Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Ośrodki narciarskie Szwajcaria


Matthewinf

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka zdjęć na podparcie powyższego w Jungfrau.

Mieliśmy jeden dzień słońca, jeden dzień jeszcze dobrej widoczności. I to były dwa dni jeżdżenia po twardych trasach. Kolejne trzy dni to ciągły opad, słaba widoczność, puch i miękko na trasach. Jeeb - oficjalne podziękowania dla Ciebie za cenne wskazówki 🙂 Szkoda że to już koniec.

Murren

DSC02620.thumb.JPG.7023647642181f235ddbf1f7ab81d1fc.JPG

DSC02619.thumb.JPG.655b3bb3435db8d1a41d1853f97f538a.JPG

DSC02628.thumb.JPG.de17f1b5d335c374b536fa4a15b994d6.JPG

DSC02635.thumb.JPG.70c18ce1ba7f3270df8775c64737c867.JPG

DSC02627.thumb.JPG.3ef29e64de24847acc1c1151cc740d76.JPG

DSC02632.thumb.JPG.e9d6304aa20c07d0075a5a2d52f3a886.JPG

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuję wyjazd w dniach 23-30 Stycznia do Arosa lub St Moritz, z tego co widzę znowu mają być obfite opady śniegu.

Na różnych stronach z prognozą pogody szczególnie j2ski.com widzę iż St Moritz ma mniejsze zawsze opady niż Arosa

pewnie różnica w wysokościach, czy ktoś ma podobne doświadczenia iż w czasie mozliwych opadów bezpieczniej wybrać St Moritz mimo wyższych cen? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, tvmallek napisał:

Planuję wyjazd w dniach 23-30 Stycznia do Arosa lub St Moritz, z tego co widzę znowu mają być obfite opady śniegu.

Na różnych stronach z prognozą pogody szczególnie j2ski.com widzę iż St Moritz ma mniejsze zawsze opady niż Arosa

pewnie różnica w wysokościach, czy ktoś ma podobne doświadczenia iż w czasie mozliwych opadów bezpieczniej wybrać St Moritz mimo wyższych cen? 

 

W St. Moritz szwajcarski odpowiednik sanepidu zamknął dwa eleganckie hotele w związku z kwarantanną i wykryciem wirusa w mutacji południowoafrykańskiej - jeszcze gorszej niż brytyjska. W trybie natychmiastowym zamknięto szkoły, szkółki narciarskie i zarządzono masowe testy dla ludności i gości oraz zredukowanie kontaktów do minimum. Stacja narciarska jednak działa. https://www.blick.ch/schweiz/graubuenden/hotels-in-quarantaene-massentests-angeordnet-mutiertes-coronavirus-breitet-sich-in-st-moritz-aus-id16298235.html

  • Thanks 2
  • Sad 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, MarioJ napisał:

Wengen, St Moritz, zbierają się niestety czarne chmury nad Szwajcarią,

dwa ogniska da się zdusić,
jak będą takie kolejne, to będzie koniec z hotelami

 

@MarioJ - hotele w Szwajcarii były otwarte wiosną, cały czas - nawet jak zamknięto ośrodki. Nie wiem, jaką drogą pójdą Helweci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tanova napisał:

W St. Moritz szwajcarski odpowiednik sanepidu zamknął dwa eleganckie hotele w związku z kwarantanną i wykryciem wirusa w mutacji południowoafrykańskiej - jeszcze gorszej niż brytyjska. W trybie natychmiastowym zamknięto szkoły, szkółki narciarskie i zarządzono masowe testy dla ludności i gości oraz zredukowanie kontaktów do minimum. Stacja narciarska jednak działa. 

Mam rezerwację na drugi tydzień lutego właśnie do Sankt Moritz. Ciekawe czy zamkną do tego czasu. A może zdążą się zamknąć i otworzyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.01.2021 o 17:09, surfing napisał:

Lycamobile  35zł  4.5 GB W ROAMINGU UE/EOG  i jest w tym Szwajcaria

Od 01 styczeń 2021 roku Klienci, którzy zakupili jeden z naszych polskich pakietów (WSZYSTKO W JEDNYM S, M, L, XL, XXL,XXXL), mogą z nich korzystać w roamingu we wszystkich krajach UE i EOG.

Zaleca się klientom, aby w UE/EOG maksymalnie ograniczali przesyłanie danych roamingowych i przypominamy o obowiązujących limitach. Jeżeli aktywowałeś INTERNET (XS) limit wynosi 0.1 GB, INTERNET (S) limit wynosi 0.3 GB, INTERNET (M) limit wynosi 1 GB , INTERNET (L) limit wynosi 1 GB , INTERNET (XL) limit wynosi 1.5 GB , INTERNET (2XL) limit wynosi 2 GB , INTERNET (3XL) limit wynosi 3 GB , INTERNET (4XL) limit wynosi 4.5 GB .

Kraje UE i EOG:
Austria, Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Islandia, Irlandia, Litwa, Liechtenstein, Łotwa, Luksemburg, Malta, Niemcy, Norwegia, Polska, Portugalia, Rumunia, Słowenia, Słowacja, Szwecja,Szwajcaria ,Węgry, Wielka Brytania, Włochy.

 

Korzystałem przez tydzień z polskich kart Lucamobile w Szwajcatii - i poza mega utrudnieniami w postaci konieczności ręcznej konfiguracji punktów dostępu przy każdym przekroczeniu granicy (co np. przy korzystaniu z nawigacji / android auto  - było delikatnie mówiąc uciążliwe) oceniam pozytywnie działanie roamingu. Wybrałem pakiet za 25 zł / 3GB w roamingu. Na miejscu w Szwajcarii karty pracowały poprawnie / może bez szału (tylko 3g i transfery niezbyt wysokie) ale działały.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.01.2021 o 16:26, Gacek1964 napisał:

Czy pociąg z St Moritz do Diavolezzy ze skipasem jest bezplatny?

Lepiej najpierw jeździć na Diavolezie a potem na Lagalb czy nie ma to różnicy?

Chętnie się dowiem też czy pociąg jest - z racji pogody odpuściłem sobie podróż na Diavozellę - ale co mogę podpowiedzieć to to że z Diavozelli można przejechać na nartach + talerzyk do Lagalb a w drugą nie 

o pociągach / transporcie szukałem przed wyjazdem informacji i nie znalazłem - a na miejscu już zapomniałem zapytać 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, gkoperek napisał:

Chętnie się dowiem też czy pociąg jest - z racji pogody odpuściłem sobie podróż na Diavozellę - ale co mogę podpowiedzieć to to że z Diavozelli można przejechać na nartach + talerzyk do Lagalb a w drugą nie 

o pociągach / transporcie szukałem przed wyjazdem informacji i nie znalazłem - a na miejscu już zapomniałem zapytać 😀

Jutro sprawdzę Diavolezze. Raczej pojedziemy autobusem bo wychodzi korzystniej czasowo ze względu na przesiadkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 hours ago, gkoperek said:

Korzystałem przez tydzień z polskich kart Lucamobile w Szwajcatii - i poza mega utrudnieniami w postaci konieczności ręcznej konfiguracji punktów dostępu przy każdym przekroczeniu granicy (co np. przy korzystaniu z nawigacji / android auto  - było delikatnie mówiąc uciążliwe) oceniam pozytywnie działanie roamingu. Wybrałem pakiet za 25 zł / 3GB w roamingu. Na miejscu w Szwajcarii karty pracowały poprawnie / może bez szału (tylko 3g i transfery niezbyt wysokie) ale działały.

 

Mieliście doświadczenia z kartami miejscowych operatorów? Którą najlepiej wybrać na tygodniowy wyjazd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre wiadomości z Gryzonii / Graubünden 9_9:

 
19.01.2021 Spełnione warunki dalszego funkcjonowania ośrodków narciarskich
Rząd przyjmuje do wiadomości, że obecnie spełnione są warunki dalszego funkcjonowania ośrodków narciarskich. Szeroko zakrojona strategia testowania na koronawirusa to potwierdza. Dlatego też przedłuża się zgodę na funkcjonowanie ośrodków do niedzieli 28 lutego 2021 włącznie
 
Oby tylko Polska nie znalazła się na liście obszarów ryzyka 🙏.
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, tanova napisał:

Dobre wiadomości z Gryzonii / Graubünden 9_9:

 
19.01.2021 Spełnione warunki dalszego funkcjonowania ośrodków narciarskich
Rząd przyjmuje do wiadomości, że obecnie spełnione są warunki dalszego funkcjonowania ośrodków narciarskich. Szeroko zakrojona strategia testowania na koronawirusa to potwierdza. Dlatego też przedłuża się zgodę na funkcjonowanie ośrodków do niedzieli 28 lutego 2021 włącznie
 
Oby tylko Polska nie znalazła się na liście obszarów ryzyka 🙏.

Wracając dziś z Diavolezzy widzieliśmy w St Moritz ogromne kolejki jak mniemam do testowania ludnosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minutes ago, tanova said:

Dobre wiadomości z Gryzonii / Graubünden 9_9:

 
19.01.2021 Spełnione warunki dalszego funkcjonowania ośrodków narciarskich
Rząd przyjmuje do wiadomości, że obecnie spełnione są warunki dalszego funkcjonowania ośrodków narciarskich. Szeroko zakrojona strategia testowania na koronawirusa to potwierdza. Dlatego też przedłuża się zgodę na funkcjonowanie ośrodków do niedzieli 28 lutego 2021 włącznie
 
Oby tylko Polska nie znalazła się na liście obszarów ryzyka 🙏.

Jutro ma być aktualizacja tej listy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, tanova napisał:

Dobre wiadomości z Gryzonii / Graubünden 9_9:

 
19.01.2021 Spełnione warunki dalszego funkcjonowania ośrodków narciarskich
Rząd przyjmuje do wiadomości, że obecnie spełnione są warunki dalszego funkcjonowania ośrodków narciarskich. Szeroko zakrojona strategia testowania na koronawirusa to potwierdza. Dlatego też przedłuża się zgodę na funkcjonowanie ośrodków do niedzieli 28 lutego 2021 włącznie
 
Oby tylko Polska nie znalazła się na liście obszarów ryzyka 🙏.

 

7 minut temu, tanova napisał:

Tak, masowe testy ludności i turystów w Sankt Moritz to skutek ujawnienia się hotspotów w dwóch tamtejszych ekskluzywnych hotelach. 

Jak ja tych Szwajcarów szanuję. Pokazują, że zwyczajnie można podejść do tematu odpowiedzialnie. Klasa!

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, gkoperek napisał:

A jak oceniasz diavolezze? 

Ludzi bardzo mało jeżeli w całym ośrodku jeździło 100 osób to im tak zawazam. Trasy bardzo fajne z góry do dołu są z 3 warianty, głównie łagodne, jedynie trasa numer  4 była ostrzejsza. Minus to wagon z dołu jeździ co 20 minut.

Lagalb dwie czerwone trasy i jedna czarna, generalnie trudniejsze ale według mnie ciekawsze. Z Diavolezzy do Lagalb dojedziesz na nartach natomiast w drugą stronę tylko bus lub pociąg.

 

 

 

 

  • Like 2
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...