Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Co dalej z Polskimi Stacjami Narciarskimi po 17 stycznia?


Plywak

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, tankowiec napisał:

Nie zapomnij wziąć drobnych na mandat :).

Nie rozumiem za co miałbym dostać mandat, auto mam sprawne , w Sylwestra jechałem do Szczyrku w czasie ,,godziny policyjnej"  owszem była kontrola trzeźwości jak wracałem o 01:00 i trwało to kilkanaście sekund.

Na nartach zamierzam jeździć zgodnie z wymogami sanitarnymi.

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Jusik2002 napisał:

Nic z tego nie będzie.... postawią się na chwilę ale szybko ich przydusza.  A ci z Podhala to dużo krzyczą A sami nic nie zrobią. Najpierw sobie wybrali władze A teraz sobie wybrali pseudo przywódcę.  To jest dramat i raczej nie zakończy się on dobrze....

Dokładnie,

Wszyscy jesteśmy na skraju narciarskiej rozpaczy. Jedyne co możemy zrobić, dotrzymać sobie towarzystwa i trochę pożartować na tym forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TRM i Pingwin zapewne mają dobre Kancelarie Radcowskie i raczej ustalony plan działania.

Wyciągi mogą działać, a trasy trzeba oficjalnie pozostawić zamknięte i będzie zgodnie z prawem ;) 

Inna sprawa że operatorzy kolejek czy wyciągów zakazują wjeżdżania ze sprzętem narciarskimi i nie ma wątpliwości, że jest to działanie bezprawne. Tak jak jak nikt nie może - zgodnie z prawem - zakazać mi wjechania gondolą z nartami (skoro można z rowerem, sankami), tak nikt nie może mi np. nakazać żebym miał brodę, jeśli chcę wjechać kolejką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, fredek321 napisał:

Etykieta forum nie pozwala mi na zrobienie czegoś więcej poza daniem minusa.

Rozumiem polska język trudna język, ale spróbuj powiedzieć co Cię tak wzburzyło - to że popieram właścicieli wyciągów, czy to że strach przed drugim człowiekiem w ostatnim czasie często kieruje poczynaniami ludzi? 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, surfing napisał:

TRM i Pingwin zapewne mają dobre Kancelarie Radcowskie i raczej ustalony plan działania.

Wyciągi mogą działać, a trasy trzeba oficjalnie pozostawić zamknięte i będzie zgodnie z prawem ;) 

Inna sprawa że operatorzy kolejek czy wyciągów zakazują wjeżdżania ze sprzętem narciarskimi i nie ma wątpliwości, że jest to działanie bezprawne. Tak jak jak nikt nie może - zgodnie z prawem - zakazać mi wjechania gondolą z nartami (skoro można z rowerem, sankami), tak nikt nie może mi np. nakazać żebym miał brodę, jeśli chcę wjechać kolejką.

TMR będzie ostatni aby wogole nawet pierdnac... Oni dobrze wiedzą, że jak coś teraz zrobią to mogą zapomnieć o dalszych inwestycjach. Inna sprawa, ich zamknięcie tego ośrodka mało boli. Pingwin też może się bać bo ma dużo grubsze interesy w kraju jak narciarstwo. Najbardziej będą krzyczeć malutcy bo nie mają innego wyjścia ale bunt szybko się zakończy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja skorzystałbym, choć wątpliwym jest przetrwanie buntu aż do weekendu. W tygodniu nie dostanę wolnego - szkoda że nie startują już w sobotę.

Mimo wszystko warto obserwować zachowanie poszczególnych właścicieli i zapamiętać na przyszłość. Jeśli przetrwają - wesprzeć ich w następnych latach. Jeśli padną i "wpadną" w łapy kacyka partyjnego bądź też PKL - omijać z daleka. Tych co na ludzkiej krzywdzie się dorobili -  będę wolał wypady za południową granicę.

Bierni? Jak już ktoś wspomniał - SMR stanie z boku. A opinie o tym ośrodku każdy wyrobioną już ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, surfing napisał:

Tak jak jak nikt nie może - zgodnie z prawem - zakazać mi wjechania gondolą z nartami (skoro można z rowerem, sankami)

O tuż może, bo obsługa zgodnie z naciskiem kerownika nie pozwoli, bo kerownik nie pozwolił, a kerownik pod naciskiem menegera rzeknie że nie, a meneger pod naciskim sanepidu i właściciela nie dostanie premii jak go sanepid ukarze (nie mając nic do menegera), i tak łańcuszek zależności spowoduje że na stok nie wjedziesz, mimo posiadania szczerych chęci oraz nart. Z rowerem możesz wjechać, bo pinokio lepiej toleruje rowerzystów niż narciarzy, ale tylko w porze zimowej. Wraz z nadejściem wiosny i ze znacznym uszczupleniem powłoki śniegowej wśród naszej ekipy rządowej nastąpi powrót do zachęt korzystania z zasobów Naszych gór, bo gdzieżby indziej mieliby się hartować się prawdziwi Polacy na "nartach" oczywiście 🤣.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, tanova napisał:

W zasadzie to nie ma tu co komentować, brak słów i gwóźdź do trumny dla sprawy otwarcia stoków.

 

14 godzin temu, Author napisał:

- Sam chorowałem na koronawirusa. To lekka, przyjemna choroba – powiedział na antenie Radia ZET inicjator akcji Góralskie Veto Sebastian Pitoń. Dodatkowo ten gość postulował swego czasu likwidację Tatrzańskiego Parku Narodowego i rozdysponowanie tamtejszych ziem dla górali. Fajnego sobie wybrali "przywódcę"xD 

 

14 godzin temu, Ziemowit napisał:

Wybierając takiego wariata na organizatora akcji "Górlaskie Veto" sami sobie bardzo zaszkodzą. Sebastian Pitoń postuluje całkowity zakaz dystrybucji szczepionek, utworzenie niepodległego Królestwa Podhalańskiego, likwidację Tatrzańskiego Parku Narodowego i oddanie tego obszaru w prywatne ręce tamtejszych górali.

Macie racje - z jednym "ale".  Pan Pitoń sam o sobie i akcji "Góralskie Veto" chętnie mówi a media jeszcze chętniej podchwyciły bo Gość "medialny" a temat "nośny" - ludzie lubią takie szopki oglądać a im bardziej zwariowana lub śmieszna tym lepiej ale konkretów jakichś trudno się doszukać odnośnie tego kogo tak na prawdę Pan Pitoń reprezentuje (a może tylko chciałby reprezentować?).

Natomiast akcje do której link na fb wkleił @JC firmują ośrodki narciarskie które w żaden sposób nie "pucują się"  do radosnej działalności Pana Pitonia. Wygląda to znacznie poważniej i konkretnie - o ile w poniedziałek już mam rozplanowany o tyle we wtorek pewnie zasilę grono narciarzy na stokach jeśli jeszcze będzie taka możliwość.. i nie musi być darmo.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...