Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Czy się zaszczepisz?


Ziemowit

Czy się zaszczepisz?  

72 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zaszczepisz siebie i/lub swoją rodzinę przeciw COVID-19?

    • Wezmę udział w szczepieniach.
      41
    • Jeszcze się nie zdecydowałem.
      12
    • Nie mam zamiaru się szczepić.
      19
  2. 2. Czy uważasz, że szczepienia przeciw COVID-19 powinny być obowiązkowe?

    • Obowiązkowi szczepień powinien podlegać każdy.
      13
    • Trzeba zachęcać do szczepień, ale bez przymusu.
      44
    • Nikt nie powinien nawet zachęcać ludzi do tego.
      15


Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, lika napisał:

Nie da rady, ty wszędzie wtrącasz swoje "3 grosze".

Cześć

 

OK, Super, rozumiem i nie martw się. Musisz jednak przy tym troszkę myśleć CO piszesz. Moja intencja nie jest mieć byle jakich naśladowców/wyznawców. Jakby co jestem do dyspozycji na priv - pomogę.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, lika napisał:

W totku stoisz po szczęście i fortunę, a tu po co? Chyba jedynie przywrócenie normalności.

Tak jest - przywrócenie normalności, dla pojedynczego człowieka kosztem praktycznie zerowym.

Normalność to 1000 zgonów dziennie mniej na cokolwiek. Strzela się do Covida, a obrywają ci z kardio, onko i z czymkolwiek jeszcze.

Z krótkiej, samolubnej perspektywy - normalność to możliwość wyskoku w Alpy bez jakichś testów, do otwartych ośrodków,  na 3 dni - na prognozę pogody.

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Greg napisał:

Tak jest - przywrócenie normalności, dla pojedynczego człowieka kosztem praktycznie zerowym.

Normalność to 1000 zgonów dziennie mniej na cokolwiek. Strzela się do Covida, a obrywają ci z kardio, onko i z czymkolwiek jeszcze.

Z krótkiej, samolubnej perspektywy - normalność to możliwość wyskoku w Alpy bez jakichś testów, do otwartych ośrodków,  na 3 dni - na prognozę pogody.

Myślę że to ostatni akapit będzie determinował przeważającą większość do szczepienia.

Niestety, nie mamy gwarancji że w ślad za tym nie pójdą kolejne narodowe epidemiczne histerie i że za kilkanaście miesięcy nie będziemy zmagać się z kolejnymi... Ptasie, świńskie wymarły naturalnie - obawiam się jedynie że tym razem pewne środowiska  opierając się na Covidowym casusie w przyszłości tak łatwo nie odpuszczą.

  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

 

OK, Super, rozumiem i nie martw się. Musisz jednak przy tym troszkę myśleć CO piszesz. Moja intencja nie jest mieć byle jakich naśladowców/wyznawców. Jakby co jestem do dyspozycji na priv - pomogę.

Pozdro

Może po prostu porównanie Grega nie do końca wydało mi się na miejscu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Mitek napisał:

Cześć

Nie powinieneś się unosić. Ja zwróciłem - myślę dość grzecznie - uwagę na błąd. Koledzy stali się adwokatami więc starałem się wytłumaczyć dlaczego to ważne. To, że trafiło akurat na Twój post - trudno.

Idź do kogoś i naucz się kultury, bo nie masz o niej pojęcia.

Czytałem ostatnio wywiad z Makłowiczem, mógłby być dla Ciebie nauczycielem w tym temacie. Facet lubi być krytyczny wobec rzeczywistości, ale ma przy tym klasę. Tobie jej bardzo brakuje.

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, fredek321 napisał:

Wracając do tematyki.

Warto posłuchać.

 

Takie informacje powinny być częściej publikowane. Chociaż trochę merytorycznych błędów które powodują powstawanie pytań. Np. szczepionka mikro RNA musi być przechowywana w bardzo niskiej temperaturze. Po czym wiemy że szczepionka Moderny nie wymaga - 70 stopni. A Pani doktor mówi o szczepionkach Moderny tak jak o Pfizer- ze. I żeby nie było że nie wierzę. Proszę o dane bez błędów i niedomówień. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, MarioJ napisał:

Idź do kogoś i naucz się kultury, bo nie masz o niej pojęcia.

Czytałem ostatnio wywiad z Makłowiczem, mógłby być dla Ciebie nauczycielem w tym temacie. Facet lubi być krytyczny wobec rzeczywistości, ale ma przy tym klasę. Tobie jej bardzo brakuje.

 

Grabisz sobie koleś...

Czepiasz się już po raz kolejny. Ogarnij się sugeruję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Arti51 napisał:

Takie informacje powinny być częściej publikowane. Chociaż trochę merytorycznych błędów które powodują powstawanie pytań. Np. szczepionka mikro RNA musi być przechowywana w bardzo niskiej temperaturze. Po czym wiemy że szczepionka Moderny nie wymaga - 70 stopni. A Pani doktor mówi o szczepionkach Moderny tak jak o Pfizer- ze. I żeby nie było że nie wierzę. Proszę o dane bez błędów i niedomówień. 

Szczepionka Moderny ma dłuższy łańcuch. Przechowywanie -20, a do miesiąca 2-8. Nie jestem wstanie ustalić do jakiej długości łańcucha można mówić o micro-RNA.

Edytowane przez fredek321
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, fredek321 napisał:

Rzygać już mi się chce kiedy czytam takie onetowskie teksty. "Ciemnota wygrała", "Rosja wygrała wojnę hybrydową", "mierność prawicowej elity" itp. A jaki to wspaniały umysł za tym onetem stoi? Gdzie są mocodawcy którzy stworzyli ten onet? Po co go stworzono, po to aby przynieść szczęśliwość, zdrowie i powodzenie Polaków?  Taką prymitywną i chamską  propagandą robią tylko szkodę społeczeństwu i  było nie było, akcji szczepień.  Jakież to intelektualne i kulturalne źródło, ten onet! Jakie mniemanie mają o sobie że   ubliżają Polakom!  

  • Downvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Bumer napisał:

Rzygać już mi się chce kiedy czytam takie onetowskie teksty. "Ciemnota wygrała", "Rosja wygrała wojnę hybrydową", "mierność prawicowej elity" itp. A jaki to wspaniały umysł za tym onetem stoi? Gdzie są mocodawcy którzy stworzyli ten onet? Po co go stworzono, po to aby przynieść szczęśliwość, zdrowie i powodzenie Polaków?  Taką prymitywną i chamską  propagandą robią tylko szkodę społeczeństwu i  było nie było, akcji szczepień.  Jakież to intelektualne i kulturalne źródło, ten onet! Jakie mniemanie mają o sobie że   ubliżają Polakom!  

Mnie nie ubliżają.

 

W

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Bumer napisał:

Rzygać już mi się chce kiedy czytam takie onetowskie teksty. "Ciemnota wygrała", "Rosja wygrała wojnę hybrydową", "mierność prawicowej elity" itp. A jaki to wspaniały umysł za tym onetem stoi? Gdzie są mocodawcy którzy stworzyli ten onet? Po co go stworzono, po to aby przynieść szczęśliwość, zdrowie i powodzenie Polaków?  Taką prymitywną i chamską  propagandą robią tylko szkodę społeczeństwu i  było nie było, akcji szczepień.  Jakież to intelektualne i kulturalne źródło, ten onet! Jakie mniemanie mają o sobie że   ubliżają Polakom!  

Polacy to, Polacy tamto - jakie masz mniemanie o sobie, że wypowiadasz się w imieniu całego narodu? Dlaczego osoby o prawicowych poglądach uważają, że mają monopol na patriotyzm i polskość?

Edytowane przez tanova
  • Like 6
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Bumer napisał:

Rzygać już mi się chce kiedy czytam takie onetowskie teksty. "Ciemnota wygrała", "Rosja wygrała wojnę hybrydową", "mierność prawicowej elity" itp. A jaki to wspaniały umysł za tym onetem stoi? Gdzie są mocodawcy którzy stworzyli ten onet? Po co go stworzono, po to aby przynieść szczęśliwość, zdrowie i powodzenie Polaków?  Taką prymitywną i chamską  propagandą robią tylko szkodę społeczeństwu i  było nie było, akcji szczepień.  Jakież to intelektualne i kulturalne źródło, ten onet! Jakie mniemanie mają o sobie że   ubliżają Polakom!  

ja jestem narodowym patriotą i uważam że w tym artykule jest głębokie patriotyczne przesłanie,

należałoby się zastanowić czy ktoś - kto się z tym nie zgadza, nie jest czasami zdrajcą Polski

p.s. artykuł pochodzi z Ośrodka Analiz Strategicznych

 

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, tanova napisał:

Polacy to, Polacy tamto - jakie masz mniemanie o sobie, że wypowiadasz się w imieniu całego narodu? Ja też jestem Polką i mam prawo nią być, nie identyfikując się z "prawicową elitą" i jej mediami.

Gdzie wyczytałaś że identyfikuję się z wszystkimi Polakami, a już w szczególności z takimi jak ty? Masz swoj rozum, ja mam, no i tak niech zostanie. Do niczego nie mam zamiaru zmuszać kogokolwiek, ani nie chcę być do czegokolwiek  zmuszanym. Wolność cenie sobie jako wartość najwyższą. I nie odpowiadajcie mi że  nie ma pełnej, idealnej wolności, bo ta kończy się tu gdzie  narusza wolność innego człowieka.  Możesz sobie być i "julką" czy nazywać się lewicową elitą (???), chłopską czy jak tam chcesz, twoja sprawa. Mnie nic do tego. Napisałem że rzygać mi się chce, mnie się chce! I nie wkładaj mi do gęby czegoś czego nie powiedziałem. Staraj się czytać uważnie . Zeby czuć sie obrażonym trzeba mieć odrobinę, choć  odrobinę honoru, poczucia własnej wartości ale też dobrego smaku i kultury. Jak widać o to nie tak łatwo obecnie. Co innego kiedy jest się np  Białorusinem czy eskimosem, wtedy   obraza Polaków może nie dotyczyć.  

  • Like 1
  • Downvote 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Bumer napisał:

Zeby czuć sie obrażonym trzeba mieć odrobinę, choć  odrobinę honoru, poczucia własnej wartości ale też dobrego smaku i kultury.

Tekst zrozumiałem tak, że tanova nie może się czuć obrażona bo nie ma honoru i poczucia własnej wartości. Jeśli dobrze zrozumiałem, to jest to wypowiedź poniżej pasa.

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, tankowiec napisał:

Napisze brutalnie. od wielkości do śmieszności droga krótka. Obydwoje Profesorowie są ignorantami w kwestii szczepień, wirusologii i epidemiologii. 

Cytat z Zielińskiego  "....a także aparat replikacyjny, w celu namnożeniu aktywnych, wirusowych cząstek mRNA." To nieprawda. Wypadałoby, żeby ktoś z wykształceniem Zielińskiego zrozumiał różnice między produkcją fragmentu białka, a replikacją mRNA. Znam wcześniejsze wypowiedzi tego Pana na temat testów PCR i z całą odpowiedzialnością stwierdzam, że celowo kłamie.

 

Profesor Majewska (zwana w środowisku profesorem bez katedry) to guru proepidemików, eufemistycznie nazywanych antyszczepionkowcami. Od dawna wypowiada się autorytatywnie na temat szczepionek i ich szkodliwości nie przeprowadziwszy ani jednej pracy badawczej na ich temat. Jest pospolitym kłamcą.

 

  • Like 2
  • Thanks 2
  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, tankowiec napisał:

Ci dwoje mogliby zostać powieszeni przez polskich patriotów, tak jak kiedyś uczestnicy konfederacji targowickiej,

patrioto Bumer do dzieła !

 

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...