Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Szwajcaria przed kwarantanną


Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Spiochu napisał:

Nie ma herbaty?

😂😂😂 

...za kawę kpina cenowa  🤦‍♂️
 

pamietam jak w Portugalii zapytałem dlaczego u Was kawa taka tania (wszędzie kosztowała 0.72/0,74 € centy)pani strasznie oburzyła się pytaniem stwierdzając - to tylko espresso 😂 to ile ma kosztować ? Odp pani dała mi do zrozumienia ze dawno nie była poza Portugalia . 
 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, marboru napisał:

Nie przesadzajmy :D Cena normalna jak z Kasprowego Wierchu :) 

Przyjmując że średnie zarobki w Szwajcarii wynoszą ok 5000 franków, a w Polsce jakieś 3700 zł  netto, ceny liczbowo  znacznie niższe niż w Polsce. No  bo dla Szwajcara  piwo wyjdzie jak dla nas coś koło  4,5 zł a kawa 3 zł. Tu dopiero widać gdzie nas usytuowano w międzynarodowym podziale pracy i kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, marionen napisał:

jeeb - pomyśl, porównujesz St. Moritz z Samnaun ...🤪🤣. możesz jeszcze porównać np. Cortina d'Ampezzo i Livigno

niczego nie porównuję - wrzuciłem jedynie zdjęcie cennika

w Samnaun jedynie Alkohole i perfumy w sklepach są tańsze, jedzenie w knajpach różni się niewiele od reszty Szwajcarii

P I Z Z E N (schmuggleralm.ch)

 

Edytowane przez Jeeb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Victor napisał:

😂😂😂 

...za kawę kpina cenowa  🤦‍♂️
 

pamietam jak w Portugalii zapytałem dlaczego u Was kawa taka tania (wszędzie kosztowała 0.72/0,74 € centy)pani strasznie oburzyła się pytaniem stwierdzając - to tylko espresso 😂 to ile ma kosztować ? Odp pani dała mi do zrozumienia ze dawno nie była poza Portugalia . 
 

Cześć

Dal mnie to raczej potwierdzenie, że Portugalia to w miarę normalny kraj.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Jeeb napisał:

niczego nie porównuję - wrzuciłem jedynie zdjęcie cennika

w Samnaun jedynie Alkohole i perfumy w sklepach są tańsze, jedzenie w knajpach różni się niewiele od reszty Szwajcarii

P I Z Z E N (schmuggleralm.ch)

 

... no cóż, chyba jadaliśmy w różnych (innych) knajpach...

Edytowane przez marionen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według barmana z hotelu : koszty normalnego utrzymania się 

Samnaun - 1200 Franków przy średnich zarobkach 2200 

Zurich - 2000 Franków zarobki średnie 3500

Nie przyznał się ile zarabia ale za 2200 to by nie pracował. Słowak pracujący od ponad 10 lat przez 6-7 miesięcy tutaj.

 

A i jeszcze jedno jego stwierdzenie - jazda na nartach na Słowacji i w Polsce jest bardzo drogim sposobem spędzania czasu 🙄

 

To na zdjęciu kosztowało w przeliczeniu jakieś 135 zł według kursu rewoluta

 

 

 

 

 

Edytowane przez arnoldd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Spiochu napisał:

Moge Cie nauczyc tak jezdzic, ze po 2h bedziesz ledwo zywy.

W kolejkach zwykle nie stoje.

Sugeruje nie oceniać ludzi o których nie masz zielonego pojęcia.

Bo może się okazać że próbując nauczyć mnie jazdy jak to opisałeś po 30 minutach będziesz ledwo żywy 😁

Swoją drogą ciekawe wyzwanie -dyskusja symultaniczna na dwóch forach - z jedną osobą 🤗

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, arnoldd napisał:

Sugeruje nie oceniać ludzi o których nie masz zielonego pojęcia.

Bo może się okazać że próbując nauczyć mnie jazdy jak to opisałeś po 30 minutach będziesz ledwo żywy 😁

Swoją drogą ciekawe wyzwanie -dyskusja symultaniczna na dwóch forach - z jedną osobą 🤗

 

A gdzie ja Cie oceniam?

Jak pojezdzisz na maksimum swoich mozliwosci to po 2h bedziesz ledwo zywy. Niezaleznie czy zsuwasz sie plugiem czy jezdzisz zawodniczo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, marionen napisał:

... no cóż, chyba jadaliśmy w różnych (innych) knajpach...

i całe szczęście że jest ich tak wiele i na każdą kieszeń

 

8 godzin temu, Spiochu napisał:

Jak pojezdzisz na maksimum swoich mozliwosci to po 2h bedziesz ledwo zywy. Niezaleznie czy zsuwasz sie plugiem czy jezdzisz zawodniczo. 

ale chyba nie o to chodzi aby skończyć w 20 sekund lecz maksmalnie przedłużyć czas przyjemności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

😂😂😂 Śmiechu po pachy,szkoda ze ten barman nie powiedział ile zastaje mu na koniec miesiaca 😂

Kiedy w 96 przyjechałem na pierwsze wakacje do NL, mój brat za tydzień pracy opłacał miesięcznie mieszkanie z bogatym wyżywieniem i jeszcze zostawało mu na weekendowy balet. Dziś za tydzień pracy to można wyżywienie kupić ,za kolejna dwa mieszkanie ogarnąć i ostatni tydzień zostaje na cała resztę . Tak wyglądaj dziś życie zachodnie singla. Oczywiście sytuacja zmienia się kiedy jest druga połowa . 
Nie ma co narzekać na PL ,dziś jest w innym miejscu niż 30 lat temu,wielu sobie świetnie daje radę . Zreszta Was narciarzy stać na wojaże Alpejskie wiec chyba nie jest tak zle.

 

pozdrawim

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Spiochu napisał:

Bumer racja, ale 5k frankow netto to chyba sredniej tam nie ma.

Z drugiej strony, moglismy sie urodzic w Somalii czy Afganistanie.

Trzy razy byłem w Szwajcarii, w tym jeden raz na zaproszenie. Ten pobyt pamiętam  szczególnie bo nie za swoje sypiałem i jadłem w luksusowych hotelach i restauracjach. To zapraszający mnie powiedział mi o średnich zarobkach w CH. Może miał na myśli swoją fabrykę, ale chyba nie, bo mówił że w Zurychu zarabia się więcej, na prowincji mniej.  Mój znajomy jeździł do CH dorabiać jako kierowca autobusu. Mówił  o zarobkach 2,5 - 3 tys franków. Ale czy to ważne? Ważne ile my mamy w kieszeni, i ile będziemy mieli! A poza tym dżentelmeni nie rozmawiają o pieniądzach, oni je po prostu mają.  Zyczę nam wszystkim abyśmy byli właśnie dżentelmenami. Na nartach też. Pozdrawiam.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...