Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Gogle z wymienną szybą- czy to najlepsze rozwiązanie?


Uciuany

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Planuje w najbliższych dniach kupić sobie gogle. Już praktycznie byłem zdecydowany na fotochromy z marki Smith, ale obejrzałem pewną opinię eksperta a także sporo komentarzy ludzi, którzy twierdzą, że fotochromy nie są najlepszym rozwiązaniem że względu na to, że potrzebują czasem chwili czasu na rozjaśnienie i może być to czasem niebezpieczne i niewygodne. Chciałbym więc zamówić gogle z wymienną szybką, ale nie chcę przeznaczyć też na gogle więcej niż 300-400zł jeśli jest to możliwe. Czy zakup gogli przykładowo z jedną szybą s2-s3 i drugą s0 na zmianę na złe warunki i jazdę w nocy będzie najlepszym rozwiązaniem? I czy jest możliwe kupić takie gogle w takim budżecie? Może macie coś godnego polecenia ;)

Z góry dzięki

Edytowane przez Uciuany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie kupisz gogli z szybą S2-S3 i S0. Z tego co się orientuję, to ciężko jest zakupić szybę S0 w goglach z fotochromami. 

Zmiana stopnia VLC jest powolna, ale nie trwa to wiele minut. Zazwyczaj jest to ok 30 sek. Problem może być tylko w przypadku wjazdu do tunelu, a tych wiele nie ma, lub wjazdy z silnie zacienione miejsce. Ja sam używam kilku modeli gogle z szybami o zmiennym stopniu  VLC i nie specjalnie mi przeszkadzał czas jaki potrzebny jest do tego aby szyba "stała się" ciemniejsza lub jaśniejsza. Po drugie, to że szyba zmienia się, nie jest podyktowane cieniem, a ilością docierającego do szyby promieniowania UV, które wywołuje reakcję. Czyli bywa tak, że jeździsz we mgle a szyba i tak pozostaje ciemna, bo na dużych wysokościach intensywność promieniowania jest bardzo duża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mi nie chodziło o to żeby zakupić szybę do gogli z fotochromami tylko aby zakupić np gogle z szybą S2 i do nich dokupić szybę s0. Ewentualnie dwie pary gogli w przystępnej cenie- jedne z szybą na słońce a drugą na ciężkie warunki

Edytowane przez Uciuany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Uciuany napisał:

Ale mi nie chodziło o to żeby zakupić szybę do gogli z fotochromami tylko aby zakupić np gogle z szybą S2 i do nich dokupić szybę s0. Ewentualnie dwie pary gogli w przystępnej cenie- jedne z szybą na słońce a drugą na ciężkie warunki

Moim skromnym zdaniem nie kupisz szyby S0 w sklepie. Nie przypominam sobie, żeby ktoś oferował taką szybę. S1 tak, ale trzeba będzie poszukać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, JC napisał:

Moim skromnym zdaniem nie kupisz szyby S0 w sklepie. Nie przypominam sobie, żeby ktoś oferował taką szybę. S1 tak, ale trzeba będzie poszukać. 

Nie ma problemu kupić S0, mam S0, S1, S2, S3 - mam gogle Head.

Jedna szyba kosztuje 90 zł.

Edytowane przez labas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Uciuany napisał:

Przykładowo znalazłem gogle Head Horizon gdzie zestaw szyb zawiera: S1 vlt 28%, S2 vlt 57%. Cena za gogle z dwiema szybami bardzo podobna do tamtych fotochromow. Nie będzie to lepsze rozwiązanie?

To gratuluję... A serio, to ktoś tu coś namieszał, bo wartość VLT dla S1 nie może być mniejsza od S2.
Firma HEAD dostarcza szybę S0 o VLT 86%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Uciuany napisał:

@JC przepraszam oczywiście moja pomyłka i powinno być odwrotnie. Dołączone są szyby s1-57% i s2-28%. Widziałem właśnie u Pana na Instagramie, ale z tego co kojarzę to jest to kask łączony z goglami prawda? 

Tak, to jest kask z szybą, nie ze zintegrowanymi goglami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Uciuany napisał:

@swmikolaj15 oglądałem właśnie ten model obok tych Smithowi. A jeździłeś w nich już w różnych warunkach? Albo w nocy? Czy testowałes je dwa dni w słońcu i dlatego uważasz że to najlepsze co mogłeś kupić 🤪

Akurat moje kryteria odnosiły się do gogli do 300zl. Jak za taka cena, lepszych fotochromow sie nie znajdzie 😜 

Byly jeżdżone w słońcu w niedziele, w pochmurny dzien i wieczorem przy średnim oświetleniu na zawojskim wojtku. Na prawde dają radę pod każdym względem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Uciuany napisał:

@JC a gdyby mógł mi pan podpowiedzieć to jaka będzie dla mnie najlepsza opcja? Lepiej wziąć taki kask właśnie z dwoma szybami np S1 i S2 czy jedne fotochromy?

Podpowiem CI tylko, że szybę S0 stosuje się rzadko. Jeżeli często jeździsz wieczorem, to ok. Ale jak tylko sporadycznie, to lepiej kupić gogle z szybą S1. Druga sprawa, to fakt, że wiele firm, które specjalizują się w produkcji soczewek do gogli nie oferuje szyb S0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Uciuany napisał:

@JCale pomijając już te gogle s0, lepiej kupić fotochromy czy zwykłe gogle z wymienną szybka np. S1 a drugą S2, co będzie korzystniejsze

Fotochromy są bardzo uniwersalne i świetnie sprawdzają się w codziennym użytkowaniu. Gdybym miał Ci doradzić, kupiłbym fotochromy, ale zahaczające o S3, a do tego drugie gogle lub szybę jak najjaśniejszą. Wtedy będziesz miał komplet na każdą pogodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Uciuany napisał:

@JCale pomijając już te gogle s0, lepiej kupić fotochromy czy zwykłe gogle z wymienną szybka np. S1 a drugą S2, co będzie korzystniejsze

Ale męczysz admina 😆 Wszystko ma swoja wady i zalety... Wadą fotochromów będzie dość wolna reakcja, zaletą wolna kieszeń ;) Wadą wymiennych szyb będzie jeszcze wolniejsza wymiana szyby i zajęta kieszeń ;) 

Zadajesz pytanie na które nie ma odpowiedzi, warunki w górach są zmienne, na stoku o dużym przewyższeniu i rożnej ekspozycji to już w ogóle kosmos.  

@Uciuany obawiam się na granicy z pewnością,że na Twoje pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi :/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...