Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Co dalej z Polskimi Stacjami Narciarskimi po 17 stycznia?


Plywak

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, marboru napisał:

 

W Szwajcarii Bałtowskiej już 4 Policjantów stoi pod stokiem... na razie tylko patrzą jak ludzie jeżdżą:

Kamerki - Szwajcaria Bałtowska (szwajcariabaltowska.pl)

Jazda wygląda tak jak zawsze.

Być może obserwują tylko czy ludzie mają zasłonięte usta, nos i ogólnie przestrzegaj dystans co uważam za prawidłowe. 

Jutro prawdopodobnie tam będę to sprawdzę osobiście co i jak

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, ppown napisał:

Jutro prawdopodobnie tam będę to sprawdzę osobiście co i jak?

Przed chwilą dostałem informację bezpośrednio od obsługi ośrodka w Szwajcarii Bałtowskiej:

"Policja jest na stoku, jeździ, stoi przy wyciągach. Obserwują, o nic nie pytają, nie reagują. Wszystko działa normalnie".

Jeśli coś się będzie działo - mają mnie informować.

Edytowane przez marboru
  • Like 7
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, marboru napisał:

Przed chwilą dostałem informację bezpośrednio od obsługi ośrodka w Szwajcarii Bałtowskiej:

"Policja jest na stoku, jeździ, stoi przy wyciągach. Obserwują, o nic nie pytają, nie reagują. Wszystko działa normalnie".

Jeśli coś się będzie działo - mają mnie informować.

Skoro Cie informują na bieżąco o sytuacji to chyba nasz większościowe udziały w tym ośrodku😁

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, AndKur napisał:

Gdzie były te oferty "wyciągów" samochodami 4x4 w Sczyrku ? Pytam poważnie. Ktoś by się wybrał jutro ?

Kilka lat temu, kiedy jeszcze teren ośrodka Sabat Krajno nie był ogrodzony, widziałem jak gościu robił za wyciąg VW transporterem. Tam jest tak, że jest dojazd od dołu i droga przez szczyt ,(jakieś 30 m od początku trasy). Kiedyś to nawet niektórzy stawali autami na górze i zjeżdżali do kasy. Ale wracając do tego wyciągu VW. Facet po prostu miał chyba z 5-6 narciarzy których zabierał do busa i jechał wywożąc na górę, wtedy wracał na dół. Na nartach to ok 800m taki zjazd, drogą nie więcej niż 2- 2,5 km. Jak bus dojechał narciarze już czekali aby do niego wsiadać. Nie pamiętam ile wówczas kosztował jeden wjazd, przyjmijmy 2,5 zł, może 3 zł, widocznie opłacało mu się skoro to robił. Później ogrodzono teren od góry no i chytry pomysł górali świętokrzyskich nie mógł być realizowany. 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Ziemowit napisał:

Źle zrozumiałeś. To Policja ma go informować.

Ty źle zrozumiałeś 

 

1 godzinę temu, marboru napisał:

Przed chwilą dostałem informację bezpośrednio od obsługi ośrodka w Szwajcarii Bałtowskiej:

"Policja....”

Jeśli coś się będzie działo - mają mnie informować.

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, marboru said:

Przed chwilą dostałem informację bezpośrednio od obsługi ośrodka w Szwajcarii Bałtowskiej:

"Policja jest na stoku, jeździ, stoi przy wyciągach. Obserwują, o nic nie pytają, nie reagują. Wszystko działa normalnie".

Jeśli coś się będzie działo - mają mnie informować.

Obserwuję rozwój sytuacji, bo może jednak jutro skoczymy. Prosimy o informowanie na bieżąco 😉

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wojgoc napisał:

Ty źle zrozumiałeś 

Wczytaj się w tekst:

Cytat

Przed chwilą dostałem informację bezpośrednio od obsługi ośrodka w Szwajcarii Bałtowskiej:

"Policja jest na stoku, jeździ, stoi przy wyciągach. Obserwują, o nic nie pytają, nie reagują. Wszystko działa normalnie".

Jeśli coś się będzie działo - mają mnie informować.

Obsługa ośrodka poinformowała go, że "Policja jest na stoku, jeździ, stoi przy wyciągach. Obserwują, o nic nie pytają, nie reagują." I potem dodał "Jeśli coś się będzie działo - mają mnie informować", gdyby to o obsługę chodziło to napisałby "ma mnie informować". 

Nie wierzysz? To łaskawie zadzwoń do Komendanta Głównego Policji tylko upewnij się najpierw, czy Marboru pozwoli mu z Tobą gadać. Adres biura chyba znasz. Pro tip: Pytaj Lucynki, szefa nie drażnij.

z20722019V,-Twardowsky-2-0---rez--Tomasz

Edytowane przez Ziemowit
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Bumer napisał:

Kilka lat temu, kiedy jeszcze teren ośrodka Sabat Krajno nie był ogrodzony, widziałem jak gościu robił za wyciąg VW transporterem. Tam jest tak, że jest dojazd od dołu i droga przez szczyt ,(jakieś 30 m od początku trasy). Kiedyś to nawet niektórzy stawali autami na górze i zjeżdżali do kasy. Ale wracając do tego wyciągu VW. Facet po prostu miał chyba z 5-6 narciarzy których zabierał do busa i jechał wywożąc na górę, wtedy wracał na dół. Na nartach to ok 800m taki zjazd, drogą nie więcej niż 2- 2,5 km. Jak bus dojechał narciarze już czekali aby do niego wsiadać. Nie pamiętam ile wówczas kosztował jeden wjazd, przyjmijmy 2,5 zł, może 3 zł, widocznie opłacało mu się skoro to robił. Później ogrodzono teren od góry no i chytry pomysł górali świętokrzyskich nie mógł być realizowany. 

Po prostu genialne, a w sumie to żenujące.  Czy tylko mi się wydaje, że w żadnym innym kraju nikt by na to nie wpadł? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, marboru napisał:

Kolega narciarz dzisiaj zaprosił na zabawę w hokeja 😮

Ot inspiracja dla tych, którzy mają kawałek działki. 

received_712215582997797.thumb.jpeg.0f780ff7d1215bd9cc6c342dd86a579d.jpeg

..piękna sprawa - swego czasu zawiesiłem narty "na kołku" na bardzo długo dla łyżew  - prawie to samo tylko pod butem trochę węziej, błyskawicznie przechodzi z krawędzi na krawędź..😉

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ppown napisał:

Szwajcaria Bałtowska dziś. Wszystko czynne, na razie bez żadnych służb. Wczoraj podobno byli wszyscy: policja, sanepid i nawet prokurator. Dziś na razie spokojnie. 

Trasa przy krześle czynna choć mało śniegu jeszcze bo strasznie nierówno.

Na kamerce widziałem wczoraj i dziś rano kilku policjantów -stali tylko i patrzyli na zjeżdżających.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STACJA KAZIMIERZ - planuje otwarcie

DRODZY NARCIARZE!
Od przyszłego tygodnia udostępniamy ośrodek drużynom sportowym oraz planujemy udostępnienie ośrodka na realizację godziny zajęć edukacyjnych na nartach i snowboardzie.

Więcej informacji podamy wkrótce!

 

http://stacjakazimierz.pl

Edytowane przez moruniek
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...