Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Ośrodki narciarskie Szwajcaria


Matthewinf

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , 

Mam pytania  do tych co podróżują do Szwajcarii. Jako ze dawno nie podróżowałam autem z nartami . Ostatnio autokarze do Francji 🙂 .Teraz Szwajcaria - Verbier 6- 13 marca 

1.Czy nie ma problemu z przewożeniem nart w aucie - posiadam bagażnik z "dziurą" po środku na narty. Samochód kombii, podróżują 2 osoby , narty oczywiście przypięte pasami etc . Podróż przez Niemcy . 

2 Pytanie co do przewożenia żywności przez granicę - czytałam artykuł i wiem o obostrzeniach , ilościach ...etc  do 300 franków na osobę  . Jak to wygląda w praktyce ? Miła ktoś jakieś doświadczenia 

Będę wdzięczna za odp ....

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, poema napisał:

Czy nie ma problemu z przewożeniem nart w aucie - posiadam bagażnik z "dziurą" po środku na narty. Samochód kombii, podróżują 2 osoby , narty oczywiście przypięte pasami etc . Podróż przez Niemcy . 

2 Pytanie co do przewożenia żywności przez granicę - czytałam artykuł i wiem o obostrzeniach , ilościach ...etc  do 300 franków na osobę  . Jak to wygląda w praktyce ? Miła ktoś jakieś doświadczenia 

Nie ma problemu z przewożeniem nart w środku. Swoje miałem schowane w pokrowcu i leżały luźno,bagażnik plus jedna cześć siedzenia tylnego złożona . W bagażniku miałem również w torbie produkty spożywcze plus napoje nie było problemu . Wiec nie ma co panikować na temat produktów spożywczych jeżeli ich nie przewozimy w nadmiarze . 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Victor napisał:

Nie ma problemu z przewożeniem nart w środku. Swoje miałem schowane w pokrowcu i leżały luźno,bagażnik plus jedna cześć siedzenia tylnego złożona . W bagażniku miałem również w torbie produkty spożywcze plus napoje nie było problemu . Wiec nie ma co panikować na temat produktów spożywczych jeżeli ich nie przewozimy w nadmiarze . 

super dziękuję za  odpowiedź  i informację 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Victor napisał:

Nie ma problemu z przewożeniem nart w środku. Swoje miałem schowane w pokrowcu i leżały luźno,bagażnik plus jedna cześć siedzenia tylnego złożona .

ale miałeś kontrolę, która stwierdziła, że ok? bo ja też narty w pokrowcu i nie za bardzo mam pomysł jak to na sztywno przymocować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, mnrdov napisał:

ale miałeś kontrolę, która stwierdziła, że ok? bo ja też narty w pokrowcu i nie za bardzo mam pomysł jak to na sztywno przymocować

Oczywiście,wjeżdżając na granicę celnik zapytał gdzie i w jakim celu jadę . Wiec,na odpowiedz że na narty,skontrolował bagażnik . Tak wiec jeden kontrolowal bagażnik a druga celniczka poprosiła o otworzenie drzwi tylnych od pasażera i  stwierdziła że faktycznie są narty(auto mam z mocno przyciemnionymi szybami tylnymi) które leżały luzem nie przypięte( oczywiście inny może się pruć żeby były,może być i taka sytuacja,aczkolwiek ja takiej nie miałem ) . Po kontroli z dużym uśmiechem życzyli miłego odpoczynku, a i jeszcze winietkę poprosili żebym kupił- koszt 40 franków na 13 miesięcy w sumie ważna . 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Victor napisał:

Oczywiście,wjeżdżając na granicę celnik zapytał gdzie i w jakim celu jadę . Wiec,na odpowiedz że na narty,skontrolował bagażnik . Tak wiec jeden kontrolowal bagażnik a druga celniczka poprosiła o otworzenie drzwi tylnych od pasażera i  stwierdziła że faktycznie są narty(auto mam z mocno przyciemnionymi szybami tylnymi) które leżały luzem nie przypięte( oczywiście inny może się pruć żeby były,może być i taka sytuacja,aczkolwiek ja takiej nie miałem ) . Po kontroli z dużym uśmiechem życzyli miłego odpoczynku, a i jeszcze winietkę poprosili żebym kupił- koszt 40 franków na 13 miesięcy w sumie ważna . 

My jedziemy we dwoje tak więc jest mozwość przymocowania pasami oraz linkami , narty  wystają za obrys  bagażnika zazwyczaj wiec nie ma inne możlwiosci by tego ie zobaczyli 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, mnrdov napisał:

narty w pokrowcu i nie za bardzo mam pomysł jak to na sztywno przymocować

Pasami :) , proponuję poczekaj na możliwość ponownego wyjazdu do Szwajcarii autobusem, a pierwszy raz samochodem  to raczej wiosną Austria.

W dniu 24.10.2018 o 22:03, moruniek napisał:

W Audi taki pokrowiec był swego czasu dodawany jako wyposażenie standardowe pojazdu w Niemczech a nie każdy posiadacz Audi jeździ na nartach, w Skodzie trzeba było zapłacić za niego 500 zł extra, stąd pewnie różnica w cenie.

 

Coś takiego, najlepiej znaleźć sprzedawcę w swojej okolicy i podjechać do niego z pokrowcem i samochodem. Można sprawdzić czy pasuje, ewentualnie wysłać zdjęcie końcówki mocowania pasa przy pokrowcu i przy pasach samochodowych. 

https://allegro.pl/automax-przedluzacz-pasa-bezpieczenstwa-29cm-i7617583986.html 

https://allegro.pl/zapinka-przejsciowka-adapter-pasow-bezpieczenstwa-i6746369657.html

 

W dniu 18.12.2018 o 11:47, surfing napisał:

Skusiłem się na ten pokrowiec, klamrę zeszlifowałem i jest uniwersalna :)

P1060640.JPG.9c1cef0a7f3b152af74446143cddd441.JPG

Przedłużka też wymagała minimalnego podszlifowania, bo u mnie pasowała tylko na gniazdo pasa środkowego.

P1060642.JPG.ff556d09a737cd0cb3545dabb77ea529.JPG

Teraz dopiero odkryłem walizkę z kółkami, rozpinaną na całej długości- czego mi trochę brakuje w zakupionym pokrowcu

https://www.decathlon.pl/pokrowiec-900--id_8398284.html

big_1244086.jpg

Pokrowiec na 4 pary nart

jeszcze obejrzyj

@mrnd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry Wieczór Wszystkim,

W panice i trybie pilnym po ostatnich decyzjach rządu włoskiego moja ekipa przekierowuje swoje zainteresowanie na Szwajcarię. Z różnych powodów prawdopodobnie pojedziemy do Zermatt i stąd mam kilka pytań:

1. Z mapy wygląda to na ON z upierdliwą logistyką, przypomina mi to Selle Rondę (jeździłem głównie w Dolimitach) - mnóstwo wyciągów, pociągów, przesiadek, a mało samego jeżdżenia. Czy tak w rzeczywistości jest?

2. Ceny (poza oczywistymi typu noclegi itd.). Wiem co ogólnie mówi się o Zermatt ale czy jest aż tak źle typu piwo na stoku 25 CHF? Jak wyglądają ceny w sklepach itd.?

3. Czy jest tam w obecnym czasie jakakolwiek szansa na polskiego instruktura dla małego dziecka (5 l.)? Czy marzenie ściętej głowy?

4. Czy w kontekście powyższych Laax albo Arosa wypadają wyraźnie lepiej?

I pytanie ogólne? Koleżanki i koledzy tu w różnych dyskusjach przekazują info, że generalnie jest mało ludzi - czy ktoś wie jak to wygląda w Zermatt i Laax? Bo widzę sporo takiego hype'u wśród młodych szczególnie na Laax więc zastanawiam się czy nie wpadnę w jakiś tłum.

Dziękuję z góry, obiecuję zdawać bieżące raporty, wyjazd 28 lutego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, te24 napisał:

1. Z mapy wygląda to na ON z upierdliwą logistyką, przypomina mi to Selle Rondę (jeździłem głównie w Dolimitach) - mnóstwo wyciągów, pociągów, przesiadek, a mało samego jeżdżenia. Czy tak w rzeczywistości jest?

to zależy gdzie będziecie mieszkać, najlepiej w Zermatt w okolicach dworca kolejowego albo przy dolnej stacji MatterhornExpress

Godzinę temu, te24 napisał:

2. Ceny (poza oczywistymi typu noclegi itd.). Wiem co ogólnie mówi się o Zermatt ale czy jest aż tak źle typu piwo na stoku 25 CHF? Jak wyglądają ceny w sklepach itd.?

Najdroższe piwo w w knajpie na stoku 8 CHF 0,4l

W sklepie między 1,20 a 2,20 CHF półlitrowa puszka, inne produkty ok. 20% drożej niż w dolinie

Godzinę temu, te24 napisał:

3. Czy jest tam w obecnym czasie jakakolwiek szansa na polskiego instruktura dla małego dziecka (5 l.)? Czy marzenie ściętej głowy?

raczej nie znajdziesz

Godzinę temu, te24 napisał:

na Laax więc zastanawiam się czy nie wpadnę w jakiś tłum.

Godzinę temu, te24 napisał:

4. Czy w kontekście powyższych Laax albo Arosa wypadają wyraźnie lepiej?

W Laax i Flims na dolnych stacjach rano możesz nawet i 1,5 gdziny odstać

Lepiej jechać do Lenzerheide

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlochy wypadaja z gry. Zostaje Szwajcaria. Szukam na szybko jakiegos apartamentu na tydzien i jest katastrofa z dostepnoscia. Nie ma prawie nic, a jak jest to ceny typu 12 000 na 6 nocy.

Ten region Lenzerheide faktycznie ciekawy. Szukacie apartamentow poza booking gdzies?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, descente napisał:

Wlochy wypadaja z gry. Zostaje Szwajcaria. Szukam na szybko jakiegos apartamentu na tydzien i jest katastrofa z dostepnoscia. Nie ma prawie nic, a jak jest to ceny typu 12 000 na 6 nocy.

Ten region Lenzerheide faktycznie ciekawy. Szukacie apartamentow poza booking gdzies?

Spróbuj przez strony ośrodków. Tak na szybko spojrzałam na stronę surselva.info - regionu, do którego mieliśmy zamiar jechać. Jest kilkanaście ofert na przyszły tydzień od 700 CHF, np. w Ilanz - 10 minut drogi od Flims-Laax i dwóch innych ośrodków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.02.2021 o 23:22, Jeeb napisał:

Lepiej jechać do Lenzerheide

I tak robimy. Zatrzymujemy się koło Chur, prosty dojazd i do L/A i do Laax jak będzie taki pomysł. W Arosie znalazłem polskie przedszkole narciarskie. Trochę informacji jest w necie, że na dole w Zermatt kolejki. W L/A na parkingach pustki widać nawet na kamerkach :D 

Dziękuję za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...