Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Szwajcaria przed kwarantanną


Rekomendowane odpowiedzi

Samnaum 

Serio - o 13 na parkingu było 56 aut.

Według barmana z hotelu norma to około 20000 tys ludzi w samej Szwajcarii - plus Ischgl  trzy razy tyle.

Jutro to pewnie będzie problem spotkać kogokolwiek na stoku.

Nie żebym narzekał.

Do tego hotel w cenie poniżej Białki, z czynnym barem i restauracją, ale tylko dla gości hotelu.

IMG_20201213_220823.thumb.jpg.1b53271eca5d277708ae92ec7c9121d2.jpg

 

I niestety nie mogłem zaprosić kumpli którzy jak się okazało też tu są do środy 🤭

 

 

 

 

 

  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jeeb napisał:

rozumiem że jest tam taniej - byłeś w Bułgarii ?

Jaki mi to uświadomił kolegą ze trzy lata temu: koszt przejechania jednego km na nartach - 30 procenty ceny w Polsce . Jedyny minus - w okolice Jurgowa jadę 3 godziny , a w Alpy 9

Z mojego punktu widzenia to jedyny minus

Edytowane przez arnoldd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, arnoldd napisał:

Jaki mi to uświadomił kolegą ze trzy lata temu: koszt przejechania jednego km na nartach - 30 procenty ceny w Polsce . Jedyny minus - w okolice Jurgowa jadę 3 godziny , a w Alpy 9

Z mojego punktu widzenia to jedyny minus

A w gondolce spotkales Yeti ;)

Wyjazd w Alpy to min. 2x tyle co w PL. Do Szwajcarii pewnie jeszcze wiecej. Gdyby bylo inaczej to bym tylko tam jezdzil. Choc porownanie Alp do naszych oslich laczek nie ma wiekszego sensu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 hours ago, arnoldd said:

Samnaum 

Serio - o 13 na parkingu było 56 aut.

Według barmana z hotelu norma to około 20000 tys ludzi w samej Szwajcarii - plus Ischgl  trzy razy tyle.

Jutro to pewnie będzie problem spotkać kogokolwiek na stoku.

Nie żebym narzekał.

Do tego hotel w cenie poniżej Białki, z czynnym barem i restauracją, ale tylko dla gości hotelu.

IMG_20201213_220823.thumb.jpg.1b53271eca5d277708ae92ec7c9121d2.jpg

 

I niestety nie mogłem zaprosić kumpli którzy jak się okazało też tu są do środy 🤭

 

 

 

 

 

Astoria?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Punkt widzenia od punktu siedzenia . Chciałbym powiedzieć .Polska na tle Alp nie jest wcale tania , oferuje nie wiele narciarsko. Tak porównując cenowo wyjazd do PL powiedzmy Kazimierz D.czy Podhale, (nocleg, skipass i paliwo bez wyżywienia ),to różnice są małe,okolo 370€ PL(1350km)i Alpy(1000km) około 500€ za pieć dni stoku i cztery noclegi( jeżeli bierzemy nocleg w klimacie PTTK’u) opcja ekonomiczna . Gdy porównamy full opcje czyli złote sedesy i brylantowe żyrandole noclegowo,ceny będą porównywalne , a narciarsko przepaść . Nie ujmując nic małym i klimatycznym SN w PL.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, arnoldd napisał:

Ile km na nartach jesteś w stanie zrobić za te 510 PLN o przewyższeniu i "walorach estetycznych" oraz przyjemnościz jazdy nie wspomnę ?

Kilometrow tyle samo co w Alpach. Moze ciut mniej z uwagi na trudniejsze warunki. Limituje mnie wytzymalosc organizmu, nie szybkosc wyciagow. 

Zreszta narciarstwo nie polega na nabijaniu km. Natomiast jakos stokow jest nieporownywalna. Alpy 2x drozsze ale wielokrotnie lepsze.

Edytowane przez Spiochu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Victor napisał:

Punkt widzenia od punktu siedzenia . Chciałbym powiedzieć .Polska na tle Alp nie jest wcale tania , oferuje nie wiele narciarsko. Tak porównując cenowo wyjazd do PL powiedzmy Kazimierz D.czy Podhale, (nocleg, skipass i paliwo bez wyżywienia ),to różnice są małe,okolo 370€ PL(1350km)i Alpy(1000km) około 500€ za pieć dni stoku i cztery noclegi( jeżeli bierzemy nocleg w klimacie PTTK’u) opcja ekonomiczna . Gdy porównamy full opcje czyli złote sedesy i brylantowe żyrandole noclegowo,ceny będą porównywalne , a narciarsko przepaść . Nie ujmując nic małym i klimatycznym SN w PL.

Karnet PL 100-150 Eur

Karnet Alpy 200-300 Eur

Nocleg PL 8-15 Eur

Nocleg Alpy 20-30Eur

Odleglosc z srodkowej Polski

Pl 300-400  km

Alpy 900-1500 km

Natomiast przyjezdzac do PL na narty gdy mieszka sie na zachodzie to kompletny absurd. Raz ze odleglosc a dwa ze zarobki pozwalaja na lepsza oferte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że więcej jazdy w Alpach to wiadome (przynajmniej u mnie, ale nie tylko).
W Polsce jeżdżę na karnetach 4h, krócej się nie opłaca a dłużej już nudno po jednej czy dwóch trasach.
W Alpach z kolei 4h to za mało, tam zawsze dzienny i jazda w sumie do końca. Zależy też z kim się jeździ i w ile osób.
Na samotnych wyjazdach zawsze wychodziło najwięcej jazdy. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynajecie apartamentu np Zako-Kościelisko jest dokładnie w tej samej cenie . W ubiegłym roku w okresie Świątecznym byłem 9 dni w Kość. app nic specjalnego klasyczne warunki mieszkalne, czyściutko, ciepło ,z widokiem 2750zł ,dla porównania Tignes za 9 dni 655€ . Droga w km podobna , jednynie ceny skipass to różnica gdzie w Tatry Super Ski za 8 dni 640zl i jeżdżenie od ośrodka do ośrodka a Tignes 360€. Czyli razy dwa tylko wjeżdżając do miasteczka przez cały okres zapominasz co to komunikacja .300km tras czeka wychodząc z domu.Jedzenie porównywalne pieniądze . Tak wiec nie tak dwa razy tyle Alpy droższe jeżeli doliczysz w PL wszystkie codzienne dojazdy. 
pozdrawiam

Edytowane przez Victor
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka sobie dojazdówka 😁😁😁

Powiem jeszcze że około 16 wyglądała duuuużo gorzej. Muldy na jakieś 5 cm 🤣🤭🤣

Jak ktoś ciekawy to mogę wstawić filmik z przejazdu około 15 . Praktycznie bez różnicy

 

Dlaczego to forum nie działa na TapTalku ??????

  • Like 2
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Spiochu napisał:

 

Zreszta narciarstwo nie polega na nabijaniu km. Natomiast jakos stokow jest nieporownywalna. Alpy 2x drozsze ale wielokrotnie lepsze.

No widzisz - a mnie limituje szybkość wyciągów i długość kolejek do kolejki bądź jej brak

Jedyna rzecz nie podobająca mi się w Alpach to brak oświetlenia stoków. Bo jeszcze bym trochę pojeździł. 🤩

Ale hasło o taniości Alp w stosunku do polskich stoków to nie mój wymysł, ale słowa gościa który, żeby było śmieszniej, mieszka 10 minut jazdy od Szczyrku 🤣🤣🤣, po jego pierwszym dniu jazdy w Solden

 

A wieczorkiem .......IMG_20201214_190150.thumb.jpg.bf602412eda57cab497ff226cc9a74da.jpgIMG_20201214_192727_01.thumb.jpg.ca38753d6e278382c81ada06d66e45fb.jpg

Zagadka - ile taki zestaw kosztuje z trzema piwami?

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...