Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Ośrodki narciarskie Szwajcaria


Matthewinf

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, idealist napisał:

Wydaje mi się, że wtedy była to reakcja na pojawienie się brytyjskiej mutacji i próba zatrzymania tejże.

Tak, też tak obstawiam. Według tego co widnieje na wszystkich szwajcarskich stronach teraz do 20.03 można normalnie wjeżdżać i dopiero od 22.03 liczy się czy "w ciągu ostatnich 10 dni było się w Polsce".

Ja w każdym razie 20.03 jadę - jak utknę na kwarantannie to uprzedzę tych, którzy chcą jechać w niedzielę :P

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś jechał w ostatnim czasie do/z Scuol przez Garmish-Partenkirchen  (przejście graniczne Griesen-Erwald) ? 

Jak wyglada tam sytuacja w obydwu kierukach? Rozważam wyjazd 20.03 i analizuję możliwe trasy.
 

Sorki że wrzucam to samo pytanie w dwóch miejscach ale obydwa pasują :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.02.2021 o 14:47, poema napisał:

Witam , 

Mam pytania  do tych co podróżują do Szwajcarii. Jako ze dawno nie podróżowałam autem z nartami . Ostatnio autokarze do Francji 🙂 .Teraz Szwajcaria - Verbier 6- 13 marca 

1.Czy nie ma problemu z przewożeniem nart w aucie - posiadam bagażnik z "dziurą" po środku na narty. Samochód kombii, podróżują 2 osoby , narty oczywiście przypięte pasami etc . Podróż przez Niemcy . 

2 Pytanie co do przewożenia żywności przez granicę - czytałam artykuł i wiem o obostrzeniach , ilościach ...etc  do 300 franków na osobę  . Jak to wygląda w praktyce ? Miła ktoś jakieś doświadczenia 

Będę wdzięczna za odp ....

 

 

 

Witam kolegów ....

Byłam...wróciłam  

dziękuję bardzo za wasze cenne uwagi 

wyjazd się udał oczywiście :)

Parę szczegółów  :

wyjazd 6-13 marca region verbier 

region z trasami różnorodnymi ale jednak nie dla poczatkujących

karnet na 4 doliny 355franków - warto pytać w hotelu  o zniżki na skipasy 

hotel - wspaniały standard - nie francuski 😉  i działające wifi w pokoju - duży plus - dojście do kolejki 1min

przejazd warszawa - le tzoumaz - około 16 godzin  - przez Niemcy - nie było w tym czasie żadnych kontroli po obu stronach  , w Szwajcarii tez nie mieliśmy kontroli po zakupie winiety  wiec to co zakupiliśmy w Polsce było bezpieczne 

Narty w samochodzie  bez problemów

bary na stoku otwarte bary ale tylko na zewnątrz może odbywać się konsumpcja - vino 5 franków , piwo 5 franków , pizza 21 ... w sklepie w miasteczku  bagietka 3 franki , piwo od 3-11, jajka 5-6 ...,cola 3 ,

 

dane na chwile przyjazdu do polski 

do następnego sezonu .....

jak by co pytacie ....

Edytowane przez poema
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.03.2021 o 13:34, poema napisał:

przejazd warszawa - le tzoumaz - około 16 godzin  - przez Niemcy - nie było w tym czasie żadnych kontroli po obu stronach  , w Szwajcarii tez nie mieliśmy kontroli po zakupie winiety  wiec to co zakupiliśmy w Polsce było bezpieczne 

Ja nie nie miałem tyle szczęścia, ale najważniejsze, że rzutem na taśmę udało się i już jesteśmy w Grindelwald,

a tutaj:

 

 

apres-ski w Grindelwald.jpg

Grzaniec z kociołka 5 Fr.jpg

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

W Szwajcarii przepisy w związku z covid unormują się po referendum  28.11.2021

Aktualnie trwają protesty przeciw „przepustkom sanitarnym”. Bern 23.10.2021 masowy,wielotysięczny protest przeciwko paszportom szczepionkowym. Protestujący niosą jarzma dla bydła i dzwonki pasterskie, jako symbol pragnienia klasy rządzącej aby traktować ludzi jak żywy inwentarz.

 

  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MarioJ napisał:

Nie zauważyłem żeby w Szwajcarii ostatni sezon był normalny. Np. ilość narciarzy była bardzo mała. Restauracje były zamknięte w środku.

Tam, gdzie byłem, Aletsch Arena, były otwarte, z tym, że były pewne uwarunkowania, jak na przykład ruch jednokierunkowy i co drugi stolik dostępny, poza tym było normalnie. A narciarzy było dużo, czasami swoje trzeba było odczekać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...