Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Luźne Buty narciarskie


Proceder

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Proszę o radę czy jest jakiś ratunek. Wydałem ponad 1000zl na buty i 3 dni na stoku to nic fajnego. But się dopiero ubił i na ostatniej klamrze 4 w ogóle nie trzyma. Mam chuda łydke. Przy dużych prędkościach po prostu czuje jak but lata i teraz nie wiem czy ogólnie jest za duży czy to tylko wina tej Łydki? Jeżdżę w cienkiej skarpecie bo grubszych dretwieje mi stopa. Nie czuję żeby mi się pięta unosiła ale nie mam za dużego doświadczenia i może tego nie czuję. Buty to tecnica mach Sport 100. Dzisiaj był trzeci dzień i warunki po południu były muldowate. Aż strach jeździć w tak luźnych butach. Czy pomoże coś przesunięcie zaczepów? Tylko musiałbym wywiercić dziurę obok bo nie można już przesunąć... Jeszcze słyszałem coś o spoilerach ale gdzie takie coś dostanę i czy to pomoże? Proszę o radę. Buty kupowałem w sklepie niby przy doświadczonym bootfitterze... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Proceder napisał:

Proszę o radę czy jest jakiś ratunek. Wydałem ponad 1000zl na buty i 3 dni na stoku to nic fajnego. But się dopiero ubił i na ostatniej klamrze 4 w ogóle nie trzyma. Mam chuda łydke. Przy dużych prędkościach po prostu czuje jak but lata i teraz nie wiem czy ogólnie jest za duży czy to tylko wina tej Łydki? Jeżdżę w cienkiej skarpecie bo grubszych dretwieje mi stopa. Nie czuję żeby mi się pięta unosiła ale nie mam za dużego doświadczenia i może tego nie czuję. Buty to tecnica mach Sport 100. Dzisiaj był trzeci dzień i warunki po południu były muldowate. Aż strach jeździć w tak luźnych butach. Czy pomoże coś przesunięcie zaczepów? Tylko musiałbym wywiercić dziurę obok bo nie można już przesunąć... Jeszcze słyszałem coś o spoilerach ale gdzie takie coś dostanę i czy to pomoże? Proszę o radę. Buty kupowałem w sklepie niby przy doświadczonym bootfitterze... 

..wkładki i reduktory Sidas - grubość 3 lub 5mm...sa jeszcze takie wkładki na język (jak masz bardzo szczupła łydkę) - przeglądnij pod tym linkiem>>>

https://sklep.sidas.pl/reduktor-objetosci-5-mm-twardy-p-25.html 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Proceder napisał:

Witam 

Proszę o radę czy jest jakiś ratunek. Wydałem ponad 1000zl na buty i 3 dni na stoku to nic fajnego. But się dopiero ubił i na ostatniej klamrze 4 w ogóle nie trzyma. Mam chuda łydke. Przy dużych prędkościach po prostu czuje jak but lata i teraz nie wiem czy ogólnie jest za duży czy to tylko wina tej Łydki? Jeżdżę w cienkiej skarpecie bo grubszych dretwieje mi stopa. Nie czuję żeby mi się pięta unosiła ale nie mam za dużego doświadczenia i może tego nie czuję. Buty to tecnica mach Sport 100. Dzisiaj był trzeci dzień i warunki po południu były muldowate. Aż strach jeździć w tak luźnych butach. Czy pomoże coś przesunięcie zaczepów? Tylko musiałbym wywiercić dziurę obok bo nie można już przesunąć... Jeszcze słyszałem coś o spoilerach ale gdzie takie coś dostanę i czy to pomoże? Proszę o radę. Buty kupowałem w sklepie niby przy doświadczonym bootfitterze... 

Cześć

Zerknij czy można przesunąć cięgło lub ząbki ( nie znam tego buta) klamer cholewkowych. Większość butów ma taka możliwość.

Bootfittera to kozy!

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Proceder napisał:

to nic fajnego

Wybrałeś buty o szerokości 103 a więc bardzo szerokie, Reduktory Sidasa jak pisał kolega @Lexi pod wkładkę w bucie 3 albo 5 mm, spróbuj na podkładkach z korka ;) bo Sidasy to około 30 z tego co pamiętam. (moim zdaniem to nie pomoże w Twoim przypadku bo to nie remedium na luźną klamrę) Zobacz czy nie da się przesunąć tych ząbków w które wchodzi zaczep a nie kombinuj z przesuwaniem klamry ! No i podkręć mikro na max-a .  

Pozdrawiam
mirekn

Edytowane przez mirekn
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Może nie powinienem zabierać głosu bo doświadczenie w temacie mam małe a i temat już nie tak świeży ale... też mogę potwierdzić but do wymiany.

W tym roku  też kupowałem buty , na początku próbowałem przez Internet, (kupiłem takie jak rozmiar zwykłych butów które nosze ) kiedy przyszły i zacząłem się w nich wyginać też po pewnym czasie miałem wrażenie że noga w nich lata a są już zapięte na max,( nie wydało mi się podejrzane to że mam duży luz przy palcach , uznawałem to wtedy za plus) wtedy poczytałem trochę tego forum troszkę poradników doboru butów i wniosek był tylko jeden but za duży but. Po wizycie tym razem w sklepie okazało się że odpowiednie but to węższy i mniejszy. W mniejszym bucie automatycznie cholewka jest węższa.

Jedyny skuteczna rada to wymienić buty :(

 Bootfitter może nie do końca skupił się na swojej pracy , ja kiedy dotarłem do sklepu miałem już stopy obmierzone na wszystkie strony, nawet miałem już swoje typy co się tylko potwierdziło po sklepowych pomiarach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałam jakieś 2 lata temu podobny problem - zbyt luźne buty, stanowczo zbyt luźne - noga latała... Dostałam doskonałą radę od jednego z bywalców Forum. Kubis, jeszcze raz dzięki!

Tu link do artykułu z opisem: https://skiracing.com/5-last-minute-fixes-for-race-boots/

Obejrzyj sobie film, tam facet dokładnie wyjaśnia, co można zrobić z językami butów. Wszelkie dokładki można zrobić z materiału typu guma neoprenowa (albo czegoś podobnego, co spręża się, ale wraca do pierwotnej objętości). Te elementy można sobie powycinać (są opisane różne kształty, korygujące trzymanie we właściwych miejscach). Powtórzę jeszcze otrzymaną radę (niestety nie mogę znaleźć wprost, gdzie to było): prócz gumy do wycinania kształtek zaopatrz się w zwykłą taśmę naprawczą - będziesz mógł je łatwo przykleić i odkleić, więc wypróbować różne możliwości. Taśma trzyma dobrze, a jest gładka i botek dobrze wsuwa się do skorupy. Piszesz, że masz problem z cienką łydką, ale możliwe, że but w ogóle jest nieco luźny i całe trzymanie pozostawia coś do życzenia - może np. obejmy na ścięgno Achillesa? Poprawisz sobie trzymanie kostek i nieco powyżej. Zrobienie tego naprawdę nie jest trudne, trzeba się jednak pobawić i poprzymierzać.

Na języki jest jeszcze stary, bardzo prosty patent skiturowców. Sorry, wiem, że to brzmi śmiesznie... Po prostu damskie podpaski dokleić do języków...

Tu była dyskusja na ten temat, ale nie cała się chyba zachowała:

 

Edytowane przez Maria
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...