Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Co dalej z Polskimi Stacjami Narciarskimi po 17 stycznia?


Plywak

Rekomendowane odpowiedzi

Właściciel stoku: wsparcie od rządu jest śmieszne, a wręcz skandaliczne

Jedno jest pewne, że się nie poddajemy. Wykorzystujemy sprzyjającą pogodę i śnieżymy. Czekamy na zajęcie stanowiska przez stacje na południu Polski. Tam jest siła argumentacji i na pewno podejmiemy podobne działania, bo w jedności jest siła – mówi Onetowi Zenon Dańda, właściciel Parku Rozrywki Sabat Krajno w woj. świętokrzyskim.

https://wiadomosci.onet.pl/kielce/swietokrzyskie-wlasciciel-stoku-wsparcie-jest-smieszne-a-wrecz-skandaliczne/5w9hcj3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, izydar napisał:

Nie znam gościa - mocny w gębie, ale mało wiarygodny - śmiem wątpić żeby ten bunt miał szanse powodzenia.

Max 1- 2 dni może wytrzymają, nie więcej.

- Sam chorowałem na koronawirusa. To lekka, przyjemna choroba – powiedział na antenie Radia ZET inicjator akcji Góralskie Veto Sebastian Pitoń. Dodatkowo ten gość postulował swego czasu likwidację Tatrzańskiego Parku Narodowego i rozdysponowanie tamtejszych ziem dla górali. Fajnego sobie wybrali "przywódcę"xD 

Edytowane przez Author
  • Like 3
  • Thanks 4
  • Haha 3
  • Sad 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Author napisał:

- Sam chorowałem na koronawirusa. To lekka, przyjemna choroba – powiedział na antenie Radia ZET inicjator akcji Góralskie Veto Sebastian Pitoń. Dodatkowo ten gość postulował swego czasu likwidację Tatrzańskiego Parku Narodowego i rozdysponowanie tamtejszych ziem dla górali. Fajnego sobie wybrali "przywódcę"xD 

W zasadzie to nie ma tu co komentować, brak słów i gwóźdź do trumny dla sprawy otwarcia stoków.

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Krakus81 napisał:

Komunikaty to dupochron, a nie realne działanie. W Kasinie były nadawane, początkowo mało razy, w kolejnych pobytach częściej. Płotki wystawione dłuższe w kolejnych pobytach, ale to nic nie dawało. Bo od strony kasy nie były wystawione i cwaniaki zjeżdżały z góry i od dołu się pchali do kolejki tworząc mega tłum i tarasując prawy pas. Tak samo cwaniaki od kas. 

Komunikaty nikogo nie interesowały. Gdyby byli wystawieni ochroniarze przez ON Kasina Ski i upomali KONKRETNYCH LUDZI i KONKRETNE GRUPY LUDZI + blokada karnetu, to by tylko coś dawało. Tak reżim był fikcją. 

Byłem jeszcze kilka razy w Czarnej Górze obok Białki. Tam też nie było ochrony, która by upominała KONKRETNYCH LUDZI LUB KONRETNĄ GRUPĘ. Skutek taki, kto chciał nosił komin/maskę a kto nie, to nie. Na kanapie nawet full ludzi obcych bez masek. Nikt tego nie przestrzegał. 

W Czarnej Górze nawet instruktorzy z Klientami jeździli bez kominów...

Wiem, że w części innych ośrodków było to lepiej zorganizowane, ale jednak od Grupy Pingwina wymagam więcej. Ochrona, regulowanie i kontrola kolejki i 100% przestrzegania reżimu powinno być obowiązkiem każdego ON i nie wolno zostawiać tego narciarzom. 

Przed zamknięciem stacji narciarskich jeździłem łącznie w sześciu ośrodkach w Małopolsce. Mogę powiedzieć tyle, że podejścia gestorów do obostrzeń były skrajnie przeróżne, podobnie jak zachowania samych narciarzy. W jednych stacjach widać było, że personel robi co może, aby trzymać standardy (Master Ski), w innych panowała całkowita olewka i anarchia (Kiczera Puławy), a w jeszcze innych ruch był tak mały, że w zasadzie żadne dodatkowe działania nie były konieczne (Jurasówka koło Tarnowa czy Wierchomla w 1 dzień świąt). 

Co do komunikatów i zwracania uwagi niesfornym narciarzom to fajny model zastosowano w Tyliczu. Przy wejściu na krzesło była pani (animatorka, konferansjerka?) z mikrofonem i cały czas w wesoły sposób przypominała o zasadach i zwracała uwagę w międzyczasie puszczając muzykę. Wydaje mi się że na wielu działało to dużo skuteczniej niż polecenia i nakazy jakiegoś ochroniarza czy innego goryla. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybierając takiego wariata na organizatora akcji "Górlaskie Veto" sami sobie bardzo zaszkodzą. Sebastian Pitoń postuluje całkowity zakaz dystrybucji szczepionek, utworzenie niepodległego Królestwa Podhalańskiego, likwidację Tatrzańskiego Parku Narodowego i oddanie tego obszaru w prywatne ręce tamtejszych górali.

  • Like 7
  • Thanks 1
  • Haha 2
  • Sad 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Author napisał:

- Sam chorowałem na koronawirusa. To lekka, przyjemna choroba – powiedział na antenie Radia ZET inicjator akcji Góralskie Veto Sebastian Pitoń. Dodatkowo ten gość postulował swego czasu likwidację Tatrzańskiego Parku Narodowego i rozdysponowanie tamtejszych ziem dla górali. Fajnego sobie wybrali "przywódcę"xD 

Widać że to świr oderwany od rzeczywistości. 

 

6 minut temu, Ziemowit napisał:

utworzenie niepodległego Królestwa Podhalańskiego

Królestwo łoscypka zbawi cały kraj! :rolleyes:

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Author napisał:

- Sam chorowałem na koronawirusa. To lekka, przyjemna choroba – powiedział na antenie Radia ZET inicjator akcji Góralskie Veto Sebastian Pitoń. Dodatkowo ten gość postulował swego czasu likwidację Tatrzańskiego Parku Narodowego i rozdysponowanie tamtejszych ziem dla górali. Fajnego sobie wybrali "przywódcę"xD 

Mam nadzieję że jest lepszym architektem, bo inaczej strach trafić do pensjonatu który projektował :(

To takie ułańskie machanie szabelką przed lufą czołgu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Ziemowit napisał:

Wybierając takiego wariata na organizatora akcji "Górlaskie Veto" sami sobie bardzo zaszkodzą. Sebastian Pitoń postuluje całkowity zakaz dystrybucji szczepionek, utworzenie niepodległego Królestwa Podhalańskiego, likwidację Tatrzańskiego Parku Narodowego i oddanie tego obszaru w prywatne ręce tamtejszych górali.

Mi się osobiście podobają zarówno styl jak i wypowiedzi burmistrza Karpacza. Jest wk..ny ale nie macha szabelką na oślep. Ktoś taki powinien być reprezentantem sprawy a nie te durnie z pochodniami bo to naprawdę wygląda na szopkę i dobrą zabawę. Z kolei prawda jest taka, że oni czyli na tym Podhalu tak naprawdę myślą tylko o sobie. Co jest tam obok nawet blisko w takiej Szczawnicy czy hen za lasami i górami Karpaczu to mają w dupci. 

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Ziemowit napisał:

Wybierając takiego wariata na organizatora akcji "Górlaskie Veto" sami sobie bardzo zaszkodzą. Sebastian Pitoń postuluje całkowity zakaz dystrybucji szczepionek, utworzenie niepodległego Królestwa Podhalańskiego, likwidację Tatrzańskiego Parku Narodowego i oddanie tego obszaru w prywatne ręce tamtejszych górali.

Pisałem już wcześniej że to podstawiony "szur"

-do Choroszczy?

-do Choroszczy

-na badania?

-na zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, tankowiec napisał:

Pisałem już wcześniej że to podstawiony "szur"

-do Choroszczy?

-do Choroszczy

-na badania?

-na zawsze.

Chcesz powiedzieć że to taki mały "Bolek"? A tak swoją drogą, wszystkie protesty, nazwijmy je antyrządowe, w ostatnich 5 latach miały na swoim czele jakiś dziwnych ludzi, żeby nie powiedziec durni. Ps. "sześć króli"  minęło a ja w domu! Kto to widział! 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pawelb91 napisał:

Widać że to świr oderwany od rzeczywistości. 

 

Królestwo łoscypka zbawi cały kraj! :rolleyes:

Szkoda, że wszystkie protesty w Polsce (nawet te w słusznej sprawie) kończą w ten sam sposób. Czyli wystawieniem w roli lidera osoby totalnie kompromitującej idee i postulaty niesione na sztandarach przez protestujacych...

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Author napisał:

Ktoś taki powinien być reprezentantem sprawy a nie te durnie z pochodniami bo to naprawdę wygląda na szopkę i dobrą zabawę.

Ktoś umiarkowany i rozsądny, bo nikt z zewnątrz takiego gościa, który chce Królestwa Podhalańskiego nie będzie chciał nawet wysłuchać, już nie mówiąc o spełnieniu jakiejkolwiek prośby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Ziemowit napisał:

Ktoś umiarkowany i rozsądny, bo nikt z zewnątrz takiego gościa, który chce Królestwa Podhalańskiego nie będzie chciał nawet wysłuchać, już nie mówiąc o spełnieniu jakiejkolwiek prośby.

Pisałem o tym wczoraj, że skończy się rumakowanie szybko. Jak zobaczyłem kim jest ten Pitoń to wiadome było, że po temacie. Wielcy gracze na Podhalu i w innych częściach kraju powinni zaangażować specjalistów w dziedzinie PR plus kancelarie prawne plus dojścia do kręgów rządowych. Na otwarcie bym nie liczył, sorry taki klimat epidemiczny, ale realna pomoc powinna być priorytetem. 

Ten Pitoń to przecież występował w programach z niejakim Jabłonowskim. To takie odmęty psychiatrii, że nie jeden specjalista lekarz w tej dziedzinie by wymiękł. 

Wstyd, że ktoś ich traktuje poważnie.

A mi osobiście podobało się wystąpienie Burmistrza Szczyrku na proteście w Wiśle w dniu 11.01.2020. To jest droga do dyskusji z rządem o prawdziwej pomocy.

 

Edytowane przez Krakus81
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Ziemowit napisał:

Ktoś umiarkowany i rozsądny, bo nikt z zewnątrz takiego gościa, który chce Królestwa Podhalańskiego nie będzie chciał nawet wysłuchać, już nie mówiąc o spełnieniu jakiejkolwiek prośby.

No Wiesz, jaki rząd, taka opozycja, co prawda w USA Trampka pogonili ale my zmierzamy w tym samym kierunku 😂. I żeby nie było tylko politycznie to ja pojadę jak odpalą stoki. Pozdrowienia z nad Bałtyku.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fredek słyszałeś o etykiecie naszego forum bo tylko ty zamiast podjąć dyskusję zachowujesz się jak przedszkolak pokazujący język , rozumiem nie potrafisz inaczej.

Oczywiście będę wspierał protest zgodnie z prawem - zabiorę biegówki i szachy :)  

Edytowane przez surfing
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...