Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Ośrodki narciarskie Szwajcaria


Matthewinf

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, tanova napisał:

@Gacek1964 Tak, patrzyłam też na Scuol i mam podobne odczucia, co do wielkości ośrodka. Zastanawiam się również, czy Samnaun będzie w lutym już jakoś połączone narciarsko z Ischgl, które na razie nie działa? Z drugiej strony nie jestem pewna, czy w tym sezonie chcę jechać do topowego ośrodka, gdzie w lutym może być więcej ludzi.

 

Jeżeli chcesz ośrodek z przewagą kanap to Samnaun na dzień dobry oferuje dwupoziomowego potwora, potem już same kanapy, ale to pewno wiesz doskonale.

Łączenie Samnaun z Scoul według mnie odległościowo jest niezbyt ciekawe, chyba że godzina dojazdu na stok jest do przełknięcia,  poza tym te dwa ośrodki oferują wielkościowo podobny areał narciarski co Obersaxen.

W Samnaun na chwilę obecną otwartych jest 45 km i to chyba z grubsza tyle ile oferuje szwajcarska część ośrodka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Matthewinf napisał:

Austria nie wypali chyba że macie kasę na testy bo tak ma być po 18.

Gdyby tylko te testy były wiarygodne.....

Szwajcaria bez testu może się okazać droższa niż Austria z testem. Tylko ta niepewność co do wyniku, trochę odstrasza szczególnie jak jedzie trochę więcej osób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, idealist napisał:

Od soboty mam nadzieje jeździć w Lenk-Adelboden oraz Gstaad. Na pewno zdam relacje.

Ciekawa byłam, dokąd się wybierzesz w Szwajcarii? Miejscówka gwiazdorska sportowo i ... towarzysko B| 👍

W takim razie udanego urlopu, spokojnej podróży i czekamy z niecierpliwością na relację.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, tanova napisał:

Ciekawa byłam, dokąd się wybierzesz w Szwajcarii? Miejscówka gwiazdorska sportowo i ... towarzysko B| 👍

W takim razie udanego urlopu, spokojnej podróży i czekamy z niecierpliwością na relację.

Nawet nie kojarzyłam od strony towarzyskiej :) Spodobał mi się wybór tras (przynajmniej na mapie), mała liczba dużych gondol typu wagony. Udało się też znaleźć kwaterę w pobliżu wyciągów w rozsądnej cenie (na stronie lokalnej Lenk).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tanova napisał:

Czy ktoś z Was był może w Obersaxen-Mundaun w Gryzonii?

Rozważam plan B na luty, gdyby Austria nie wypaliła - szukam w miarę kameralnego ośrodka, z dojazdem samochodowym pod wyciąg. 

Sprawdziłam już infrastrukturę - same kanapy i orczyki (mnie pasuje), umiarkowane ceny.  Trochę kiepsko ze sztucznym naśnieżaniem (tylko 20% tras) i niezbyt wysoko (1200-2300 npm.), ale w tym pandemicznym sezonie, gdy nie ma co przesiadywać w knajpach, to może i jest to zaleta. A jak tam z trasami? Strona internetowa jest raczej minimalistyczna a opis stacji - skromny. 

Na oko wygląda mi to na dość bezpretensjonalny, spokojny ośrodek ze średniej półki. Ktoś? Coś?

Będę tam w niedzielę , to dam znać- mają tam super ofertę - dla posiadaczy jakiejkolwiek sezonówki karnety za pół ceny.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, JurekByd napisał:

Będę tam w niedzielę , to dam znać- mają tam super ofertę - dla posiadaczy jakiejkolwiek sezonówki karnety za pół ceny.

Jurek, super, jak mógłbyś napisać parę słów, jak tam wygląda, jak trasy, warunki, logistyka itp.

Ta oferta, o której piszesz, dotyczy tylko karnetów jednodniowych. Mają też inne ciekawe zniżki - np. studencka, rodzinna oraz gratisowe dodatkowe skipassy dzienne dla posiadaczy ich własnej sezonówki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, JurekByd napisał:

Obecnie w Samnaun chyba są tańsze - 4 dni 162 e

Dość tanio, byłem ostatnio w ON Jungfrau koszt 244 franie za 4 dni , online możliwość kupna tylko 4dni przed data przyjazdu  z 10%znizka . Pensjonaty stały puste(oprócz pracowników byłem sam),hotele również,ogólnie bardzo mało w tygodniu osób . Ceny mega przystępne . 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Victor napisał:

Ceny mega przystępne . 

tak ale to było przed sezonem, w styczniu szwajcarzy podnieśli ceny noclegów bo wiedzą że tylko u nich można jeździć.

Moja gospodyni w Grindelwaldzie w tygodniu sylwestrowym kasowała po 30CHF od łóżka ale tylko dlatego że zapłaciłem już w listopadzie

a tydzień później już skoczyła na 50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, dezext napisał:

Macie jakiś apartament na 4 osoby blisko wyciągów w fajnym ośrodku? Nigdy nie byłem w Szwajcarii ale jak patrzę to na bookingu ceny kosmos... obojętnie w jakim rejonie. Interesuje mnie 100+km tras ale wszystko co patrzę to od 10.000 za apartament wzwyż. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, dezext napisał:

Macie jakiś apartament na 4 osoby blisko wyciągów w fajnym ośrodku? Nigdy nie byłem w Szwajcarii ale jak patrzę to na bookingu ceny kosmos... obojętnie w jakim rejonie. Interesuje mnie 100+km tras ale wszystko co patrzę to od 10.000 za apartament wzwyż.

Bez przesady! Nie wiem jak liczysz 4 osoby( dwie pary czy dwójka dzieci) Możesz wynająć czy to dwa pokoje oddzielne w pensjonacie czy wielki pokój żeby być razem z dziećmi. Wspólna kuchnia na pietrze,cztery noce czyli pieć na stoku i w noclegu zmieścisz się lekko ponad 2tys zł za wszystkich . 

Edytowane przez Victor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...