Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Mam slalomki a teraz chciałbym też coś gigantowego - prośba o opinie w sprawie wyboru


colin23

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Mam do Was prośbę. Od 3 sezonów jeżdzę na Atomicach G9. Generalnie jestem bardzo zadowolony ale pomyślałem, że są dni lub trasy gdzie fajnie byłoby śmignąć na narcie gigantowej.

Nie chcę jednak wydawać kasy na nówki za 2500, więc pomyślałem żeby kupić coś używanego w miarę nowego.

Wiem że rynek zdominował Atomic i Head i to jest pewnie tak, że jeśli kupię G9, będę zadowolony, ale korci mnie żeby spróbować czegoś innego.

Przeglądając ogłoszenia za ok.1000zł można kupić np.:

Blizzard WRC Firebird  , sezon 19/20

Rossignol Hero Elite LT  , sezon 19/20

 

Czy ktoś z Was jeżdził? W WorldSki test 19/20 te Rossignolki wypadają bardzo pozytywnie:

https://www.skionline.pl/worldskitest/rossignol-hero-elite-lt-ti,testy,19-20,narty-high-performance-mezczyzni,1243.html

O Blizzardach za wiele nie ma. Jedynie opis:

https://nartykrakow.pl/product-pol-12544-NARTY-UZYWANE-BLIZZARD-FIREBIRD-WRC-19-20-170-cm-NR8258.html

 

Zastanawiam się też czy wziąć 170-172 cm czy 175-178? Sam mam 177cm. Ale skoro slalomki mam 165, to tu pójdę chyba bliżej 177 żeby mieć dwie różne narty.

Z góry dzięki za wszelkie podpowiedzi.

Oczywiście jeśli macie inne propozycje to poproszę. chciałbym zmieścić sie w budżecie max.1200zł.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, colin23 napisał:

Pisząc gigantowe miałem na myśli promień skrętu ok.17-18m ale nie chce rozmiaru zawodniczego. Raczej narta ma być szybka ale też w miarę skrętna. te 177 myślę będzie optymalnie.

Cześć

Dla mnie bez sensu.

Jeżeli już szukasz narty typu GS ale nie chcesz FIS to weź Mastera. Master zachowuje się inaczej niż GS ale ma miękki przód, taki dość haczący i myślę, że będzie Ci to odpowiadało.

https://www.skionline.pl/sprzet/narty,19-20,rossignol,hero-master-r22-wc,11815.html

Przy długości 180 (to absolutne minimum dla Ciebie) tam jest chyba 19 czy 20 metrów i już można trochę pojechać.

Na narcie o promieniu 17 i długości 170cm to jeździ moja żona ale ona ma 50 lat 165 cm i waży jakieś 57-58 kg. Kup sobie męska nartę.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minutes ago, colin23 said:

Pisząc gigantowe miałem na myśli promień skrętu ok.17-18m ale nie chce rozmiaru zawodniczego. Raczej narta ma być szybka ale też w miarę skrętna. te 177 myślę będzie optymalnie.

W takim razie, tak jak pisze Mitek, spróbuj narty typu Master, wtedy będziesz miał namiastkę narty gigantowej. W przeciwnym razie, to raczej szukasz czegoś z kategorii All Round czy tam Performance - takiej przedłużonej slalomki, np.:

https://www.skionline.pl/sprzet/narty,19-20,head,worldcup-rebels-i-race,12168.html

(przy długości 180, promień będzie koło 16m)

ew. cos w tym stylu: https://www.skionline.pl/sprzet/narty,19-20,head,supershape-i-speed,12175.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mitek:

haha ja też już zblizam się do 50 i ważę niewiele ponad 60kg. Teraz namieszałeś mi w głowie a myślałem że mam ułożony dobry plan.

Teraz mam 165 z promieniem ok.13m. Nie wiem czy tak jak piszesz 20 i więcej wykorzystam bo z sezonu na sezon na trasach coraz tłoczniej i trudno jest pojachać szybko i bezpiecznie. po drugie mój wiek raczej każe wyhamować niż iść w coś szybszego. Dlatego celuje w coś optymalnego czyli parametrami podobnego do G9/177/18.4

 

Plywak: o to to. Tego właśnie szukam. Zapędziłem sie pisząc Gigantka. Dłuższa slalomka mniej skrętna od tej co teraz mam. Tyle że head i Atomic mocno trzymają cenę dlatego pytałem o te dwie na początku czy warto je brać pod uwagę?

Edytowane przez colin23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi, bo chyba zaczynam błądzić, czy istnieje coś takiego jak GS nie-FIS? Czy oznaczenia GS w różnych firmach pozbawione "FIS" to jest po prostu gigantka odchudzona, mniej sztywna, inna płyta? Czy taka GS niekomórkowa wpada do szuflady Master? A n.p.: czy Stöckli GS (ale nie FIS) to jest gigantka, czy master? Pytam poważnie, tym bardziej, że sam mając SL i AM myślę o kupnie dłuższej, bardziej stabilnej i dotąd wychodziłem z założenia, ze mamy GS komórkowe i odchudzone (ale wciąż GS). Decyduje promień, czy sztywność samej narty i rodzaj płyty?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minutes ago, waldek71 said:

Powiedzcie mi, bo chyba zaczynam błądzić, czy istnieje coś takiego jak GS nie-FIS? Czy oznaczenia GS w różnych firmach pozbawione "FIS" to jest po prostu gigantka odchudzona, mniej sztywna, inna płyta? Czy taka GS niekomórkowa wpada do szuflady Master? A n.p.: czy Stöckli GS (ale nie FIS) to jest gigantka, czy master? Pytam poważnie, tym bardziej, że sam mając SL i AM myślę o kupnie dłuższej, bardziej stabilnej i dotąd wychodziłem z założenia, ze mamy GS komórkowe i odchudzone (ale wciąż GS). Decyduje promień, czy sztywność samej narty i rodzaj płyty?

 

Wzorcową nartą dla kategorii master jest Dynastar Master:

https://www.skionline.pl/sprzet/narty,20-21,dynastar,speed-master-dlc-r22-dlc,12519.html

bo jako pierwsi wprowadzili taki model. Tak więc, promień raczej w okolicy 20m. 

 

To Stockli Laser GS, to w kategorii gigantowatości postawiłbym poniżej mastera.

 

W kategorii GS nie do końca FIS (promień mniejszy niż 30m) mogą być te:

https://www.skionline.pl/sprzet/narty,19-20,head,worldcup-rebels-i-gs-rd-pro-race-plate-wcr-14,12154.html

też komóry, ale z mniejszymi promieniami.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minutes ago, Mitek said:

Cześć

Nie. Pierwszy Był Rossignol i było to dokładnie 10 lat temu.

Dynastar miał narty tego typu ale o innej konstrukcji a później, zdecydowanie później, chyba 4 czy 5 lat - jak wychodziła kolekcja speed wprowadzono Mastera, który jest kopią narty Rossignola.

Pozdrowienia

tak, faktycznie, Rossi robił wcześniej takie mastery:

https://www.skionline.pl/sprzet/narty,10-11,rossignol,radical-world-cup-gs-master,4676.html

ale jak dla mnie to jest jedna marka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mode żartobliwy ON]

Trzy różne promienie skrętu? Bez szału. Nie zdradzę marki bo za reklamę mi nie płacą, ale narty które miałem dziś na nogach mają około kilkudziesięciu promieni skrętu oraz funkcję elastycznej zmiany i dostosowania promienia skrętu do moich oczekiwań. Jedyna ich wada, to że że względu na taliowanie od pewnej prędkości schodzą z jazdy na wprost do jakiegoś R>100 .. po chwili namyslu : w sumie to wszystkie moje narty tak mają i nawet te R30 kręcą 6-7 jak się je ładnie poprosi ;) ..

M.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, surfing napisał:

Ja bym wziął Rossignol Hero Elite LT   R16 119/71/101 wydają się optymalne  i mimo wagi piórkowej przy wzroście 177cm nie bój się 182 cm.

Taki drobiazg : juniorski GS dla dzieci 13-14 lat to R>17 .. Dorosła narta, nawet jeżeli tylko udaje GS to litości .. nie R16 - kolana pourywa na prędkości ;)

M.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Mitek napisał:

Hero Elite LT to narta gorsza niż wyższe modele Reacta lub dawnego Pursuita. Nie żartuj.

Pozdrowienia

Jako stabilny All-around bez ambicji jest całkiem przyjemna i można się na niej bujać .. do tych celów wolę AT - ST udaje slalomkę nieporadnie, LT nawet nie wie co udaje a AT chociaż nic nie udaje .. ale LT z hasłem GS nie ma nic wspólnego.

M.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra. Zadam pytanie inaczej: skąd Rossi jest na drugim miejscu w teście https://www.skionline.pl/worldskitest/19-20,testy,narty-high-performance-mezczyzni,16.html ?

W końcu te testy przeprowadzane są trochę na ślepo więc wyniki powinny być miarodajne. Niby nie wszystkie firmy tam są ale raczej jeśli ktoś byłby pewien swojej nart, chciałby aby była przetestowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Biorę zawsze narty sportowe a najlepiej komórkowe bo to jedyne narty "nie zepsute".

Modele wszystkich firm w danych grupach nie różnią się za bardzo więc reszta to kwestia ceny, dostępności, ładnej szaty itd.

Adaptacją własnej techniki załatwiasz resztę. Narta nie ma specjalnego znaczenia.

Szczerze - zazwyczaj jeżdżę na nartach z przypadku.

Pozdrowienia

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...