Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Ośrodki narciarskie Szwajcaria


Matthewinf

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, call_me_michael napisał:

hmmm, byłem przekonany, że aktualizują tą listę co tydzień...

Jednak miałeś rację - jest nowa lista. Dla nas - bez zmian, również po 1 lutego wjazd bez kwarantanny:

https://www.bag.admin.ch/bag/de/home/krankheiten/ausbrueche-epidemien-pandemien/aktuelle-ausbrueche-epidemien/novel-cov/empfehlungen-fuer-reisende/quarantaene-einreisende.html

 

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, przez Covid zamiast do doliny Zillertal w Austrii wybieram się w połowie lutego do ośrodka Flumserberg. Wybrałem go ze względu na dojazd z PL i ceny kwater. Mam prośbę do tych, którzy tam byli o ich jak najbardziej subiektywna ocenę tego miejsca i kilka informacji nt. tego rejonu - jak stoki, infrastruktura narciarska i itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jeeb napisał:

Ładne widoki, nowoczesne wyciągi, w wolne od pracy dni dosyć zatłoczony ze względu na bliskość Zurychu

Podpowiesz co byś wybrał z trójki: Flumsberg, Scuol lub Arosa/Lenzerheide?
Wiadomo tras najwięcej w Arosa/Lenzerheide, ceny najniższe w Scuol. Może są inne aspekty, które warto rozważyć np. długość tras czy szybkie nowoczesne wyciągi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Michał8282 napisał:

Witam, czy ktoś ostatnio był w Laax i jak ocenia warunki? Jadę od 24.01 i jestem ciekawy czego mogę się spodziewać? Pozdrawiam i udanego szusowania dla wszystkich.

aplkacja InsideLAAX, tam są wszystkie obiektywne informacje w stylu ilość otwartych kolei, otwartych km tras itd. Teraz średnio na 224 km jest otwartych między 112, a ok. 170 km. Wyciągi chodzą prawie wszystkie. Prognozy na przyszły tydzień w kratkę, niedziela do wtorku ładnie, środa do piątku opady śniegu, czyli też ekstra. O sprawach subiektywnych ciężko dyskutować, sam zobaczysz. Kolega jest tam obecnie, bardzo chwali, ja tam jadę pojutrze.

Aha, jeżeli chodzi o ilość ludzi, to wg info od kolegi (a jest wybredny) to... nie mogę zacytować na forum, ale w sposób literacki można to ująć tak: bardzo mało. 

Edytowane przez waldek71
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, ski89 napisał:

Podpowiesz co byś wybrał z trójki: Flumsberg, Scuol lub Arosa/Lenzerheide?
Wiadomo tras najwięcej w Arosa/Lenzerheide, ceny najniższe w Scuol. Może są inne aspekty, które warto rozważyć np. długość tras czy szybkie nowoczesne wyciągi?

Witam, też sie zastanawiamy nad wyjazdem do Arosa/Lenzerheide albo Davos ( bierzemy pod uwagę te ośrodki ze względu na wielkość terenów i odległość z centrum Polski, chyba , że ktoś doświadczony z tym rejonem może zasugerować coś jego zdaniem lepszego) 
Chcemy jechać na początku lutego w 4 osoby na 5-6 dni. 
Super ,gdyby ktoś z wiedzą nt Szwajcarii napisał na forum taki mini poradnik, gdzie warto jechać, których ośrodków lepiej unikać, na co uważać.
Szczególnie ciężko mi znaleźć jakieś sprawdzone strony z ofertami noclegów, coś jak www.miafassa.it dla dolomitów, tam jest to super zrobione.
Dolomity i Austrię mamy przez lata dobrze objechaną , a tej Szwajcarii się jakoś boję.
Niestety organizacja tego wyjazdu idzie mi jak po gruzie, albo drogie karnety, albo kosmicznie drogie apartamenty, albo ośrodek malutki, albo strasznie daleko gdzieś pod francuską granicą. 
Ewidentnie potrzebny jest ktoś kto mi oczy otworzy i powie : zrób tak i tak i będzie dobrze.

PLEASE HELP !!!

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, ski89 napisał:

Podpowiesz co byś wybrał z trójki: Flumsberg, Scuol lub Arosa/Lenzerheide?
Wiadomo tras najwięcej w Arosa/Lenzerheide, ceny najniższe w Scuol. Może są inne aspekty, które warto rozważyć np. długość tras czy szybkie nowoczesne wyciągi?

Wybrałem Flumsberg ze względu na: odległość z PL, cenę karnetu - na 6 dni=283 franków i bardzo atrakcyjny koszt apartamentu z kuchnią dla 3 dorosłych. Mam świadomość, że ośrodek jest mały - czynne obecnie ok. 50 km tras, stąd pomysł, że na 2 dni pojedziemy do Davos.

W Scoul i okolicy nie mogłem znaleźć apartamentu, ilość czynnych tras podobna, a karnet ciut tańszy. Atrakcyjna jest też bliskość do Samnaun, które znam z wyjazdów do Ischgl, gdzie na strefie można zrobić zakupy.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gotowy plan na Szwajcarię, proszę bardzo. Nocleg w Zweisimmen, jazda w ośrodkach Lenk-Adelboden i Gstaad. Te dwa ośrodki są zupełnie wystarczające na 6 dni jazdy. Lenk-Adelboden ma bardzo dobrą, nowoczesną infrastrukturę, w Gstaad jest gorzej. My mieszkaliśmy w Lenk i jeden ośrodek nam wystarczył, Gstaad nie daliśmy rady ogarnąć ze względu na pogodę.

Nie należy się bać Szwajcarii, kraj jak każdy inny. Sporo przydatnych wskazówek było zamieszczanych w tym temacie i temacie wyjazdów alpejskich w Covidzie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minutes ago, Matus89 said:

właśnie przed chwilą kupiłem online, odbiór w automacie przy dolnej stacji kolejki Motta Naluns.

wydaje mi się, że gdzieś natknąłem się na info, że kasy w ogóle zamknięte

ja właśnie nie znalazłem info, że kasy są zamknięte i stąd moje pytanie

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...