Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Ośrodki narciarskie Szwajcaria


Matthewinf

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie a'propos Jungfrau. Piszą, że trzeba zostawić samochód w Lauterbrunnen. Rozumiem, że z miejscówkami w samym Lauterbrunnem to nie ma problemu. Natomiast można wjechać samochodem do Wengen, czy jest podobnie jak w Zermatt, że jest tylko ruch kolejowy i elektryczny? Na tej samej zasadzie, jest normalny wjazd do Grindelwald? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, waldek71 napisał:

Na tej samej zasadzie, jest normalny wjazd do Grindelwald? 

zazwyczaj zaparkujesz na posesji gospodarza

 

20 minut temu, waldek71 napisał:

Natomiast można wjechać samochodem do Wengen, czy jest podobnie jak w Zermatt, że jest tylko ruch kolejowy i elektryczny?

jak w Zermatt

 

20 minut temu, waldek71 napisał:

Piszą, że trzeba zostawić samochód w Lauterbrunnen

to prawda i na dosyć drogim parkingu

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Matthewinf napisał:

Jakie to są te lokalne portale możesz podać przykład?

Na stronie każdego ośrodka masz wyszukiwarkę np. "Unterkünfte" albo "Ferien buchen" itp. albo analogicznie po angielsku. Wchodzisz, zaznaczasz, co Cię interesuje i portal wypluwa Ci krótszą lub dłuższą listę propozycji.

Edytowane przez tanova
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, waldek71 napisał:

 

Mam pytanie a'propos Jungfrau. Piszą, że trzeba zostawić samochód w Lauterbrunnen. Rozumiem, że z miejscówkami w samym Lauterbrunnem to nie ma problemu. Natomiast można wjechać samochodem do Wengen, czy jest podobnie jak w Zermatt, że jest tylko ruch kolejowy i elektryczny? Na tej samej zasadzie, jest normalny wjazd do Grindelwald? 

 

W Lauterbrunnen jest polsko działający pensjonat (z restauracja na dole,choc pewnie teraz jest zamknięta) z ekipa rodaków z twojego regionu.Jest w klimacie hostelu (jeżeli ktoś lubi chodzić po górach i zna klimat PL schronisk to ten na miejscu jest 5 gwiazdkowy, z oddzielnymi pokojami, kuchnia na każdym pietrze ,wystarczający na wypad narciarski ). Ceny przystępne jak na Swiss czy solo czy ze znajomymi,powiem szczerze ze na krótki pobyt śmiało z rodzina mógłbym się tam zatrzymać .Ciepło i czysto co najważniejsze  . Trzy min drogi do stacji kolejowej z której o każdej 37 odjeżdża pociag do stacji K.S. Bilet w cenie skipassa.Do Wengen co 20 min.Sklep spożywczy obok. Wioska ciekawa na spacery . Szum wodospadów powalający.Region na śmiało 5 dni narciarsko żeby się nie nudzić.Ja,nie zwiedziłem Grin.First tu pewnie @Jeeb by się więcej wypowiedział jak również Murren z Schilthorn(4min spacerem od pensjonatu jest kolejka). Dojazd autem rewelacyjny nawet przy dużych opadach śniegu sadze ze łańcuchy nie będą potrzebne .Parking na miejscu. W Wengen,20 min jazdy pociagiem wioska cicha,czysta,bajkowa na spacery,duże lodowisko na wieczory,brak motoryzacji jedynie melexy. Każdy znajdzie coś dla siebie w regionie. ON świetnie przygotowany. A w małych odległościach jazdą autem z tego co wiem kolejne ON. Wiec,warto się wybrać,polecam! 

Edytowane przez Victor
  • Like 3
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tanova napisał:

Mnie się nic nie stanie, ale mąż ma działalność i musi być osiągalny.

Najtaniej jest w sieci Play,bez kombinacji,nawet jak byś miała kupić kartę w Polsce

Ja mam w Orange i wykupuje dodatkowo usługę za 50 zł nazywa się Go 150 i znacząco obniżam koszta,choć nie aż tak jak w Play na kartę dzwoniąc i odbierając bezpośrednio bez pakietów ☺️

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, MarioJ napisał:

Jeeb specjalista od Szwajcari, pomóż konkretnie a nie psioczysz 🙂

to jest moje rozwiązanie,

jest WiFi to dobrze a nie ma to jeszcze lepiej bo jest więcej czasu na przyjemniejsze rozrywki.

Kiedyś jeździłem z grupą przyjaciół na 2 tygodnie do chatki wysoko w górach i nie było nawet radia,

wszyscy przeżyli, mieli kupę radochy i zapominali o problemach, po powrocie świat się nikomu nie zawalił,

teraz wsiada grupa ludzi do kabiny i przez 15 minut nawet się nie odezwą do siebie bo każdy zajęty swoim smartfonem

 

11 godzin temu, tanova napisał:

Nie ma to, jak obcy ludzie mówią, jak mamy żyć i jak pracować.

to przepraszam ale nie ja pierwszy zacząłem pisać o intersie Twojego męża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Victor napisał:

Wioska ciekawa na spacery . Szum wodospadów powalający.Region na śmiało 5 dni narciarsko żeby się nie nudzić.Ja,nie zwiedziłem Grin.First tu pewnie @Jeeb by się więcej wypowiedział jak również Murren z Schilthorn(4min spacerem od pensjonatu jest kolejka). Dojazd autem rewelacyjny nawet przy dużych opadach śniegu sadze ze łańcuchy nie będą potrzebne .Parking na miejscu. W Wengen,20 min jazdy pociagiem wioska cicha,czysta,bajkowa na spacery,duże lodowisko na wieczory,brak motoryzacji jedynie melexy. Każdy znajdzie coś dla siebie w regionie. ON świetnie przygotowany. A w małych odległościach jazdą autem z tego co wiem kolejne ON. Wiec,warto się wybrać,polecam! 

to prawda, cały rejon jest fantastyczny, między 15 a 17 styczna będą wyścigi narciarskie FIS na słynnej trasie z Lauberhornu do Wengen, cieszę się że kilka dni temu mogłem pokazać 10 letniej wnusi to legendarne miejsce

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Jeeb napisał:

teraz wsiada grupa ludzi do kabiny i przez 15 minut nawet się nie odezwą do siebie bo każdy zajęty swoim smartfonem

To fakt,takie czasy. Choć mało jeżdżę komunikacja publiczna to wsiadając ostatnio do wagonika PKP(tu trzeba pochwalić za duży krok do przodu modernizacji i jazdę o czasie, szok ) wszyscy mieli swoje nosy w smartfonach . Przerażający widok .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@idealist, @marcinn - bardzo dziękuję za rzeczowe odpowiedzi :).

Co do innych propozycji, to powiedzmy, że mnie trochę zdziwiły. Zadałam dość konkretne pytanie o internet, wyjaśniłam dlaczego, bo ktoś pytał, a otrzymałam uwagi towarzysko-socjologiczne i garść wspomnień :/.

Kończąc temat - nie jeździmy na narty, żeby siedzieć z nosem w komórce na stoku, ale ludzie mają różną specyfikę pracy - jedni biorą wolne, inni mają elastyczny czas pracy, ale czasem przed albo po nartach trzeba ogarnąć jakiś temat. Porozglądam się jeszcze za innymi kwaterami, może znajdę coś z wifi i problem się rozwiąże. Oby w lutym można było bezpiecznie wyjechać w Alpy, reszta się ułoży.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasze przyzwyczajenie do bycia w łączności jest z pewnością znakiem czasów, ale są też ważne okoliczności życiowe, których nie sposób zignorować. W moim przypadku są to starsi rodzice, z którym w obecnym czasie po prostu muszę się codziennie kontaktować i mieć opracowaną sieć pomocy w razie gdyby coś się wydarzyło. 
Z tego, co widziałam przeszukując ogłoszenia w CH większość kwater ma wifi. My chyba będziemy jedynymi wynajmującymi apartament w budynku wiec mam nadzieję na sprawną sieć wifi. Otrzymaliśmy już PINy do bezobsługowego zameldowania i odbioru karty. Póki co wszystko przedstawia się mocno obiecująco.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...