Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Ośrodki narciarskie Szwajcaria


Matthewinf

Rekomendowane odpowiedzi

19 godzin temu, tanova napisał:

Jak ogarniacie temat roomingu/internetu w Szwajcarii?

Lycamobile  35zł  4.5 GB W ROAMINGU UE/EOG  i jest w tym Szwajcaria

Od 01 styczeń 2021 roku Klienci, którzy zakupili jeden z naszych polskich pakietów (WSZYSTKO W JEDNYM S, M, L, XL, XXL,XXXL), mogą z nich korzystać w roamingu we wszystkich krajach UE i EOG.

Zaleca się klientom, aby w UE/EOG maksymalnie ograniczali przesyłanie danych roamingowych i przypominamy o obowiązujących limitach. Jeżeli aktywowałeś INTERNET (XS) limit wynosi 0.1 GB, INTERNET (S) limit wynosi 0.3 GB, INTERNET (M) limit wynosi 1 GB , INTERNET (L) limit wynosi 1 GB , INTERNET (XL) limit wynosi 1.5 GB , INTERNET (2XL) limit wynosi 2 GB , INTERNET (3XL) limit wynosi 3 GB , INTERNET (4XL) limit wynosi 4.5 GB .

Kraje UE i EOG:
Austria, Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Islandia, Irlandia, Litwa, Liechtenstein, Łotwa, Luksemburg, Malta, Niemcy, Norwegia, Polska, Portugalia, Rumunia, Słowenia, Słowacja, Szwecja,Szwajcaria ,Węgry, Wielka Brytania, Włochy.

 

  • Like 2
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tranzyt (przejazd) przez Austrię z krajów inne niż uznane za bezpieczne:
Bez ograniczeń możliwy jest przejazd przez Austrię w tranzycie bez zatrzymywania się.
W ramach tranzytu możliwe jest jednak zatrzymanie się na stacjach benzynowych i parkingach przy autostradzie. Jako tranzyt traktowany jest również przylot do Austrii i dalsza niezwłoczna podróż np. do Polski samolotem, samochodem lub pociągiem. W przypadku międzylądowania lub opóźnienia w opuszczeniu Austrii samochodem lub pociągiem możliwy jest nocleg w wyznaczonym hotelu na terenie lotniska. Prawo austriackie nie określa maksymalnego czasu trwania tranzytu, zakłada się jednak, że powinien odbywać się bez noclegu na terenie Austrii.

 

Austria - Ministerstwo Spraw Zagranicznych - Portal Gov.pl (www.gov.pl)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, idealist napisał:

Nie komentowałam nawet tam, ale mało realne żeby wymagali pchania samochodu do CH, bo nie można się tankować 😂Możliwe, że ktoś usłyszał Tankstelle, a resztę sobie dośpiewał.

Można zatankować w Niemczech przed granica austriacka. Jeśli przekraczasz granice na A7 w Fussen to zatankuj sie np w Kempten. 
Tu link do cen stacji w Niemczech - 

https://www.clever-tanken.de

 

 

Edytowane przez wojgoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, idealist napisał:

Dzięki @wojgoc Teraz jedziemy tylko przez Niemcy prosto do Szwajcarii.

Zainstaluj appke clever-tanken - pokaże Ci ceny w okolicy gdzie przejeżdżasz.

Jesli jedziesz A4 to proponuje zatankować sie na stacji HEM w Chemnitz -Lichtenau - najtańsze paliwo tam maja😁.

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Victor napisał:

Ile ja cierpkich słów posłałem w okresie użytkowania tej sieci,pewnie nie zliczę . Największa wada operatora-nigdy nie wiesz czy będzie działała po przekroczeniu granicy innego państwa .  

Pewnie ta kupiona w Polsce. Ta kupiona w Szwajcarii działa w roamingu UE, w tym w PL i ma lepsze warunki na roaming.

Dobrym pomysłem jest zakup na miejscu karty razem z doładowaniem w salonie komórkowym. Warto zmienić język na angielaki lub niemiecki w telefonie i poprosić sprzedawcę o konfigurację bo to nie jest takie proste jak się wydaje.

Edytowane przez Ziemowit
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Victor napisał:

Ile ja cierpkich słów posłałem w okresie użytkowania tej sieci,pewnie nie zliczę . Największa wada operatora-nigdy nie wiesz czy będzie działała po przekroczeniu granicy innego państwa .  

Mając nową kartę i będąc w strefie przygranicznej warto zalogować się za granicą i sprawdzić czy wszystko ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, idealist napisał:

Rozumiem, że tranzyt przez Niemcy przebiega bez większych utrudnień? Ze zdziwieniem przeczytałam na jakiejś grupie na FB, ze jadący do Samnaum zostali poinformowani przez austriackiego celnika o zakazie zatrzymywania się i tankowania w AUT, to ostatnie zwłaszcza jest niezrozumiałe 🤔

Tranzyt przez Niemcy bez problemu, żadnych kontroli na granicy. Byłem na sylwestra w niemczech więc dosyć swieże info. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Ziemowit napisał:

Pewnie ta kupiona w Polsce. Ta kupiona w Szwajcarii działa w roamingu UE, w tym w PL i ma lepsze warunki na roaming.

Dobrym pomysłem jest zakup na miejscu karty razem z doładowaniem w salonie komórkowym. Warto zmienić język na angielaki lub niemiecki w telefonie i poprosić sprzedawcę o konfigurację bo to nie jest takie proste jak się wydaje.

A jakie to ma znaczenie gdzie kupiona?

Z drugiej strony nie widzę osobiscie sensu kupowania Lycamobile w PL gdzie starter jakiegokolwiek operatora kosztuje 5 zł i za kolejne 20 zł doładowania mogę rozmawiać bez ograniczeń do wszystkich z minimalnym transferem danych 10GB.

Inaczej ma się to w Europie gdzie usługi są dość drogie i nie wiele się otrzymuje szczególnie transferu internetowego. Jednak, jeżeli chodzi o działanie Lycamobile w danym kraju np BE oferuje podwójna wartość usługi względem ceny innych operatorów . Tak wiec np za 29€ miałem rozmowy do wszystkich 15GB i 1000min dodatkowo po świecie w okresie 30 dni. Problem główny to brak sieci przekraczając granice państw (nie jestem jedyny który ten problem miał).Dla przykładu : jadąc z BE w stronę PL , NL brak sieci w DE wszystko gra a już w PL ponownie jestem bez sieci  i wracając 😂 DE brak sieci NL już jest . Tak wiec nigdy nie wiesz kiedy i gdzie będzie działała  . Brak salonów sprzedażowych tego operatora w którym mógłbyś reklamować jest dodatkowym utrudnieniem. Jest to operator internetowy. Oczywiście jako alternatywa kolejnego nr tel. nie mam nic przeciwko. 
 

Osobiscie polecam wstąpienie do sklepu operatora krajowego i u niego kupno karty. Wystarczy dowód osobisty . 

11 godzin temu, tanova napisał:

 

Tranzyt przez Niemcy jest bezproblemowy - przedwczoraj bliska osoba jechała w kierunku wschód-zachód. Żadnych kontroli granicznych wewnątrz UE nie było. Stacje benzynowe czynne, działają nawet niektóre gastronomiczne drive-thru popularnych sieci fastfoodowych.

 

Potwierdzam osobiscie . Jechałem kilka dni temu,wszystko funkcjonuje normalnie . Przy fastfoodach jedynie parkingi zamknięte ,zakupy w drive i jedzenie gdzieś na parkingu stacji benzynowej . 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Victor napisał:

A jakie to ma znaczenie gdzie kupiona?

 

Duże ma znaczenie. Lycamobile w CH a w PL to różne firmy mające zupełnie inne oferty i działające na podstawie zupełnie innych umów pomiędzy CH a UE. Wspólna jest marka i być może kapitał, ale tego drugiego nie jestem pewien.

Edytowane przez Ziemowit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jest z Orange Polska i Orange Austria. Dwie różne firmy działające pod jedną marką. Podłączenie się do nadajników Orange w Austrii jak masz polski abonament w Orange nie daje żadnego dodatkowego profitu. A pani w salonie Orange w Austrii, raczej nie pomoże, jeśli kartę masz z Polski, bo nie będzie miała Cię w bazie klientów.

Edytowane przez Ziemowit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Ziemowit napisał:

Podobnie jest z Orange Polska i Orange Austria. Dwie różne firmy działające pod jedną marką. Podłączenie się do nadajników Orange w Austrii jak masz polski abonament w Orange nie daje żadnego dodatkowego profitu, a pani w salonie Orange w Austrii, jeśli będziesz miał sprawę, nie pomoże, jeśli kartę masz z Polski, bo nie będzie miała Cię w bazie klientów.

Tylko tu jest to jedna firma Orange. Lycamobile ma podpisane umowy z różnymi operatorami w różnych państwach na ich pasma. W PL jest to z tego co pamietam Plus. Tak wiec w danym kraju wszystko będzie działało bez przeszkód . Problem jest kiedy przemieszczamy się miedzy różnymi krajami i różnymi operatorami. 
 

Używałem tej sieci ponad trzy lata z racji dodatkowych 1000min po świecie gdzie żaden operator nie miał takiej oferty w tak niskiej cenie.Ale odbiegamy @Ziemowit od tematu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do Scuol- był tam ktoś przez całe 6 dni? Rozważam tam wyjazd w drugim tygodniu lutego.

Byłby to mój debiut w Szwajcarii. Z przyczyn logistyczych rozważam ośrodki w Gryzonii. W grę wchodzi Sankt Moritz i Corvatsch, Laax, Arosa Lenzerheide, Samnaun i Scuol.

Czy w Scuol w tym terminie będzie zauważalnie mniejszy tłok niż w większych ośrodkach w tym rejoniem? Czy te 70km tras da się realnie odczuć, czy to bardziej papierowy tygrys? Jakoś nie bardzo uśmiecha mi się godzina jazdy do Samnaun czy Sankt Moritz stamtąd, więc całość pobytu spędzałbym na miejscu. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Orientuję się ktoś jak wygląda obecnie sytuacja w Samnaun? Mam rezerwację na 20-24 stycznia.
Te 45 km otwartych tras to jest wszystko co znajduję się po stronie Swiss? Czy mogą coś jeszcze na dniach otworzyć?
Jak wygląda sprawa z jedzeniem i piciem na stoku? Jakieś restauracje na wynos? Jedzenie w ogródkach na powietrzu? Czy w ogóle wszystko zamknięte? Będę wdzięczny jak ktoś podzieli info :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...