Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Co dalej z Polskimi Stacjami Narciarskimi po 17 stycznia?


Plywak

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, kbe napisał:

Widzę @Sławek Nikt, że jesteś nieugięty i dalej nie przyswoiłeś definicji eksperymentu medycznego

Czepiasz się nazewnictwa, nie istoty sprawy. Czy ślimak jest rybą? Zgodnie z oficjalna definicja unijna w sprawie jakiegoś tam handlu, tak jest. Czy dwa chłopy to małżeństwo? Kiedyś w oficjalnym  dokumencie rządowym zastosowano koniunkcje "i" przy określaniu dodatkowej pomocy finansowej. Było tam, cytuje z glowy"  pomoc należy się tym którzy byli więźniami obozów niemieckich w czasie IIWS i którzy są studentami i nie ukończyli 26 roku życia. Z uwagi na czas spełnienie obu przypadków było niemożliwe, przepis ktoś zaskarżył. Sąd stwierdził że zachodzi tu nie matematyczna (ścisła) koniunkcja a ludyczna, obiegowa która należy rozumieć jako "lub". Tak to sąd poprawił matematykę (logikę) swą wykładnia. Tak samo można zrobić z eksperymentem medycznym czy każdym innym zjawiskiem używając odpowiednich definicji lub wykładni. Istota sprawy idzie wówczas psu w d... no ale wszystko może być w zgodzie z prawem i nazewnictwem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Bumer napisał:

Czepiasz się nazewnictwa, nie istoty sprawy. Czy ślimak jest rybą? Zgodnie z oficjalna definicja unijna w sprawie jakiegoś tam handlu, tak jest. Czy dwa chłopy to małżeństwo? Kiedyś w oficjalnym  dokumencie rządowym zastosowano koniunkcje "i" przy określaniu dodatkowej pomocy finansowej. Było tam, cytuje z glowy"  pomoc należy się tym którzy byli więźniami obozów niemieckich w czasie IIWS i którzy są studentami i nie ukończyli 26 roku życia. Z uwagi na czas spełnienie obu przypadków było niemożliwe, przepis ktoś zaskarżył. Sąd stwierdził że zachodzi tu nie matematyczna (ścisła) koniunkcja a ludyczna, obiegowa która należy rozumieć jako "lub". Tak to sąd poprawił matematykę (logikę) swą wykładnia. Tak samo można zrobić z eksperymentem medycznym czy każdym innym zjawiskiem używając odpowiednich definicji lub wykładni. Istota sprawy idzie wówczas psu w d... no ale wszystko może być w zgodzie z prawem i nazewnictwem. 

ale to @Sławek Nikt posłużył się skanem strony dziennika ustaw i zaczął dorabiać, że tak napiszę, do słownictwa używanego w języku prawniczym teorie wynikające ze znaczenia potocznego słów. Dlatego się czepiam. Jak to gdzieś było: "nie mieszajmy dwóch różnych systemów walutowych"

  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, fredek321 napisał:

Z tarczy dostaną więcej niż mogliby zarobić.

Może, ale raczej nie dotyczy to (choć nie jestem pewien) stacji największych.

Ale (tak sądzę, nie sprawdzałem dokładnie) SMR lub Grupa Pingwina (mają powiązania kapitałowe z innymi przedsiębiorstwami, nawet z przemysłem) - wg nomenklatury unijnej to DUŻE FIRMY, a pomoc jest dla Mikro i MŚP.

Niemniej faktem jest, że teraz już stacje mogą kalkulować, czy lepiej:

a) zarobić na klientach (ilu ich będzie, czy przyjadą też niezapaleńcy);

b) czy wydębić kasę od państwa polskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minutes ago, krzysio1226 said:

Panowie, czy podczas zapisu na "zajęcia sportowe na stokach" podajecie swoje prawdziwe dane? Ktoś to wgl sprawdza?   

W Bałtowie podawaliśmy jak najbardziej przwdziwe dane(niby dlaczego podawać fałszywe?). Pani w Kasie sprawdzała tylko czy jest wypełnione wszystko i podpisane i tyle.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Narciarz ze Śląska napisał:

b) czy wydębić kasę od państwa polskiego.

 

9 godzin temu, fredek321 napisał:

Z tarczy dostaną więcej niż mogliby zarobić.

Gdzie Wy żyjecie? Trochę jesteście chyba oderwani od rzeczywistości.

Ja z tarczy prawdopodobnie dostanę 18 000. Komuś może się wydawać dużo, ale... Cały sezon mam w plecy... o tym, że przychodów praktycznie nie mam od marca 2020, nie wspomnę. Być może zacznę uzyskiwać przychody na poziomie poprzednich lat dopiero w październiku 2021.

Jadę na tym samym wózku co stacje narciarskie i cała branża turystyczna.

  • Like 10
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, JC napisał:

Ja z tarczy prawdopodobnie dostanę 18 000.

A ile dostał/dostanie SMR, Białka, Zieleniec. Wiem ile dostał Wielton za przestój jednej z trzech fabryk (mieli ognisko). Ponad 4 rzędy wielkości więcej od Ciebie. Tam nawet niektórzy się śmieją, że przydałoby się kolejne ognisko SARS.

Dlaczego duzi nawet nie rozważają złamania zasad? 

W miejscowości turystycznej blisko Poronina dwie siostry prowadzą dwa pensjonaty. Położone obok siebie, podobnej wielkości (w obu 12 pokoi). Obie Panie znam, obie niezwykle sympatyczne. Jedna zatrudnia dwie osoby na umowę o pracę i jedną na zlecenie. Druga nie zatrudnia nikogo, pracownicy są w ramach barteru ;) . Która otworzyła pensjonat, a która nie i dlaczego?

  • Like 1
  • Downvote 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.01.2021 o 07:37, fredek321 napisał:

Pamiętaj, że lepiej jest nie odzywać się wcale i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości.

Tego nie da się skomentować bo jest tak dramatycznie płytkie. 

Powiedzieć komuś: idiota! – to nie obelga, lecz diagnoza.

Powyżej szablony odpowiedzi Fredeka na zwykle proste pytania.

Jacku czy zamierzasz dalej tolerować ustawiczne obrażanie forumowiczów przez Fredek, on zamiast podjąć dyskusję dając czerwieńce i inwektywy zachowując się na poziomie  przedszkolaka pokazującego język.

Chyba mogę zapytać Fredek który całymi dniami jest aktywny na naszym forum  czy musiał zrezygnować z teleporad i zająć się bezpośrednio pacjentami? Czy jego aktywny udział na forum w  pracy przekłada się na dobro pacjenta?

Po za tym jak mam poważnie traktować gościa co potrafi minusować posty z przed kilku miesięcy? 

Niestety arogancja i butność Fredka  może skutecznie zniechęcać do szczepionki, na szczęście nie znam takich lekarzy jak on, dlatego ze zdziwieniem obserwowałem jego zachowanie na forum.

Diagnozę dla Fredek już mam, ale dobre wychowanie nie pozwala mi na komentarz. 

Równocześnie chciałbym podziękować @nicram za fachowe porady  pisane dostępnym językiem w wątku o szczepieniach.

  • Like 4
  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, JC napisał:

Gdzie Wy żyjecie? Trochę jesteście chyba oderwani od rzeczywistości.

Niestety zawiść do tych co mają trochę więcej widać doskonale w komentarzach Bielskich portali,nie mówiąc o portalach ogólnopolskich. Ogólny ton komentarzy to ***** górali.

Wiosną dobry mały hotel z tarczy pokrył wypłaty dla pracowników, reszta kosztów z własnej kieszeni, teraz pewnie nawet na wypłaty nie starczy, właściciel ma to szczęście że nie ma kredytów i trochę oszczędności. Co mają powiedzieć ci co podpierają biznes kredytem?  Pewnie są wyjątki co na tarczy ,,zarobią" ale w Wiśle nie znam takich.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, marboru napisał:

@fredek321 może zacznij się udzielać bardziej w wątkach narciarskich, bo Twoja wiedza i wypowiedzi w sprawach ekonomicznych są żenujące.

Dzisiaj się zastanawiałem po co tu wogóle jesteś? Na forum. Pytam serio, bo o narciarstwie nie wypowiadasz się praktycznie wcale. 

A możesz jaśniej o co chodzi bo jak na razie sam wplątujesz jakieś historie o upadających stacjach na nizinach. Upadku Telegrafu to z dwa lata temu chciało sporo ludzi bo inaczej nic się tam nie zmieni. Jak jest obecnie pojęcia nie mam. O co Ci chodzi z tą ekonomią? Ja mam przykład już miesięcznych posiedzeń przed TV w dużym hotelu znanej sieci i jakoś żyją płacąc załodze pensje. Wielton nie dostał pieniędzy? Po prostu jak komuś coś zarzucacie to jakieś konkrety by się przydały. 

Edytowane przez Author
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, surfing napisał:

Niestety zawiść do tych co mają trochę więcej widać doskonale w komentarzach Bielskich portali,nie mówiąc o portalach ogólnopolskich. Ogólny ton komentarzy to ***** górali.

Wiosną dobry mały hotel z tarczy pokrył wypłaty dla pracowników, reszta kosztów z własnej kieszeni, teraz pewnie nawet na wypłaty nie starczy, właściciel ma to szczęście że nie ma kredytów i trochę oszczędności. Co mają powiedzieć ci co podpierają biznes kredytem?  Pewnie są wyjątki co na tarczy ,,zarobią" ale w Wiśle nie znam takich.

 

Cześć

Powiem tak.

Naprawdę parę fajnych chwil mi dałeś swoimi polnymi śladami. Piękne, doceniam i szacunek. Na narciarstwie zjazdowym się w ogóle nie znasz. I tyle.

Co do kwestii ***** górali, myślę, że nie masz tak do końca racji.

Dla mnie głupota i perfidia rządzących polega na prostej sprawie: w tym momencie można bardzo szybko w tym sektorze ukrócić i zniszczyć szarą strefę< wspomagając uczciwych. Niestety uczciwego łatwiej złapać i wstyd, że takie rzeczy próbuje się robić. A jednocześnie przerażające, że nie o to chodzi. Nikt ze sfer rządzących nie chce tu nikomu pomagać - chce go przejąć albo zniszczyć.

I bardzo dobrze Wisła działa. Wielcy mają więcej do stracenia ale spokojnie czekają i ...

Pozdrowienia

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...