Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Co dalej z Polskimi Stacjami Narciarskimi po 17 stycznia?


Plywak

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, Andres napisał:

Ale, za to czas który chciałeś poświęcić na narty, możesz poświęcić na inne, sprawy/hobby/zajecia/pracę,

Proszę Cię, przestań znowu ustalać komuś kto jak ma żyć. Jest sezon narciarski, ludzie czekają cały rok by pojeździć na nartach/deskach. Bo taki jest okres. 

Trzeba korzystać póki są warunki i pogoda. Bo jak dobrze wiemy u nas w ostatnich latach to różnie bywa. Każdy dobrze widzi co wyprawiają, zabronili typowemu Kowalskiemu jeździć na nartach, a na sankach i innych jabłkach już można, gdzie tu logika? 

Czy sezon jest już przesądzony? Trudno powiedzieć, moim zdaniem jeszcze nie, ale nic nie wskazuje by obecna "władza" "zezwoliła" na otwarcie. Liczę na to, że Wisła nie wymięknie i w większości ON się otworzy z początkiem Lutego :) 

Edytowane przez Micheł
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stoki są

1 minutę temu, Micheł napisał:

Proszę Cię, przestań znowu ustalać komuś kto jak ma żyć. Jest sezon narciarski, ludzie czekają cały rok by pojeździć na nartach/deskach. Bo taki jest okres.

Można jeżdzić stoki, są otwarte, w polsce i zagranica. Napisałem jak można ten czas spożytkować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.01.2021 o 20:37, ravick97 napisał:

Według dzisiejszej informacji ze stoku podhalańskiego, zamknięcia stoków mają zostać przedłużone o 2 tygodnie.

Osobiście sądzę, że sprawa się jeszcze waży: raz z powodu "niepokornych" stacji, dwa - statystyk COVID-owych.

 

No, ale w sumie to co wyżej, to jedynie pogłoska +pogląd 😜 

 

To by oznaczało koniec sezonu.

Nikt nie będzie utrzymywał tras i pracowników, aby ruszyć od połowy lutego do ... może początku marca???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale skąd info, że nie otworzą? Dopiero jutro ma być konferencja, na której ogłoszą lekkie zniesienie restrykcji. Tyle, że nie wiadomo jeszcze jakie. IMO na końcu zamykali galerie i wyciagi i to te otworzą jako pierwsze. Baseny i hotele będą musiały dłużej poczekać.

Poczekamy do jutra, chyba że ktoś ma jakieś pewnie info to wcześniej to niech wklei linka. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Narciarz ze Śląska napisał:

To by oznaczało koniec sezonu.

Nikt nie będzie utrzymywał tras i pracowników, aby ruszyć od połowy lutego do ... może początku marca???

Ale przecież wiele stacji działa legalnie w okrojonym zakresie - turystyka piesza i sanki, albo treningi dla klubów, więc część tras i pracowników jest utrzymywana, a w lutym (oby!) otworzą się w wariancie ogólnodostępnym. 

Jutro bodajże ma być konferencja prasowa, na której rząd ogłosi szczegóły poluzowania obostrzeń. Mówi się o częściowym otwarciu bazy noclegowej. Na razie statystyki zachorowań rokują nie najgorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.01.2021 o 20:39, Micheł napisał:

Liczę na to, że Wisła nie wymięknie i w większości ON się otworzy z początkiem Lutego :) 

Boje się ze większe ośrodki  przekalkulują i nie będą chciały ryzykować utratę pieniędzy z "tarcz" w razie dalszego "zatwardzenia".

I to wszystko dalej będzie leżało odłogiem..😠

37149661_IMG_34712.thumb.jpg.8615726b6e3184664e605a233cf93dbe.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Hextor napisał:

Ale skąd info, że nie otworzą? Dopiero jutro ma być konferencja, na której ogłoszą lekkie zniesienie restrykcji. Tyle, że nie wiadomo jeszcze jakie. IMO na końcu zamykali galerie i wyciagi i to te otworzą jako pierwsze. Baseny i hotele będą musiały dłużej poczekać.

Poczekamy do jutra, chyba że ktoś ma jakieś pewnie info to wcześniej to niech wklei linka. 

Na co jak na co, ale na jakąkolwiek logikę w działaniach rządu bym za bardzo nie liczył. Od początku to wszystko co się odbywa jest dziełem przypadku, nie mającego wiele wspólnego ze zdrowym rozsądkiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Bumer napisał:

Jaka szkoda ze nie jesteś premierem czy choćby ministrem zdrowia. Ale wówczas byłby klar, ale byloby logicznie i przepisami pookreślane wszystko, nawet pojawianie się nowych mutacji wirusa, szczepionek i ich ograniczanie dostaw. Wszystko przepisami i logika objął byś, np. podkupywanie szczepionek przez różne kraje, sytuacje pandemiczne w różnych krajach itp. To byłby raj, po prostu nie potrzeba byłoby w ogóle myśleć a tylko przestrzegać tego co byś wymyślił. A może społeczeństwo pragnie właśnie aby ktoś za nich myślał. Coraz bardziej jestem przekonany o tym, a życie daje mi na to dowody. A więc do dzieła, obal ten rząd i wprowadź swoje rozwiązania. Skoro one mają wiele niedorzeczności to wierzę, że Twoje będą idealne. Do dzieła, ale wybacz, nie życzę Ci powodzenia. 

Ależ piękny wywód, dziękuję za niego i tyle cudownych propozycji! Całe szczęście jeszcze mam możliwość uczciwie zarabiać na życie, więc do polityki pchać się nie muszę :) Ale masz rację - lepiej jak jest nielogicznie i przypadkowo. Przynajmniej potomkowie Barei mają coraz lepszy materiał na nowe scenariusze. Pozdrawiam!

Edytowane przez kokoSKI
  • Like 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, tankowiec napisał:

Ajwaj. Wystarczy patrzeć na Niemcy. Bo rząd  stamtąd bierze przykład i ew. trochę modyfikuję. Według mnie od 1 lutego otworzą galerie handlowe bez "wysp". Gastro, stoki i siłownie zamknięte do 1 kwietnia,.

Byle, żeby w Wiśle się wtedy pootwierali. Resztę prdl - razem z tymi nieudacznikami.

  • Like 3
  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Bumer napisał:

Proszę o przykłady, nie pustoslowie. Jest źle? Może to prawda, proszę podaj co zrobić aby było dobrze? Po co bezpłodnie strzępić języki. Ps. Barei to nie przywołuj. Bareja był komunistycznym reżyserem na uslugach partii. Kreował filmowa rzeczywistość wg zapotrzebowania partii czego dziś nieświadomi, lub niedouczeni, nie wiedzą. Najbardziej śmiesznym jest to przekonanie u niektórych, że to niby on demaskował idiotyzmy socspoleczenstwa! Cóż za naiwność i  brak zrozumienia sytuacji. 

Serio śledząc ten wątek potrzebujesz przykładów, że działania rządu w kwestii tzw. obostrzeń to działanie na pokaz ? 

Ale niech będzie, choć czytając co piszesz mam wrażenie że się nie dogadamy. 

- Na nartach wjechać na wyciągu nie mogę, ale za to mogę do woli wjeżdżać nim z jabłuszkiem, sankami, albo i bez nich. 

- Nie mogę pojechać do ośrodka narciarskiego normalnie na narty, ale za to mogę zapisać się na pseudo szkolenie, albo do partii politycznej i wtedy jeździć do woli 

- Nie mogę po prostu pójść poćwiczyć na siłowni, ale za to mogę oświadczyć że należę do związku bierek wodnych albo przeciągania liny i ćwiczyć do woli. 

- Nie mogę zjeść obiadu w knajpie na stoku, ale za to mogę zamówić "na wynos" i zjeść z plastikowego talerzyka pod knajpą z setką innych ludzi 

- Wreszcie okazuje się że rządowe rozporządzenia są w świetle prawa nic nie warte i coraz więcej ludzi ma je w nosie, a państwo w zasadzie nic im nie może zrobić. 

Rozwiązania? Albo wprowadzamy prawdziwy lockdown, ale w sposób zgodny z prawem, zamykamy wszystko jak leci, bez wyjątków i obejść, albo tak jak teraz bawimy się w kotka i myszkę. 

 

  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, kokoSKI napisał:

Serio śledząc ten wątek potrzebujesz przykładów, że działania rządu w kwestii tzw. obostrzeń to działanie na pokaz ? 

Ale niech będzie, choć czytając co piszesz mam wrażenie że się nie dogadamy. 

- Na nartach wjechać na wyciągu nie mogę, ale za to mogę do woli wjeżdżać nim z jabłuszkiem, sankami, albo i bez nich. 

- Nie mogę pojechać do ośrodka narciarskiego normalnie na narty, ale za to mogę zapisać się na pseudo szkolenie, albo do partii politycznej i wtedy jeździć do woli 

- Nie mogę po prostu pójść poćwiczyć na siłowni, ale za to mogę oświadczyć że należę do związku bierek wodnych albo przeciągania liny i ćwiczyć do woli. 

- Nie mogę zjeść obiadu w knajpie na stoku, ale za to mogę zamówić "na wynos" i zjeść z plastikowego talerzyka pod knajpą z setką innych ludzi 

- Wreszcie okazuje się że rządowe rozporządzenia są w świetle prawa nic nie warte i coraz więcej ludzi ma je w nosie, a państwo w zasadzie nic im nie może zrobić. 

Rozwiązania? Albo wprowadzamy prawdziwy lockdown, ale w sposób zgodny z prawem, zamykamy wszystko jak leci, bez wyjątków i obejść, albo tak jak teraz bawimy się w kotka i myszkę. 

 

Zgadzam się z tobą. Można do tego dodać jedynie, że nie da się uporządkować w każdym aspekcie życia ludzi. Oni są ponoć istotami myślącymi i zawsze należy zakładać ze myślą i umieją zachowywać się rozsądnie. No i druga uwaga, nie ma takich ograniczeń aby ktoś nie próbował ich złamać albo obejść. Czy to znaczy że w ogóle powinniśmy zrezygnować ze stosowania prawa czy też zarządzania? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, tanova napisał:

Ale przecież wiele stacji działa legalnie w okrojonym zakresie - turystyka piesza i sanki, albo treningi dla klubów,

..jeszcze można by urządzić zawody w przeciąganiu liny na stoku (dla zrzeszonych oczywiście) a i morsowanie wszelkiej maści coraz bardziej popularne...wiec może w ta stronę trzeba kombinować....

foto.jpg.a1d83b69240b99b8f272dc2d7f66c248.jpg

(jakby kto pytał -pani na pierwszym planie to nie Katarina Witt.. a ten dalej to nie Tomba ..😉)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...