierdzą, że mogę używać tych butów z moim wiązaniem - yuppie - choć rozważam, czy dla absolutnej pewności nie poprosić w serwisie żeby wrzucili je wraz z nartą na tą maszynkę, która testuje wypinanie buta w różnych płaszczyznach. Tutaj odpowiedź jaką mi przysłali:

************************************

Stefan (HEAD Service Team) commented: 

Hello Szymon,

Thank you for your request and interest in our products.

As the ISO 9523 designation is used on your ski boot and our bindug is compatible with ISO 9523 type ski boots, the ski boot should be able to be used with the binding.

Best regards from the HEAD office,
Stefan

**********************************

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Cosworth240 napisał:

rozważam, czy dla absolutnej pewności nie poprosić w serwisie żeby wrzucili je wraz z nartą na tą maszynkę, która testuje wypinanie buta w różnych płaszczyznach.

Raczej chodzi o wypięcie boczne przodu buta, ja zapinam sprzęt na dywanie jak do zjazdu, przód luzuję o 2 stopnie (w moim z 7 na 5) i powinno wypiąć bez problemu przy mocnym ruchu w  bok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuźnice-Zawrat-D5S-Zawrat-Kuźnice wczoraj.

Po jednym przejściu czuję przesyt. Tym bardziej, że śniegi były ciężkie i nierówne więc męczące dla nóg - skurcze zaczynały mnie łapać na dojeździe do Hali Gąsienicowej.

GH010011_Moment.jpg

GH010012_Moment.jpg

GH010012_Moment(3).jpg

GH010014_Moment.jpg

GH010014_Moment(2).jpg

GH010015_Moment.jpg

GH010015_Moment(2).jpg

 

Edytowane przez AndRand
  • Like 13
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, AndRand napisał:

Kuźnice-Zawrat-D5S-Zawrat-Kuźnice wczoraj.

Po jednym przejściu czuję przesyt. Tym bardziej, że śniegi były ciężkie i nierówne więc męczące dla nóg - skurcze zaczynały mnie łapać na dojeździe do Hali Gąsienicowej.

GH010011_Moment.jpg

GH010012_Moment.jpg

GH010012_Moment(3).jpg

GH010014_Moment.jpg

GH010014_Moment(2).jpg

GH010015_Moment.jpg

GH010015_Moment(2).jpg

 

Pięknie. Moje marzenie, nawet od piątki. A jak w żlebie? Na fokach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, sstar napisał:

Pięknie. Moje marzenie, nawet od piątki. A jak w żlebie? Na fokach?

Od Zmarzłego tak do połowy, niektórzy dochodzili na fokach gdzieś do kamienia.

Od D5S - z buta bo to co z góry wyglądało na trawersujący ślad okazało się szlakiem pieszym, koleiną po kolana z ubitymi stopniami, więc nie było co zakładać śladu. Tym bardziej, że już trochę czas gonił, żeby być przed 16 na Zawracie.

Edytowane przez AndRand
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...